Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρόν, κάπως αντίστοιχα είναι τα MAX που δίνουν πολλές κλήσεις σε wind και σταθερά...

 

Επίσης κάτι άλλο, σήμερα πήγα σε κατάστημα wind για να ακυρώσω δύο συνδέσεις και μου είπαν ότι πλέον για να ακυρώσω πρέπει προηγουμένως να καλέσω το 1216 για να πάρω έναν κωδικό και στη συνέχεια να κάνω την αίτηση στο κατάστημα! Πρέπει να δίνουμε πλέον και εξηγήσεις στη wind λοιπόν, για ποιο λόγο θέλουμε να διακόψουμε τη σύνδεσή μας...

 

Τι είναι το 1216; Μόλις πήρα και άκουσα "Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρετήσης Πελατών της Wind".. Τι διαφορά έχει από το 1260; :confused:

 

Ακριβως ετσι ειναι και στον Κοσμοτε (καιρο τωρα)

 

αυτο που λες το ακουσα κατα τυχη οταν πηγα σε καταστημα για να ενεργοποιησω καποια καρτοκινητα. ηταν ενας μεσηλικας που δεν καταλαβαινε και πολλα πολλα, και με μια χαρα του λεει η υπαλληλος δεν μπορει να γινει η διακοπη αν δεν παρετε τηλεφωνο για να σας δωσουν κωδικο, πηρε ο ανθρωπος και ποιος ξερει τι του λεγανε και αρχισε να ουρλιαζει μεσα στο μαγαζι. μετα εφυγα και δεν ξερω την συνεχεια. εμενα μου μοιαζει σαν τελευταια γραμμη αμυνας, που σου λενε 1002 χαζα για να σου αλλαξουνε γνωμη να μην διακοψεις την συνδεση

 

Αυτο δεν ειναι κακο γιατι προφανως το εκαναν για να σου κανουν προσφορα ωστε να μη διακοψεις τη συνδεση ;)

 

προκειται για νεο εξειδικευμενο τμημα εξυπηρετησης που φυσικα αποκλειστικο στοχο εχει να σε αποτρεψει να αποσυνδεσεις..

οποιος προλαβει ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙ!(γιατι δεν προκειται να εφαρμοστει στην ιδια "ενταση" για πολυ καιρο.):secret::secret::secret::secret::secret::secret::secret:

Θυμηθειτε το!!!

Link to comment
Share on other sites

προκειται για νεο εξειδικευμενο τμημα εξυπηρετησης που φυσικα αποκλειστικο στοχο εχει να σε αποτρεψει να αποσυνδεσεις..

οποιος προλαβει ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙ!(γιατι δεν προκειται να εφαρμοστει στην ιδια "ενταση" για πολυ καιρο.):secret::secret::secret::secret::secret::secret::secret:

Θυμηθειτε το!!!

 

Τι ακριβώς δεν θα χάσει κάποιος; Εγώ που κάλεσα, απλώς με ρώτησε η κοπέλα αν δεν είμαι ικανοποιημένος και ακυρώνω, τις είπα ότι υπάρχουν διάφοροι λόγοι και αυτή απλώς μου έδωσε τους κωδικούς...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς δεν θα χάσει κάποιος; Εγώ που κάλεσα, απλώς με ρώτησε η κοπέλα αν δεν είμαι ικανοποιημένος και ακυρώνω, τις είπα ότι υπάρχουν διάφοροι λόγοι και αυτή απλώς μου έδωσε τους κωδικούς...

 

εγω παλι που πηρα μου εδωσαν 170 ευρω ελαχιστη επιδοτηση(ενω περυσι ηταν μολις 70) και δωρεαν 6 μηνες παγιο...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

τι να κανω δηλαδη ?να παρω την ΤΗΝ WIND η μια αλλη εταιρεια για μεταφορα?

 

Εγω ειχα αποφασισει να φυγω απο την wind και πηγα σε εναν Γερμανο και εκανα αιτηση μεταφορας σε αναλογο προγραμμα της Cosmote. Πηγα στην wind να πληρωσω το λογαριασμο, τους ειπα οτι έκανα αιτηση για να αλλαξω εταιρεια και μου ειπαν να μιλησω πρωτα με το τμημα προσφορων στο 1216. Πηρα, μου εκαναν τη συγκεκριμενη προσφορα, δεχθηκα και πηγα και ακυρωσα την αιτηση στον Γερμανο.

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα αποφασισει να φυγω απο την wind και πηγα σε εναν Γερμανο και εκανα αιτηση μεταφορας σε αναλογο προγραμμα της Cosmote. Πηγα στην wind να πληρωσω το λογαριασμο, τους ειπα οτι έκανα αιτηση για να αλλαξω εταιρεια και μου ειπαν να μιλησω πρωτα με το τμημα προσφορων στο 1216. Πηρα, μου εκαναν τη συγκεκριμενη προσφορα, δεχθηκα και πηγα και ακυρωσα την αιτηση στον Γερμανο.

Είχες κλείσει 12μηνο και έκανες αίτηση να φύγεις ή ήσουν στη μέση του χρόνου αλλά χωρίς καμιά δέσμευση στο δίκτυο της Wind;

Link to comment
Share on other sites

Είχες κλείσει 12μηνο και έκανες αίτηση να φύγεις ή ήσουν στη μέση του χρόνου αλλά χωρίς καμιά δέσμευση στο δίκτυο της Wind;

 

Μολις ειχα κλεισει το 12μηνο..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα και εγώ σήμερα στο 1216 για να δω τι προσφορά θα μου κάνουν και μου είπαν ότι υπάρχει προσφορά στη γραμμή μου και μου δίνουν 6 δωρεάν πάγια αν πάω σε άλλο πρόγραμμα συμβολαίου (γιατί είμαι στο Flexy Zero). Επίσης, από θέμα επιδότησης δεν μπορούν να κάνουν τίποτα γιατί η επιδότησή μου βγαίνει από τα μέσα Μάϊ και μετά οπότε.. bye-bye Wind.. :p
Link to comment
Share on other sites

Λόγω τελλάς στο σπίτι και χρήσης του έκπτωση αντί επιδότησης, αποφάσισα να κάνω το καρτοκινητό μου vodafone, σύνδεση flexy 30 στη wind με τελικό πάγιο 15.04€. Ρωτώντας για internet, η πωλήτρια του tele-sales μου είπε οτι αφού ενεργοποιηθεί η sim, θα μπορώ να ενεργοποιήσω κάποια υπηρεσία με την οποία θα έχω 1gb internet με 4€. Την συγκεκριμένη προσφορά δεν μπορώ να την βρώ στο site τους, ξέρει κανείς τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη Vodafone, που δίνει δώρο ένα Play Station 3 μαζί με τα Unlimited προγράμματα και με Nokia συσκευές, σειρά έρχεται να πάρει η Wind. Πιο συγκεκριμένα, η Wind δίνει Play Station 3, Wii και GPS σε νέες συνδέσεις στα προγράμματα Wind XL. ;)

 

Ανασύνταξη: John The Greek..

Πηγή: Techblog..

Link to comment
Share on other sites

Χτες το απογευμα βρισκομουν στη κηφισίας και στη γωνία με την Λ. Αλεξάνδρας είχε μια WIND

χωρις κοσμο και με 3 υπαλλήλους μεσα, οποτε λεω ευκαιρια ειναι να δηλωσω το καρτοκινητο μου.

Μπαινω μεσα και το λεω στον ενα υπαλληλο, ο οποίος αντι να προβει στις απαιτούμενες ενέργειες

μου ΠΡΟTΕΙΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ, λεω δε θέλω και μου το ξαναπροτεινει.

Επιμενω πως θελω μονο να δηλωσω το καρτοκινητο και τοτε μου δινει ενα χαρτι με οδηγιες

και να ΠΑΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ της ταυτοτητας και να τη φερω.

Του λεω αν ηθελα συμβολαιο θα μου εβγαζες εσυ φωτοτυπια και λεει ναι.

λεω ειναι ενημερα τα κεντρικα για αυτο και αφου μου λεει παλι ναι παιρνω στο 1260

και το αναφερω οπου μου δήλωσαν οτι κακως δε μου εβγαλαν φωτοτυπία στο καταστημα

και οταν το λεω αυτο στον υπαλληλο που πριν δε μου εβγαζε, ειπε ΤΟΤΕ οτι ηταν χαλασμενο το μηχανημα

παντα σε ανοιχτη γραμμη με το 1260. Ετσι κατεγραψαν τη σχετικη καταγγελια μου επωνυμα για τη συμπεριφορα

του εν λογω καταστηματος WIND Κηφισίας 5.

Απλα προς ενημέρωση..!!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Έλεος..!! Τι κάνουν μερικοί για να κάνουν νέα συμβόλαια.. :down: Πάμε στοίχημα πως αν έκανες συμβόλαιο, θα δούλευε μια χαρά ο εκτυπωτής.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη Vodafone, που δίνει δώρο ένα Play Station 3 μαζί με τα Unlimited προγράμματα και με Nokia συσκευές, σειρά έρχεται να πάρει η Wind. Πιο συγκεκριμένα, η Wind δίνει Play Station 3, Wii και GPS σε νέες συνδέσεις στα προγράμματα Wind XL. ;)

 

Ανασύνταξη: John The Greek..

Πηγή: Techblog..

 

Το οποίο wind xl όμως έχει πολύ μεγάλο πάγιο.

 

reddevils.gr πολύ σωστά έπραξες! Θα πάω να δηλώσω καρτοκινητά και εγώ στο συγκεκριμένο κατάστημα. Αν "πέσω"στον ίδιο υπάλληλο θα καλέσω και εγώ στο 1260. Αν μαζευτούμε πολλοί με παράπονα από το κατάστημα κάτι θα κάνουν. Αυτές οι συμπεριφορές πρέπει να τιμωρούνται.:mad:

 

Η wind στο πλαίσιο της "δέσμευσης τιμής" δεν πρέπει να προσφέρει αντίστοιχα προγράμματα των unlimited των άλλων εταιρειών; Έψαξα όλο το site τους αλλά δε βρήκα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Η wind στο πλαίσιο της "δέσμευσης τιμής" δεν πρέπει να προσφέρει αντίστοιχα προγράμματα των unlimited των άλλων εταιρειών; Έψαξα όλο το site τους αλλά δε βρήκα κάτι...

Η απάντηση της Wind στα Unlimited των άλλων εταιρειών είναι το Wind XL..

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση της Wind στα Unlimited των άλλων εταιρειών είναι το Wind XL..

 

Καμία σχέση. Απάντηση στα απεριόριστα των άλλων 2 δεν έχει βγάλει.

 

Το οποίο wind xl όμως έχει πολύ μεγάλο πάγιο.

 

reddevils.gr Η wind στο πλαίσιο της "δέσμευσης τιμής" δεν πρέπει να προσφέρει αντίστοιχα προγράμματα των unlimited των άλλων εταιρειών; Έψαξα όλο το site τους αλλά δε βρήκα κάτι...

 

Δεν είναι υποχρεωμένη να προσφέρει αντίστοιχα προγράμματα. Μπορεί ακόμη και να διακόψει όποτε θέλει τέτοιου είδους "δεσμεύσεις". Αυτά αναφέρονται ρητά στην ανακοίνωση της εταιρίας για τη δέσμευση τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωμένη να προσφέρει αντίστοιχα προγράμματα. Μπορεί ακόμη και να διακόψει όποτε θέλει τέτοιου είδους "δεσμεύσεις". Αυτά αναφέρονται ρητά στην ανακοίνωση της εταιρίας για τη δέσμευση τιμής.

 

Τα περισσότερα πακέτα τα προσφέρει πάντως. Κρίμα να μην προσφέρονται αυτά.

johnthegreek πράγματι δεν έχει καμία σχέση το wind xl με τα unlimited των άλλων εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το απογευμα του εν λογω καταστηματος WIND Κηφισίας 5.

Απλα προς ενημέρωση..!!!

Μπραβο πολυ καλα εκανες. Οτι θελουν κανουν.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα πακέτα τα προσφέρει πάντως. Κρίμα να μην προσφέρονται αυτά.

johnthegreek πράγματι δεν έχει καμία σχέση το wind xl με τα unlimited των άλλων εταιρειών.

να ρωτήσω κάτι!! τι παραπάνω θα ήθελές από το xl στα 90 euro που δεν στο δίνει!!!

:)

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι!! τι παραπάνω θα ήθελές από το xl στα 90 euro που δεν στο δίνει!!!

:)

πλακα κανεις?με 50 ευρω 2000 λεπτα δινουν οι αλλοι για ολους και γενικα τα παγια ξεκινανε απο μικρα και εχεις ευελιξια.η wind εχει μεινει πολυυυυ πισω!και ας ειμαι απο τους πρωτους 1000 συνδρομητες της απο το '93-'94 :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνετε εσείς πλάκα ? Καμμιά εταιρεια δεν δίνει με 50 ευρώ 2000 λεπτά ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ.

π.χ VodAFONE 300 πρός όλους.... και 1500 προς το ίδιο δίκτυο ..... και χωρίς Internet

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να το κάνουμε, δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο των unlimited προγραμμάτων των ανταγωνιστών. Απ'όποια πλευρά κι αν το δούμε.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι!! τι παραπάνω θα ήθελές από το xl στα 90 euro που δεν στο δίνει!!!

:)

 

Δίνει περισσότερα από όσα λεπτά χρειάζομαι οπότε κατά αυτόν τον τρόπο θα πληρώνω χωρίς λόγο πολύ υψηλό πάγιο. Επίσης δίνει ΜΒ δωρεάν, που δεν τα χρειάζομαι. Δεν είναι δηλαδή ευέλικτο.

Ακόμα και αν υπήρχε wind xl/2 με 500 λεπτά, 500 sms κλπ θα ήταν οκ για τις δικές μου ανάγκες. Και με το μισό πάγιο όμως!

:)

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο

 

"Χιλιάδες δώρα για όλους, μικρούς και μεγάλους, προσφέρουν φέτος τα Χριστούγεννα τα Καταστήματα WIND.

 

Στα 400 Καταστήματα WIND σε όλη την Ελλάδα οι πελάτες της εταιρείας θα βρουν προσφορές, αποκλειστικότητες και υπηρεσίες για Κινητή, Σταθερή και Internet σε ανταγωνιστικές τιμές, μαζί με πολλά δώρα.

 

Αναλυτικότερα, τα μεγάλα δώρα που προσφέρει φέτος η WIND με νέες συνδέσεις:

 

• Δώρο ένα Nintendo wii αξίας 199€ με κάθε νέα σύνδεση στο πρόγραμμα WIND XL.

 

• Δώρο ένα φορητό DVD player F&U με TV & οθόνη 7’’ / DVP-747 αξίας 150€ ή ένας πλοηγός MIO MOOV M300 αξίας 100€ με κάθε νέα σύνδεση στο πρόγραμμα WIND XL.

 

• Δωροεπιταγή 100€ για αγορές από 2.500 επιλεγμένα καταστήματα, με κάθε νέα σύνδεση σε πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας WIND με μηνιαίο πάγιο από 30€ και άνω μαζί με επιλεγμένες συσκευές Samsung

 

• Δώρο μια κάμερα Mini DV TD3 αξίας 55€ ή ένα Bluetooth i.Tech i.Voice Pro αξίας 54.90€ με κάθε νέα σύνδεση σε πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας WIND με μηνιαίο πάγιο από 30€ έως και 40€.

 

• Δώρο ένα Alcatel OT-222 αξίας 29€ ή ένα Bluetooth i.Tech i.Οval 303 αξίας 24.90€ ή ένα Alcatel OT-206 αξίας 25€ με κάθε νέα σύνδεση σε πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας WIND με μηνιαίο πάγιο από 20€ έως και 25€.

 

• Δώρο ένα Bluetooth Sony Ericsson PV 703 αξίας 15.90€ με κάθε νέα σύνδεση συμβολαίου Q.

 

Για κάθε νέα σύνδεση κινητής, σταθερής και Internet, εκτός από τα παραπάνω δώρα, φέτος τα καταστήματα WIND δίνουν και ένα μοναδικό δώρο για τους μικρούς φίλους: ένα αποκλειστικό συλλεκτικό CD όπου για πρώτη φορά τραγουδούν μαζί οι αγαπημένοι Μazoo & The Zoo και τα Ζουζούνια. Το CD περιλαμβάνει 12 τραγούδια, 2 Bonus Video Clips και 1 μοναδικό 32σέλιδο βιβλίο με ζωγραφιές, παιχνίδια, στίχους από τα τραγούδια και αυτόγραφα.

 

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να βρουν πολλές προτάσεις και να διαλέξουν πρωτότυπα Δώρα για τους αγαπημένους τους φέτος τις γιορτές από το πλησιέστερο σε αυτούς Κατάστημα WIND αναζητώντας το και μέσω της ιστοσελίδας http://www.wind.com.gr

 

Δελτίο Τύπου WIND"

 

πηγηhttp://www.techteam.gr/forum/topic/154581----wind/page__s__0cab434f4523ff052a9d720ae48eddef

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Επειδή είμαι λίγο άσχετος ήθελα να ρωτήσω απλά αν υπάρχουν δύο συνδέσεις κινητών wind σε διαφορετικά ονόματα αλλά με ίδιο ΑΦΜ μπορούν να ενωθούν οι επιδοτήσεις για αγορά μίας συσκευής? Ευχαριστώ πολύ.

Πώς γίνεται να είναι σε διαφορετικά ονόματα αλλά σε ίδιο ΑΦΜ; Πάντως, όπως και να 'χει, σε ένα κατάστημα franchise μπορούν να σου το κάνουν αν και δεν επιτρέπεται επίσημα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

• Δωροεπιταγή 100€ για αγορές από 2.500 επιλεγμένα καταστήματα, με κάθε νέα σύνδεση σε πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας WIND με μηνιαίο πάγιο από 30€ και άνω μαζί με επιλεγμένες συσκευές Samsung

 

 

αυτα τα καταστηματα που μπορουμε να τα βρουμε?εννοω λιστα με αυτα.στο σαιτ δεν βρηκα κατι

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...