Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Οκ ευχαριστω αλλα νομζω ειναι πολλα 150μηνυματα. Ναι συμφωνω για το λογο που το κανατε αυτο αλλα 150 ειναι παρα πολλα. Ισως 100 να ειναι καλυτερα?? Αποψη μου:p

Οπως και να χει ευχαριστουμε για το τελειο φορουμ. Δεν εχω να προτεινω κατι για βελτιωση του...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέρω ότι έχει συζητηθεί ξανά, αλλά θα θελα πολύ μια app του myphone :(

Μια χαρά τρέχει στον browser αλλά είμαι σίγουρος ότι θα ταν ακόμα καλύτερα στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να προσθέσουμε «φυλλομετρητή» (breadcrumb για τις σελίδες) στο πρώτο ποστ στο forum mynews; Νομίζω υπήρχε πιο παλιά. Φαντάζομαι είναι ήδη στα σχέδια, απλά το αναφέρω εδώ μήπως και το έχει ξεχάσει ο MSK.

 

(Αυτό που εννοώ)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να προσθέσουμε «φυλλομετρητή» (breadcrumb για τις σελίδες) στο πρώτο ποστ στο forum mynews; Νομίζω υπήρχε πιο παλιά. Φαντάζομαι είναι ήδη στα σχέδια, απλά το αναφέρω εδώ μήπως και το έχει ξεχάσει ο MSK.

 

(Αυτό που εννοώ)

 

Όχι, επίτηδες έχει φύγει. Τεχνικοί λόγοι που μας οδήγησαν στην αλλαγή του My News - όπως θα είδες- δεν το επιτρέπουν για την ώρα. :O

 

Θα κατεβαίνεις κάτω κάτω αν θες να αλλάξεις σελίδα, καλώς ή κακώς :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει κατι με τα threads που εχουν polls?

Εδω και καιρο αντι να με παει στο πρωτο μη αναγνωσμενο, με παει στα τελευταια ποστ του thread.

Συμβαινει παντα αλλα μονο στα thread που εχουν poll.

(χρησιμοποιω το κουμπι "μη αναγνωσμενα" και οχι το βελακι ">")

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μειώθηκε ο χρόνος που περνάει ώστε όταν επεξεργαστείς ένα ποστ να εμφανίσει ότι επεξεργάστηκε; Πας να διορθώσεις ένα λάθος μετά από 1μιση λεπτό και λέει τροποποιήθηκε! Αν είναι δυνατόν. Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Έχω και μέρες το τελευταίο post στο επίσημο θέμα του hd2 τι πρόβλημα έχει; ποιος θα το διορθώσει;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

2 προτασεις απο εμενα...

 

1ον αφου διαβαζοντας τις αποριες για το buy and sell κοματι θεωρω οτι ειναι καλο αυτο που κανετε(πφφ χω χρονο μπροστα μου :happy::p) α απλα θεωρω οτι ισως να ηταν καλυτερο να εχουμε προσβαση στο να αγορασουμε κατι αλλα οχι να πουλησουμε(για τα απλα μελη εννοω)

 

2ον δεν μπορω να δουλεψω καθολου την αναζητηση....δεν ξερω αν ειναι δικο μου θεμα ή γενικο αλλα οσες φορες προσπαθησα να βρω κατι που ηθελα δεν το καταφερα

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

2 προτασεις απο εμενα...

 

1ον αφου διαβαζοντας τις αποριες για το buy and sell κοματι θεωρω οτι ειναι καλο αυτο που κανετε(πφφ χω χρονο μπροστα μου :happy::p) α απλα θεωρω οτι ισως να ηταν καλυτερο να εχουμε προσβαση στο να αγορασουμε κατι αλλα οχι να πουλησουμε(για τα απλα μελη εννοω)

 

2ον δεν μπορω να δουλεψω καθολου την αναζητηση....δεν ξερω αν ειναι δικο μου θεμα ή γενικο αλλα οσες φορες προσπαθησα να βρω κατι που ηθελα δεν το καταφερα

ουτε και μενα με αρεσει αυτη η λογικη του buy and sell πως πρεπει να χεις ποσταρει 150 μυνηματα για να δεις αγγελιες,,αλλα μη ξεχναμε πως παιζουν και πολλες απατες.και εστω και αν σου δωσουν αυτη τη δυνατοτητα. μπορεις να πεσεις σε ενα χρηστη που ειτε να παει να σε κοροιδεψει τυπου δωσε το κινητο μεσω πειπαλ και να σου δωσει μια fake πληρωμη.Η να το κανει για πλακα ελλα ενδιαφερομαι και μετα να κανει τη παπια.

αυτα τα παραδ εχουν τυχει απειρες φορες στο myphone πριν βαλουν πλεον αυτο τον ορο οι μοντς.

αν βλεπεις καπιον να ποσταρει ουσιωδη μυνηματα οπως καπιοι μπορει και να μη πεσεις σε απατη .Βεβαια απ την αλλη ποτε δε ξερεις το πιον του αλλου αλλα και αυτο ειναι ενας τροπος ασφαλειας .

Τελος θα προτιμουσα να μην επιτρεπεται στις αγγελιες να υπαρχουν ποστς τυπου το τηλ δεν ειναι δικο μου ειναι ενος φιλου.Μ ε αυτο το τροπο μπορει το κιν η ναι ναι ελλατωματικο η ακομα και κλεμμενο και ο αλλος που εβαλε την αγγελια να κανει τον μπουφο.

βεβαια αυτο δυσκολα θα γινοταν απλα το προτεινω μιας και μου τυχε εμενα σε μια αγορα απο ebay οταν ο χρηστης το πουλουσε για χαρη ενος φλου του και το τηλ μου εβγαλε προβλημα μετα απο λιγο καιρο.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ουτε και μενα με αρεσει αυτη η λογικη του buy and sell πως πρεπει να χεις ποσταρει 150 μυνηματα για να δεις αγγελιες,,αλλα μη ξεχναμε πως παιζουν και πολλες απατες.και εστω και αν σου δωσουν αυτη τη δυνατοτητα. μπορεις να πεσεις σε ενα χρηστη που ειτε να παει να σε κοροιδεψει τυπου δωσε το κινητο μεσω πειπαλ και να σου δωσει μια fake πληρωμη.Η να το κανει για πλακα ελλα ενδιαφερομαι και μετα να κανει τη παπια.

αυτα τα παραδ εχουν τυχει απειρες φορες στο myphone πριν βαλουν πλεον αυτο τον ορο οι μοντς.

αν βλεπεις καπιον να ποσταρει ουσιωδη μυνηματα οπως καπιοι μπορει και να μη πεσεις σε απατη .Βεβαια απ την αλλη ποτε δε ξερεις το πιον του αλλου αλλα και αυτο ειναι ενας τροπος ασφαλειας .

Τελος θα προτιμουσα να μην επιτρεπεται στις αγγελιες να υπαρχουν ποστς τυπου το τηλ δεν ειναι δικο μου ειναι ενος φιλου.Μ ε αυτο το τροπο μπορει το κιν η ναι ναι ελλατωματικο η ακομα και κλεμμενο και ο αλλος που εβαλε την αγγελια να κανει τον μπουφο.

βεβαια αυτο δυσκολα θα γινοταν απλα το προτεινω μιας και μου τυχε εμενα σε μια αγορα απο ebay οταν ο χρηστης το πουλουσε για χαρη ενος φλου του και το τηλ μου εβγαλε προβλημα μετα απο λιγο καιρο.

 

Και 500 χιλιάδες ποστ να έχεις δεν αλλάζει κάτι. Έχεις τις ίδιες πιθανότητες εξαπάτησης με τους άλλους.

Επίσης όσα ποστ και να έχει κάποιος δεν σημαίνει ότι είναι καλός πωλητής η αξιόπιστος.

Ούτε οι αξιολογήσεις δεν μπορούν να το εγγυηθούν αυτό.

 

Το παιδί παραπάνω είπε να μπορούν να βλέπουν οι νέοι χρήστες τις αγγελίες και να μην μπορούν να πουλήσουν μέχρι να συμπληρωθεί ο χρόνος που πρέπει και τα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειναι οντως σωστο οτι δεν ξερεις ποιος ειναι αλλα θα ηταν προτιμοτερο να γινει κατι για να διασφαλισει και οχι να μας τις αποκλειουν εντελως....γιατι οπως ειπε και ο φιλος παραπανω το να φτιαξω ενα προφιλ και να λεω πχ διαφορες βλακειες για αν φτασω τα 150 λαικ ειναι πολυ ευκολο....αν εισαι επαγγελματιας (κλεφτης) δεν σε νοιαζουν ουτε τα 1000 ποστ...βαζεις καποιους και γραφουν για σενα...

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

μου τυχε εμενα σε μια αγορα απο ebay οταν ο χρηστης το πουλουσε για χαρη ενος φλου του και το τηλ μου εβγαλε προβλημα μετα απο λιγο καιρο.

 

Δηλαδή για να καταλάβω πιστεύεις ότι εξαπατήθηκες επειδή πήρες ένα τηλέφωνο που δούλευε και μετά από ένα διάστημα εμφάνισε κάποια δυσλειτουργία ;

 

Ο άλλος στο χάλασε με τηλεκοντρόλ ή είχε χρονοκαθυστέρηση ;

 

Αν το πάρεις εννοείται καινούργιο μόνος σου από μαγαζί, εννοείται δε χαλάει ποτέ :lol:

 

ΤΙ ΛΕΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.

Σήμερα αγοράζω κάτι και δουλεύει, αύριο το ανοίγω και δεν ανοίγει ποτέ, φέρει ευθύνη το πλαίσιο ή ο πωλητής επειδή κλάταραν τα κυκλώματα ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω πιστεύεις ότι εξαπατήθηκες επειδή πήρες ένα τηλέφωνο που δούλευε και μετά από ένα διάστημα εμφάνισε κάποια δυσλειτουργία ;

 

Ο άλλος στο χάλασε με τηλεκοντρόλ ή είχε χρονοκαθυστέρηση ;

 

Αν το πάρεις εννοείται καινούργιο μόνος σου από μαγαζί, εννοείται δε χαλάει ποτέ :lol:

 

ΤΙ ΛΕΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.

Σήμερα αγοράζω κάτι και δουλεύει, αύριο το ανοίγω και δεν ανοίγει ποτέ, φέρει ευθύνη το πλαίσιο ή ο πωλητής επειδή κλάταραν τα κυκλώματα ;

εσυ αυτο καταλαβες απ το μυνημα μου; ναι το αναφερα ως παραδειγμα τη δικια μου ατυχη περιπτωση, οταν η αγγελια που μπαινει σε ενα φορουμ τυπου το κιν το πουλαω για ενα φιλο .και αν ειναι ενα απ τα 2 παραδειγματα που πα πιο πανω τοτε ο αλλος θα σου λεει και καλα εγω δε φταιω εγω δεν ηξερα δεν ηταν δικο μου το κινητο.

Συμφωνω και 500 ποστς να χει ποσταρει καπιος, παλι μπορει να σου δημ προβλημα οταν θα πουλησει κατι απλα.Eγω το αναφερα με πια λογικη το βλεπουν οι μοντς εδω στο σαιτ, και σου λενε πως μονο ετσι πλεον μπορεις να βαλεις αγγελια.

τιποτα δεν ειναι ασφαλες στο ιντερνετ και ιδιως οι αγορες που γινονται online και αυτος ειναι ενας μικρος τροπος ασφαλειας.

Δεν το συνεχιζω αλλο οπιος καταλαβε καταλαβε

Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ορθως λειτουργεί το υπάρχον σύστημα. Πάντα θα υπάρχουν άτομα που προσπερνούν τις δικλείδες ασφαλείας αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να υπάρχουν αυτές.

 

Τι να σου πω φίλε μου, αν εγώ αναλάβω να πουλήσω για δικό μου πρόσωπο νιώθω δύο φορές υπεύθυνος, μία για εμένα και μία για αυτόν. Αν δηλαδή πάει να κοροιδέψει ο φίλος, και ο αγοραστής ζητήσει τα ρέστα εγώ θα πρέπει να ξελασπώσω ακόμα και αν ο φίλος κάνει την πάπια ίσως και με χρηματική ζημία δικιά μου. Ίσως να είμαι η μειοψηφία που λειτουργώ έτσι.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει αναφερθεί και στο παρελθόν, το buy 'n sell κομμάτι της ιστοσελίδας είναι ένα "bonus" για τα μέλη και δεν εξυπηρετεί το βασικό σκοπό του φόρουμ (τις αγοραπωλησίες), γι'αυτό και υπάρχουν οι ισχύουσες προϋποθέσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται στη mobile εκδοση του κινητου καλό θα ήταν σε κάθε θέμα να υπάρχει η επιλογή να μεταβείς στην τελευταία του σελίδα. Τώρα σε βγάζει στην πρώτη και πρεπει να πας σελίδα σελίδα μέχρι το τέλος.
Link to comment
Share on other sites

myphone.gr : mobile site launched!

 

Πλοήγηση στις σελίδες (ή ο «εφιάλτης» της Σελίδας 1 από 450...)

 

Ενδιαφέρον έχει να σταθούμε και στον τρόπο με το οποίο γίνεται η μετάβαση στην επόμενη ή την προηγούμενη ή... σε οποιαδήποτε από τις σελίδες ενός θέματος συζήτησης (και όχι μόνο). Στο κάτω μέρος κάθε σελίδας θα βρείτε μεγάλα πλήκτρα, που θα σας επιτρέψουν να μεταφερθείτε στην επόμενη ή την προηγούμενη. Αν έχετε iPhone μπορείτε να μεταβείτε στην πρώτη ή την τελευταία σελίδα κάνοντας swipe με το δάχτυλό σας σε αυτά τα πλήκτρα, είτε προς τα αριστερά, είτε προς τα δεξιά! (δυστυχώς αντιμετωπίσαμε bugs στην υιοθέτηση του swipe navigation σε Android, αλλά ελπίζουμε ότι στο μέλλον θα βρούμε μία εναλλακτική λύση). Τι γίνεται όμως στην περίπτωση που ένα θέμα έχει 60 σελίδες και εσείς βρίσκεστε στην 1η και θέλετε να μεταβείτε στην 30η; Πάνω από τα πλήκτρα (όσο και στην αρχή κάθε σελίδας) θα δείτε την ένδειξη «Σελίδα X από Y». Αγγίξτε την. Μία έκπληξη σας περιμένει... (και μην φοβηθείτε να πιέσετε παρατεταμένα το «συν» και το «πλην»).

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο απορειες:

1) Πως γινεται το myphone.gr να αρεσει σε 18.871 άτομα (Μαλλον στο facebook) και σε καθε διαγωνισμο να συμμετεχουν μονο 4000!..

 

2) Απο τα sites που επισκεπτομαι καθε μερα (ομως!) ειναι και το google>ειδησεις, που μου βγαζει διαφορες ειδησεις απο διαφορα site. Στην ενοτητα "τεχνολογια και επιστημη" οταν αναφερεται πχ σε κινητα περισσοτερο, οι σελιδες που διαλεγονται ειναι κυριως τα.. insomnia, techblock, inTech(νομιζω λεγεται) και ΚΑΘΟΛΟΥ το myphone!!

Δεν ξερω αν χρειαζεται καποια συνρδομη για να ενταχθεις στις σελιδες της google αλλα να το κοιταξετε καθως να ανεβασει πολυ το site σας! Θα σας μαθει ο κοσμος που δεν ασχολειται πολυ και ισως θελει να βρει ενα site-forum σαν το myphone.

Προσωπικα κοιταξα καποια αλλα φορουμς να δω τι παιζει αλλα τα ειχαν πολυ μπερδεμενα τα πραγματα. Δεν ξερω, ισως και να συνηθισα εδω.

Πρεπει ισως να προσπαθειτε να βγαζεται πρωτοι τις ειδησεις για να βγειτε στο google μαλλον..

Link to comment
Share on other sites

Τι θελεις να πεις με το πρωτο?

Μπορω να σκεφτω 1000 πραματα που λειπουν η θελουν αλλαγη στο φορουμ, αλλα πανω σε αυτο μπορει να γινει κατι?

Link to comment
Share on other sites

οχι το πρωτο ηταν μια προφανεστατη απορια μονο..;)

 

Ε πες ετσι :p

Υπαρχουν πολλοι "likers" :lol:

Εχω φιλους που εχουν κανει Like στο myphone και σε διαφορα αλλα, αλλα δεν ξερουν καν τι ειναι..!

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο απορειες:

1) Πως γινεται το myphone.gr να αρεσει σε 18.871 άτομα (Μαλλον στο facebook) και σε καθε διαγωνισμο να συμμετεχουν μονο 4000!..

 

2) Απο τα sites που επισκεπτομαι καθε μερα (ομως!) ειναι και το google>ειδησεις, που μου βγαζει διαφορες ειδησεις απο διαφορα site. Στην ενοτητα "τεχνολογια και επιστημη" οταν αναφερεται πχ σε κινητα περισσοτερο, οι σελιδες που διαλεγονται ειναι κυριως τα.. insomnia, techblock, inTech(νομιζω λεγεται) και ΚΑΘΟΛΟΥ το myphone!!

Δεν ξερω αν χρειαζεται καποια συνρδομη για να ενταχθεις στις σελιδες της google αλλα να το κοιταξετε καθως να ανεβασει πολυ το site σας! Θα σας μαθει ο κοσμος που δεν ασχολειται πολυ και ισως θελει να βρει ενα site-forum σαν το myphone.

Προσωπικα κοιταξα καποια αλλα φορουμς να δω τι παιζει αλλα τα ειχαν πολυ μπερδεμενα τα πραγματα. Δεν ξερω, ισως και να συνηθισα εδω.

Πρεπει ισως να προσπαθειτε να βγαζεται πρωτοι τις ειδησεις για να βγειτε στο google μαλλον..

 

Καλημέρα.

 

Για το πρώτο δεν έχω κάποια απάντηση, αυτοί χάνουν :p.

 

Για το δεύτερο, να ενημερώσω πως δεν έχει να κάνει με τη σειρά δημοσίευσης ενός θέματος, αφού πολλές ειδήσεις δημοσιεύονται εδώ πολύ πριν κάνουν την εμφάνιση τους σε ελληνικές αλλά και διεθνείς (ακόμη και πολύ γνωστές σε όλους μας) ιστοσελίδες ανάλογου περιεχομένου.

 

Το θέμα είναι καθαρά τεχνικό και έχει να κάνει με την «αλληλεπίδραση» του Google με το myphone. Κατά πάσα πιθανότητα, μέσα στο επόμενο χρονικό διάστημα θα έχει διορθωθεί αυτό :).

Link to comment
Share on other sites

Από την Mobile έκδοση, μπαίνω στα θέματα που παρακολουθώ και επιλέγω ένα από αυτά. Όταν το διαβάσω και θέλω να γυρίσω πίσω, αν πατήσω το "πίσω" που υπάρχει πάνω αριστερά, με πάει κάπου που δεν ήμουν πριν. Μάλλον στην αρχή της ενότητας που ανήκει το νήμα και όχι στα θέματα υπό παρακολούθηση που ήμουν πριν. Είναι λογικό αυτό; Μπορεί να αλλάξει;
Link to comment
Share on other sites

Από την Mobile έκδοση, μπαίνω στα θέματα που παρακολουθώ και επιλέγω ένα από αυτά. Όταν το διαβάσω και θέλω να γυρίσω πίσω, αν πατήσω το "πίσω" που υπάρχει πάνω αριστερά, με πάει κάπου που δεν ήμουν πριν. Μάλλον στην αρχή της ενότητας που ανήκει το νήμα και όχι στα θέματα υπό παρακολούθηση που ήμουν πριν. Είναι λογικό αυτό; Μπορεί να αλλάξει;

 

myphone.gr : mobile site launched!

Κάνε έναν κόπο και ρίξε μια ματιά στο συγκεκριμένο θέμα. Στο πρώτο ποστ ο Founder εξηγεί όλες τις λειτουργίες της mobile έκδοσης του forum.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...