Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημασία έχει η διαφήμιση ή η ουσία ? Μην κολάτε σε αυτά, όσοι το χρειάζονται θα κάνουν αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Όντως, τα Flexy, Αυτόματα και Max προγράμματα καταργήθηκαν. Εμπορικά διαθέσιμα είναι μόνο τα προγράμματα με σταθερό χρόνο ομιλίας, τα i, το Flexy Zero και τα νέα!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι και που δεν εχω πολλούς φίλους στην Wind και πάλι με συμφέρει. Είμαι στο flexy 55 με παγιο 55 ευρώ και σύμφωνα με τη χρήση που κάνω έχω υπολογίσει ότι έχω περίπου 200 λεπτά κλήσεων και 250 sms/mms προς όλους.

Πλέον με το προγραμμα Wind Μ θα εχω πάγιο 45 ευρώ και θα έχω 250 λεπτά προς όλους+250 sms προς όλους (δηλαδή ήδη όσα έχω τώρα) και επιπλέον 250 mms προς όλους+250 λεπτά βιντεοκλήσεων προς όλους+250 mb ίντερνετ+κλήσεις προς σταθερά και 1500 λεπτά+μηνύματα για τους λίγους φίλους που έχουν μείνει στη Wind. E, εμένα προσωπικά νομίζω με συμφέρει...!!!!

 

Μια από τα ίδια και εγώ με flexy 55.

Προς όλους χρειάζομαι περίπου 300 λεπτά και 300 sms μηνιαίως. Δεδομένου ότι αρκετοί έχουν wind (απορώ πως λέτε ότι δεν έχουν wind όταν το 20-25% των συνδρομητών έχει) και καταργώ και το f2g που έχω, νομίζω με συμφέρει το wind M. Για εμένα το πιο σημαντικό είναι ότι επιτέλους μετά από 4-5 χρόνια θα κυκλοφορώ με μια συσκευή.

 

Επίσης θα συμφωνήσω για τη διαφήμιση, αλλά είναι γνωστό ότι η vodafone είναι πολύ μπροστά στους τρόπους διαφήμισης και επικοινωνίας με τους πελάτες της.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα έδωσε η Wind και σας τα παραθέτω ακριβώς όπως τα δίνει γιατί το site κολλάει απίστευτα:

 

καλά όχι μόνο κολλούσε 3 ώρες προσπαθούσα να μπω να δω για το CLOCK 200

και έχω ADSM 5GB τόσο ζόρικα

 

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ κάποιος να επιβεβαιώσει ότι μπορώ να κάνω CLOCK 200 χωρίς

 

γιατί στο κατάστημα έχουν τέτοια σιγουριά:lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλά όχι μόνο κολλούσε 3 ώρες προσπαθούσα να μπω να δω για το CLOCK 200

και έχω ADSM 5GB τόσο ζόρικα

 

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ κάποιος να επιβεβαιώσει ότι μπορώ να κάνω CLOCK 200 χωρίς

 

γιατί στο κατάστημα έχουν τέτοια σιγουριά:lol:

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1442

 

Απαραίτητες Πληροφορίες

 

Η συνδρομή σε ένα από τα ανωτέρω προγράμματα συνοδεύεται από επιδότηση για την αγορά συσκευής και προϋποθέτει την σύνδεση σε συμβόλαιο διάρκειας 12 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Ποσο θα βγαινει ο τελικος λογαριασμος στο WIND M χωρις να περασεις το οριο?

 

45-φπα=37,82+12% φορος κινητής=42,35 + φπα = 50,4 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το παλιο wind xl τι γινεται? γινεται αυτοματα ενα απο τα καινουρια προγραμματα? το παγιο ποσο θα ειναι?
Link to comment
Share on other sites

το παλιο wind xl εξακολουθεί να το δίνει, δεν εχει αλλάξει κάτι. νομίζω οτι μονο του έχουν αλλάξει όνομα αλλα το πάγιο είναι ίδιο
Link to comment
Share on other sites

το παλιο wind xl εξακολουθεί να το δίνει, δεν εχει αλλάξει κάτι. νομίζω οτι μονο του έχουν αλλάξει όνομα αλλα το πάγιο είναι ίδιο

 

κι εγω ειχα ακουσει πως 8α το λενε XL1000 αλλα στο site δεν το βλεπω καπου....

(το μονο που υπαρχει ειναι ενα link απο ενα διαφημιστικο banner)

Edited by PUK
Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειχα ακουσει πως 8α το λενε XL1000 αλλα στο site δεν το βλεπω καπου....

(το μονο που υπαρχει ειναι ενα link απο ενα διαφημιστικο banner)

Υπάρχουν δύο Wind XL. Υπάρχει το παλιό Wind XL και υπάρχει κ'ένα καινούργιο το Wind XL 1000. Οι διαφορές τους:

 

Wind XL

Μηνιαίο πάγιο: 90 ευρώ

1500' προς Wind, Q και σταθερά

1500 γραπτά μηνύματα προς Wind και Q

600' προς άλλα δίκτυα

600' βίντεο κλήσεων προς όλους

600 γραπτά μηνύματα προς άλλα δίκτυα

600 MMS

600Mb Internet

 

Wind XL 1000

Μηνιαίο πάγιο: 90 ευρώ

0 λεπτά προς Wind, Q και σταθερά

0 γραπτά μηνύματα προς Wind και Q

1000' προς άλλα δίκτυα

1000' βίντεο κλήσεων πρός όλους

1000 γραπτά μηνύματα προς άλλα δίκτυα

1000 MMS

1000 Mb Internet

Link to comment
Share on other sites

Ή πιο απλά: 45*1,12=50,4 ευρώ

 

Το ίδιο και για το πάγιο των 30 ευρώ ?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είπα να συμμετάσχω ενεργά μετά απο τόσο καιρό που ενημερώνομαι απο το φόρουμ! Παρακάτω τα νέα προγράμματα. Η πηγή μου είναι κατάστημα Wind. Επιπλέον μου είπαν ότι αν επιλεγεί επιδότηση σε μορφή έκπτωσης στο πάγιο, η δέσμευση ειναι 6μηνη και οχι 12μηνη :P

Τελικα ισχυει αυτο για 6μηνα συμβολαια και εκπτωση αν δεν επιλεγει επιδοτηση συσκευης? Νομιζω οτι και χωρις εκπτωση και χωρις επιδοτηση μπορεις μετα απο 2 μηνες να το διακοψεις αν θες, σωστα?

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την πρόσβαση στο ίντερνετ έχει ξεκαθαριστεί;

Είμαι στο WIND S και ως γνωστόν έχω 100 ΜΒ ίντερνετ.

Εννοείται ότι μπαίνω μέσω του gint.

Aν καταλάθος μπεις όμως μέσω του gwap, υπάρχει επιπλέον χρέωση ή και η κίνηση μέσω gwap υπολογίζεται στα 100 MB;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: Με την μεταφορά απο το wind 1 στο wind s που πήγα, δικαιούμαι συσκευή ?
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: Με την μεταφορά απο το wind 1 στο wind s που πήγα, δικαιούμαι συσκευή ?

Όχι. Θα πρέπει να κλείσεις 10 - 12μηνο για να πάρεις επιδότηση. Βέβαια, το 10 - 12μηνο ισχύει και απ'όταν ήσουν στο Wind 1. Δηλαδή, αν πήρες επιδότηση τελευταία φορά το Μάιο του 2009 τώρα θα πάρεις επιδότηση το Μάρτιο ή το Μάιο του 2010.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα πρέπει να κλείσεις 10 - 12μηνο για να πάρεις επιδότηση. Βέβαια, το 10 - 12μηνο ισχύει και απ'όταν ήσουν στο Wind 1. Δηλαδή, αν πήρες επιδότηση τελευταία φορά το Μάιο του 2009 τώρα θα πάρεις επιδότηση το Μάρτιο ή το Μάιο του 2010.

 

Φτού...είχα πάρει μια έκπτωση 50-60 ευρώ νομίζω, αλλά δεν θυμάμαι πότε ήταν, καλοκαίρι ήταν, πέρυσι...γιατί ήμουν στο εξοχικό και σε κατάστημα εκεί μου έκαναν τα χαρτιά. Ευχαριστώ, θα ρωτήσω και στο κατάστημα με την πρώτη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Φτού...είχα πάρει μια έκπτωση 50-60 ευρώ νομίζω, αλλά δεν θυμάμαι πότε ήταν, καλοκαίρι ήταν, πέρυσι...γιατί ήμουν στο εξοχικό και σε κατάστημα εκεί μου έκαναν τα χαρτιά. Ευχαριστώ, θα ρωτήσω και στο κατάστημα με την πρώτη ευκαιρία.

Κάνε ένα τηλεφώνημα στο 1260 και κάτα 99,8% θα σου πουν πότε θα έχεις επιδότηση και το ποσό που έχεις μέχρι στιγμή. Για παράδειγμα, επέλεξα πέρσι να πάρω έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότηση και πριν μια βδομάδα κάλεσα στο 1260 να μάθω πότε έχω επιδότηση και μου είπαν ότι έχω στις 31 Γενάρη και μέχρι στιγμής το ποσό είναι 80-85 ευρώ. :D

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τηλεφώνημα στο 1260 και κάτα 99,8% θα σου πουν πότε θα έχεις επιδότηση και το ποσό που έχεις μέχρι στιγμή. Για παράδειγμα, επέλεξα πέρσι να πάρω έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότηση και πριν μια βδομάδα κάλεσα στο 1260 να μάθω πότε έχω επιδότηση και μου είπαν ότι έχω στις 31 Γενάρη και μέχρι στιγμής το ποσό είναι 80-85 ευρώ. :D

 

αυτό και έκανα...αρχές Απριλίου μου είπαν. Κοντά είμαστε. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και για το πάγιο των 30 ευρώ ?:worry:

 

Ναι με 12% είναι και εκεί, δηλαδή 33,60€ :)

 

Γνωρίζει κανείς γιατί δε μου επιτρέπει να αλλάξω οικονομικό πακέτο μέσω ίντερνετ;

Είχα αλλάξει επιτυχώς πριν 2-3 μήνες, αλλά τώρα δε με βάζει στη σελίδα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, υπερβολικό δεν είναι ένα τέτοιο πρόγραμμα; Πρέπει να μιλάς κατά μέσο όρο 1,5-2 ώρες τη μέρα με όλα τα τηλέφωνα:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση για το παρακάτω:

 

# Στους συνδρομητές των νέων προγραμμάτων θα είναι διαθέσιμες όλες οι επιλογές WIND (πχ: Επιλογή WIND 600 minutes, Επιλογή WIND Non Stop Προς 1 για υπάρχοντες συνδρομητές, Επιλογές WIND SMS 60, 120, 300, Επιλογή WIND MMS 15 κλπ) εκτός από την επιλογή Non Stop to 1 για νέους.

 

Δηλαδή επιλέγοντας το Wind XS 20 €, και το WIND 600 minutes με 5 €,

στο τέλος θα έχω 1500 προς wind, q, momad & AB, και 600 λεπτά πάλι προς wind? Δηλαδή συνολικά 2100 λεπτά προς wind με 25 €;

Η θα έχω επιπλέον χρέωσης?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...