Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν γνωρίζω να απαντήσω στις δύο παραπάνω ερωτήσεις... ο λόγος που γράφω είναι ότι μόλις μίλησα με εκπρόσωπο του 1260 για να ρωτήσω κάτι για τα νέα συμβόλαια και όταν δεν ήξερε να απαντήσει μου ανέβασε τον τόνο της φωνής του επικίνδυνα :mad:

 

Η ερώτηση ήταν η εξής απλή: "Αν μεταφέρω δύο F2GO στο WIND M χωρίς να πάρω συσκευή για κανένα απο τα δύο, παίρνω και την έκπτωση του 10% επειδή θα είναι οικογενειακά και μαζί παίρνω και την έκπτωση της επιδότησης;"... Τόσο απλά... μάλλον δεν κάνει καλό σε μερικούς η νυχτερινή βάρδια. :cry:

 

Αυτοί της εξυπηρέτησης ώρες-ώρες με βγάζουν απο τα ρούχα μου... έχω δουλέψει στο παρελθόν σε αντιπρόσωπο της τότε TELESTET και πραγματικά ήξερα να απαντήσω μέχρι και στην πιο απίθανη ερώτηση των πελατών μου... και χαρακτηριστικά θυμάμαι την μοναδική περίπτωση που δεν γνώριζα κάτι, απλά με ευγενικό τρόπο του είπα να περιμένει και ρώτησα τον προϊστάμενό μου... ούτε ανεβάσματα φωνής, ούτε εκνευρισμοί.

 

Τεσπα, το σκέφτομαι σοβαρά να πάω στο WIND M γιατί χαλάω 25-30 ευρώ το μήνα και υπολόγισα ότι με τις εκπτώσεις, μου πάει στα 36,85 ευρώ που με συμφέρει με βάση αυτά που προσφέρει... και για να μην γκρινιάζουμε συνέχεια, πιστεύω ότι τα νέα αυτά προγράμματα είναι εκπληκτικά για αυτούς που έχουν ανάγκη να μιλάνε σε όλα τα δίκτυα (εξαίρεση το WIND XS). Θα έπρεπε η WIND να επισημάνει στις διαφημίσεις της τη διαφορά απο τις άλλες εταιρίες που με τα ίδια χρήματα προσφέρουν τα μισά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;;;

 

Έχοντας BlackBerry με το αντίστοιχο πακέτο data για BIS στην Wind καθώς και ένα Flexy 45, για να συνεχίσω να έχω την υπηρεσία BIS θα πρέπει να πληρώνω 14.99 για το πακέτο BlackBerry + ένα εκ των Large / Medium που δω ότι μου κάνει;;; Επειδή για παράδειγμα και το M αλλά και το L έχουν MB για internet.

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να χρησιμοποιείς τις υπηρεσίες του ΒΒ (Ιντερνετ, mails, GPS, κτλ) πρέπει να έχεις πρόγραμμα ΒΒ ανεξάρτητα με τα υπόλοιπα προγράμματα DATA που μπορεί να έχεις..
Link to comment
Share on other sites

Κοινώς μας τα παίρνει x2. :)

 

Τώρα με τα νέα πακέτα είναι παντελώς ανούσιο να χρεώνει άλλα 15 ευρώ για επιπλέον 250MB. Ας βάλει τα MB, όπως και έκανε, στο κυρίως πακέτο ομιλίας/sms και ας χρεώνει απλά την χρήση της υπηρεσίας BB, χωρίς δωρεάν MB, με ένα ποσό π.χ. 5 ευρώ.

 

Έχω άδικο;;;

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλη υπηρεσία το BIS. Άλλωστε, τα δωρεάν mb των προγραμμάτων Blackberry μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για Ίντερνετ από την Blackberry συσκευή σου
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες τι θέλω να πω... Το πακέτο Blackberry σου δίνει δωρεάν 250Mb.

 

Πλέον στα νέα πακέτα της η Wind έχει δωρεάν MB που από το Small κιόλας είναι 100MB. Στο Medium είναι 250MB και στο Large 420. Εφόσον ενσωματτώνει στα νέα πακέτα δωρεάν MB δεν έχουν νόημα τα 250MB που βάζει στο Blackberry και μας χρεώνει 15 ευρώ το μήνα.

 

Αυτό που λέω είναι ότι τα δωρεάν MB να είναι στο πακέτο που έχεις πληρώσει και να πληρώνεις αλλα 5 ευρώ π.χ. για χρήση του BIS. Γιατί όπως είναι τώρα σε χρεώνει μία φορά στο πάγιο για τα MB που σου προσφέρει και άλλη μία στην BlackBerry υπηρεσία με 15 ευρώ για άλλα 250 MB.

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής στο Wind M και έχω 250ΜΒ ανά μήνα. Αυτά αναφέρονται στο σύνολο ληφθέντων/σταλθέντων σωστά;

Μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για πλοήγηση στο ίντερνετ μέσω του opera mini? Δεν αλλάζει δηλαδή κάτι σε σχέση με το wind plus non stop των καρτοκινητών, σωστά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν γνωρίζεται λεπτομέρειες για τα Συμβόλαια.

Έκανα αλλαγή από το S στο Μ.

Αν θελήσω να επανέλθω στο S σε πόσο καιρό μπορώ να κάνω επιστροφή στο S και με τί χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν γνωρίζεται λεπτομέρειες για τα Συμβόλαια.

Έκανα αλλαγή από το S στο Μ.

Αν θελήσω να επανέλθω στο S σε πόσο καιρό μπορώ να κάνω επιστροφή στο S και με τί χρέωση;

Θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να συμπληρώσεις 12 μήνες για να επιστρέψεις στο S. Δεν πληρώνεις τίποτα, η μετάβαση είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω γίνεται και κατευθείαν με χρέωση γύρω στα 7 ευρώ.. αλλά δεν είμαι σίγουρος..
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν γνωρίζεται λεπτομέρειες για τα Συμβόλαια.

Έκανα αλλαγή από το S στο Μ.

Αν θελήσω να επανέλθω στο S σε πόσο καιρό μπορώ να κάνω επιστροφή στο S και με τί χρέωση;

Με 6,90€, μετά από 4 μήνες.

Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει αυτό:

Είμαι συνδρομητής στο Wind M και έχω 250ΜΒ ανά μήνα. Αυτά αναφέρονται στο σύνολο ληφθέντων/σταλθέντων σωστά;

Μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για πλοήγηση στο ίντερνετ μέσω του opera mini? Δεν αλλάζει δηλαδή κάτι σε σχέση με το wind plus non stop των καρτοκινητών, σωστά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1/2/10 μεταφέρθηκα από μεγαλύτερο πρόγραμμα σε μικρότερο και με ενημέρωσε ότι θα χρεωθώ 6,90€
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Μια φίλη εχει wind S και επομενως και 100 mb internet. Επειδη της εστελναν απο το cc της wind τις ρυθμίσεις και το τηλ. της δεν τις δεχόταν (SE312) μπηκα στη σελ. της SE και τις εστειλα από εκει και πλέον μπορει να μπει ιντερνετ.Το ερώτημα ειναι αν οι συγκεκριμενες ρυθμισεις ειναι σωστες...καθότι αντι για π.χ. wind plus ή wap στο ονομα του προφιλ βλεπω wind gprs. Σ'αυτη την περίπτωση,με αυτες τις ρυθμισεις καλύπτεται για το δωρεάν σερφαρισμα ή εκανα κοτσάνα και χρεώνεται ? :O
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Μια φίλη εχει wind S και επομενως και 100 mb internet. Επειδη της εστελναν απο το cc της wind τις ρυθμίσεις και το τηλ. της δεν τις δεχόταν (SE312) μπηκα στη σελ. της SE και τις εστειλα από εκει και πλέον μπορει να μπει ιντερνετ.Το ερώτημα ειναι αν οι συγκεκριμενες ρυθμισεις ειναι σωστες...καθότι αντι για π.χ. wind plus ή wap στο ονομα του προφιλ βλεπω wind gprs. Σ'αυτη την περίπτωση,με αυτες τις ρυθμισεις καλύπτεται για το δωρεάν σερφαρισμα ή εκανα κοτσάνα και χρεώνεται ? :O

 

σε συμβόλαια καλύπτονται πλέον , εδώ και κανα τρίμηνο, όλα τα MB είτε από κανονικό internet(gint) είτε από wap-wind plus κλπ (gwap)...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια στο Q1 μετά στο wind1 εγώ και η γυναίκα μου αποφασίσαμε μετα λύπης να την κάνουμε για vodafone. Λέω μετα λύπης γιατί έδωσα πολλές ευκαιρίες και μου έσπασαν τα νεύρα.

Ευκαιρία 1η: Πριν 2 μήνες ζητήσαμε να μεταβούμε σε συμβόλαιο Q αλλά μας είπαν ότι δε γίνεται για υπάρχοντες συνδρομητές wind αλλά μόνο για όλους τους άλλους.

 

Μετά από λίγο καιρό πήγαμε σε 1 κατάστημα (Βριλλησίων/ λ.Πεντέλης) και ζητήσαμε να μεταβούμε σε wind small 12μηνο. H 1η κεραμίδα που έπεσε: Δε δικαιούμαστε επιδότηση γιατί οι λογαριασμοί μας ήταν μικροί! Επίσης δε δικαιούμαστε μειωμένο πάγιο αντί επιδότησης γιατί απλά δε δικαιούμαστε επιδότηση!!!

Εμείς καλοπροαίρετοι πάντα, συνεχίζουμε:

Ρωτάω αν επιλέξουμε να κάνουμε οικογενεικακό; και μου λέει ο υπάλληλος: ααα δε σας συμφέρει! Είναι σα να κάνετε νέα σύνδεση επειδή θα μεταφερθούν εκεί οι 2 παλιές σας και θα πρέπει να προπληρώσετε τα πάγια και θα σας έρθει ο 1ος λογαριασμός πολύ υψηλός!

Λέω: Μα η vodafone δίνει 20% έκπτωση αν πάμε. Απαντάει το φοβερό: και εμείς δίνουμε 10% στο 1 και 10% στο άλλο = 20% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! άσσος στα μαθηματικά!

 

Εν τέλει επειδή δε θέλαμε να φάμε και τη μέρα μας, περάσαμε απέναντι στο κατάστημα Vodafone και πήραμε γρήγορα και χωρίς πολλές απαγορεύσεις:

2 συμβόλαια με φορητότητα για unlimited 30 με έκπτωση 5 ευρώ λόγω μη επιδότησης συσκευής και επιπλέον -20% στο σύνολο λόγω οικογενειακού και επιπλέον την έκπτωση για το υφιστάμενο hol dp lite που έχουμε.

 

Χαλάλι τα mms/ videoκλήσεις / internet που έχασα. Η αντιμετώπιση από wind σε παλιούς συνδρομητές είναι άθλια. Δεν αρκεί να βγάζεις νέα και ωραία συμβόλαια για να μαζέψεις από άλλα δίκτυα, αλλά πρέπει και να ξέρεις να κρατήσεις τους παλιούς πελάτες.

 

Σε ερώτηση της υπαλλήλου που με κάλεσε χθές για να με ρωτήσει γιατί φεύγω, τα ανέφερα όλα αυτά και μου είπε και εκείνη: Έχετε δίκιο.

 

Πρέπει να θεωρούν ότι οι υπάρχοντες συνδρομητές είναι βόδια!

Αντίο wind...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ.

Είμαι πρώτη χρόνια στη Wind και το συμβόλαιο μου λήγει στις 31/03/2010.

Μπορώ να κάνω διακοπή και να φύγω νωρίτερα; Αν ναι θα υπάρχουν κυρώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πάρει συσκευή με επιδότηση θα πρέπει να επιστρέψεις, αναλογικά με τους μήνες που απομένουν μέχρι τη λήξη του συμβολαίου, την αξία της.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με το e-bill.

 

Αν ενεργοποιήσω το απλό e-bill (δηλαδή το δωρεάν), θα συνεχίσω να λαμβάνω αναλυτικό λογαριασμό με το ταχυδρομείο ή θα βλέπω την ανάλυση μόνο στο ίντερνετ;

Απαραίτητη προϋπόθεση για να έχω ανάλυση κλήσεων και στο ίντερνετ και στο έντυπο του λογαριασμού είναι να ενεργοποιήσω το e-bill plus;

 

Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ.

Είμαι πρώτη χρόνια στη Wind και το συμβόλαιο μου λήγει στις 31/03/2010.

Μπορώ να κάνω διακοπή και να φύγω νωρίτερα; Αν ναι θα υπάρχουν κυρώσεις;

 

Αν το κόψεις αύριο , θα αποσυνδεθείς ένα μήνα μετά στις 10 Μαρτίου 2010 .

Αν το διακόψεις 28 Φεβρουαρίου θα είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με το e-bill.

 

 

Απαραίτητη προϋπόθεση για να έχω ανάλυση κλήσεων και στο ίντερνετ και στο έντυπο του λογαριασμού είναι να ενεργοποιήσω το e-bill plus;

 

Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος;

ακριβως ετσι.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ρωτησω κατι? Θυμαται κανεις τις χρεωσεις telestet Pro 500???
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ρωτησω κατι? Θυμαται κανεις τις χρεωσεις telestet Pro 500???

 

Ειδα σε παλαιοτερα μηνυματα σε ενα τοπικ της wind οτι ειχε παγιο 57 ευρω.Δεν ελεγε κατι αλλο οσον αφορα τις χρεωσεις γι αυτο το προγραμμα.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ειδα σε παλαιοτερα μηνυματα σε ενα τοπικ της wind οτι ειχε παγιο 57 ευρω.Δεν ελεγε κατι αλλο οσον αφορα τις χρεωσεις γι αυτο το προγραμμα.

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001991_OLDPRO100-500_GR.pdf :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...