Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα είμαι off-topic αλλά δεν βρήκα κάποιο σχετικό θέμα όποτε και γράφω εδώ.

 

Στην εργασία μου μπαίνω στο myphone με τον chrome, κάθε φορά που βάζω το κωδικό μου γράφει κάλος ήρθατε κτλ αλλά δεν μπαίνει πρέπει πάντα να βάλω και δεύτερη φόρα τους κωδικούς μου για να κάνει κανονική είσοδο. Με τον mozila δεν ειχα ποτε προβλημα.

 

 

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα να ξαναβάζω τους κωδικούς μου απλά το αναφέρω μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα που δεν μπορώ να δω εγώ.

 

καθαρισε την μνημη cache..και ξαναδοκιμασε

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιω τον internet explorer 9. Οταν μπαινω στο myphone:

1) Δεν μπορω να δω βιντεο απο το youtube. Μου εμφανιζει μαυρη εικονα.

2) Δεν υπαρχει η δυνατοτητα compatibility view, που υπαρχει σε αλλα forums και η οποια θα μου ελυνε το παραπανω προβλημα

Edited by dandri
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω τον internet explorer 9. Οταν μπαινω στο myphone:

1) Δεν μπορω να δω βιντεο απο το youtube. Μου εμφανιζει μαυρη εικονα.

2) Δεν υπαρχει η δυνατοτητα compatibility view, που υπαρχει σε αλλα forums και η οποια θα μου ελυνε το παραπανω προβλημα

 

δεν φαινεται το screenshot σου...και τι ειναι το compatibility view?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δεν φαινεται το screenshot σου...

http://i48.tinypic.com/29mpppd.jpg

 

τι ειναι το compatibility view?

Χρήση της Προβολής συμβατότητας στον Internet Explorer 9

Edited by dandri
Link to comment
Share on other sites

Ισως να ειμαι off-topic. εχω ενα προβλημα. πατησα καταλαθος εκει που λεει Σημειωση ολων ως αναγνωσμενα και τωρα ολα τα μηνυματα του forum φενονται σα να τα εχω διαβασει. δεν με βολευει καθολου. το πατησα το ξαναπατησα αλλα τπτ. παλι το ιδιο μενει. τι να κανω?.

 

Aκυρο!. τελικα τα καινουργια μηνυματα ξαναβγαινουν με bold.

Edited by nikos0101
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για να μην ανοίγω τζάμπα νέο θέμα.

 

Θα ήθελα μία τροποποίησή παρακαλώ πολύ από τους διαχειριστές.

Στο nickname μου το τ να γίνει κεφάλαιό.ευχαριστώ πολύ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω τζάμπα νέο θέμα.

 

Θα ήθελα μία τροποποίησή παρακαλώ πολύ από τους διαχειριστές.

Στο nickname μου το τ να γίνει κεφάλαιό.ευχαριστώ πολύ

 

Αλλαγές στην βάση δεδομένων δεν κάνουμε δυστυχώς ταξιδιώτη22. Είναι εντολές του Founder, για την ασφάλεια των δεδομένων σας.

 

Το nickname σας, θα σας ακολουθεί για πάντα, επομένως προσοχή στην επιλογή του :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μεγαλώσει λιγα mm η γραμμή αλλαγής σελίδας στην mobile version όχι της εφαρμογής γιατί αντί να παταω εκει πατάω ακύρωση παρακολούθησης
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν ξερω αν εχει αναφερθει στο παρελθον αλλα θα ηθελα οπως υπαρχει notification για τα pm αν γινετε να υπαρξει κατι παρομοιο και για τα

quotes...ειναι πολυ βολικο και δεν χρειαζεται να ψαχνεις ολα τα τοπικ που συμμετεχεις για να δεις αν σου εχει απαντησει καποιος η σε εχει ρωτησει κατι κτλ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, νομίζω ότι το είχα θίξει και παλιότερα, αλλά απάντηση δε θυμάμαι να πήρα...

 

Μπαίνω να δω τα νέα θέματα και στην πραγματικότητα βλέπω ένα κάρο νέες αγγελίες και 2-3 "κανονικά" θέματα. Δε με ενδιαφέρει να αγοράσω τίποτα. Ποτέ δε με ενδιέφερε, ούτε θα με ενδιαφέρει ποτέ. Αντίθετα, θέλω να βλέπω τα "κανονικά" νέα θέματα.

 

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να τα διαχωρίσουμε αυτά τα 2; :(

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στο φορουμ μεσω του tapatalk hd απο το ipad αλλα δε μου εμφανιζει την υπογραφη σε ο,τι ποσταρω. Στα υπολοιπα φορουμς που γραφω φαινεται κανονικα το "sent from my κλπ κλπ ", εδω οχι. Γιατι αυτο?
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στο φορουμ μεσω του tapatalk hd απο το ipad αλλα δε μου εμφανιζει την υπογραφη σε ο,τι ποσταρω. Στα υπολοιπα φορουμς που γραφω φαινεται κανονικα το "sent from my κλπ κλπ ", εδω οχι. Γιατι αυτο?

 

Βασικά κι εγώ θα ήθελα να επιστρέψει η υπογραφή στο tapatalk καθώς είναι το βασικό μου forum reader

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε παράξενο ως απάντηση στο θέμα που άνοιξα πως ο μετρητής μηνυμάτων μεταβάλεται ανάλογα με την διαγραφή κάποιων θεμάτων από τον server.

Θα πρότεινα ο μετρητής μηνυμάτων να μην αλλάζει σε τέτοιες περιπτώσεις γιατί χάνει την ουσία της ύπαρξής του, την στατιστική καταγραφή δηλαδή.

 

Επίσης θα πρότεινα να γίνει κάποτε μια αναβάθμιση λογισμικού στο forum. Όσοι κινούμαστε και σε άλλα forums αρχίζει να μας φαίνεται προιστορικό το παρόν.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει στο παρελθον αλλα θα ηθελα οπως υπαρχει notification για τα pm αν γινετε να υπαρξει κατι παρομοιο και για τα

quotes...ειναι πολυ βολικο και δεν χρειαζεται να ψαχνεις ολα τα τοπικ που συμμετεχεις για να δεις αν σου εχει απαντησει καποιος η σε εχει ρωτησει κατι κτλ...

 

Συμφωνω απολυτα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει στο παρελθον αλλα θα ηθελα οπως υπαρχει notification για τα pm αν γινετε να υπαρξει κατι παρομοιο και για τα

quotes...ειναι πολυ βολικο και δεν χρειαζεται να ψαχνεις ολα τα τοπικ που συμμετεχεις για να δεις αν σου εχει απαντησει καποιος η σε εχει ρωτησει κατι κτλ...

 

Συμφωνώ 100%

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει στο παρελθον αλλα θα ηθελα οπως υπαρχει notification για τα pm αν γινετε να υπαρξει κατι παρομοιο και για τα

quotes...ειναι πολυ βολικο και δεν χρειαζεται να ψαχνεις ολα τα τοπικ που συμμετεχεις για να δεις αν σου εχει απαντησει καποιος η σε εχει ρωτησει κατι κτλ...

 

Θα ηταν πολυ χρησιμο, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο. Το εχετε συναντησει σε καποιο αλλο φορουμ;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν πολυ χρησιμο, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο. Το εχετε συναντησει σε καποιο αλλο φορουμ;

 

ακριβως...και οπως ειπα ειναι πολυ βολικο

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω να κάνω μία παρατήρηση για όλους τους διαγωνισμούς.

Σε κάθε διαγωνισμό υπάρχουν συμμετέχοντες που όλως παραδόξως γράφτηκαν στο myphone το μήνα του διαγωνισμού και έχουν μόνο ένα μήνυμα, αυτό της συμμετοχής τους στο διαγωνισμό. Θεωρώ ότι αρκετά, αν όχι όλα αυτά τα μηνύματα, είναι από πολλαπλούς λογαριασμούς των ίδιων ατόμων.

Αναρωτιέμαι αν στους συμμετέχοντες στους διαγωνισμούς θα έπρεπε να μπει κάποιος περιορισμός, ανάλογος με αυτόν που υπάρχει για την πρόσβαση στις αγγελίες, ώστε αφενός να αποφεύγεται το φαινόμενο πολλαπλών λογαριασμών, και αφετέρου να υπάρχει κίνητρο ενεργής συμμετοχής στο forum.

Edited by odontiatros1986

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω να κάνω μία παρατήρηση για όλους τους διαγωνισμούς.

Σε κάθε διαγωνισμό υπάρχουν συμμετέχοντες που όλως παραδόξως γράφτηκαν στο myphone το μήνα του διαγωνισμού και έχουν μόνο ένα μήνυμα, αυτό της συμμετοχής τους στο διαγωνισμό. Θεωρώ ότι αρκετά, αν όχι όλα αυτά τα μηνύματα, είναι από πολλαπλούς λογαριασμούς των ίδιων ατόμων.

Αναρωτιέμαι αν στους συμμετέχοντες στους διαγωνισμούς θα έπρεπε να μπει κάποιος περιορισμός, ανάλογος με αυτόν που υπάρχει για την πρόσβαση στις αγγελίες, ώστε αφενός να αποφεύγεται το φαινόμενο πολλαπλών λογαριασμών, και αφετέρου να υπάρχει κίνητρο ενεργής συμμετοχής στο forum.

 

Υπάρχουν 4 δικλείδες ασφάλειας κατά τον έλεγχο των συμμετοχών σε κάθε διαγωνισμό. Όλοι ελέγχονται, εξονυχιστικά :)

Να είσαι σίγουρος οτι κανένα διπλό, τριπλό account δεν ξεφεύγει. Ρώτα τα 2-3 δεκάδες Banned members που κάνει η ΟΔ μετά το τέλος διαγωνισμών. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

προσωπικα μου αρεσει το Φορουμ ειναι λιτο απλο, και οπως ελεγαν και οι αρχαιοι υμων προγονοι,καθε απλο ειναι και δυσκολο.

Μονο που εχω προβλημα στις επιλογεσ μου,να ανεβασω υπογραφη,εδω που γραφω αυτο το μηνυμα εχω ολες τις επιλογες,στο κοντρολ μου δεν τις εχω και δεν μπορω να ανεβασω υπογραφη. αυτη δηλαδη.

 

 

http://i46.tinypic.com/dpg7jn.jpg

Edited by thrylosg7
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 4 δικλείδες ασφάλειας κατά τον έλεγχο των συμμετοχών σε κάθε διαγωνισμό. Όλοι ελέγχονται, εξονυχιστικά :)

Να είσαι σίγουρος οτι κανένα διπλό, τριπλό account δεν ξεφεύγει. Ρώτα τα 2-3 δεκάδες Banned members που κάνει η ΟΔ μετά το τέλος διαγωνισμών. :)

 

Χαίρομαι που το ακούω! Keep up the good work! :)

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

προσωπικα μου αρεσει το Φορουμ ειναι λιτο απλο, και οπως ελεγαν και οι αρχαιοι υμων προγονοι,καθε απλο ειναι και δυσκολο.

Μονο που εχω προβλημα στις επιλογεσ μου,να ανεβασω υπογραφη,εδω που γραφω αυτο το μηνυμα εχω ολες τις επιλογες,στο κοντρολ μου δεν τις εχω και δεν μπορω να ανεβασω υπογραφη. αυτη δηλαδη.

 

 

http://i46.tinypic.com/dpg7jn.jpg

 

Καλησπέρα,

διάβασε το How to: Πως βάζουμε εικόνα στην υπογραφή μας.

Να σου υπενθυμίσω πως πρέπει να προσέχεις το μέγεθος της φωτογραφίας που θες να βάλεις στην υπογραφή σου (420X150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16ΚΒ).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω να κάνω μία παρατήρηση για όλους τους διαγωνισμούς.

Σε κάθε διαγωνισμό υπάρχουν συμμετέχοντες που όλως παραδόξως γράφτηκαν στο myphone το μήνα του διαγωνισμού και έχουν μόνο ένα μήνυμα, αυτό της συμμετοχής τους στο διαγωνισμό. Θεωρώ ότι αρκετά, αν όχι όλα αυτά τα μηνύματα, είναι από πολλαπλούς λογαριασμούς των ίδιων ατόμων.

Αναρωτιέμαι αν στους συμμετέχοντες στους διαγωνισμούς θα έπρεπε να μπει κάποιος περιορισμός, ανάλογος με αυτόν που υπάρχει για την πρόσβαση στις αγγελίες, ώστε αφενός να αποφεύγεται το φαινόμενο πολλαπλών λογαριασμών, και αφετέρου να υπάρχει κίνητρο ενεργής συμμετοχής στο forum.

 

θυμαμαι στον 1ο διαγωνισμο, υπηρχε ο περιορισμος να εχουν γραφτει μεχρι τελος του προηγουμενου μηνα (ο διαγωνισμος ηταν 1η Νοεμβριου του 11 αν θυμαμαι καλα...) κατι τετοιο θεωρω θα ηταν σωστοτερο για τα παλιοτερα μελη, αλλα οπως ειχαν ξαναπει παλιοτερα, αυτοι βαζουν τους κανονες :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

διάβασε το How to: Πως βάζουμε εικόνα στην υπογραφή μας.

Να σου υπενθυμίσω πως πρέπει να προσέχεις το μέγεθος της φωτογραφίας που θες να βάλεις στην υπογραφή σου (420X150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16ΚΒ).

 

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση και να εισαι καλα,χωρις να θελω να σε προσβαλω εχω δικο μου Φορουμ με μουσικη ταινιες κ.λ.π. ξερω πως ανεβαινουν οι φοτωφραφιες,απλα ποσταρισα εδω για να δειξω οτι εδω ανεβαινει και απλα δεν εχω τις αυτες επιλογες στο κοντρολ μου.

Και παλι να εισαι καλα και σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...