Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κανείς αν στα αυτόματα Flexy προγράμματα υπάρχει ενημέρωση υπολοίπου (δηλαδή ενημέρωση για τη χρήση που έχεις κάνει μέχρι στιγμής, μιας και δεν υπάρχει συγκεκριμένο υπόλοιπο)?

Όταν είχαν πρωτοβγεί δεν υπήρχε, αλλά λέω μήπως άλλαξε τίποτα ή έστω αν μπορείς να ενημερώνεσαι από το cc...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα χρηση της αυξημενης προσφορας για φορητοτητα συν την προσφορα του 1216 και για 6 μηνες δωρο τα παγια ΑΛΛΑ δεν πηρα κανενα μηνυμα?υπαρχει προβλημα?

 

Το μήνυμα μου ήρθε περίπου μια εβδομάδα μετά την υπογραφή. Λογικά δε θα έχεις πρόβλημα, αλλά αν ανησυχείς, ρώτα στο κατάστημα που έκανες το συμβόλαιο.

 

Περισσότερα δυστυχώς δεν ξέρω για να σε βοηθήσω. Απλά ανέφερα ότι η προσφορά ισχύει σε τυχαίους συνδρομητές, που απ'ότι φαίνεται δεν είναι και λίγοι, μιας και το είδα και σε 2-3 άλλους γνωστούς μου.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποσο ειναι η επιδοτηση για καθε νουμερο? εγω καθε χρονο που κανουμε αναβαθμιση σε εταιρικο προγραμμα θυμαμαι οτι ειναι γυρω στα 120 σε καθε συνδεση ...και σημερα που πηγα μου ειπε αν δεν κανω λαθος για 400 ευρω για τις 4 συνδεσεις ...επεσε? γιατι ετσι?ξερει κανεις τπτ?
Link to comment
Share on other sites

Πότε μπορείς να κατεβείς πρόγραμμα στην wind? Μετά από πόσους μήνες?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον συμπληρωθεί 1 χρόνος από την αρχική ημερομηνία ενεργοποίησης της σύνδεσης.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήραν τηλέφωνο τον πατέρα μου που έχει καρτοκινητό wind και του έκαναν προσφρά όπως εκείνος μου είπε 90 λεπτά με 25 ευρώ πάγιο και για 2 μήνες να μιλάει δωρεάν.Επίσης και συσκευή.Ψάχνω στο site της wind αλλά δεν βρίσκω αυτό το πρόγραμμα.Μήπως κάποιος μπορεί να μου δώσει κάποιο link?Πάντως σε σχέση με το 0,10 το λεπτό της καρτοκινητής μου φαίνεται ακριβό το συγκεκριμένο συμβόλαιο.Και όταν περάσουν τα 90 λεπτά πόσο θα χρεώνεται;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήραν τηλέφωνο τον πατέρα μου που έχει καρτοκινητό wind και του έκαναν προσφρά όπως εκείνος μου είπε 90 λεπτά με 25 ευρώ πάγιο και για 2 μήνες να μιλάει δωρεάν.Επίσης και συσκευή.Ψάχνω στο site της wind αλλά δεν βρίσκω αυτό το πρόγραμμα.Μήπως κάποιος μπορεί να μου δώσει κάποιο link?Πάντως σε σχέση με το 0,10 το λεπτό της καρτοκινητής μου φαίνεται ακριβό το συγκεκριμένο συμβόλαιο.Και όταν περάσουν τα 90 λεπτά πόσο θα χρεώνεται;

Με 25 ευρώ μιλάς 140 λεπτά

Ακόμα και στο καρτοσυμβόλαιο που έχει τις χειρώτερες χρεώσεις μιλάς 111 λεπτά

Άρα κάτι λάθος θα είπαν στον πατέρα σου .

Η προσφορά για τους 2 μήνες δωρεάν ισχύει για όλες τις νέες συνδέσεις μέχρι 31/12/2009

Σίγουρα η προσφορά με τα 0.10 της καρτοκινητής είναι καλύτερη αλλά και αυτή λήγει στις 31/12 μετά θα είναι 0,21 οπότε συμφέρουν πάλι τα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Μα μου φάνηκαν κι εμένα λίγα τα 90 λεπτά.Ίσως δεν κατάλαβε καλά ίσως έγινε κάποιο λάθος.Θα του πω να τηλεφωνήσει να το διευκρινήσει.

Τους 2 δωρεάν μήνες εννοείται ότ δεν θα πληρώσει τίποτα όσο και αν μιλήσει,έτσι;

Είμαι λίγο άσχετη με τα συμβόλαια καθότι είμαι της καρτοκινητής γι αυτό οι πολλές ερωτήσεις!:pΕυχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα πληρώσει τα πάγια των 2 πρώτων μηνών. Ό,τι παραπάνω κι αν κάνει από κίνηση ( ομιλία, μηνύματα, Ίντερνετ ) θα τα πληρώσει κανονικότατα.
Link to comment
Share on other sites

Δε θα πληρώσει τα πάγια των 2 πρώτων μηνών. Ό,τι παραπάνω κι αν κάνει από κίνηση ( ομιλία, μηνύματα, Ίντερνετ ) θα τα πληρώσει κανονικότατα.

 

Τώρα μπερδεύτηκα.Δηλαδή μετά θα πληρώνει πάγιο 25 ευρώ συν τις χρεώσεις για τις ώρες ομιλίας;Τα 140 λεπτά είναι μέσα στα 25 ευρώ,δεν είναι;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το πάγιο των 25 ευρώ αντιστοιχεί σε 140 λεπτά .

Ο πατέρας σου δεν θα πληρώσει το πάγιο για δύο μήνες (δεύτερο και τρίτο )

Αν μιλήσει πάνω από 140 λεπτά ή αν στείλει sms ή κλήσεις στο εξωτερικό κ.τ.λ. τώτε θα πληρώσει τα πάντα εκτός από τα 140 εθνικά λεπτά

Προσοχή . στην Wind λόγω της λειτουργείας του συστήματος , δωρεάν είναι ο δεύτερος και ο τρίτος μήνας.

Ο πρώτος πληρώνεται κανονικά .

Να υπολογίσεις επίσης ότι η ελάχιστη χρέωση στα συμβόλαια είναι 45 δευτερόλεπτα ....οπότε ας μην βιάζεται να κλήσει το τηλέφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.Το κινητό το χρησιμοποιεί μόνο για εθνικές κλήσεις,ούτε sms ούτε inτernet,οπότε θα ναι εντάξει.Σ ευχαριστώ και πάλι!:)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο κινητό από κατάστημα wind με χρήση wind bonus visa. Μπορώ να βάλω άτοκες δόσεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο κινητό από κατάστημα wind με χρήση wind bonus visa. Μπορώ να βάλω άτοκες δόσεις?

Από όσο ξέρω , δεν υπάρχει τέτοια προσφορά αυτήν την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το καινούργιο κινητό του πατέρα μου σταλμένο από την Wind και τελικά του έχουν κάνει καρτοσύνδεση 25.Μπορεί κάποιος να μου πει,πώς λειτουργεί αυτό;Υπάρχουν κάποια λεπτά ομιλίας,όπου πληρώνονται με τα 25 αυτά ευρώ ή έχει 25 ευρώ να καταναλώσει;Και μετά μπορεί να κάνει ανανεώσεις κανονικά με κάρτες;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το καινούργιο κινητό του πατέρα μου σταλμένο από την Wind και τελικά του έχουν κάνει καρτοσύνδεση 25.Μπορεί κάποιος να μου πει,πώς λειτουργεί αυτό;Υπάρχουν κάποια λεπτά ομιλίας,όπου πληρώνονται με τα 25 αυτά ευρώ ή έχει 25 ευρώ να καταναλώσει;Και μετά μπορεί να κάνει ανανεώσεις κανονικά με κάρτες;

 

Kάθε μήνα θα έχει 30 ευρώ (25+5 bonus) να καταναλώσει (σαν να έχει βάλει κάρτα 30 ευρώ) όπως θέλει. Όταν (και αν) αυτά εξαντληθούν μέσα στο μήνα η σύνδεση λειτουργεί σαν καρτοκινητό, για να συνεχίσει δηλαδή να κάνει κλήσεις θα πρέπει να βάζει κάρτες.

 

Ως εκ τούτου ο μηνιαίος λογαριασμός θα περιλαμβάνει αυστηρά και μόνο το πάγιο (25 ευρώ +φόρος) και τίποτα περισσότερο. Και θα έχει κάθε χρόνο κανονικά επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

25+5 bonus

 

Δηλαδή θα έχει και 5 ευρώ δώρο!Να ρωτήσω και πόσο είναι η χρέωση;0,0045 το δευτερόλεπτο;

Ευχαριστώ και Καλές Γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ναι τόσο είναι .

Όμως αυτό το πακέτο μάλλον δεν κάνει για τον πατέρα σου .

Με 25 ευρώ θα μπορούσε να έχει 150 λεπτά τον μήνα .

Ή να έχει 100 προς όλους + 500 πρός WIND

Τώρα με 25 δεν έχει παρά μόνο 111.

Αυτό το καρτοσυμβόλαιο ταιριάζει πιο πολύ σε νεαρούς που πρέπει να ελέγχουν το πόσο μιλάνε , παρά σε πατεράδες.

Link to comment
Share on other sites

Με 25 ευρώ θα μπορούσε να έχει 150 λεπτά τον μήνα .

Ή να έχει 100 προς όλους + 500 πρός WIND

 

Βασικά κι αυτός δεν ασχολείται πολύ με το κινητό ούτε ξέρει τί γίνεται πολύ με τις τιμές.Είχε ένα καρτοκινητό για να παίρνει λίγα τηλέφωνα που δεν είναι προς wind,είναι προς όλους.

Το πρώτο που μου αναφέρεις,τα 150 λεπτά είναι για συμβόλαιο προς όλους;

Πάντως για ένα χρόνο υποχρεούται να έχει αυτό το πρόγραμμα,έτσι;Και μετά αν δεν τον βολέψει μπορεί να το αλλάξει;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ναι τόσο είναι .

Όμως αυτό το πακέτο μάλλον δεν κάνει για τον πατέρα σου .

Με 25 ευρώ θα μπορούσε να έχει 150 λεπτά τον μήνα .

Ή να έχει 100 προς όλους + 500 πρός WIND

Τώρα με 25 δεν έχει παρά μόνο 111.

Αυτό το καρτοσυμβόλαιο ταιριάζει πιο πολύ σε νεαρούς που πρέπει να ελέγχουν το πόσο μιλάνε , παρά σε πατεράδες.

Τα 500 προς wind πώς ενεργοποιούνται??

Link to comment
Share on other sites

Τα 500 προς wind πώς ενεργοποιούνται??

 

Από τη σελίδα της WIND:

 

600 Δωρεάν λεπτά ομιλίας, κάθε μήνα, για όλο το 2010!

 

Η WIND σας προσφέρει 600 δωράν λεπτά ομιλίας προς όλους τους αριθμούς WIND, κάθε μήνα για όλο το 2010 με μόνο 5€ το μήνα!

 

Για να ενεργοποίησετε το ‘WIND 600 Minutes’ απευθυνθείτε σε κάποιο κατάστημα WIND ή καλέστε το Τμήμα Εξ/σης Πελατών στο 1260 (χρέωση 0,24€/κλήση) μέχρι 31 Ιανουαρίου 2010.

 

* Τα δωρεάν λεπτά ισχύουν για κλήσεις ομιλίας που πραγματοποιούνται εντός Ελλάδος προς όλους τους αριθμούς WIND (συμβολαίου ή καρτοκινητής) εξαιρουμένων των αριθμών καρτοκινητής Q-Card.

* Στα 600 δωρεάν λεπά του “WIND 600 Minutes” εφαρμόζεται ελάχιστος χρόνος χρέωσης 60 δευτερόλεπτα.

* Η προσφορά είναι διαθέσιμη για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου νέους και υπάρχοντες, σε παλαιό ή νέο-εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα (εξαιρούνται τα προγράμματα: WIND Flexy Zero, WIND Kαρτοσύνδεση (20, 25, 35), WIND1, WIND 30, WIND CALL & WIND 0-5).

 

Άρα, μιλάμε για 600 και όχι 500 λεπτά. Πολύ καλό! :)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που τα είχαμε πρέπει να τα ξαναενεργοποιήσουμε ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω... Πριν 2 μήνες ενεργοποίησα την υπηρεσία wind sms60 και μου έχουν έρθει ήδη 2 λογαριασμοί χωρίς να ισχύει αυτή η υπηρεσία.

 

Το ενεργοποίησα μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού μου και όταν μου ήρθε αυτός ο λογαριασμός είχα στείλει 50 μηνύματα και είχα χρεωθεί 5,05 ευρώ (κανονικά δηλαδή) αντί για 5,16 που ήταν της υπηρεσίας. Και τη δεύτερη φορά είχα στείλει 53 μηνύματα με χρέωση 5,35 ευρώ αντί 5,16 της υπηρεσίας.

 

Που κόλλησε το πράγμα; Μπορώ με κάποιο τρόπο να μάθω αν ισχύει αυτή η υπηρεσία για μένα;

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνείς στο 1260 απ’το κινητό σου και ζητάς να ελέγξουν την κατάσταση της υπηρεσίας. Παράλληλα, αν όντως υπήρξε πρόβλημα ενώ δόθηκε εντολή ενεργοποίησης ζήτα τους και πίστωση των παγίων που χρεώθηκες χωρίς να είναι πρακτικά ενεργή.
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια παιδιά.

 

Σήμερα ήρθε το καινούργιο κινητό του πατέρα μου σταλμένο από την Wind και τελικά του έχουν κάνει καρτοσύνδεση 25.

 

Kάθε μήνα θα έχει 30 ευρώ (25+5 bonus) να καταναλώσει (σαν να έχει βάλει κάρτα 30 ευρώ) όπως θέλει.

 

Σήμερα ενεργοποιήθηκε η γραμμή,και δίχως να έχουμε κάνει κανένα τηλέφωνο,πήρα το 1269 να δω το υπόλοιπο.Και μου λέει πώς έχει 19,36 ευρώ.Πώς γίνεται αυτό,που πήγαν τα υπόλοιπα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...