Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα μικρό bug κατά το scrollάρισμα στην κεντρική του mp: αν βάλει κανείς τον κέρσορα λίγο πιο πάνω από τα featured θέματα (και δεξιά του logo) και ξεκινήσει να scrollάρει (συνηθίζω να ξεκινάω από εκεί όχι από την μέση της οθόνης), το scrollάριασμα σταματάει στο σημείο που βρίσκονται αυτά τα θέματα και το ποντίκι ξεκινάει να scrollάρει οριζόντια το συγκεκριμένο section. Πρόταση μου θα ήταν η πλοήγηση σε αυτά τα θέματα να γίνεται μέσω πλήκτρων που θα βρίσκονται δεξιά και αριστερά του συγκεκριμένου πλαισίου για να μην υπάρχει αυτή η διακοπή :) (ή να γίνεται μόνο αυτόματα)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρχικα να πω οτι εμενα στο tapatalk δεν μου εμφανιζεται η υπογραφη αν κ ενεργοποιημενη απτις ρυθμισεις...επισης εχω δει σε αλλα φορουμ οτι εχουν ενα + κατω απο καθε απαντηση ως και καλα "επιβραβευση"- χρησιμοτητα...θαταν χρησιμο και εδω :O
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

να ρίξω μια ιδέα; ίσως έχει αναφερθεί και παλαιότερα

 

πως θα σας φαινόταν η ιδεά ενός myphone radio; να υπάρχει πρόγραμμα, τρόποι επικοινωνίας(chat, skype,κλπ) με τον εκάστοτε παραγωγό.

θα μπορούσε να "πατήσει" στα χνάρια του φόρουμ... π.χ. να απαγορεύονται οι συζητήσεις για αθλητικά, να γίνονται αναφορές/συζητήσεις για κάποια θέματα του φόρουμ όπως nostalgia, κλπ εννοείται ότι θα γίνονται και συζητήσεις περί ανέμων και υδάτων

 

τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εδω, γιατι δεν εβρισκα καπου αλλου πιο καταλληλα.

Οταν βαζουμε ενα λινκ στο post, πως γινεται να μην φαινεται ολη η διευθυνση σαν μακρυναρι, αλλα να βαζουμε οποια λεξη θελουμε για να κλικαρει πανω σε αυτη αυτος που το διαβαζει, και να ανοιξει το link?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εδω, γιατι δεν εβρισκα καπου αλλου πιο καταλληλα.

Οταν βαζουμε ενα λινκ στο post, πως γινεται να μην φαινεται ολη η διευθυνση σαν μακρυναρι, αλλα να βαζουμε οποια λεξη θελουμε για να κλικαρει πανω σε αυτη αυτος που το διαβαζει, και να ανοιξει το link?

 

 

 

εδώ μπαίνει το κείμενο

 

Κάνε παράθεση το μήνυμα μου για να το δεις

Link to comment
Share on other sites

εδώ μπαίνει το κείμενο

 

Κάνε παράθεση το μήνυμα μου για να το δεις

 

Ευχαριστω, τωρα προσεξα οτι επρεπε να σβηνω και το site στο τελος,και να το αντικαθιστω με τη λεξη, εγω απλα προσθετα τη λεξη και τα εβγαζε ολα μαζι..

 

test

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι λειτουργίες μορφοποίησης αναφέρονται εδώ: http://www.myphone.gr/forum/misc.php?do=bbcode
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να προτείνω να υπάρξει η δυνατότητα αλλαγής ψήφου σε μια δημοσκόπηση.

Υπάρχουν δημοσκοπήσεις για εφαρμογές για παράδειγμα. Μετά από κάποιο διάστημα το αποτέλεσμά τους είναι τελείως πλασματικό. Έχουν μπει στο χώρο καινούριες εφαρμογές ή οι υπάρχουσες έχουν αναβαθμιστεί.

Αφορμή ήταν το νήμα Android - Εφαρμογές: Launchers όπου τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης είναι τελείως out of date...

 

Ευχαριστώ για την καλή δουλειά που κάνετε.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να προτείνω να υπάρξει η δυνατότητα αλλαγής ψήφου σε μια δημοσκόπηση.

Υπάρχουν δημοσκοπήσεις για εφαρμογές για παράδειγμα. Μετά από κάποιο διάστημα το αποτέλεσμά τους είναι τελείως πλασματικό. Έχουν μπει στο χώρο καινούριες εφαρμογές ή οι υπάρχουσες έχουν αναβαθμιστεί.

Αφορμή ήταν το νήμα Android - Εφαρμογές: Launchers όπου τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης είναι τελείως out of date...

 

Ευχαριστώ για την καλή δουλειά που κάνετε.

 

και για το ειδος ηχου που εχουμε στο κινητο..και τετοια

συμφωνω και εγω σε αυτο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τυχαίνει πολλές φορές όταν πατάω τη βούλα αριστερά από το κάθε θέμα για να δω τα μη αναγνωσμένα μηνύματα, να με πηγαίνει στα καινούρια μεν αλλά πιο πάνω υπάρχουν άλλα μηνύματα τα οποία δεν έχω διαβάσει(εννοείται ότι από τις προηγούμενες εισόδους μου τα έχω διαβάσει όλα).

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει πολλές φορές όταν πατάω τη βούλα αριστερά από το κάθε θέμα για να δω τα μη αναγνωσμένα μηνύματα, να με πηγαίνει στα καινούρια μεν αλλά πιο πάνω υπάρχουν άλλα μηνύματα τα οποία δεν έχω διαβάσει(εννοείται ότι από τις προηγούμενες εισόδους μου τα έχω διαβάσει όλα).

 

 

 

Εγώ συνήθως μπαίνω στο θρεντ και πατάω το "μη αναγνωσμένο".

Πάντα με βγάζει εκεί που πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει πολλές φορές όταν πατάω τη βούλα αριστερά από το κάθε θέμα για να δω τα μη αναγνωσμένα μηνύματα, να με πηγαίνει στα καινούρια μεν αλλά πιο πάνω υπάρχουν άλλα μηνύματα τα οποία δεν έχω διαβάσει(εννοείται ότι από τις προηγούμενες εισόδους μου τα έχω διαβάσει όλα).

Αυτο μου το κανει και εμενα οταν μπαινω με το τηλεφωνο, απο το pc δουλευει κανονικα. Εσενα που στο κανει αυτο?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αφού πρώτα σας ευχαριστήσω για το πολύ καλοφτιαγμένο φόρουμ, θα ήθελα να κάνω και εγώ μια πρότασή που κατά τη γνώμη μου θα βελτιώσει την εμπειρία παραμονής στο myphone.gr.

Θα ήταν ιδανικό αν υπήρχε κουμπι Thanks για να μπορεί κάθε χρήστης που έλαβε βοήθειά στην ερώτησή του να ανταποδώσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει αναφορά παλιότερα.Κάτι ανάλογο δεν είναι στην πολιτική του forum.:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3819626#post3819626

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου το κανει και εμενα οταν μπαινω με το τηλεφωνο, απο το pc δουλευει κανονικα. Εσενα που στο κανει αυτο?

Από υπολογιστή μπαίνω στο myphone.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στην mobile έκδοση γίνεται να αλλάξει το χρώμα του τίτλου για τα μη-αναγνωσμένα νήματα?

(κάτι σε μπλε? Να ξεχωρίζει απο το γκρι βασικά)

 

Είναι λίγο δύσκολο να ξεχωρίσεις το μαύρο από το γκρι ειδικά αν σκρολάρεις σχετικά γρήγορα.

 

Το παρατήρησα σήμερα που έψαχνα αρκετά το buy & sell και τα participated.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Στην mobile έκδοση γίνεται να αλλάξει το χρώμα του τίτλου για τα μη-αναγνωσμένα νήματα?

(κάτι σε μπλε? Να ξεχωρίζει απο το γκρι βασικά)

 

Είναι λίγο δύσκολο να ξεχωρίσεις το μαύρο από το γκρι ειδικά αν σκρολάρεις σχετικά γρήγορα.

 

Το παρατήρησα σήμερα που έψαχνα αρκετά το buy & sell και τα participated.

 

Ευχαριστώ :)

Έχεις δίκιο, το παρατήρησα κι' εγώ.

Κάτι να κάνει αντίθεση προτείνω κι' εγώ. Το μπλε και το κόκκινο είναι καλές επιλογές γι' αυτό το σκοπό :-)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται να μπορούμε να πηγαίνουμε στο μυνήμα της παράθεσης πατώντας πάνω σε αυτή

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται να μπορούμε να πηγαίνουμε στο μυνήμα της παράθεσης πατώντας πάνω σε αυτή

 

Αν μιλάς για το κανονικό site, υπάρχει αυτή η επιλογή. Πάνω δεξιά στην παράθεση έχει ένα βελάκι. Το πατάς και σε πάει!!;)

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το κανονικό site, υπάρχει αυτή η επιλογή. Πάνω δεξιά στην παράθεση έχει ένα βελάκι. Το πατάς και σε πάει!!;)

 

Και στο mobile γίνεται πατώντας πάνω στο σκούρο πλαίσιο (παράθεση από.....)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Και στο mobile γίνεται πατώντας πάνω στο σκούρο πλαίσιο (παράθεση από.....)

 

για το mobile μιλουσα...ευχαριστω πολυ:)

δεν το ειχα βρει ακομα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα μπορούσε να δημιουργηθεί μια κατηγορία στα android που θα επιτρέπει στον χρήστη να ζητάει τα χαρακτηριστικά της εφαρμογής και να του προτείνουν άλλοι χρήστες κάποιες από το play?

Κάτι σαν να του λένε there is an app for that? Δεδομένου ότι υπάρχουν εκατομμύρια εφαρμογές θα ήταν μεγάλη βοήθεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να δημιουργηθεί μια κατηγορία στα android που θα επιτρέπει στον χρήστη να ζητάει τα χαρακτηριστικά της εφαρμογής και να του προτείνουν άλλοι χρήστες κάποιες από το play?

Κάτι σαν να του λένε there is an app for that? Δεδομένου ότι υπάρχουν εκατομμύρια εφαρμογές θα ήταν μεγάλη βοήθεια.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

αυτοο;)

υπαρχει αυτοο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σίγουρα είμαι off-topic αλλά δεν βρήκα κάποιο σχετικό θέμα όποτε και γράφω εδώ.

 

Στην εργασία μου μπαίνω στο myphone με τον chrome, κάθε φορά που βάζω το κωδικό μου γράφει κάλος ήρθατε κτλ αλλά δεν μπαίνει πρέπει πάντα να βάλω και δεύτερη φόρα τους κωδικούς μου για να κάνει κανονική είσοδο. Με τον mozila δεν ειχα ποτε προβλημα.

 

 

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα να ξαναβάζω τους κωδικούς μου απλά το αναφέρω μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα που δεν μπορώ να δω εγώ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...