Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ζητήσω να πέσουν οι τόνοι και να σταματήσουν οι φανατισμοί οι οποίοι σύντομα θα οδηγήσουν σε flame. Όποιος δεν μπορεί να συζητήσει πολιτισμένα ας απέχει από τη συζήτηση.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

OXI!!

H Cosmote δεν συμπεριλάμβάνει την Καρτοκινητή Frog,

και η Vodafone δεν συμπεριλάμβάνει την Καρτοκινητή Carrefour.

 

Οκ.. αν δεν συμπεριλαμβάνεται το καρτοκινητό carrefour θα πάω τώρα αμέσως να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω και να διακόψω το συμβόλαιο που έχω... Ακους εκει... Όλοι γύρω μου καρτοκινητη carrefour έχουν :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Η WIND HELLAS Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την από 15 Ιανουαρίου 2009 εμπορική διάθεση του προγράμματος συμβολαίου για ιδιώτες WIND 3XL.

 

Συγκεκριμένα, τα πρόγραμμα WIND 3XL προσφέρει 1500 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά WIND και Q αλλά και προς όλα τα σταθερά και 1500 SMS προς όλα τα κινητά WIND και Q.

 

Το νέο πρόγραμμα συμβολαίου WIND 3XL προσφέρει επιπλέον δωρεάν χρόνο ομιλίας, βιντεοκλήσεις, SMS, MMS & Mobile Internet προς όλους τους εθνικούς προορισμούς. Παρακάτω η αναλυτική περιγραφή του οικονομικού προγράμματος WIND 3XL και οι βασικές του χρεώσεις:http://www.wind.com.gr/ConImgs/anakoinwseis/anakoinwsi_15_01.jpg Οι λοιπές χρεώσεις (διεθνείς, περιαγωγής, υπηρεσιών, κτλ) είναι όμοιες με αυτές των εμπορικά διαθέσιμων οικονομικών προγραμμάτων Χρόνου Ομιλίας WIND 100 – 250. Η δωρεάν ενσωματωμένη χρήση ισχύει μόνο εντός Ελλάδος. Η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης τα 45 δευτερόλεπτα. Τα δωρεάν λεπτά, SMS, MMS καθώς και τα δωρεάν MB που δεν καταναλώνονται εντός του μήνα τιμολόγησης δεν μεταφέρονται στον επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Η εκπτωση είναι 5,88€(το 20% ειναι επι της καθαρης αξιας προ φπα).

Επίσης αυτο που περιγραφω ειναι οτι εχω χασει μερος της προσφορας (με τα δωρεαν λεπτα ομιλίας που είχα μεταξυ κινητου σταθερου & αντιστροφα) ενω η τωρινή προσφορά είναι μόνιμη συνολικα ,10€ για παντα...

 

μπορεις απλα και μονο πηγαινοντας σε ενα καταστημα και να ζητησεις εκει την διαγραφη της υπηρεσιας 3 σε 1 και μετα την καταργηση της να ενταχθεις εκ νεου στην υπηρεσια. Υπαρχει περιπτωση να μην το ξερει ο υπαλληλος. Μπορεις να το απαιτησεις. Με ενα mail γινεται σε 3-5 εργασιμες ημερες.

 

ας βγαλει και ενα πακετο με 10000000 λεπτα και ενα μισθο παγιο να τελειωνουμε!@

 

ανοητη απαντηση. Ηδη voda και cote εχουν τετοια προγαμματα με τετοιο παγιο.

 

OXI!!

H Cosmote δεν συμπεριλάμβάνει την Καρτοκινητή Frog,

και η Vodafone δεν συμπεριλάμβάνει την Καρτοκινητή Carrefour.

 

και η wind δεν συμπεριλαμβανει την καρτοκινητη βασιλοπουλος και την καρτοκινητη Mo mad

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει πάντως και από τις 3 εταιρίες είναι ότι παρέχουν άπλετο χρόνο ομιλίας και καλά, αυξάνοντας συνεχώς πάγια και χρεώσεις μετα την προπληρωμένη( και όχι δωρεάν όπως αρέσκονται να λένε) χρήση... Και σπρώχνουν συνεχώς τους πιο αδαείς σ'αυτά τα προγράμματα, φορτώνοντάς τους χρόνο ομιλίας ο οποίος μάλλον άχρηστος τους είναι...
Link to comment
Share on other sites

kotsianis7 έχεις δίκιο σε αυτό που λες.

Ο μοναδικός λόγος που θα συνέφερε ένα τέτοιο πακέτο "απεριόριστο" είναι για αυτούς που θέλουν να ενσωματώσουν 2 αριθμούς της ίδιας εταιρείας σε ένα.

πχ προσωπικά επειδή έχω συμβόλαιο wind και καρτοκινητό f2g, με συμφέρει το unlimited για να μην κουβαλάω 2 νούμερα. Από την άλλη βέβαια θα καταργήσω το flexy το οποίο μου επέτρεπε να χρησιμοποιώ την προπληρωμένη χρήση όπως επιθυμούσα και αν ξέφευγα από αυτήν να μην με υπερχρέωνε. Τώρα με το "απεριόριστο" αν ξεφύγω από την προπληρωμένη χρήση (που είναι και ευκολότερο γιατί τα λεπτά ομιλίας είναι καθορισμένα αυστηρά), θα πληρώνω 0,33€/λεπτό, χρέωση που θεωρώ υπερβολική!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να επιλέξεις το σωστό πρόγραμμα. Σ'αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσεις κερατιάτικα τα επιπλέον μηνύματα/ λεπτά. Και η επιλογή του σωστού προγράμματος είναι ο χρόνος ομιλίας / μηνύματα που δίνουν προς όλους, καθώς προς κινητά Wind είναι ο ίδιος σε όλα τα νέα προγράμματα.
Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΕΣ WIND XS, WIND S, WIND M, WIND L, WIND XL ΚΑΙ WIND XXL - 13/1/2010

 

Η WIND HELLAS Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την από 13 Ιανουαρίου 2009 εμπορική διάθεση των νέων προγραμμάτων συμβολαίου για ιδιώτες WIND XS, WIND S, WIND M, WIND L, WIND XL και WIND XXL.

 

Συγκεκριμένα, τα προγράμματα συμβολαίου WIND XS και WIND S προσφέρουν 1500 λεπτά ομιλίας και SMS προς όλα τα κινητά WIND και Q ενώ τα προγράμματα WIND M, WIND L, WIND XL και WIND XXL προσφέρουν 1500 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά WIND και Q αλλά και προς όλα τα σταθερά και 1500 SMS προς όλα τα κινητά WIND και Q.

 

Οι λοιπές χρεώσεις (διεθνείς, περιαγωγής, υπηρεσιών, κτλ) είναι όμοιες με αυτές των εμπορικά διαθέσιμων οικονομικών προγραμμάτων Χρόνου Ομιλίας WIND 100 – 250. Η δωρεάν ενσωματωμένη χρήση ισχύει μόνο εντός Ελλάδος. Η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης τα 45 δευτερόλεπτα. Τα δωρεάν λεπτά, SMS, MMS καθώς και τα δωρεάν MB που δεν καταναλώνονται εντός του μήνα τιμολόγησης δεν μεταφέρονται στον επόμενο.

 

Το οικονομικό πρόγραμμα συμβολαίου «WIND XL» με ημερομηνία εμπορικής διάθεσης 15 Οκτωβρίου 2009 μετονομάζεται σε «WIND XL 1000» και εξακολουθεί να είναι εμπορικά διαθέσιμο. Η ενσωματωμένη χρήση και το μηνιαίο πάγιο του προγράμματος παραμένουν ως έχουν.

http://www.wind.com.gr/ConImgs/sumvolaio/new_tariffs_gr.jpg

Για περαιτέρω πληροφορίες απευθυνθείτε στο http://www.wind.com.gr. Όλες οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 19%.

 

Παντως στη wind σκαβουν το λακο τους μονοι τους, αφου σε ΟΛΟΣΕΛΙΔΗ καταχωρηση στην εφημεριδα Πρωτο ΘΕΜΑ στα πακετα xs & s εχει "ΠΑΥΛΑ" δηλαδη "ΜΗΔΕΝ" στα ΜΒ

http://i224.photobucket.com/albums/dd315/homer669/IMG_011.jpg

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

 

 

ανοητη απαντηση. Ηδη voda και cote εχουν τετοια προγαμματα με τετοιο παγιο.

 

 

 

ανοητη φαινεται σε ανοητους σαν και εσενα που δεν καταλαβαινουν την πλακα απο καποιον που ειναι ΣΤΗΝ WIND ΑΠΟ ΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ VERSTEHEN?? :mad:
Link to comment
Share on other sites

ανοητη φαινεται σε ανοητους σαν και εσενα που δεν καταλαβαινουν την πλακα απο καποιον που ειναι ΣΤΗΝ WIND ΑΠΟ ΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ VERSTEHEN?? :mad:

 

παιδια ηρεμηστε. τι χαρακτηρισμοι ειναι αυτοι;;

:)
Link to comment
Share on other sites

Στη διαφήμιση των εφημερίδων που αναφέρθηκε πριν ο φίλος, προφανώς θα έχει γίνει ορθογραφικό λάθος, δεν εξηγείται αλλιώς!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πήγε λάθος γραφικό στο πρώτο θέμα. Μεγάλη γκάφα τους πάντως... Αντιδιαφήμιση έκαναν :P

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει δυνατότητα να πεις στην εταιρία, θέλω π.χ. 400 λεπτά ομιλιάς σε όλα τα εθνικά δίκτυα και τα σταθερά και 150 sms σε όλα τα εθνικά δίκτυα, κάθε μήνα, βγάλτε μου ένα πάγιο γι' αυτό το πακέτο; Να μπορείς, κατά κάποιο τρόπο, να επιλέξεις; Γίνεται σε καμία εταιρεία αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στη διαφήμιση των εφημερίδων που αναφέρθηκε πριν ο φίλος, προφανώς θα έχει γίνει ορθογραφικό λάθος, δεν εξηγείται αλλιώς!

 

Σιγουρα ορθογραφικο λαθος αλλα τεραστια γκαφα της εταιριας που εκανε τη διαφημιση και μαλλον σε πολλες κυριακατικες !!!! θα τα εχουν παρει στη wind :lol:

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να επιλέξεις το σωστό πρόγραμμα. Σ'αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσεις κερατιάτικα τα επιπλέον μηνύματα/ λεπτά. Και η επιλογή του σωστού προγράμματος είναι ο χρόνος ομιλίας / μηνύματα που δίνουν προς όλους, καθώς προς κινητά Wind είναι ο ίδιος σε όλα τα νέα προγράμματα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να έχεις πάντα το κατάλληλο πρόγραμμα. πχ το flexy μου δίνει ευελιξία και μηνύματα/ομιλία όση θέλω, αλλά τώρα με τα νέα προγράμματα καταργώ τις 2 συσκευές, πράγμα πολύ σημαντικό για εμένα (κάτι κινητά με 2 sim ή η ιδέα 1 sim/2 νούμερα, τα δοκίμασα αλλά είχαν προβλήματα). Ωστόσο τα νέα προγράμματα δε μου προσφέρουν ότι θέλω. Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για το wind M. Το πρόγραμμα μου δίνει 250 λεπτά ομιλίας (λίγα όμως, θέλω γύρω στα 330-360) και 250 μηνύματα (πολλά, σε μήνα που θα χρησιμοποιήσω πάρα πολύ τα μηνύματα, δε θα ξεπεράσω τα 200). Το αμέσως επόμενο πρόγραμμα wind L με υπερκαλύπτει, δεν πειράζει, θα ενεργοποιούσα αυτό, αλλά αυξάνω κατά 25€ το κόστος του παγίου (από 50,40 σε 74,75/ μήνα).

 

Τελικά η καλύτερη λύση θα ήταν κάτι τέτοιο:

Ρε παιδιά, υπάρχει δυνατότητα να πεις στην εταιρία, θέλω π.χ. 400 λεπτά ομιλιάς σε όλα τα εθνικά δίκτυα και τα σταθερά και 150 sms σε όλα τα εθνικά δίκτυα, κάθε μήνα, βγάλτε μου ένα πάγιο γι' αυτό το πακέτο; Να μπορείς, κατά κάποιο τρόπο, να επιλέξεις; Γίνεται σε καμία εταιρεία αυτό;

 

που όμως δεν προσφέρεται :(

 

edit Σχετικό με το παραπάνω: Μήπως ξέρει κανείς αν στις επιλογές wind που διαφημίζουν ότι συνδυάζονται και με τα νέα προγράμματα, υπάρχει καμία επιλογή που να προσφέρει πχ 50 επιπλέον λεπτά εθνικών κλήσεων με 5€ ή κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

στα νεα προγραμματα υπαρχει τροπος ενημερωσης για τα υπολοιπα των λεπτων ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ για wind και για τους υπολοιπους ομως?
Link to comment
Share on other sites

Οκ.. αν δεν συμπεριλαμβάνεται το καρτοκινητό carrefour θα πάω τώρα αμέσως να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω και να διακόψω το συμβόλαιο που έχω... Ακους εκει... Όλοι γύρω μου καρτοκινητη carrefour έχουν :mad::mad:

φίλε μου,δεν μπορείς να διακόψεις ζητώντας χρηματα πίσω,αν δε' έχεις πάρει συσκευή,θα πληρώσεις το ποσοστό επιδότησης που σου αναλογεί(την εχω πατήσει).άλλωστε μην γελιώμαστε,τα μόνα καρτοκινητά που δουλεύουν είναι τα whαts up,f2gο,cu και Q.Τα carrefour,AB ΒΑΣΙΛΟΠΟYΛΟΣ,ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΜΟ MAD δεν τράβηξαν.Ενώ τα FROG,νέο καρτοκινητό vodafone Και ΚOSMOΚΑRΤΑ κινούνται αξιοπρεπώς.Πάντως θεωρώ υπερβολή το να ξέρεις πολλούς που έχουν carrefour

 

Ρε παιδιά, υπάρχει δυνατότητα να πεις στην εταιρία, θέλω π.χ. 400 λεπτά ομιλιάς σε όλα τα εθνικά δίκτυα και τα σταθερά και 150 sms σε όλα τα εθνικά δίκτυα, κάθε μήνα, βγάλτε μου ένα πάγιο γι' αυτό το πακέτο; Να μπορείς, κατά κάποιο τρόπο, να επιλέξεις; Γίνεται σε καμία εταιρεία αυτό;

 

όχι,καμμιά εταιρία δεν έχει τόσο ευνοϊκους όρους για τον πελάτη....

 

στα νεα προγραμματα υπαρχει τροπος ενημερωσης για τα υπολοιπα των λεπτων ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ για wind και για τους υπολοιπους ομως?

 

φίλε στην vodafone και στην cοsmοte υπάρχει ξεχωριστή ενημέρωση για οικείο δίκτυο και προς άλλα δίκτυα,οπότε' αποκλείεται και η wind να μην εναρμονιστεί με τον ανταγωνισμό

Edited by Petros the Great
***** Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ. ******
Link to comment
Share on other sites

στα νεα προγραμματα υπαρχει τροπος ενημερωσης για τα υπολοιπα των λεπτων ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ για wind και για τους υπολοιπους ομως?

 

Ρώτησα και εγώ και μου είπαν ότι προς το παρών δεν υπάρχει τρόπος να μάθεις τα υπόλοιπα λεπτά που έχεις για χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και εγώ και μου είπαν ότι προς το παρών δεν υπάρχει τρόπος να μάθεις τα υπόλοιπα λεπτά που έχεις για χρόνο.

 

Από 18/01/10 θα είναι διαθέσιμη η υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου για τα νέα XL προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

και η wind δεν συμπεριλαμβανει την καρτοκινητη βασιλοπουλος και την καρτοκινητη Mo mad

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1311

 

Τα ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας προς WIND & Q αφορούν σε κλήσεις που πραγματοποιούνται εντός Ελλάδας προς κινητά WIND, Q, Mo΄Mad και ΑΒ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από 18/01/10 θα είναι διαθέσιμη η υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου για τα νέα XL προγράμματα.

 

ξεχωριστα για ενδο-wind και τους υπολοιπους?

Link to comment
Share on other sites

ξεχωριστα για ενδο-wind και τους υπολοιπους?

 

μπορεί να είναι στην μορφή που εχω εγώ στο cοsmοte απεριόριστα 35,στο πρώτο μήνυμα γράφει ότι εχω 1500 λεπτά σε cοsmοte και σταθερά και 1500 μηνύματα σε cοsmοte και στο δεύτερο μήνυμα μου γράφει ότι εχω 100 λεπτά προς άλλα δίκτυα κινητής

 

μπορεί να είναι στην μορφή που εχω εγώ στο cοsmοte απεριόριστα 35,στο πρώτο μήνυμα γράφει ότι εχω 1500 λεπτά σε cοsmοte και σταθερά και 1500 μηνύματα σε cοsmοte και στο δεύτερο μήνυμα μου γράφει ότι εχω 100 λεπτά προς άλλα δίκτυα κινητής

 

πάντως,είναι μεγάλο μείον για την wind ότι σου δίνει την δυνατότητα για 1500 λεπτά σε σταθερά με πάγιο 45 ευρώ όταν cοsmοte και vodafone το έχουν 35 ευρώ

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Από 18/01/10 θα είναι διαθέσιμη η υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου για τα νέα XL προγράμματα.

 

μονο για xl η και για xs και s και ολα τα υπολοιπα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι στην μορφή που εχω εγώ στο cοsmοte απεριόριστα 35,στο πρώτο μήνυμα γράφει ότι εχω 1500 λεπτά σε cοsmοte και σταθερά και 1500 μηνύματα σε cοsmοte και στο δεύτερο μήνυμα μου γράφει ότι εχω 100 λεπτά προς άλλα δίκτυα κινητής

 

πάντως,είναι μεγάλο μείον για την wind ότι σου δίνει την δυνατότητα για 1500 λεπτά σε σταθερά με πάγιο 45 ευρώ όταν cοsmοte και vodafone το έχουν 35 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...