Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με τις προσφορές που έχει η WIND στα συμβόλαια, όσον αφορά τα πακέτα sms (WIND SMS 60, 120 κτλ):

 

1) Πως ενεργοποιείς την υπηρεσία (π.χ. το WIND SMS 60);

 

2) Από τη στιγμή που το ενεργοποιήσω, θα χρεώνομαι αυτό το 5,16 ευρώ το μήνα για τα 60 sms χωρίς να χρειάζεται να το ενεργοποιώ κάθε μήνα;

 

3) Αν ισχύει το παραπάνω, αν θέλω να το απενεργοποιήσω τι κάνω;

 

4) Τέλος, αν θέλω να περάσω π.χ. από το WIND SMS 60 στο WIND SMS 120 ή το αντίστροφο, μπορώ να το κάνω άμεσα και ποιά διαδικασία ακολουθώ;

 

Παιδιά, μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

για να ανεβεις σε μεγαλυτερο προγραμμα το κανεις οποτε θελεις, για να πας σε μικροτερο προγραμμα πρεπει να περασουν καποιοι μηνες πρωτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό με τα όσα ρώτησα παραπάνω;

 

εκανα παραθεση σε λαθος μηνυμα, μην εκνευριζεσε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, δεν εκνευρίζομαι, πραγματικά. Ίσα-ίσα που είσαι ο πρώτος που μου απάντησε (έστω και λάθος :P ) μετά από πολλές μέρες.

Τώρα αν κάποιος γνωρίζει κάτι απ' αυτά που ρωτάω παραπάνω, ας μου απαντήσει, θα με βοηθήσει πολύ, πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με τις προσφορές που έχει η WIND στα συμβόλαια, όσον αφορά τα πακέτα sms (WIND SMS 60, 120 κτλ):

 

1) Πως ενεργοποιείς την υπηρεσία (π.χ. το WIND SMS 60);

 

2) Από τη στιγμή που το ενεργοποιήσω, θα χρεώνομαι αυτό το 5,16 ευρώ το μήνα για τα 60 sms χωρίς να χρειάζεται να το ενεργοποιώ κάθε μήνα;

 

3) Αν ισχύει το παραπάνω, αν θέλω να το απενεργοποιήσω τι κάνω;

 

4) Τέλος, αν θέλω να περάσω π.χ. από το WIND SMS 60 στο WIND SMS 120 ή το αντίστροφο, μπορώ να το κάνω άμεσα και ποιά διαδικασία ακολουθώ;

1) ειτε σε καταστημα, ειτε μεσω 1260 (το καλυτερο 1 μερα πριν την ημ/νια εκδοσης του λογαριασμου σου.)

2) δεν χρειαζεται να επαναενεργοποιεις..απλα ξανακανεις την ιδια διαδιακασια οταν θελεις να αφαιρεσεις την υπηρεσια.

 

3)σου απαντησα στο 2 :p

4)η διαδικασια ειναι η ιδια. μπορεις καθε μηνα αλλαζεις υπηρεσιες.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Όσον αφορά το 1, γιατί λες καλύτερα μια μέρα πριν από την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού μου;

 

Και επίσης, θα μπορώ να μαθαίνω με κάποιον τρόπο πόσα μηνύματα μου μένουν για να στείλω;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε ένα sms από την Wind που έλεγε

 

"Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που είστε μαζί μας και μειώνουμε το πάγιο σας στο μισό για τους επόμενους 2 μήνες!Σκεφτόμαστε τρόπους να έχετε οικονομία!"

 

Το έλαβε κανείς άλλος?!?

 

Πάντως στην Wind δεν έχω ακόμα κλείσει χρόνο (τον Μάρτιο πρέπει να κλείνω)..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Όσον αφορά το 1, γιατί λες καλύτερα μια μέρα πριν από την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού μου;

 

Και επίσης, θα μπορώ να μαθαίνω με κάποιον τρόπο πόσα μηνύματα μου μένουν για να στείλω;

δεν μπορεις να ξερεις οχι.

καλυτερα 1 μερα πριν γιατι υπαρχει προπληρωμη της υπηρεσιας αν το κανεις ενδιαμεσα του μηνα σου. οποτε καλυτερα μια μερα πριν να ξερεις κι εσυ ποσα σμς εχειςς.

Σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε ένα sms από την Wind που έλεγε

 

"Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που είστε μαζί μας και μειώνουμε το πάγιο σας στο μισό για τους επόμενους 2 μήνες!Σκεφτόμαστε τρόπους να έχετε οικονομία!"

 

Το έλαβε κανείς άλλος?!?

 

Πάντως στην Wind δεν έχω ακόμα κλείσει χρόνο (τον Μάρτιο πρέπει να κλείνω)..

 

δεν χρειαζεται να κλεισεις χρονο..ειναι προσφορα λογω αγαπης! :D

κι εγω το περιμενω αυτο το μηνυματακι μπας και σωθω λιγο!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

billakosss, σ'ευχαριστώ και πάλι. Και κάτι τελευταίο: γιατί μια μέρα πριν και όχι την ίδια μέρα που εκδίδεται ο λογαριασμός μου;

 

Όσον αφορά τα μηνύματα της WIND, εμένα σήμερα μου έστειλε το εξής:

 

ΑΝΑΝΕΩΣΤΕ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΣΑΣ ΕΩΣ 10/10 ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤ/ΜΑ WIND & ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΩΡΟ 2 ΜΗΝΙΑΙΑ ΠΑΓΙΑ ΕΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΗ Η 4 ΜΗΝΙΑΙΑ ΠΑΓΙΑ ΕΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ ΠΙΣΤΩΣΗ

 

Το θέμα είναι ότι εγώ δεν θέλω να ανανεώσω το συμβόλαιο μου μέχρι αυτήν την ημερομηνία αλλά θέλω να το κάνω αργότερα και να πάρω και καινούργια συσκευή. Τι να κάνω; Θα χάσω 2 μηνιαία πάγια αν δεν το κάνω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

billakosss, σ'ευχαριστώ και πάλι. Και κάτι τελευταίο: γιατί μια μέρα πριν και όχι την ίδια μέρα που εκδίδεται ο λογαριασμός μου;

 

Όσον αφορά τα μηνύματα της WIND, εμένα σήμερα μου έστειλε το εξής:

 

ΑΝΑΝΕΩΣΤΕ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΣΑΣ ΕΩΣ 10/10 ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤ/ΜΑ WIND & ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΩΡΟ 2 ΜΗΝΙΑΙΑ ΠΑΓΙΑ ΕΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΗ Η 4 ΜΗΝΙΑΙΑ ΠΑΓΙΑ ΕΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ ΠΙΣΤΩΣΗ

 

Το θέμα είναι ότι εγώ δεν θέλω να ανανεώσω το συμβόλαιο μου μέχρι αυτήν την ημερομηνία αλλά θέλω να το κάνω αργότερα και να πάρω και καινούργια συσκευή. Τι να κάνω; Θα χάσω 2 μηνιαία πάγια αν δεν το κάνω τώρα...

μια μερα πριν αυστηρα.

μετα τις 10/10 δεν ξερω τι θα γινει ...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Την υπηρεσία sms 60 την ενεργοποιηείς αν κάνει ένα τηλέφωνο στο τμήμα εξυπη΄ρέτησης πελατών, ή αν επισκεφτείς κάποιο κατάστημα. Δεν χρειάζεται να το ενεργοποιείς κάθε μήνα και δεν είσα δεσμευμένος να το κρατήσεις για ορισμένο χρονικό διάστημα. Είναι υπηρεσία που μπορείς να την απενεργοπόιείς και να την ενεργοπιείς όποτε εσύ θέλεις. Για την απενεργοποίηση ισχύει το ίδιο με την διαδικασία της ενεργοποίησης, όπως και για την αλλαγή από 60 σε 120. Σε κάλυψα???
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

μπορω να ακυρωσω αμέσως και να κρατησω το νουμερο ως καρτοκινητο, σε συνδεση/συμβολαιο που έγινε μόλις σήμερα? (χωρις επιδότηση) ή πρέπει να περιμένω κάποιες μέρες?
Link to comment
Share on other sites

μπορω να ακυρωσω αμέσως και να κρατησω το νουμερο ως καρτοκινητο, σε συνδεση/συμβολαιο που έγινε μόλις σήμερα? (χωρις επιδότηση) ή πρέπει να περιμένω κάποιες μέρες?

Μόλις γίνει η μετατροπή (από καρτοκινητό σε συμβόλαιο) θα μπορείς να ακυρώσεις το συμβόλαιο, αλλά θα κάνει γύρω στις 30 ημέρες για να ξαναγίνει η μετατροπή (από συμβόλαιο σε καρτοκινητό). :)

Link to comment
Share on other sites

Την υπηρεσία sms 60 την ενεργοποιηείς αν κάνει ένα τηλέφωνο στο τμήμα εξυπη΄ρέτησης πελατών, ή αν επισκεφτείς κάποιο κατάστημα. Δεν χρειάζεται να το ενεργοποιείς κάθε μήνα και δεν είσα δεσμευμένος να το κρατήσεις για ορισμένο χρονικό διάστημα. Είναι υπηρεσία που μπορείς να την απενεργοπόιείς και να την ενεργοπιείς όποτε εσύ θέλεις. Για την απενεργοποίηση ισχύει το ίδιο με την διαδικασία της ενεργοποίησης, όπως και για την αλλαγή από 60 σε 120. Σε κάλυψα???

 

Ναι, σ' ευχαριστώ πολύ!

billakosss, αν μπορείς δες το πρηγούμενο post μου και πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Όσον αφορά το 1, γιατί λες καλύτερα μια μέρα πριν από την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού μου;

 

Και επίσης, θα μπορώ να μαθαίνω με κάποιον τρόπο πόσα μηνύματα μου μένουν για να στείλω;[/QU

Πρέπει να το κάνεις μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού σου, γιατί αν το κάνεις ενδιάμεσα, θα έχεις αναλογικό αριθμό μηνυμάτων από την ημερομηνία ενεργοποίησης μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού σου.

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το κάνεις μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού σου, γιατί αν το κάνεις ενδιάμεσα, θα έχεις αναλογικό αριθμό μηνυμάτων από την ημερομηνία ενεργοποίησης μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού σου.

 

Μάλιστα.

Και αν το κάνω μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού μου (στην περίπτωση μου σήμερα γιατί κάθε 10 του μηνός εκδίδεται), είναι σίγουρο ότι θα έχω 60 μηνύματα μέχρι τις 9 Νοεμβρίου;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Και αν το κάνω μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού μου (στην περίπτωση μου σήμερα γιατί κάθε 10 του μηνός εκδίδεται), είναι σίγουρο ότι θα έχω 60 μηνύματα μέχρι τις 9 Νοεμβρίου;

Από τις 10/10/2009 έως τις 09/11/2009 θα έχεις 60 sms.

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα σημερα να το παρω το ν86 με επιδότηση μεγαλη απο την wind και μου ειπαν το πολύ σε 3 βδομαδες...και αυτο δεν ειναι σιγουρο...γιατι η νοκια δεν εδωσε πολλα κομματια και κατι αλλα τετοια τρελά.....

 

καλα ειναι δυνατον...να συμβαίνει τετοιο πραγμα.....?

νεο μοντελο να ειναι σε έλλειψη στην αγορα.....?:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

τι κανω για να δω το υπολοιπο μου σε συνδεση της Wind ? Σε τι νουμερο κανω κλιση ?

Ευχαριστω ^^

 

Κενό μήνυμα στο 1212

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω μία επιδότηση από τη Wind 200 euro, αλλά δε θέλω να αγοράσω κάποιο κινητό. Γνωρίζετε αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα χρήματα για να πάρω το ASUS Eee PC 1101HA το οποίο δίνει με τα προγράμματα wind adsm, χωρίς όμως να συνδεθώ με αυτά τα προγράμματα? Πραγματικά δεν ξέρω τι να την κάνω την επιδότηση καθώς δε χρειάζομαι κινητό και η wind δεν έχει τίποτα άλλο στα καταστήματα της εκτός από κινητά και αξεσουάρ. Σαν έκπτωση στο πάγιο δεν μπορώ να την πάρω καθώς είναι ειδική προσφορά και ρώτησα και δεν το δέχονται.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...