Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις από 15 μέρες μέχρι 1 μήνα, γιατί αν δουν αντίδραση από την αγορά, θα βελτιώσουν τα προγράμματά τους οι άλλες δύο. Φαντάζομαι κυρίως στον τομέα των sms προς όλους, που τώρα χωλαίνουν...

 

Αυτό ακριβώς θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

σωστή ;) Ξέρω πως αν φύγω τώρα στους 2 μήνες, εφόσον δεν πήρα συσκευή αλλά την εκπτωση στο λογαριασμό κάθε μήνα δεν τους οφείλω κάτι, σωστά; Υπάρχει περιπτωση να μου ζητήσουν να πληρώσω τα 2 πάγια που μου έκαναν δώρο; (δεν είναι μεγάλο το ποσό αλλά λεμε :p)

:sorry: σωστη!

οχι δεν υπαρχει περιπτωση!

 

Αυτό που δε κατάλαβα ακριβώς είναι αν τα 100 λεπτά προς όλους και τα 100 λεπτά βιντεοκλήσεων είναι διαφορετικά; Δηλαδή 200 σύνολο, ετσι οπως το λέει είναι ξεχωριστά αν και η wind είνι αυτή. Πάντως τα προγράμματα είναι σαφώς καλύτερα των αντιπάλων αν και πάλι ένα free2go2 με 0,10€ το λεπτό και 0,04€ το sms τα πατάει και πάλι κάτω.

 

ειναι ξεχωριστα

 

XL το υπαρXον (1000+1000+...) ΔΕΝ καταργειται θα προσφερεται κι αυτο κανονικα

εκεινα που καταργουνται για νεες συνδεσεις οριστικα ειναι τα max,τα flexy οπως ειπαν ολοι και τα αυτοματα προγραμματα.

Tα MB αφορουν κινηση ειτε μεσω web ειτε μεσω wap εντος η εκτος wind plus

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

μεταφορά απο πρόγραμμα σε πρόγραμμα γίνεται μέσω τηλεφώνου στο 1260 ? Με βλέπω να πηγαίνω στο wind m. Πόσο θα διαρκέσει για να μεταφερθώ ?

 

υ.γ άργησαν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Απλα πχ οταν ειχε πρωτοβγαλει(2006) η WIND το ADSM NON-STOP (παγιο 49 ευρω) η χρηση ηταν πραγματικα απεριοριστη! οπως και στο f2g !

το θεμα ειναι καθαρα επικοινωνιακο . Οταν λανσαρεις μια υπηρεσια/προιον με καποιες προδιαγραφες και στη συνεχεια το "καταργεις" χανεις επικονωνιακα.

Ειναι καλυτερο να ανακοινωνεις πχ οτι η υπηρεσια f2g με απεριοριστη ομιλια (3.5 ευρω αν θυμαμαι καλα) ισχυει 3μηνες/2χρονια κτλ παρα μερικους μηνες μετα να βαζεις οριο αφνιδιαστικα..

 

Δε νομίζω να ήταν εξαρχής πραγματικά απεριόριστο! Νομίζω πως είχε πολιτική ορθής χρήσης έως και 30 GB! Αν η εταιρία άφηνε τους συνδρομητές της να τα ξεπερνάνε, αυτό το έκανε για να μην υπάρχουν πολλά παράπονα! Εκτός αυτού, σου επαναλαμβάνω πως τα "απεριόριστα" σε όλες τις εταιρίες δεν είναι απεριόριστα, οπότε δε βλέπω κάπου μόνο την Wind να σφάλει εδώ!

 

Το μόνο λάθος που έκανε κατ'εμέ είναι η κατάργηση τόσο πολλών προγραμμάτων.. Max, Flexy, Αυτόματα... Τη στιγμή που ο ανταγωνισμός έχει μεγάλη ποικιλία!

Link to comment
Share on other sites

μεταφορά απο πρόγραμμα σε πρόγραμμα γίνεται μέσω τηλεφώνου στο 1260 ? Με βλέπω να πηγαίνω στο wind m. Πόσο θα διαρκέσει για να μεταφερθώ ?

 

υ.γ άργησαν πολύ.

 

ναι γινεται αμεσα αφου επιβεβαιωσουν τα προσωπικα σου στοιχεια

Link to comment
Share on other sites

στην αυτόματη αλλαγή πακέτου δεν περιλαμβάνονται τα καινούργια...
Link to comment
Share on other sites

 

Το μόνο λάθος που έκανε κατ'εμέ είναι η κατάργηση τόσο πολλών προγραμμάτων.. Max, Flexy, Αυτόματα... Τη στιγμή που ο ανταγωνισμός έχει μεγάλη ποικιλία!

 

Νομίζω είναι καιρός να αρχίσουν να φεύγουν τα 100 προγράμματα + ειδικά πακέτα που έχει η κάθε εταιρία...

Πχ cosmote...

πρόγραμμα i20, i 30....

my way 1, my way 2....

5πρόγραμματα για extra sms , 5 για extra mms, δε ξέρω πόσα πρόγραμμα για internet

άλλα τόσα προγράμματα μόνο φωνής,

προγράμματα blackberry (που δεν μπορείς να το συνδυάσεις πάρα με συγκεκριμένα πακέτα που πρέπει πάλι να το ψάξεις)

προγράμματα για επαγγελματίες,

για το ένα...για το άλλο

Βάλτε το κάθε πρόγραμμα και αθροίστε τα...είμαι σίγουρος ότι θα πλησιάσουμε το 100!

Αμαν πια!

 

Το πράγμα είχε ξεφύγει και έχει γίνει φοβερά περίπλοκο.

Δείτε στο εξωτερικό τα προγράμματα είναι σε στυλ wind (δείτε tmobie, vodafone uk, orange κλπ)

Απλά η wind έκανε την αρχή εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι είναι μπέρδεμα για τον συνδρομητή, αλλά απ'την άλλη η κάθε κατηγορία προγράμματος καλύπτει διαφορετικές ανάγκες! Για μένα θα έπρεπε να διατηρήσουν τουλάχιστον τα Flexy ως είχαν ή με την προσθήκη Ίντερνετ όπως η Κοσμοτέ στα MyWay! Τα υπόλοιπα ας τα καταργούσαν.Αλλά τα Flexy? Εκτός κι αν είναι συνεννοημένο το καρτέλ και δούμε σε 2-3 μήνες και τις άλλες 2 να ακολουθούν.
Link to comment
Share on other sites

μόλις άλλαξα σε wind s (απο wind 1)...όλα αυτά μέσω τηλεφώνου μετά τα στοιχεία που μου ζήτησαν. Απλά θα προπληρώσω κάποιο πάγιο για τις ημερολογιακές ημέρες μέχρι την επόμενη έκδοση λογαριασμού.

 

πως μαθαίνουμε αν το νούμερο που καλούμε ανήκει στην wind ?

Link to comment
Share on other sites

μεταφορά απο πρόγραμμα σε πρόγραμμα γίνεται μέσω τηλεφώνου στο 1260 ? Με βλέπω να πηγαίνω στο wind m. Πόσο θα διαρκέσει για να μεταφερθώ ?

 

υ.γ άργησαν πολύ.

 

Αμεσα μετα απο επιβεβαιωση των στοιχειων. Πριν λιγο εκανα τη μεταφορα.

Κατα τη γνωμη μου τα προγραμματα ειναι πολυ καλα, οι κλησεις προς σταθερα ειναι στα + για τους επαγγελματιες...

Link to comment
Share on other sites

Αμεσα μετα απο επιβεβαιωση των στοιχειων. Πριν λιγο εκανα τη μεταφορα.

Κατα τη γνωμη μου τα προγραμματα ειναι πολυ καλα, οι κλησεις προς σταθερα ειναι στα + για τους επαγγελματιες...

 

Το ίδιο έκανα και εγώ στο wind s...όλη η οικογένεια στην είναι wind, οπότε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ ΤΟ WIND MAX????για νεες συνδεσεις η και εμειςοι παλιοι πρεπει να το αλλαξουμε?(ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ!!!)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ ΤΟ WIND MAX????για νεες συνδεσεις η και εμειςοι παλιοι πρεπει να το αλλαξουμε?(ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ!!!)

 

Μονο για νεες συνδεσεις...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ ΤΟ WIND MAX????για νεες συνδεσεις η και εμειςοι παλιοι πρεπει να το αλλαξουμε?(ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ!!!)

 

Μόνο για νέες συνδέσεις, δεν μπορούν να σε πιέσουν να πας αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα ADSM πρόγραμμα δεν υποχρεούσαι να πάρεις εξοπλισμό! Μπορείς να βάλεις την κάρτα SIM σε ένα καλό και αξιόπιστο HSPA κινητό και έχοντας τις ρυθμίσεις Ίντερνετ να μπαίνεις, συνδέοντάς το με τον υπολογιστή!
Link to comment
Share on other sites

παράξενο στο κατάστημα wind όταν τους ρώτησα πόσο βγαίνει σε €€ χωρίς συσκευές το ADSM CLOCK 200 μου είπανε ότι είναι υποχρεωτικό να πάρεις το netbook αλλιώς δεν γίνετε

 

έχεις τπτ χειροπιαστό για να μπορέσω να αποδείξω

και πόσο κόστος θα έχει? ξέρετε κάπου στα 30-35 θα είναι αφού το ADSM 100/5GB χωρίς είναι κάπου 15-16€

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παράξενο στο κατάστημα wind όταν τους ρώτησα πόσο βγαίνει σε €€ χωρίς συσκευές το ADSM CLOCK 200 μου είπανε ότι είναι υποχρεωτικό να πάρεις το netbook αλλιώς δεν γίνετε

 

έχεις τπτ χειροπιαστό για να μπορέσω να αποδείξω

και πόσο κόστος θα έχει? ξέρετε κάπου στα 30-35 θα είναι αφού το ADSM 100/5GB χωρίς είναι κάπου 15-16€

 

μπορείς κανονικά να κάνεις σύνδεσή χωρίς το stick αν θυμάμαι καλά πέφτει περίπου στα 8 euro κάτω η τιμή

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα έδωσε η Wind και σας τα παραθέτω ακριβώς όπως τα δίνει γιατί το site κολλάει απίστευτα:

 

Για αναλυτικές πληροφορίες:

 

http://www.wind.com.gr/ConDows/00002245_New_Tariffs_GR.pdf

 

Λοιπές πληροφορίες:

 

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001718_OtherCharges_GR_2008.pdf

 

http://www.wind.com.gr/ConImgs/sumvolaio/wind_new_programms_gr.jpg

 

πηγή: http://www.wind.com.gr

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα....Από WIND M και πάνω αξίζουν. Με την προυπόθεση βέβαια ότι έχεις πολλούς φίλους σε Wind. H Χρέωση καρτοκινητού μετά τον προπληρωμένο χρόνο ασχολίαστη.........:blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα....Από WIND M και πάνω αξίζουν. Με την προυπόθεση βέβαια ότι έχεις πολλούς φίλους σε Wind. H Χρέωση καρτοκινητού μετά τον προπληρωμένο χρόνο ασχολίαστη.........:blink::blink::blink:

 

εμενα και τα xs και s καλα μου φαινονται....ειδικα αν μιλας παρα πολυ με wind και ελαχιστα με αλλα δικτυα ειναι πολυ καλα!!!τεσπα!!!!ειναι γενικα πολυ ικανοποιητικα πακετα....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα....Από WIND M και πάνω αξίζουν. Με την προυπόθεση βέβαια ότι έχεις πολλούς φίλους σε Wind. H Χρέωση καρτοκινητού μετά τον προπληρωμένο χρόνο ασχολίαστη.........:blink::blink::blink:

Νομίζω ότι 1500 λεπτά είναι υπερβολικά για να τα ξεπεράσει κάποιος...οπότε κρίνονται βάση των όσων μας δίνουν σε ανταγωνισμό με τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα....Από WIND M και πάνω αξίζουν. Με την προυπόθεση βέβαια ότι έχεις πολλούς φίλους σε Wind.

 

Εμένα πάλι και που δεν εχω πολλούς φίλους στην Wind και πάλι με συμφέρει. Είμαι στο flexy 55 με παγιο 55 ευρώ και σύμφωνα με τη χρήση που κάνω έχω υπολογίσει ότι έχω περίπου 200 λεπτά κλήσεων και 250 sms/mms προς όλους.

Πλέον με το προγραμμα Wind Μ θα εχω πάγιο 45 ευρώ και θα έχω 250 λεπτά προς όλους+250 sms προς όλους (δηλαδή ήδη όσα έχω τώρα) και επιπλέον 250 mms προς όλους+250 λεπτά βιντεοκλήσεων προς όλους+250 mb ίντερνετ+κλήσεις προς σταθερά και 1500 λεπτά+μηνύματα για τους λίγους φίλους που έχουν μείνει στη Wind. E, εμένα προσωπικά νομίζω με συμφέρει...!!!!

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα τα συμβόλαια της WIND! Δεν υπάρχουν πραγματικά...πολύ καλύτερα από το εταιρικό που έχω τώρα!

Πρέπει να διαφημιστεί!

http://www.wind.com.gr/entryimages/49/WIND_KOSMOS_VER_3D_51SEC.WMV

Η διαφήμιση πολύ ξενέρωτη για τόσο καλά προγράμματα... Η vodafone έτσι και έβγαζε τέτοια προγράμματα θα είχε διαφημίσεις με πανδαισία χρωμάτων και φαντεζί γραφικά συνοδευόμενα από δυνατές φωνές και εκρήξεις ήχων... H WIND με την απαλή διαφήμιση...δε πάει μπροστά!

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα τα συμβόλαια της WIND! Δεν υπάρχουν πραγματικά...πολύ καλύτερα από το εταιρικό που έχω τώρα!

Πρέπει να διαφημιστεί!

http://www.wind.com.gr/entryimages/49/WIND_KOSMOS_VER_3D_51SEC.WMV

Η διαφήμιση πολύ ξενέρωτη για τόσο καλά προγράμματα... Η vodafone έτσι και έβγαζε τέτοια προγράμματα θα είχε διαφημίσεις με πανδαισία χρωμάτων και φαντεζί γραφικά συνοδευόμενα από δυνατές φωνές και εκρήξεις ήχων... H WIND με την απαλή διαφήμιση...δε πάει μπροστά!

 

οντως η διαφημιση δεν κανει τεραστιο μπαμ αλλα εμενα προσωπικα μ αρεσει αρκετα!!!μου θυμιζει διαφημιση εξωτερικου....απλα επρεπε να διαφημιζει ολα τα νεα προγραμματα και να λεει και τιποτα πιο αναλυτικα!!!!τεσπα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...