Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω εχω 1Gb σε προγραμμα για iphone και δεινω μονο 45 ευρω... βεβαια δεν εχω 1000 λεπτα, αλλα τι να τα κανω αν δεν μου χρειαζοντε τοσα?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω 1Gb σε προγραμμα για iphone και δεινω μονο 45 ευρω... βεβαια δεν εχω 1000 λεπτα, αλλα τι να τα κανω αν δεν μου χρειαζοντε τοσα?

 

και οχι μονο 1000 λεπτα, αλλα και μηνυματα και μμς. ειναι ολοκληρωμενο προγραμμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να το έβγαλαν,προφανώς θα υπάρχουν και πελάτες που το ζητάν,αλλά και πελάτες που θα το προτιμήσουν,σύμφωνα και με τα στοιχεία που έχει στα χέρια της η εταιρία.Συν του ότι θα προσελκύσει και μερικούς πελάτες πείθωντάς τους ότι τους χρειάζεται.. ;) Πάντως,προσωπικά βρίσκω συμφέρουσα την τιμή του παγίου,αν πραγματικά κάποιος κάνει περίπου τέτοια χρήση σε ομιλία,μηνύματα και Ίντερνετ.

 

Τελική τιμή: 103.5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να το έβγαλαν,προφανώς θα υπάρχουν και πελάτες που το ζητάν,αλλά και πελάτες που θα το προτιμήσουν,σύμφωνα και με τα στοιχεία που έχει στα χέρια της η εταιρία.Συν του ότι θα προσελκύσει και μερικούς πελάτες πείθωντάς τους ότι τους χρειάζεται.. ;) Πάντως,προσωπικά βρίσκω συμφέρουσα την τιμή του παγίου,αν πραγματικά κάποιος κάνει περίπου τέτοια χρήση σε ομιλία,μηνύματα και Ίντερνετ.

 

Τελική τιμή: 103.5 ευρώ.

 

αν δεν σου κανει κοπο μπορεις να αναλυσεις την τελικη τιμη?ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι το απευθείας ανταγωνιστικό του Vodafone unlimited 75.

Δίλημμα:

Vf: 1500 λεπτά προς σταθερά και vf συν 500 λεπτά προς Cosmote-Wind-Q συν 1000sms προς vf με 75€;

ή

Wind: 1000 λεπτά προς Wind-Vf-Cosmote-Q συν 1000sms προς όλους με 95€;

 

Εγώ στη θέση του διλήμματος θα προτιμούσα το 1ο νομίζω...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Είναι το απευθείας ανταγωνιστικό του Vodafone unlimited 75.

Δίλημμα:

Vf: 1500 λεπτά προς σταθερά και vf συν 500 λεπτά προς Cosmote-Wind-Q συν 1000sms προς vf με 75€;

ή

Wind: 1000 λεπτά προς Wind-Vf-Cosmote-Q συν 1000sms προς όλους με 95€;

 

Εγώ στη θέση του διλήμματος θα προτιμούσα το 1ο νομίζω...

 

νομιζω δεν υπαρχει διλημμα καθως το ενα διαχωριζει την καταναλωση των λεπτων ενω με το αλλο τα χρησιμοποιεις οπου θελεις χωρις διαχωρισμους.βλεπω σαν καλυτερο το προγραμμα της wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Προσφατα εκανα μια νεα συνδεση flexy 40 και δοκιμασα ετσι να μπω στο ιντερνετ απο το κινητο.

Μου χρεωσε 0,0055 που μπηκα για 3 δευτερα δεν θυμαμαι ποσα Kb ητανε τελος παντων..

Η χρεωση εξαρταται εαν μπαινεις στο ιντερνετ με 3G η HSPDA?

Επισης υπαρχει καποιο λινκ με τις χρεωσεις τις wind?

Να υποθεσω πως ισχυει η ογκοχρεωση και οχι η χρονοχρεωση σωστα?

 

Ευχαριστω...:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ομως με τα 3 λεπτα ελαχιστη χρεωση ειναι μεγαλη απατη... και στην διαφημηση η σημειωση αυτη εμφανιζεται σε μερικα κλασματα δευτερολεπτου....
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ομως με τα 3 λεπτα ελαχιστη χρεωση ειναι μεγαλη απατη... και στην διαφημηση η σημειωση αυτη εμφανιζεται σε μερικα κλασματα δευτερολεπτου....

 

κλασσικα πραγματα. σε ολες τις εταιριες σε ολα τα προιοντα, τε λεγομενα ψιλα γραμματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ομως με τα 3 λεπτα ελαχιστη χρεωση ειναι μεγαλη απατη... και στην διαφημηση η σημειωση αυτη εμφανιζεται σε μερικα κλασματα δευτερολεπτου....

...και όχι μόνο αυτό. Αν καταναλώσεις το 1GB και κατεβάσεις άλλο 1GB η χρέωση θα είναι περίπου 7.000€

 

Λες και ζουν σε άλλο κόσμο, τι να πω....

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

...και όχι μόνο αυτό. Αν καταναλώσεις το 1GB και κατεβάσεις άλλο 1GB η χρέωση θα είναι περίπου 7.000€

 

Λες και ζουν σε άλλο κόσμο, τι να πω....

 

σε αυτο δεν φταει η εταιρια. ειναι μεν τραγικες οι χρεωσεις αλλα περαν του προσφερομενου οριου. μην το ξεπρνας για να μην πληρωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Δικαιουμαι επιδοτηση 180 ευρω για συσκευη απο το εταιρικο προγραμμα της εταιριας που εργαζομαι. Για την επιλογη τηλεφωνου μας ειπαν να διαλεξουμε μονοι μας. Επειδη εχω δικο μου "φρεσκο" κινητο , σκεφτικα να παρω ενα για την γυναικα μου..:shifty: Υπαρχει πουθενα τιμοκαταλογος με τις τιμες που ισχυουν για επιδοτηση?

Υποτιθεται οτι ειναι τιμες χονδρικης χωρις ΦΠΑ, αλλα σε καταστημα wind που ρωτησα μου ειπαν πες μας ποιο τηλεφωνο θες να σου πουμε τιμη.:mad:

τιμ/λογο δεν μπορουμε να δωσουμε.

Ξερει κανεις τι παιζει? Υπαρχει online τιμοκαταλογος?

Μπορω να απαιτησω τετοιο τιμ/λογο εγω ή το αφεντικο μου?

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν υπαρχει.. η wind ειναι η μονη εταιρια χωρις ηλεκτρονικο καταστημα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

Εχω συμβολαιο στην wind με 2 νουμερα wind flexy 20 σε οικογενειακο. Εχω ανανεωσει το συμβολαιο μου στις 10/6/09 και πηρα και την επιδοτηση . Ακομα εχω και ενα κινητο what's up που χρισημοποιω πιο πολυ λογο τον προγραμματων 1000 λεπτων και μυνηματων.

Οπως ειπα εχω 2 νουμερα wind θα ηθελα να κρατησω το ενα στο ποργραμμα που ειναι τωρα και το αλλο ειτε να το κατεβασω στο wind flexy 20 ή ακομα καλυτερα να το κανω φορητοτητα στην cosmote σε what's up.

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω

1)εαν γινεται να το κατεβασω σε προγραμμα zero και αν ναι ποια θα ειναι η χρεωση ?

2)εαν μπορω να κανω φορητοτητα στην cosmote το ενα νουμερο της wind (γνωριζω οτι θα πληρωσω το συνολικο ποσο της επιδοτησης) αν ναι πια θα ειναι η ολη διαδικασια?

και γενικοτερα οτι αλλο μπορειτε να μου προτεινετε ???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν μπορείς, απ'ότι ξέρω, να κατέβεις σε χαμηλότερο πάγιο πριν κλείσεις ένα χρόνο. Να πας προς τα πάνω μπορείς, αλλά δεν μπορείς να πας προς τα κάτω..

2)Μπορείς να κάνεις αίτηση φορητότητας στην Cosmote.. Για να δεις πόσο θα πληρώσεις έλεγξε τα χαρτιά που υπόγραψες όταν έκανες αναβάθμιση.. Η φορητότητα θα πάρει γύρω στις 10-15 ημέρες για να ολοκληρωθεί..

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν μπορείς, απ'ότι ξέρω, να κατέβεις σε χαμηλότερο πάγιο πριν κλείσεις ένα χρόνο. Να πας προς τα πάνω μπορείς, αλλά δεν μπορείς να πας προς τα κάτω..

2)Μπορείς να κάνεις αίτηση φορητότητας στην Cosmote.. Για να δεις πόσο θα πληρώσεις έλεγξε τα χαρτιά που υπόγραψες όταν έκανες αναβάθμιση.. Η φορητότητα θα πάρει γύρω στις 10-15 ημέρες για να ολοκληρωθεί..

1)εχω 6χρονια wind

2)δλδ και για whats'up ? ή γινεται μονο για συμβολαιο ?

Link to comment
Share on other sites

1)εχω 6χρονια wind

2)δλδ και για whats'up ? ή γινεται μονο για συμβολαιο ?

1) Θα πρέπει να έχει περάσει ένας χρόνος μετά την τελευταία αναβάθμιση.

2)Μπορείς να κάνεις τον αριθμό σου είτε καρτοκινητό (What's Up? ή Cosmoκάρτα), είτε συμβόλαιο (σε όποιο πρόγραμμα θες).. :)

Link to comment
Share on other sites

αφου θα το πας σε καρτοκινητο δεν το πας τουλαχιστον σε F2G που ειναι και το φτηνοτερο;;;λεω τωρα εγω....μια αποψη ειναι!!!
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε λοιπόν και την δική μου ιστορία και δώστε καμιά ιδέα:

 

Είμαι χρόνια συνδρομητής της Wind,με Flexy 40 τελευταία.Επειδή ήθελα να πάρω το Iphone,αλλά κι επειδή στην Wind δεν δίνουν εταιρικό πρόγραμμα μόνο με μια σύνδεση (ελ. επαγγελματιών),είπα να πάω στην Βόντα.

Κάνω λοιπόν αίτηση φορητότητας στη Βόντα, η οποία μου δίνει το Επαγγελματικό πρόγραμμά της των €40 το μήνα (300 λεπτά δωρεαν) και θέλει € 220 για το Iphone 3gs των 16Gb.

H Wind όμως μου κάνει σήμερα αντιπρόταση να μείνω μαζί της ως εξής: όλα τα πάγια ενός έτους πληρωμένα στο Wind XL και € 170 επιδότηση!

Μου λένε εντωμεταξύ από τα κεντρικά της Wind , στο τμήμα αποσυνδέσεων - φορητότητας , ότι αν και δεν δίνουν επισήμως το Iphone, υπάρχουν καταστήματά τους που το έχουν!Ρωτώ κι εγώ ποια είναι αυτά ,μου λένε,δεν ξέρουμε ακριβώς...

Με τα πολλά μου αναφέρουν ένα κατάστημα - δεν το αποκαλύπτω και μην με ρωτήσετε παρακαλώ - όπου παίρνω τηλέφωνο και μου λέει ο υπεύθυνος: θα έχουμε στο τέλος της βδομάδας Iphone (το οποίο λεέι ότι είναι της επίσημης αντιπροσωπίας,ελληνικό) ,στα € 600, για την επιδότησή σου , όπως σου την λένε από τα κεντρικά,θα στείλω αίτημα...

Ένας κολλητός μου που χει κι ο ίδιος κατάστημα της Wind,μου λέει μήπως το Iphone είναι παραεισαγωγή...

Πως τα ακούτε όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε λοιπόν και την δική μου ιστορία και δώστε καμιά ιδέα:

 

Είμαι χρόνια συνδρομητής της Wind,με Flexy 40 τελευταία.Επειδή ήθελα να πάρω το Iphone,αλλά κι επειδή στην Wind δεν δίνουν εταιρικό πρόγραμμα μόνο με μια σύνδεση (ελ. επαγγελματιών),είπα να πάω στην Βόντα.

Κάνω λοιπόν αίτηση φορητότητας στη Βόντα, η οποία μου δίνει το Επαγγελματικό πρόγραμμά της των €40 το μήνα (300 λεπτά δωρεαν) και θέλει € 220 για το Iphone 3gs των 16Gb.

H Wind όμως μου κάνει σήμερα αντιπρόταση να μείνω μαζί της ως εξής: όλα τα πάγια ενός έτους πληρωμένα στο Wind XL και € 170 επιδότηση!

Μου λένε εντωμεταξύ από τα κεντρικά της Wind , στο τμήμα αποσυνδέσεων - φορητότητας , ότι αν και δεν δίνουν επισήμως το Iphone, υπάρχουν καταστήματά τους που το έχουν!Ρωτώ κι εγώ ποια είναι αυτά ,μου λένε,δεν ξέρουμε ακριβώς...

Με τα πολλά μου αναφέρουν ένα κατάστημα - δεν το αποκαλύπτω και μην με ρωτήσετε παρακαλώ - όπου παίρνω τηλέφωνο και μου λέει ο υπεύθυνος: θα έχουμε στο τέλος της βδομάδας Iphone (το οποίο λεέι ότι είναι της επίσημης αντιπροσωπίας,ελληνικό) ,στα € 600, για την επιδότησή σου , όπως σου την λένε από τα κεντρικά,θα στείλω αίτημα...

Ένας κολλητός μου που χει κι ο ίδιος κατάστημα της Wind,μου λέει μήπως το Iphone είναι παραεισαγωγή...

Πως τα ακούτε όλα αυτά?

 

Δεν είναι παραεισαγωγή....Όσο για το εταιρικό, πλέον υπάρχει η δυνατότητα με μια μόνο γραμμή ο επαγγελματίας, να έχει εταιρικό και στην wind......ρώτα τον φίλο σου....τι το έχεις το βίσμα δηλαδή??:lol:

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

H Wind όμως μου κάνει σήμερα αντιπρόταση να μείνω μαζί της ως εξής: όλα τα πάγια ενός έτους πληρωμένα στο Wind XL και € 170 επιδότηση!

 

Να το πάρεις.... σε συμφέρει :D

 

Πως τα ακούτε όλα αυτά?

 

Είναι ξεκάθαρο ότι από την κίνησή της "μπαίνει μέσα". Θέλει να διατηρήσει ή και να αυξήσει την συνδρομητική της βάση με οποιοδήποτε κόστος. Ο λόγος μπορεί να είναι μόνο ένας. Όσο περισσότερους συνδρομητές έχει τόσο πιο ακριβά θα πουληθεί… χμ… δεν είναι καλό σημάδι αυτό… "ο καιρός γαρ εγγύς"

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παραεισαγωγή....Όσο για το εταιρικό, πλέον υπάρχει η δυνατότητα με μια μόνο γραμμή ο επαγγελματίας, να έχει εταιρικό και στην wind......ρώτα τον φίλο σου....τι το έχεις το βίσμα δηλαδή??:lol:

 

Έφη ευχαριστώ για την απάντηση κατ' αρχήν,χαιρετίσματα στην όμορφη Καβάλα!

 

Όταν λες ότι δεν είναι παραεισαγωγή,είσαι σίγουρη ότι είναι από τον επίσημο εισαγωγέα της Apple στην Ελλάδα (νομίζω είναι η Rainbow)?

Εννοείται ότι ήταν το πρώτο που ρώτησα το "βύσμα" μου :lol: . Αλλά αυτός μου ανέφερε ότι Iphone δίνουν μόνο με νέες συνδέσεις και κατά περίπτωση,δεν το 'χουν στους επίσημους καταλόγους και δεν γνωρίζει από που το παίρνουν,το παραγγέλνει από τα κεντρικά (είναι σε επαρχία)

Όσο για το θέμα της επαγγελματικής σύνδεσης,είσαι επίσης σίγουρη για αυτό,γιατί σήμερα μόλις και πάνω στο παζάρι με τα κεντρικά της Wind τους είπα να μου το δώσουν έτσι (δηλ. μια γραμμή μόνο εταιρικό) και μου είπαν ότι δεν γίνεται...

 

ΟΠΑ!!!EDIT:μόλις είδα ότι από την Παρασκεύή 16/10 η WIND δίνει τα επαγγελματικά πακέτα και με μόνο μια σύνδεση!!!χμμμ,ενδιαφέρον το i-600 , μάλλον αυτό θα τους ζητήσω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...