Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις τελευταιες μερες μου ρχονται κατι περιεργα μυνηματα spam απο τελειως αγνωστους αριθμους,πριν λιγο μου ρθε ενα οτι ζηταν υπαλληλους,καποιο αλλο να κανω κλικ για να δω ενα βιντεο και αλλα τετοια.Μπορω καπως να τα σταματησω,επισης υπαρχει περιπτωση να χρεωθω εγω γι αυτα τα μυνηματα????

 

:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποση επιδοτηση θα ηθελες να εχεισ δηλαδη ρε παλικαρι συμφωνα με τους λογαριασμους που κανεις?/

ρωτησες αν εχει ποντους avantage?

μπορεις να παρεις στο 1260 και να κανεις παραπονο για την χαμηλη επιδοτηση και να ζητησεις κατι παραπανω...

να ξερεις οτι θα παιξει βασικο ρολα ποσο καιρο εισαι συνδρομητης στην εταιρια...

 

χωρις να κανω λογαριασμους και με συμβολαιο 140 λεπτων πηρα 80 ευρω επιδοτηση. τωρα με 90 ευρω μεσο ορο λογαριασμων να παρω 90 και 150 ευρω μου φαινεται ηλιθιο. ( ουτε μαθηματικα δεν στεκει). το πιο πιθανο ειναι να παω στην voda που μου δινει αρκετα παραπανω χωρις ναμαι συνδρομητης

E71 junkie
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,προχτες πηρα απο την Wind με συνδεση το nokia 5530..

Μου ειπαν η συνδεση θα γινει σε κανα 15ημερο και οτι θα με παρουν τηλ σε 3-4 μερες για να μου δωσουν σκετη την συσκευη..:)

 

Και ρωταω ,γινετε επειτα απο αυτα να παρω αλλη συσκευη ?

Π.χ το ν97 ?

Ενας φιλος μου θελησε να παρει το ιδιο κινητο επειδη ειπε ο παλιος (εγω :p )

οτι ειναι καλο για τα λεφτα του και σπαστικα ασχημα..δεν θελω να εχουμε ιδιο τηλ..:mad:γινεται να το αλλαξω ? ?

 

Help !:!:

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην γινεται? εδω ενας φιλος μου πηρε ηδη την συσκευη στα χερια του και την επομενη μερα την επεστρεψε, γιατι αλλαξε γνωμη. βεβαια δεν ειχε ανοιξει την συσκευασια ;)
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά γίνεται!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αμα γινετε ειμαι τζαμι ,ΑΛΛΑ γιατι να μην μου δοσουν κατευθιαν την συσκευη ενω την εχει το καταστημα ?

Μιπως κανουν ρυθμισεις στην συγκεκριμενη συσκευη επειδη θα ειναι με συνδεση ?

Link to comment
Share on other sites

οχι θελουν να δουν αν ο δοτης του αριθμου σου (γιατι προφανως κανεις φορητοτητα) δωσει το πρασινο φως για την φορητοτητα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στην Wind και μου ειπαν οτι μπορω να παρω αλλη συσκευη..ειμαι jet :D

Ty για τις απαντησεις παιδια.. ^^

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με τις προσφορές που έχει η WIND στα συμβόλαια, όσον αφορά τα πακέτα sms (WIND SMS 60, 120 κτλ):

 

1) Πως ενεργοποιείς την υπηρεσία (π.χ. το WIND SMS 60);

 

2) Από τη στιγμή που το ενεργοποιήσω, θα χρεώνομαι αυτό το 5,16 ευρώ το μήνα για τα 60 sms χωρίς να χρειάζεται να το ενεργοποιώ κάθε μήνα;

 

3) Αν ισχύει το παραπάνω, αν θέλω να το απενεργοποιήσω τι κάνω;

 

4) Τέλος, αν θέλω να περάσω π.χ. από το WIND SMS 60 στο WIND SMS 120 ή το αντίστροφο, μπορώ να το κάνω άμεσα και ποιά διαδικασία ακολουθώ;

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και mail στη wind βέβαια... αλλά αν ξέρει κανείς να με βοηθήσει...

 

 

"Θα ήθελα να μου ξεκαθαρίσετε κάποια πράγματα σχετικά με τα προγράμματά σας, διότι σε 3 διαφορετικά καταστήματα μου είπανε 3 διαφορετικά σενάρια...

 

Κατ αρχήν κάναμε σε ένα κατάστημα αίτηση μεταφοράς του σταθερού μας σε σταθερό Tellas με internet και όλα τα κινητά της οικογένειας σε wind (4 νούμερα).

 

Μας είπανε οτι θα έχουμε

α)20 ευρώ έκπτωση στο λογαριασμό της κινητής (οικογενειακό), λόγω ταυτόχρονης συνδρομής στην Tellas,

β)15% έκπτωση στα πάγια των κινητών που δεν επιθυμούν επιδότηση συσκευής,

γ)1000 λεπτά δωρεάν κλήσεις και 1000 sms από 2 κινητά προς άλλα 2 κινητά του οικογενειακού προγράμματος (αυτό μου το είπε με βεβαιότητα η υπάλληλος, αν και δεν αναγράφεται στο site σας)

δ)10% επιπλέον έκπτωση λόγω αυτών των 1000 λεπτών, ή κάτι τέτοιο.

 

Θα ήθελα να μου πείτε τι ακριβώς ισχύει.

Μου έβγαλαν ένα λογαριασμό περίπου 115ευρώ για:

α)σταθερό Tellas με internet 32,90 ευρώ το μήνα

β)ένα wind 200, ένα wind 250, ένα wind 100 και ένα wind flexy35.

επιδότηση συσκευής θα πάρει μόνο το wind 200.

 

Αυτό ακριβώς έστειλα. Αν ξέρει κάποιος από τη wind τι ισχύει γενικά με τις εκπτώσεις στα πάγια και τις ενδοοικογενειακές κλήσεις.... να τα βλέπει και ο κόσμος αν μη τι άλλο. Σήμερα σε άλλο κατάστημα της Θεσσαλονίκης η υπάλληλος μου είπε για 10 ευρώ έκπτωση (και όχι 20) στο οικογενειακό.... δεν ξέρουν τι τους γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με τις προσφορές που έχει η WIND στα συμβόλαια, όσον αφορά τα πακέτα sms (WIND SMS 60, 120 κτλ):

 

1) Πως ενεργοποιείς την υπηρεσία (π.χ. το WIND SMS 60);

 

2) Από τη στιγμή που το ενεργοποιήσω, θα χρεώνομαι αυτό το 5,16 ευρώ το μήνα για τα 60 sms χωρίς να χρειάζεται να το ενεργοποιώ κάθε μήνα;

 

3) Αν ισχύει το παραπάνω, αν θέλω να το απενεργοποιήσω τι κάνω;

 

4) Τέλος, αν θέλω να περάσω π.χ. από το WIND SMS 60 στο WIND SMS 120 ή το αντίστροφο, μπορώ να το κάνω άμεσα και ποιά διαδικασία ακολουθώ;

 

Καμιά βοήθεια παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανένας τίποτα για τα παραπάνω;

Έστειλα και mail στη wind (με τις ίδιες ακριβώς ερωτήσεις) και εδώ και τρεις μέρες δεν μου έχουν απαντήσει τίποτα. Μήπως δεν ισχύει πια; Και γιατί εδώ το έχουν ακόμα όμως;

Και, τέλος πάντων, θα έπρεπε να βρεθεί κάποιος από τη wind να απαντήσει στο mail μου. Αλλιώς να μη βάζουν καθόλου τη λέξη επικοινωνία στο site τους.

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα και ρωτησα για την κατασταση της επιδοτησης μου - δεν εχω κανει χρηση εδω κ 2 χρονια- και απο τα 110 που ηταν πριν 3 μηνες επεσε στα 85 ενω οι λογαριασμοι το τελευταιο τριμηνο ερχονται μεγαλυτεροι απο το μεσο ορο που πληρωνω!!! :blink::blink: Τρελα πουλανε εκει περα???? :mad::mad::mad: Α ρε Orange γιατι δεν ερχεσαι????
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

με νεα συνδεση στην εταιρεια του (οσα παιρνει ο )ανεμου(-ς) μας εδωσαν δωρο μια καρτα αξιας 100ε για χρηση ιντερνετ.

πως μπορω ωστοσο να καταλαβαινω τι υπολοιπο έχω??

 

επισης για το επιπλεον προγραμμα 600 λεπτα προς ολους και 100 προς ανεμικα κινητα πως μπορω να το τσεκαρω??

 

θενξ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

για τα mb, το iphone σου έχει μετρητή.

 

δεν ειναι στο αι φοουν η καρτα αυτη,αλλα στου αντρα:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Sorry :p

Φαντάζομαι ένας από τους τρόπους είναι να καλεί στην εξυπηρέτηση πελατών... Αλλά, λογικά, θα υπάρχει και δυνατότητα ενημέρωσης μέσω SMS.

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα και ρωτησα για την κατασταση της επιδοτησης μου - δεν εχω κανει χρηση εδω κ 2 χρονια- και απο τα 110 που ηταν πριν 3 μηνες επεσε στα 85 ενω οι λογαριασμοι το τελευταιο τριμηνο ερχονται μεγαλυτεροι απο το μεσο ορο που πληρωνω!!! :blink::blink: Τρελα πουλανε εκει περα???? :mad::mad::mad: Α ρε Orange γιατι δεν ερχεσαι????

 

δεν εχει σχεση το γεγονος οτι δεν εχεις παρει επιδοτηση τα 2 τελευταια χρονια. αν δεν την παρεις μια χρονια δεν προστιθεται το ποσο στην επομενη επιδοτηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωριζω, το ειχαμε ξανασυζητησει κ εδω περα και ειχα πει μαλιστα οτι το θεωρω απαραδεκτο! Οχι οτι περιμενα οτι κατι θα αλλαζε μετα απο 2 ποστς εδω και τσαντιστηκα, αλλα τοσο καιρο χωρις επιδοτηση και να μειωνεται κ απο πανω, το ακουσα κ τρελαθηκα!!! Δεν πειραζει, φορητοτητα κ νεο συμβολαιο, θα εχω πολυ μεγαλυτερη εκπτωση απο τωρα..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

με νεα συνδεση στην εταιρεια του (οσα παιρνει ο )ανεμου(-ς) μας εδωσαν δωρο μια καρτα αξιας 100ε για χρηση ιντερνετ.

πως μπορω ωστοσο να καταλαβαινω τι υπολοιπο έχω??

 

επισης για το επιπλεον προγραμμα 600 λεπτα προς ολους και 100 προς ανεμικα κινητα πως μπορω να το τσεκαρω??

 

θενξ

 

Για το ιντερνετ δεν ξέρω, για τα αλλά όμως δε μπορείς...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παρντον???

 

Απλα...Όταν παίρνεις μια συσκευη με επιδότηση αυτή η επιδότηση γίνεται σταδιακά "αποπληρωμή" καθε μήνα...Για αυτο τον λόγο όταν θές να διακόψεις πρίν το χρόνο σε βάζουν να πληρώσεις ένα ποσοστό ανάλογα ποσους μήνες έχεις ακομα για να κλείσεις χρόνο...Αν ήταν να έμενε σταθερη η επιδότηση αυτο θα ερχόταν σε αντίθεση με αυτό..Είναι κάτι που δεν το κάνει μόνο η Wind...Ολοι το ίδιο κάνουν...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Απλα...Όταν παίρνεις μια συσκευη με επιδότηση αυτή η επιδότηση γίνεται σταδιακά "αποπληρωμή" καθε μήνα...Για αυτο τον λόγο όταν θές να διακόψεις πρίν το χρόνο σε βάζουν να πληρώσεις ένα ποσοστό ανάλογα ποσους μήνες έχεις ακομα για να κλείσεις χρόνο...Αν ήταν να έμενε σταθερη η επιδότηση αυτο θα ερχόταν σε αντίθεση με αυτό..Είναι κάτι που δεν το κάνει μόνο η Wind...Ολοι το ίδιο κάνουν...

 

εχω την εντυπωση οτι το ποσο της επιδοτησης δεν διαιρειται δια 12. ειναι διαφορετικο το ποσοστο της αποσβεσης της επιδοτησης για καθε μηνα που περναει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...