Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα avarars ειναι τοσο σημαντικα για μας? Εγω το ανανεωνω καθε μια εβδομαδα περιπου. Μου αρεσουν πολλες συσκευες. Και γω μπορω να βρω κατι κινεζικα κινητα που μου αρεσουν και να πω: ε, ψιτ, αυτο δεν το' χετε! Βάλτε το!:p Τι σημασια εχει?..

Ζηταει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του στο θεμα "avatars-κινητα που δεν υπαρχουν στην λιστα". Και τα περισσοτερα κινητα μπαινουν στην υποκατηγορια μαρκας "others".

 

Θα ηθελα παντως ΟΛΑ τα avatars κινητων να ειχαν, ΚΑΙ ολα τα χρωματα που εχουν κυκλοφορησει, ΚΑΙ οι οθονες τους να ειναι μαυρες ή ασπρες μόνο. Ωστε να μην εχουν πανω στις οθονες πχ, αλλες wallparers, αλλες το menu τους, αλλες την μαρκα τους κτλ. Δυσκολη δουλεια για να το πετυχετε (κυριως το πρωτο) και γενικοτερα δεν αξιζει να το σκεφτείτε καν. Ειναι απλως αλλη μια ενδιαφερουσα σκεψη μου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα οταν κανουμε edit ενα κειμενο μας να φενεται σαν αδιαβαστο στους αλλους και οχι σαν να μην εγινε τιποτα,ελπιζω να με καταλαβατε :P
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν φαίνεται σαν να μην έγινε τίποτα. Η πληροφορία που παρέχεται ειναι ποτέ μπήκε πρώτη φορά το εκάστοτε μήνυμα αλλά και το πότε έγινε η τελευταία τροποποίηση του. Αρκετά πλήρης ως πληροφορία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται σαν να μην έγινε τίποτα. Η πληροφορία που παρέχεται ειναι ποτέ μπήκε πρώτη φορά το εκάστοτε μήνυμα αλλά και το πότε έγινε η τελευταία τροποποίηση του. Αρκετά πλήρης ως πληροφορία.

Φαντάζομαι εννοεί ότι αν έχεις διαβάσει το μήνυμα και μετά τροποποιηθεί δεν υπάρχει τρόπος να το καταλάβεις στα μηνύματα υπό παρακολούθηση.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω πως οταν ας πουμε θα γραψω εγω κατι σε καποιο θεμα ενας αλλος που θα παει στην ενοτητα του θεματος θα βλεπει το θεμα με μπλε bolded(εντονα) γραμματα μεχρι να ανοιξει το θεμα και να δει το μυνημα(μετα αν ξαναπαει πισω στην ενοτητα ο τιτλος του θεματος δεν θα ειναι με εντονα γραμματα.Αν μετα εγω το τροποποιησω και εκ εινος κοιταξει στην ενοτητα τον τιτλο του θεματος,δεν θα ανοιξει το θεμα τα γραμματα δεν θα ειναι εντονα.Ελπιζω να καταλαβατε τωρα,γιατι δυσκολευομαι να διατυπωσω αυτο που θελω να πω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μπει μια αρχικη σελιδα πριν το forum οπου θα φαινονται τα 10-15 τελευταια προσφοτα σχολια απο ολα τα υποforum. Ειναι πολυ χρηστικο.
Link to comment
Share on other sites

βελτίωση αυτής της σελίδας, να γίνει πιο σύγχρονη, στο πρώτο κομμάτι τουλάχιστον. να μπουν πεδία για fb, twitter κλπ και ίσως να εμφανίζονται και κάτω από το avatar αν είναι δυνατόν

http://www.myphone.gr/forum/profile.php?do=editprofile

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

έχω μία ερώτηση. πολιτικά θέματα απ' ότι είδα απαγορεύονται. τι γίνονται όμως θέματα κοινωνικά-πολιτιστικά που εμμέσως πλην σαφώς αφορούν την πολιτική? παράδειγμα κάποιος νόμος που ψηφίστηκε και αφορά φυσικά το κοινωνικό σύνολο? απαγορεύονται αναρτήσεις και τέτοιων θεμάτων ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

έχω μία ερώτηση. πολιτικά θέματα απ' ότι είδα απαγορεύονται. τι γίνονται όμως θέματα κοινωνικά-πολιτιστικά που εμμέσως πλην σαφώς αφορούν την πολιτική? παράδειγμα κάποιος νόμος που ψηφίστηκε και αφορά φυσικά το κοινωνικό σύνολο? απαγορεύονται αναρτήσεις και τέτοιων θεμάτων ?

 

Καλησπέρα :)

 

Κάθε θέμα που εγείρει πολιτικές συζητήσεις απαγορεύεται. Δυστυχώς ο κόσμος έχει δείξει οτι δεν διατηρεί την ψυχραιμία του σε τέτοια ζητήματα. Έτσι εδώ και χρόνια απαγορεύονται τέτοιες συζητήσεις, ΟΧΙ επειδή εμείς δεν θέλουμε, αλλά γιατί τα μέλη μας δεν έχουν αυτοσυγκράτηση τις περισσότερες φορές.

 

Έχουμε δοκιμάσει αρκετές φορές στο παρελθόν να το δούμε το θέμα, αλλά πάντα καταλήγει σε πολλαπλά BANS μελών μας κάτι το οποίο μας λυπεί. Για να προστατεύσουμε την ομαλή ροή των συζητήσεων στο myphone.gr, έχουμε απαγορεύσει κάθε τι που εγείρει πολιτική συζήτηση, έμμεσα ή άμεσα. :)

 

Ελπίζω να ήμουν σαφής. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

άρα απαγορεύονται κι αυτά..(κρίμα γιατί θα μπορούσαν να γίνουν κι επικοδομητικές συζητήσεις). πάντως ήσουν σαφέστατος, ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δεν θεωρείτε ότι το μέγεθος των εισερχόμενων μηνυμάτων θα EΠPEΠE να αυξηθεί;

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δεν θεωρείτε ότι το μέγεθος των εισερχόμενων μηνυμάτων θα EΠPEΠE να αυξηθεί;

 

Εννοείς ο χώρος για περισσότερα ΠΜ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκα χθες από 2 εβδομάδων ban, γιατί στο θέμα, ένας mod, ο θεός να βάλει το χέρι του, (ας πούμε δικαίως) έκρινε ως flame μία συζήτηση, αποφάσισε να διαγράψει τα μισά μηνύματα, αφήνοντας τα άλλα μισά που απαντούσαν σε μένα, πασαλείματα δηλαδή, και μου έριξε ban επειδή του υπέδειξα ότι δεν έκανε καλή δουλειά ...

 

Η δε δικαιολογία για το ban έγραφε κιόλας "do not defy the moderators wishes", κάτι που όσο φασιστικό και αν ακούγεται, ουδέποτε δεν έγινε γιατί στην κουβέντα συνέχισα να μιλάω κανονικότατα με πολύ ήρεμο τρόπο, χωρίς flaming, trolling και πάντα επί του θέματος, τα οποία μηνύματα διαγράφτηκαν επίσης, δίχως λόγο και αιτία ... :down:

 

Και έρχομαι και ρωτάω, γιατί μπορεί και να μην είμαι εγώ λογικός, αν είναι να διαγνωσθώ γρήγορα ... Είχα κάπου άδικο, έκανα κάτι λάθος ή ο elektrik eye έγινε super mod με κονέ ???? Εγώ ξέρω ότι ο καλός ο mod έχει όρεξη και ασχολείται πάντα unbiased, όχι με νευράκια, ούτε τσεκούρωμα, αγριάδες και μισές δουλειές ... Θέλω πολύ κάποιος, είτε mod είτε admin που έχει πρόσβαση στο ιστορικό συντονιστών να μου πει με τι δικαιολογία με banαρε και δεύτερον, με το χέρι στην καρδιά, πως θα αντιδρούσε κάποιος άλλος στην θέση του ... Διαγραφή μηνυμάτων σκέτο ??? Διαγραφή μηνυμάτων και ενημέρωση ???? Προσωπικό μήνυμα που να εξηγεί ή που να προειδοποιεί ????? Warn ????? Ban με την μία επειδή δεν ξύπνησε καλά ή επειδή δεν του κατσε καλά η μέρα ?????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκα χθες από 2 εβδομάδων ban, γιατί στο θέμα, ένας mod, ο θεός να βάλει το χέρι του, (ας πούμε δικαίως) έκρινε ως flame μία συζήτηση, αποφάσισε να διαγράψει τα μισά μηνύματα, αφήνοντας τα άλλα μισά που απαντούσαν σε μένα, πασαλείματα δηλαδή, και μου έριξε ban επειδή του υπέδειξα ότι δεν έκανε καλή δουλειά ...

 

Η δε δικαιολογία για το ban έγραφε κιόλας "do not defy the moderators wishes", κάτι που όσο φασιστικό και αν ακούγεται, ουδέποτε δεν έγινε γιατί στην κουβέντα συνέχισα να μιλάω κανονικότατα με πολύ ήρεμο τρόπο, χωρίς flaming, trolling και πάντα επί του θέματος, τα οποία μηνύματα διαγράφτηκαν επίσης, δίχως λόγο και αιτία ... :down:

 

Και έρχομαι και ρωτάω, γιατί μπορεί και να μην είμαι εγώ λογικός, αν είναι να διαγνωσθώ γρήγορα ... Είχα κάπου άδικο, έκανα κάτι λάθος ή ο elektrik eye έγινε super mod με κονέ ???? Εγώ ξέρω ότι ο καλός ο mod έχει όρεξη και ασχολείται πάντα unbiased, όχι με νευράκια, ούτε τσεκούρωμα, αγριάδες και μισές δουλειές ... Θέλω πολύ κάποιος, είτε mod είτε admin που έχει πρόσβαση στο ιστορικό συντονιστών να μου πει με τι δικαιολογία με banαρε και δεύτερον, με το χέρι στην καρδιά, πως θα αντιδρούσε κάποιος άλλος στην θέση του ... Διαγραφή μηνυμάτων σκέτο ??? Διαγραφή μηνυμάτων και ενημέρωση ???? Προσωπικό μήνυμα που να εξηγεί ή που να προειδοποιεί ????? Warn ????? Ban με την μία επειδή δεν ξύπνησε καλά ή επειδή δεν του κατσε καλά η μέρα ?????

Αγαπητέ kalua.

Καλώς όρισες πίσω στο forum μετά το 15νθήμερο ban σου.

Και τώρα που μάλλον είσαι πιο ήρεμος, μπορείς να κατανοήσεις ίσως καλύτερα γιατί πήρες αυτήν την ποινή.

Την ποινή την πήρες όχι γιατί δεν ξύπνησα καλά, ούτε επειδή "μου την είπες". Την πήρες γιατί ο σκοπός σου ήταν να μου την πεις. Δεν μπήκες στον κόπο να κάνεις report, δεν μπήκες στον κόπο να επικοινωνήσεις με το διαχειριστή που έσβησε το αρχικό σου μήνυμα και ξέχασε να σβήσει την απάντηση (που παρεμπιπτόντως δεν ήμουν εγώ), και δεν σεβάστηκες το μήνυμα που έγραψα εγώ (μετά το δέυτερο γύρο διαγραφών) αλλά προτίμησες να κράξεις δημόσια, νομίζοντας ότι έτσι θα εξιλεωθείς στα μάτια των άλλων.

Επίσης, για ένα άλλο μέλος και όχι για εσένα, η ποινή θα ήταν απλώς μια παρατήρηση. Όσα μέλη όμως (όπως εσύ) έχουν τιμωρηθεί με ban στο παρελθόν θεωρούνται υπότροποι και τιμωρούνται εκ νέου με ban.

 

Να συνοψίσω λοιπόν:

1) Δεν σου έσβησα ποτέ κανένα post στο συγκεκριμένο topic.

2) Το ban το έφαγες γιατί αντί να απευθυνθείς στους διαχειριστές, επιτέθηκες σε αυτούς δημόσια κάτι που απαγορέυεται από τους ΟΠΧ.

3) Επειδή έχεις "λερωμένο" πονικό μητρώο η ανοχή απέναντί σου δεν είναι η ίδια με τα υπόλοιπα μέλη και θα πρέπει να τηρείς ευλαβικά τους ΟΠΧ.

 

Ελπίζω να σου έλυσα τις απορίες. Περισσότερα με PM - όχι εδώ παρακαλώ.

 

Υ.Γ.: Σχόλια του τύπου "ο θεός να βάλει το χέρι του", "πασαλείματα", "super mod με κονέ" κανονικά οδηγούν σε ένα ακόμα ban. Ελπίζω ότι τώρα που σου εξήγησα την κατάσταση θα τα πάρεις πίσω.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας αυτό εδω το θέμα και γνωρίζοντας οτι το παρόν φόρουμ έχει γύρω στις 175000 εγγεγραμμένο κόσμο, δεν θα ήταν χρήσιμο να κάνατε μια ζήτηση προσφοράς από τις εταιρίες κινητής για μεταφορά συνδέσεων σε μια εταιρία; πιο μάγκες είναι η ερτ, ο ελληνικός στρατός ή μεγάλες εταιρίες με πολλές συνδέσεις που έχουν καταφέρει λογ/σμούς χωρίς πάγια, επιδοτήσεις κάθε χρόνο και διάφορες άλλες παροχές;

το 1 δέκατο των μελών να ανταποκριθεί, φανταστείτε τι έχει να γίνει παιδιά.

Λέω... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι το site μου αρεσει πολυ τωρα που εχει φοντο.

Οκ, τωρα ειναι η διαφημιση της Samsung με το S4 αλλα ακομα και οταν δεν εχετε διαφημιση θα μου αρεσε να εχει ενα φοντο .

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ο χώρος για περισσότερα ΠΜ;

 

Ναι αυτό εννοώ,ξέρω έχει αναφερθεί συχνά..αλλά θεωρώ χρήσιμο να το πω και εγώ ως παράπονο:-)

 

Φιλικα Γiωpγoσ

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι η ιστοσελίδα βασίζεται σχεδόν αποκλειστικά σε εθελοντές που μεταφράζουν άρθρα από ξενόγλωσσες ιστοσελίδες, κάτι που θέλει χρόνο + τις ανακοινώσεις/δελτία τόπου των εταιρειών που κινούνται στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα.

 

Θα μου άρεσε να βλέπω πολλά θέματα καθημερινά και ας είναι ήσσονος σημασίας παρά 3-4 θέματα εκ των οποίων το ένα εξαντλείται με πολλές αναρτήσεις. To site είναι καταπληκτικό και μπαίνω συνέχεια με την ελπίδα να δω μια καινούρια ανάρτηση.

 

Θα πρότεινα (ελλείψει χρόνου από τους εθελοντές συντελεστές) κάποια άρθρα να αναρτούνται απευθείας στα αγγλικά με την ένδειξη "Pending translation" ή κάτι τέτοιο :) Just saying :O

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε; Αυξήσατε το όριο των Π.Μ. ή αναλόγως τα μηνύματα που έχει ο χρήστης αυξάνεται και ο χώρος των Π.Μ.;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι η ιστοσελίδα βασίζεται σχεδόν αποκλειστικά σε εθελοντές που μεταφράζουν άρθρα από ξενόγλωσσες ιστοσελίδες, κάτι που θέλει χρόνο + τις ανακοινώσεις/δελτία τόπου των εταιρειών που κινούνται στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα.

 

Θα μου άρεσε να βλέπω πολλά θέματα καθημερινά και ας είναι ήσσονος σημασίας παρά 3-4 θέματα εκ των οποίων το ένα εξαντλείται με πολλές αναρτήσεις. To site είναι καταπληκτικό και μπαίνω συνέχεια με την ελπίδα να δω μια καινούρια ανάρτηση.

 

Θα πρότεινα (ελλείψει χρόνου από τους εθελοντές συντελεστές) κάποια άρθρα να αναρτούνται απευθείας στα αγγλικά με την ένδειξη "Pending translation" ή κάτι τέτοιο :) Just saying :O

 

Δεν συμφωνούμε εδώ. Προτιμώ να έχουμε λίγα και καλά, έγκυρα νέα, παρά 15 νέα με φήμες, ασάφειες κουτσομπολιά συνεχώς. :) H κίνηση της κεντρικής μας σελίδας ακολουθεί την ειδησεογραφία. Όταν υπάρχουν αξιόλογες ειδήσεις ανεβαίνουν, δεν είναι θέμα δυναμικού, έχουμε 10 άτομα από πίσω που ασχολούνται εθελοντικά με αυτό. :)

 

Τι έγινε; Αυξήσατε το όριο των Π.Μ. ή αναλόγως τα μηνύματα που έχει ο χρήστης αυξάνεται και ο χώρος των Π.Μ.;

 

Αυξήθηκαν κατά 50 τα PM's σε δύο κλίμακες χρηστών. Από 200->250 και 300->350. Δεν υπάρχει κάτι άλλο ανακοινώσιμο. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αυξήθηκαν κατά 50 τα PM's σε δύο κλίμακες χρηστών. Από 200->250 και 300->350. Δεν υπάρχει κάτι άλλο ανακοινώσιμο. :)

 

Thank you!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να μην κλείνετε thread χωρίς να εξηγείτε τον λόγο. Αυτή είναι η πρότασή μου.

 

Γράφαμε για το tapatalk στο θέμα των Android εφαρμογών επειδή ξεκίνησε μια συζήτηση αλλά ήταν off topic οπότε λογικό μεταφέρθηκαν τα μηνύματα. Πήγαν σε δικό τους thread στο σχολιασμό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365318 ακριβώς για να μην είναι off topic προφανώς. Κλειδώθηκε χθες, σε ανύποπτο χρόνο, χωρίς να έχει γίνει καμία διένεξη και φυσικά χωρίς να εξηγήσετε ποιο ήταν το πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα ήθελα να μάθω ποια είναι αυτά τα κενά ασφαλείας του tapatalk που τόσες φορές τα άκουσα.
Link to comment
Share on other sites

Να μην κλείνετε thread χωρίς να εξηγείτε τον λόγο. Αυτή είναι η πρότασή μου.

 

Γράφαμε για το tapatalk στο θέμα των Android εφαρμογών επειδή ξεκίνησε μια συζήτηση αλλά ήταν off topic οπότε λογικό μεταφέρθηκαν τα μηνύματα. Πήγαν σε δικό τους thread στο σχολιασμό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365318 ακριβώς για να μην είναι off topic προφανώς. Κλειδώθηκε χθες, σε ανύποπτο χρόνο, χωρίς να έχει γίνει καμία διένεξη και φυσικά χωρίς να εξηγήσετε ποιο ήταν το πρόβλημα.

 

μήπως είπα κάτι ρε Ελένη και το κλείδωσαν; Γιατί το τελευταίο ποστ είναι το δικό μου.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ πως δεν έχετε δοκιμάσει σήμερα να μπείτε από το Tapatalk...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...