Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε μου,δεν μπορείς να διακόψεις ζητώντας χρηματα πίσω,αν δε' έχεις πάρει συσκευή,θα πληρώσεις το ποσοστό επιδότησης που σου αναλογεί(την εχω πατήσει).άλλωστε μην γελιώμαστε,τα μόνα καρτοκινητά που δουλεύουν είναι τα whαts up,f2gο,cu και Q.Τα carrefour,AB ΒΑΣΙΛΟΠΟYΛΟΣ,ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΜΟ MAD δεν τράβηξαν.Ενώ τα FROG,νέο καρτοκινητό vodafone Και ΚOSMOΚΑRΤΑ κινούνται αξιοπρεπώς.Πάντως θεωρώ υπερβολή το να ξέρεις πολλούς που έχουν carrefour

 

 

 

 

Πλάκα έκανα.. Εννοείται ότι δεν έχουν τραβήξει καθόλου τέτοιου είδους καρτοκινητα απο super markets , γι αυτό και δεν τα βάζουν μέσα στα ''απεριόριστα'' οι εταιρίες.. Και δεν έχει αξία :) Απλά κάποιος το είπε σαν αρνητικό ότι οι άλλες δεν έχουν και απεριόριστα για carrefour και frog... Δεν το θεωρώ αυτό τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

πάντως,είναι μεγάλο μείον για την wind ότι σου δίνει την δυνατότητα για 1500 λεπτά σε σταθερά με πάγιο 45 ευρώ όταν cοsmοte και vodafone το έχουν 35 ευρώ

 

Νομίζω ότι η voda το έχει από το πάγιο των 50 ευρώ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η voda το έχει από το πάγιο των 50 ευρώ και πάνω.

 

Όχι.. υπάρχει το πρόγραμμα Vodafone Unlimited 35 + Σταθερά με 35 ευρώ πάγιο και 1500 προς Vodafone και στεθερά και 100 λεπτά προς τα υπόλοιπα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι στην μορφή που εχω εγώ στο cοsmοte απεριόριστα 35,στο πρώτο μήνυμα γράφει ότι εχω 1500 λεπτά σε cοsmοte και σταθερά και 1500 μηνύματα σε cοsmοte και στο δεύτερο μήνυμα μου γράφει ότι εχω 100 λεπτά προς άλλα δίκτυα κινητής

 

Στην wind στο 1212 που έστειλα πριν λίγο πήρα το παρακάτω

 

Μάλλον λάθος στην σύνταξη του μηνύματος έχουν:

 

Έχετε στην διάθεση σας 57' και 58 sms προς κινητά wind και q(από τα 1200?, δεν γίνεται από προχθές που έκανα το πρόγραμμα) και επιπλέον 1187' και 1198 sms προς λοιπά δίκτυα τηλεφωνίας τα οποία λήγουν **-**-***

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μερικούς μπορεί να συμφέρουν τα νέα προγράμματα.

Εγώ π.χ. είχα Flexy 40 και πλήρωνα επιπλέον 5 ευρώ για 600 λεπτά σε όλα τα Wind και 8 ευρώ για το Web n Mail 120 MB - δηλαδή σύνολο 53 ευρώ.

Με το νέο Wind Medium - 45Ε τα περιλαμβάνει και με το παραπάνω (1500 λεπτά σε Wind & σταθερά και 250 ΜΒ) - το ότι μένουν 250 λεπτά για Voda & Cosmote, εάν από τις κλήσεις μου αφαιρέσω τα Wind και τα σταθερά, φτάνουν μια χαρά.

 

Όπως έγραψαν και μερικοί άλλοι ανάλογα τις ανάγκες του ο καθένας επιλέγει και τι τον συμφέρει - για μερικούς τα νέα πακέτα έρχονται "γάντι":happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ίντερνετ που δίνουν αυτά τα καινούρια συμβόλαια είναι ο κλασσικός τρόπος σύνδεσης που αν πάει το κινητό μου να συνδεθεί στο ίντερνετ λέει GPRS νομιζω...Εκεί λεεει οτι περιλαμβάνει 100 ή 250 mb WAP ανάλογα σε ποιο προγραμμα μπαίνεις ..Είναι διαφορετικό αυτό ή το ίδιο?Δηλαδή και msn και όλα μπορώ να μπαίνω μέσω αυτουνού του WAP?
Link to comment
Share on other sites

Στην wind στο 1212 που έστειλα πριν λίγο πήρα το παρακάτω

 

Μάλλον λάθος στην σύνταξη του μηνύματος έχουν:

 

Έχετε στην διάθεση σας 57' και 58 sms προς κινητά wind και q(από τα 1200?, δεν γίνεται από προχθές που έκανα το πρόγραμμα) και επιπλέον 1187' και 1198 sms προς λοιπά δίκτυα τηλεφωνίας τα οποία λήγουν **-**-***

 

1200 έγιναν τώρα τα λεπτά ή δική σου σημείωση είναι και έχεις κάνει λάθος εσύ εκεί;

γιατί 1500 είναι κανονικά...

Προφανώς έχουν βάλει ανάποδα τα υπολειπόμενα λεπτά και sms (ιδιαίτερα αν είσαι στο wind S και η χρήση σου δικαιολογεί να έχεις καταναλώσει 40 λεπτά και 40 sms προς άλλες εταιρείες).

 

@s2117 νομίζω ότι είναι μέσω gprs, δηλαδή μπαίνεις και στο νετ μέσω όπερα μινι δωρεάν!

Link to comment
Share on other sites

1200 έγιναν τώρα τα λεπτά ή δική σου σημείωση είναι και έχεις κάνει λάθος εσύ εκεί;

γιατί 1500 είναι κανονικά...

Προφανώς έχουν βάλει ανάποδα τα υπολειπόμενα λεπτά και sms (ιδιαίτερα αν είσαι στο wind S και η χρήση σου δικαιολογεί να έχεις καταναλώσει 40 λεπτά και 40 sms προς άλλες εταιρείες).

 

@s2117 νομίζω ότι είναι μέσω gprs, δηλαδή μπαίνεις και στο νετ μέσω όπερα μινι δωρεάν!

 

Ναι, λάθος δικό μου...είναι 1500.

 

Στο s είμαι και έχω 100 sms και λεπτά αντίστοιχα σε άλλους...τους έχω στείλει mail μέσα από το site τους για να το δουν. Τους έπερνα τηλέφωνο στο 1260 και ήμουν σε αναμονή 10 λεπτά. :mad:

Link to comment
Share on other sites

οκ! άρα απλά έχουν ανάποδα τα λεπτά και τα sms, αντίστοιχα...

Τους παίρνεις τηλέφωνο για να διορθώσουν δικό τους πρόβλημα και σε έχουν τόση ώρα σε αναμονή; Πάντως εγώ που ήθελα το 1260 το Σάββατο το απόγευμα για να αλλάξω πρόγραμμα απάντησαν αμέσως :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν απαντούσαν σήμερα για κανένα 10λεπτο...τους έστειλα email...ας το διορθώσουν όταν το δουν ή αν πάρει κάποιος άλλος και μιλήσει ας τους το επισημάνει.
Link to comment
Share on other sites

οκ! άρα απλά έχουν ανάποδα τα λεπτά και τα sms, αντίστοιχα...

Τους παίρνεις τηλέφωνο για να διορθώσουν δικό τους πρόβλημα και σε έχουν τόση ώρα σε αναμονή; Πάντως εγώ που ήθελα το 1260 το Σάββατο το απόγευμα για να αλλάξω πρόγραμμα απάντησαν αμέσως :)

 

Και σε εμένα ανάποδα το είχαν το μήνυμα. Παντός μεγάλο μείον είναι η έλλειψη ενημέρωσης για τα MMS και τα Mb του ίντερνετ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα 1187 λεπτά και 1198 sms του sv2evs, προφανως είναι η αναλογία λεπτών μέχρι την έκδοση του λογαριασμού, γι' αυτό και δεν είναι 1500. Είναι λογικό, αν πχ. οι λογαριασμοί σου εκδίδονται την 1η κάθε μήνα και εσύ αλλάξεις πρόγραμμα στις 15, τότε δεν θα έχεις ολόκληρα τα 1500 λεπτά, αλλά τα μισά, δηλ. 750.

Το ίδιο ισχύει και για τα sms, mms, mb.

Πάντως θα έπρεπε να υπάρχει ενημέρωση και για τα mms και mb.

Το πρόβλημα θα πρέπει να αποκατασταθεί άμεσα, το ότι δηλαδή εμφανίζει ανάποδα τον εναπομείναντα χρόνο προς wins και προς υπόλοιπα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Τα 1187 λεπτά και 1198 sms του sv2evs, προφανως είναι η αναλογία λεπτών μέχρι την έκδοση του λογαριασμού, γι' αυτό και δεν είναι 1500. Είναι λογικό, αν πχ. οι λογαριασμοί σου εκδίδονται την 1η κάθε μήνα και εσύ αλλάξεις πρόγραμμα στις 15, τότε δεν θα έχεις ολόκληρα τα 1500 λεπτά, αλλά τα μισά, δηλ. 750.

Το ίδιο ισχύει και για τα sms, mms, mb.

Πάντως θα έπρεπε να υπάρχει ενημέρωση και για τα mms και mb.

Το πρόβλημα θα πρέπει να αποκατασταθεί άμεσα, το ότι δηλαδή εμφανίζει ανάποδα τον εναπομείναντα χρόνο προς wins και προς υπόλοιπα δίκτυα.

 

Σωστά, αυτό συμβαίνει και μάλιστα με ενημέρωσαν γι'αυτό απο πριν...;) Για να λέμε και τα καλά της υπόθεσης.

Link to comment
Share on other sites

mms και mb προς το παρόν μπορείτε να τα βλέπετε μέσω του μενού της συσκευής, αν και φυσικά πρέπει να βάλουν ενημέρωση και για αυτά, το συντομότερο. (ελπίζω μέχρι το τέλος του Ιανουαρίου που θα έρθω και εγώ στα απεριόριστα προγράμματα :happy:)

Επίσης υπάρχει ακόμα ο περιορισμός των 2 μηνυμάτων ενημέρωσης ανά ημέρα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ίντερνετ που δίνουν αυτά τα καινούρια συμβόλαια είναι ο κλασσικός τρόπος σύνδεσης που αν πάει το κινητό μου να συνδεθεί στο ίντερνετ λέει GPRS νομιζω...Εκεί λεεει οτι περιλαμβάνει 100 ή 250 mb WAP ανάλογα σε ποιο προγραμμα μπαίνεις

Ναι,μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε πλοήγηση με τα ΜΒ που σου δίνει,είτε σε ΜSΝ είτε στο FΑCΕΒΟΟΚ ή σε όποια σελίδα θέλεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω προβλημα σοβαρο με την wind.πριν 15 μερες μου ειπαν οτι η επιδοτηση μου ειναι αρχικα 120 ευρω και ανεβαινει αναλογα με την συσκευη.δηλ για το leo και η συμετοχη η δικια μου ηταν 500 ευρω.σημερα μου λενε τα ιδια με τη διαφορα οτι η συμετοχη μου ειναι 580 ευρω.μπορει καποιος να βοηθησει ?τι πρεπει να κανω για να βρω ακρη μου εχουν σπασει τα νευρα ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Eχω κάνει συνδυασμό κινητου wind με σταθερο tellas απο τον απριλιο του 09

τοτε ισχυε εκπτωση 20% επι του παγιου του κινητου (flexy 35) και παροχη δωρεαν λεπτων ομιλιας μεταξυ κινητου - σταθερου και αντιστροφα ( 200' και 1000' αντιστοιχα).Απο 1/01/10 η παροχη των δωρεαν λεπτων χρεωνεται 5€ εκαστη.

Για αυτο το λογω την διεκοψα.

Απο τον Σεπτεμβριο για συνδυασμο κινητου και σταθερου wind ισχυει εκπτωση 10€ καθε μηνα.

Αν ζητησω την εκπτωση των 10€ λετε νε την δωσουν ? με τι λογικη οτι :

1)ενας νεος πελατης με παγιο πανω απο 20€ εχει εκπτωση 10€ ενω εγω για να παρω αυτη την εκπτωση πρεπει να βάλω παγιο περιπου 50-55€.

2)Στην περιπτωση μου πλέον δεν εχω και τα δωρεαν λεπτα ομιλιας που ειχα αφου χρεωνονται με 2χ5€ (για σταθερο και κινητο)

αρα οι 2 προσφορες δεν ειναι αντιστοιχες.

Να κανω φασαρια ? 'η αδικος κόπος?

υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Αν ζητήσεις την προσφορά των 10€ θα σου τη δώσουν

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω προβλημα σοβαρο με την wind.πριν 15 μερες μου ειπαν οτι η επιδοτηση μου ειναι αρχικα 120 ευρω και ανεβαινει αναλογα με την συσκευη.δηλ για το leo και η συμετοχη η δικια μου ηταν 500 ευρω.σημερα μου λενε τα ιδια με τη διαφορα οτι η συμετοχη μου ειναι 580 ευρω.μπορει καποιος να βοηθησει ?QUOTE]φίλε μου η επιδότηση αναπροσαρμόζεται κάθε μήνα αναλόγως του ύψους του εκάστοτε λογαριασμού σου,βγάζουν μέσο όρο,για αυτό άλλαξε η επιδότηση σου
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω προβλημα σοβαρο με την wind.πριν 15 μερες μου ειπαν οτι η επιδοτηση μου ειναι αρχικα 120 ευρω και ανεβαινει αναλογα με την συσκευη.δηλ για το leo και η συμετοχη η δικια μου ηταν 500 ευρω.σημερα μου λενε τα ιδια με τη διαφορα οτι η συμετοχη μου ειναι 580 ευρω.μπορει καποιος να βοηθησει ?QUOTE]φίλε μου η επιδότηση αναπροσαρμόζεται κάθε μήνα αναλόγως του ύψους του εκάστοτε λογαριασμού σου,βγάζουν μέσο όρο,για αυτό άλλαξε η επιδότηση σου

 

συμφωνω μαζι σου αλλα δεν μπορει να γινει αυτο με ενα λογαριασμο μονο εξαλλου οι λογαριασμοι μου ολοι στην χειροτερη περιπτωση εχουν αποκληση περιπου στα 10 ευρω πανω η κατω οποτε καταλαβαινεις οτι κατι δεν παει καλα.εξαλλου δεν ειναι μονο τα 80 ευρω ειναι και η κοροιδια της υποθεσης

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα με το 1212 στα νέα προγράμματα λύθηκε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

συμφωνω μαζι σου αλλα δεν μπορει να γινει αυτο με ενα λογαριασμο μονο εξαλλου οι λογαριασμοι μου ολοι στην χειροτερη περιπτωση εχουν αποκληση περιπου στα 10 ευρω

τότε μάλλον,αναπροσαρμόσαν τους όρους κ τα ποσά επιδοτήσεων,δεν υπάρχει άλλη εξήγηση

 

To πρόβλημα με το 1212 στα νέα προγράμματα λύθηκε;

 

αναμένεται.... Αν και με αυτούς άκρη δεν βγάζεις,γι'αυτό ο κόσμος ξενερώνει με την πάρτη της

 

 

συμφωνω μαζι σου αλλα δεν μπορει να γινει αυτο με ενα λογαριασμο μονο εξαλλου οι λογαριασμοι μου ολοι στην χειροτερη περιπτωση εχουν αποκληση περιπου στα 10 ευρω

τότε μάλλον,αναπροσαρμόσαν τους όρους κ τα ποσά επιδοτήσεων,δεν υπάρχει άλλη εξήγηση

Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

τότε μάλλον,αναπροσαρμόσαν τους όρους κ τα ποσά επιδοτήσεων,δεν υπάρχει άλλη εξήγηση

 

δεν ξερω ισως να εχεις δικιο.παντως εγω τους εστειλα ενα mail απο το side της wind και τους στολιζω κανονικοτατα επισης ζητησα εξηγησεις επισημα για το τι εγινε.τωρα βεβαια δεν πιστευω να μου απαντησουν αλλα θα δουμε απλα περιμενω......

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά με το 1212. Αποκαταστάθηκε το πρόβλημα. Εντάξει, συμβαίνουν κι αυτά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα με το 1212 στα νέα προγράμματα λύθηκε;

 

Λύθηκε...χθες το βράδυ που έστειλα το 2ο μήνυμα που δικαιούμαι, οι πληροφορίες ήρθαν κανονικά.;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...