Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και το έχουμε συζητήσει πολυ,δεν το έχω καταλάβει καλα.Εδώ που ειμαι το F2G(Wind) δεν εχει σχεδόν καθόλου σήμα και η Vodafone εχει Full.Τι ακριβως θα γινει σε αυτήν την περίπτωση?Θα γραψει Vodafone το κινητο η απλα θα γεμίσει το σήμα?Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός απλά δεν το έχω καταλάβει ακριβως.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας διαβάσει την ανακοίνωση, κατάλαβα ότι η συνεργασία αφορά κυρίως στην επαρχία και όχι στα αστικά κέντρα και συγκεκριμένα στις περιοχές όπου κάθε μια από τις δύο εταιρείες δεν έχει καλή κάλυψη ενώ έχει η άλλη. Το τι θα γράφει το κινητό σου είναι ένα θέμα καθαρά τεχνικό, που στην ουσία δεν θα έχει σημασία αφού θα πιάνεις καλλίτερο σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Δε διευκρινιζεται ομως τι θα γινει με τις κεραιες.

Θα κρατησουν ολες τις κεραιες, και αν π.χ. της Wind δεν πιανει καλα σε μια περιοχη θα μπορεις να γυριζεις το κινητο στην κεραια της Vodafone; Ή θα κλεισουν τις μισες και θα μεινουν με τις υπολοιπες για να γλυτωσουν φραγκα; Δηλαδη θα γινει για την εξυπηρετηση των συνδρομητων ή για την εξυπηρετηση των εταιρειων (μειωση εξοδων συντηρησης και εργαζομενων); Αυτο ειναι το θεμα και ετσι φλου που το λενε μαλλον το τελευταιο θα συμβει.

Link to comment
Share on other sites

Οι χρήστες δεν θα καταλάβουν τπτ. Οι κεραίες που είναι στο ίδιο σημείο, η μία θα μεταφερθεί κάπου αλλού. Αυτές που θα είναι μακρια η μία από την άλλη θα μείνουν όπως έχουν. Θα προστεθού κεραίες εκεί που δεν υπάρχουν.

Η όλη λειτουργία θα βελτιωθεί αισθητά και βεβαίως στο όνομα της μείωσης του κόστους, καποιοι θα απολυθούν, όπως παντού.

Εκτός αν υπάρχουν κάποιοι πελάτες (αρκετοί), που θα είναι προθυμοι να πληρώσουν κανα 5€ρο παραπάνω τον μήνα στο λογαριασμό τους, για τον μισθό αυτών που πρόκειται να απολυθούν.:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δηλαδή περίπτωση καμία μέρα να δουμε οι μεν της vodafone το σημα wind στα κινητά μας και τούμπαλιν; Δηλαδή να μην τρομάξουμε ε;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δηλαδή περίπτωση καμία μέρα να δουμε οι μεν της vodafone το σημα wind στα κινητά μας και τούμπαλιν; Δηλαδή να μην τρομάξουμε ε;

 

οχι βεβαια. Οτι βλέπεις τώρα θα βλέπεις και μετά. Η Q και η Wind μοιράζοναται τις ιδιες κεραίες και πριν πουληθεί στην wind μοιραζότανε από όλους τους άλλους. Δεν έγραφε κοσμοτε στην οθόνη.

Ουτε θα το πάρει κανένας χαμπάρι.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν υπάρχουν κάποιοι πελάτες (αρκετοί), που θα είναι προθυμοι να πληρώσουν κανα 5€ρο παραπάνω τον μήνα στο λογαριασμό τους, για τον μισθό αυτών που πρόκειται να απολυθούν.:)

 

Θέλω να πιστεύω ότι αυτό το έγραψες για χαβαλέ.

Αλλά και πάλι κρίμα δεν είναι που μας έχουν καταντήσει να σκεφτόμαστε έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι αυτό το έγραψες για χαβαλέ.

Αλλά και πάλι κρίμα δεν είναι που μας έχουν καταντήσει να σκεφτόμαστε έτσι;

 

Όταν το όλο σύστημα μερα-νυχτα σου πιπιλαει το μυαλό με ισοδύναμα ,λογικό είναι κάποιοι να αρχίσουν να σκέφτονται με αυτή τη λογική.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι αυτό το έγραψες για χαβαλέ.

Αλλά και πάλι κρίμα δεν είναι που μας έχουν καταντήσει να σκεφτόμαστε έτσι;

 

Όταν το όλο σύστημα μερα-νυχτα σου πιπιλαει το μυαλό με ισοδύναμα ,λογικό είναι κάποιοι να αρχίσουν να σκέφτονται με αυτή τη λογική.

 

Δεν το έγραψα για χαβαλέ. Το έγραψα γιατί είναι μια πραγματικότητα, που εφαρμόζει το σύστημα (η η έλλειψη του) στην προσπάθεια δημιουργίας "κέρδους".

Αφού μιλάμε για ιδιωτική εταιρεία, που σκέφτεται το κέρδος.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να βοηθήσει φιλανθρωπικά τους εργαζόμενους, ας το κάνει. Δεν μπορεί όμως να ζητήσει από έναν ιδιώτη να το κάνει εις βάρος της τσέπης του.

Link to comment
Share on other sites

Με online ενεργοποίηση των βασικών πακέτων, θα τα βλέπεις όλα διπλά, μέχρι τις 28/2!

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι μέχρι 28/2 το bonus των 100 λεπτών + 100 SMS προς WIND και Q διπλασιάζεται και γίνεται 200 +200
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω σε στικάκι της WIND κάρτα sim από F2G θα λειτουργήσει κανονικά; Έχω αρκετό υπόλοιπο σε αριθμό που δεν τον χρησιμοποιώ και λέω μήπως το καταναλώσω έτσι.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω σε στικάκι της WIND κάρτα sim από F2G θα λειτουργήσει κανονικά; Έχω αρκετό υπόλοιπο σε αριθμό που δεν τον χρησιμοποιώ και λέω μήπως το καταναλώσω έτσι.

 

Ναι θα λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι μέχρι 28/2 το bonus των 100 λεπτών + 100 SMS προς WIND και Q διπλασιάζεται και γίνεται 200 +200

 

Όχι, νομίζω πως εννοεί πως οποιοδήποτε βασικό πακέτο διπλασιάζεται μέχρι 28/2, όχι μόνο προς Wind κ Q.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, νομίζω πως εννοεί πως οποιοδήποτε βασικό πακέτο διπλασιάζεται μέχρι 28/2, όχι μόνο προς Wind κ Q.

 

2πλασιαζει το bonus προς Wind/Q, αντι για 100'+100sms, δινει 200'+200sms.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, νομίζω πως εννοεί πως οποιοδήποτε βασικό πακέτο διπλασιάζεται μέχρι 28/2, όχι μόνο προς Wind κ Q.

 

στην αρχική νομίζω είναι ξεκάθαρο ότι αφορά μόνο το μπονους

[ATTACH]41723[/ATTACH]

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , εχει θεμα το site της wind ; προσπαθω να κανω login στο f2g απο πολλες συσκευες και δεν μπορω. Ξερει κανεις τι γινεται;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , εχει θεμα το site της wind ; προσπαθω να κανω login στο f2g απο πολλες συσκευες και δεν μπορω. Ξερει κανεις τι γινεται;

 

Δεν ξερω αν εγινε τωρα και ηταν προσωρινο προβλημα παντως μολις δοκιμασα και μπαινει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ και σε μενα τωρα , ειχε καποιο θεματακι παντως γιατι δεν εμπαινα με τιποτα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

καθυστερεί λίγο το site και σε εμένα, αλλά μπαίνει...
Link to comment
Share on other sites

Θελω τα φώτα σας.

Σε επικείμενο ταξίδι στη Κων/πολη μπορώ να χρησιμοποιήσω το ιντερνετ απο πακέτο ?

Πχ . 5 ευρω 1000 mb ??

Και αν οχι πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω με μια αλφα χρέωση ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν μπορείς Δεν υπάρχει πακέτο καρτοκινητού WIND για Κωνσταντινούπολη.

Συνιστώ εκτροπή σε άλλη εταιρεία για την οποία θα ενημερωθείς με PM

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...