Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να φανταστώ πως δεν έχετε δοκιμάσει σήμερα να μπείτε από το Tapatalk...;)

 

Από το tapatalk μπαίνω πάντα. Τι άλλαξε σήμερα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To ιδιο και εγω..

Απο κει γραφω τωρα και δεν βλεπω κατι δισφορετικο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ πως δεν έχετε δοκιμάσει σήμερα να μπείτε από το Tapatalk...;)

 

Εγώ κάτι χρωματιστά κουτάκια βλέπω δίπλα σε κάποιες ενότητες.

Το πιο βασικό για μένα που είναι η υπογραφή και τα real time notifications ακόμα δεν παίζουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάτι χρωματιστά κουτάκια βλέπω δίπλα σε κάποιες ενότητες.

Το πιο βασικό για μένα που είναι η υπογραφή και τα real time notifications ακόμα δεν παίζουν.

 

Δεν θα παίξουν. Το θέμα Tapatalk έχει λήξει εδώ και μήνες. Λάβατε επίσημη απάντηση, δεν θα υπάρξει άλλη εκτός και αν σας ανακοινώσουμε εμείς κάτι.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα ήθελα να μάθω ποια είναι αυτά τα κενά ασφαλείας του tapatalk που τόσες φορές τα άκουσα.

Κάποια φάση είχε αναφερθεί πως υποτίθεται ζητάει πολλά στοιχεία. Δεν νομίζω πως θα μάθεις κάτι παραπάνω όπως δεν νομίζω ότι είναι αυτός ο βασικός λόγος μη υποστήριξης αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

μήπως είπα κάτι ρε Ελένη και το κλείδωσαν; Γιατί το τελευταίο ποστ είναι το δικό μου.:lol:

Χαχαχαχα! Ναι, ότι το χρησιμοποιείς! :p

Δεν θα παίξουν. Το θέμα Tapatalk έχει λήξει εδώ και μήνες. Λάβατε επίσημη απάντηση, δεν θα υπάρξει άλλη εκτός και αν σας ανακοινώσουμε εμείς κάτι.

Αγαπητέ Mythozz, δεν ρώτησα γιατί αγνοείτε όσους το χρησιμοποιούμε. Ρώτησα γιατί κλειδώσατε ένα θέμα που βρισκόταν στον Σχολιασμό (συνεπώς δεν ήταν off topic) και δεν είχε ειπωθεί τίποτα που να παραβαίνει τους Ο.Π.Χ.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Mythozz, δεν ρώτησα γιατί αγνοείτε όσους το χρησιμοποιούμε. Ρώτησα γιατί κλειδώσατε ένα θέμα που βρισκόταν στον Σχολιασμό (συνεπώς δεν ήταν off topic) και δεν είχε ειπωθεί τίποτα που να παραβαίνει τους Ο.Π.Χ.

 

Στον Σχολιασμό τα θέματα γίνονται για να τα δουν οι υπεύθυνοι (δηλαδή εγώ). Σας απάντησα. Άρα το θέμα δεν έχει άλλο λόγο ύπαρξης σχετικά με το Tapatalk. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Στον Σχολιασμό τα θέματα γίνονται για να τα δουν οι υπεύθυνοι (δηλαδή εγώ). Σας απάντησα. Άρα το θέμα δεν έχει άλλο λόγο ύπαρξης σχετικά με το Tapatalk. :)

Καλώς, δεν το γνώριζα. Μ' άρεσε η παρένθεση!! :p

τι ειναι αυτο παλι;;

Σε εμάς δεν φαίνεται τίποτα.. Είναι προς έγκριση η εικόνα. Φαντάζομαι όμως πως οι mod μπορούν να το δουν.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια φάση είχε αναφερθεί πως υποτίθεται ζητάει πολλά στοιχεία. Δεν νομίζω πως θα μάθεις κάτι παραπάνω όπως δεν νομίζω ότι είναι αυτός ο βασικός λόγος μη υποστήριξης αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

 

Εγώ πιστεύω ότι απλά είναι επειδή δεν φαίνονται οι διαφημίσεις στο tapatalk.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι απλά είναι επειδή δεν φαίνονται οι διαφημίσεις στο tapatalk.

 

Ούτε στην mobile έκδοση έχει διαφημίσεις όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στην mobile έκδοση έχει διαφημίσεις όμως.

 

Τώρα μπήκα κι έχει διαφήμιση ray ban πάνω.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Σωστα αυτα που λετε , αλλα τα tapatalk ζηταει password του admin, δηλαδή τα κλειδια του σπιτιου σου,εκει κολανε όλοι.

Επαναλαμβανω οτι δεν εχετε αδικο κατα τα άλλα.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Με tapatalk δεν μπαίνεις 5-6 το πρωί μόνο(κάτι που συμβαίνει γενικώς ασχέτως με τι μπαίνεις), καμία άλλη ώρα ή φορά δεν έχω την παραμικρή καθυστέρηση χρησιμοποιώντας tapatalk.
me > you
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που έβαλα το tapatalk άρχισα να διαβάσω και να συμμετέχω πιο ενεργά στο φόρουμ. Το mobile site ήτανε κάτι σαν τον γυναικείο οργασμό...ξέρεις ότι υπάρχει αλλά ποτέ δεν μπαίνεις στον κόπο να τον ενεργοποιήσεις. Παρόλα αυτά αφού όπως δείχνουν τα νούμερα είμαστε η τραγική μειοψηφία θα συμβιβαστούμε. Κατανοώ και την άλλη πλευρά ότι δεν μπορεί να αναλώνεται σε θέματα που δεν άπτονται στην πλειοψηφία των αναγνωστών με ό,τι βέβαια αυτό συνεπάγεται.
Link to comment
Share on other sites

Με την νέα beta είπα να το δοκιμάσω κι εγώ μιας και άλλαξε το UI σε holo. Τόσα καιρό έμπαινα μέσω browser και mobile site. Μετά από 3-4 μέρες έχω να πω ότι πραγματικά όλα γίνονται πολύ πιο γρήγορα και απλά μέσω tapatalk. Όχι μόνο λόγω του πως είναι φτιαγμένη η εφαρμογή με τις κατηγορίες της και τα swipe της, αλλά γίνεται να περιηγηθείς και με 2G.

Τώρα πια μπαίνω πολύ πιο συχνά και δε βαριεμαι να ανοιξω διάφορα θέματα. Είναι πολύ πιο ευανάγνωστο μέσω tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως το tapatalk ειναι θεϊκό, σε σαιτ που δεν το εχουν ξεχναω να μπω, και σιγα μην κοιταζω 800 θέματα. ..

Το mobile site είναι εξαιρετικά δουλεμένο αλλά το tapatalk ειναι πιο βολικό.

Αλλα ενα τοσο μεγάλο forum, οσο να ναι δυσκολεύεται να δώσει τους κωδικούς του...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως το tapatalk ειναι θεϊκό, σε σαιτ που δεν το εχουν ξεχναω να μπω, και σιγα μην κοιταζω 800 θέματα. ..

Το mobile site είναι εξαιρετικά δουλεμένο αλλά το tapatalk ειναι πιο βολικό.

Αλλα ενα τοσο μεγάλο forum, οσο να ναι δυσκολεύεται να δώσει τους κωδικούς του...

 

Ενδιαφέρον αυτό που λες για τους κωδικούς, αλλά δεν έχει αναφερθεί από τους υπεύθυνους κάτι τέτοιο. Δε λέω οτι δεν ισχύει, απλά μου κάνει εντύπωση. Από την άλλη, το myphone είναι πολύ μικρο site σε σχέση με άλλα που υπάρχουν μέσα στο tapatalk πχ xda.

Link to comment
Share on other sites

σαν πιθανοτερο λογο για τη μη υποστηριξη tapatalk βρισκω τη πιθανοτητα, οτι οταν μπαινει καποιος στο φορουμ δεν φαινεται καπου ,οποτε δεν εχει τα hit που θα ηθελαν η σελιδα οποτε παιζει να εχεουν θεμα με διαφημισεις ή οτιδηποτε αλλο για την "αξια" της σελιδας.

Φυσικα μπορει να κανω και λαθος.

Εννοειται πως και ο Μythozz και ολοι οι υπολοιποι του Μyphone.gr χρησιμοποιουν κανοινικα το tapatalk.....μην κιρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουν γινει εδω και πολλα χρονια απειρες συζητησεις σε πολλα φορουμ παγκοσμίως.

Το tapatalk θελει τους κωδικους 4ου του ,admin, ετσι δουλεύει.

Πιστέψτε με κανεις δεν θελει να τους πει πουθενα, παιζονται παρα πολλά.

Απο εκει και υστερα φυσικα και φορουμ εδω ειναι και πηγη κέρδους και οσο να ναι θα θελουν καπως να το διατηρήσουν ετσι φαντάζομαι. ..

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

2 προτασεις απο εμενα...

 

1ον αφου διαβαζοντας τις αποριες για το buy and sell κοματι θεωρω οτι ειναι καλο αυτο που κανετε(πφφ χω χρονο μπροστα μου :happy::p) α απλα θεωρω οτι ισως να ηταν καλυτερο να εχουμε προσβαση στο να αγορασουμε κατι αλλα οχι να πουλησουμε(για τα απλα μελη εννοω)

 

Και εγώ συμφωνώ ότι ο περιορισμός και σε μηνύματα αλλά και σε χρόνο από την εγγραφή είναι περιοριστικό και για αυτούς που βάζουν τις αγγελίες.

Δεν έχει λογική το να έχεις χρήστη με 7 χρόνια μέλος αλλά να μην μπορεί να δει επειδή του αρέσει να διαβάζει απόψεις που τον ενδιαφέρουν και συζητήσεις χωρίς να είναι και μαιντανός. (δεν το λέω με κακή έννοια - αλλά τέτοιες πρακτικές πολλές φορές βλέπουμε σε forum που προσπαθούν να "εκβιάσουν κίνηση" κάτι που εδώ δεν ισχύει)

 

Ισως πχ το φόρουμ να άνοιγε για view σε λιγότερα μηνύματα και η δημιουργία νέου post να γινόταν κατόπιν moderation για όσους δεν έχουν τα τόσα πολλά μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ηθελα να προτεινω κατι το οποιο θα μπορουσε να προστεθει. Να υπαρχει ενα ποσοστο με ποιες συσκευες ειναι οι επικρατεστερες στο myphone απο τα avatars των χρηστων. Δηλαδη επειδη η πλειοψηφια των χρηστων επιλεγει ποιο κινητο εχει σαν avatar θα μπορουσε να υπαρχει μια σελιδα που να λεει οτι το 33% (Χ αριθμος χρηστων) των χρηστων εχει το iPhone, 22% το Samsung S3 κτλ. Να υπαρχει το top 20, να γινεται update μια φορα το μηνα και να υπαρχει μια ιστορικοτητα για να μπορει να φαινεται και το trend στους χρηστες του site.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να προτεινω κατι το οποιο θα μπορουσε να προστεθει. Να υπαρχει ενα ποσοστο με ποιες συσκευες ειναι οι επικρατεστερες στο myphone απο τα avatars των χρηστων. Δηλαδη επειδη η πλειοψηφια των χρηστων επιλεγει ποιο κινητο εχει σαν avatar θα μπορουσε να υπαρχει μια σελιδα που να λεει οτι το 33% (Χ αριθμος χρηστων) των χρηστων εχει το iPhone, 22% το Samsung S3 κτλ. Να υπαρχει το top 20, να γινεται update μια φορα το μηνα και να υπαρχει μια ιστορικοτητα για να μπορει να φαινεται και το trend στους χρηστες του site.

 

Πάρα πολύ καλή ιδέα!!

Θα ήθελα κι εγώ να δω κάτι τέτοιο!

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή ιδέα!!

Θα ήθελα κι εγώ να δω κάτι τέτοιο!

+1 :)

 

Ναι φίλε μου, αλλά εσύ έχεις στο avatar ένα Sony Ericsson από τότε που ήταν στεγνές οι λάσπες, άρα;

Καλο αλλά δεν θα έχει το αποτέλεσμα που περιμένετε :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...