Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωστός μου έβαλε σήμερα 10€ στο F2G για να έχει να αγοράσει πακέτα και χωρίς να κάνει τίποτε αγοράστηκαν αυτόματα τα 200' προς όλους.

Πως έγινε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου έβαλε σήμερα 10€ στο F2G για να έχει να αγοράσει πακέτα και χωρίς να κάνει τίποτε αγοράστηκαν αυτόματα τα 200' προς όλους.

Πως έγινε αυτό;

 

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=289

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.Μπορω να συνδεσω ενα f2go και ενα φοιτητικο στον ιδιο λογαριασμο και να τα διαχειριζομαι απο εκει.γιατι το ενα ειναι του πατερα μου και δεν τα καταφερνει με τις ανανεωσεις

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή σου επιτρέπει να προσθέσεις αρκετούς λογαριασμούς. Εγώ ελέγχω και τον δύο γονιών μου και δύο δικά μου...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή σου επιτρέπει να προσθέσεις αρκετούς λογαριασμούς. Εγώ ελέγχω και τον δύο γονιών μου και δύο δικά μου...

 

Mονο μεσω της εφαρμογης γινεται?Απο το site της wind γινεται η προσθηκη και δευτερου λογαριασμου?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάρεις 20 ευρώ καλύτερα να πάρεις 10 + 10 για να έχεις 600 λέπτα

 

Έχεις δίκιο όσον αφορά (και εμένα που έχω) το bonus των 300', όμως η συγκεκριμένη γνωστή έχει το φοιτητικό πακέτο, οπότε με την ανανέωση των 20€ σε κατάστημα κέρδισε 300' προς Wind & Q.;)

Link to comment
Share on other sites

Mονο μεσω της εφαρμογης γινεται?Απο το site της wind γινεται η προσθηκη και δευτερου λογαριασμου?

 

Δεν υπάρχει πρόσθεση λογαριασμού στην ουσία.

Από το σαιτ η πρόσθεση γίνεται μέσω της απομνημονευσης των κωδικών, ότι δλδ γίνεται στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Αμέσως το ΟΧΙ, για να γλυτώσει την επόμενη φορά.

Το πάθημα γίνεται μάθημα.

Link to comment
Share on other sites

Mονο μεσω της εφαρμογης γινεται?Απο το site της wind γινεται η προσθηκη και δευτερου λογαριασμου?

Πιο βολικό είναι από την εφαρμογή να παρακολουθείς πάνω από έναν λογαριασμό. Από το site θα πρέπει να κάνεις log out στον ένα λογαριασμό και log in στον άλλο και αντίθετα. Βέβαια εάν επιλέξεις αποθήκευση των κωδικών είναι πιο εύκολο αλλά, κατά τη γνώμη μου, η εφαρμογή βολεύει περισσότερο. Περνάς και τους δύο λογαριασμούς μία φορά και μετά κάνεις απλά εναλλαγή μεταξύ τους χωρίς να χρειάζονται οι κωδικοί.

Link to comment
Share on other sites

Πιο βολικό είναι από την εφαρμογή να παρακολουθείς πάνω από έναν λογαριασμό. Από το site θα πρέπει να κάνεις log out στον ένα λογαριασμό και log in στον άλλο και αντίθετα. Βέβαια εάν επιλέξεις αποθήκευση των κωδικών είναι πιο εύκολο αλλά, κατά τη γνώμη μου, η εφαρμογή βολεύει περισσότερο. Περνάς και τους δύο λογαριασμούς μία φορά και μετά κάνεις απλά εναλλαγή μεταξύ τους χωρίς να χρειάζονται οι κωδικοί.

 

Μέχρι τώρα χειριζόμουν τα καρτοκινητά της οικογένειας (F2G + Q + "φοιτητικά") μέσω του site, με το βάρβαρο και χρονοβόρο τρόπο του login/logout, ακόμα και για να δω απλά το status τους.

 

Με το σχόλιό σου, πρόσθεσα στους 2 αρχικούς λογαριασμούς στο κινητό και όλους τους υπόλοιπους και έλυσα το πρόβλημα.

 

Σ' ευχαριστώ.

 

 

ΥΓ

Με την ευκαιρία, γιατί στο site του F2G, με τον ίδιο browser, μένουν στη μνήμη όλοι οι λογαριασμοί και με το το πρώτο γράμμα εμφανίζονται όλοι, ενώ στο site της Q αυτό δεν γίνεται και πρέπει να πληκτρολογήσεις όλο το username;

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...

θα κανω μια ερωτηση που σιγουρα θα εχει απαντηθει στο παρελθον αλλα δεν μπορω να βρω...

 

θα επισκεφτω για ενα τριημερο γειτονικη χωρα (Σκοπια)

πρεπει να κανω κατι για να ειναι ετοιμο και λειτουργικο το κινητο μου? (εχω f2g) πρεπει να ζητησω roaming?

 

εκτος απο καρτες που πρεπει να βαλω αρκετες επειδη θα χρεωνομαι αν με καλουν σε roaming καταργουντε οτι πακετα εχω και χρεωνομαι κανονικα? τι ακριβως γινεται?

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε από τους γνωστούς σου να σου πάρουν μια τοπική κάρτα να κάνεις τη δουλειά σου σωστά. Αλλιώς μην κάνεις τπτ. Οι τοπικές χρεώσεις είναι ακριβές και τα πακέτα φυσικά ΔΕΝ ΙΣΧΎΟΥΝ.
Link to comment
Share on other sites

πεθανα στα γελια... τωρα το ειδα....

 

3 ευρω το λεπτο για κληση προς ελλαδα.... δεν πανε καλααααα!

 

για Σκόπια, πάρε Cosmokarta ή Frog (και όταν σε ρωτήσει για επιλογή δικτύου, επιλέγεις Cosmofon)

Link to comment
Share on other sites

πεθανα στα γελια... τωρα το ειδα....

 

3 ευρω το λεπτο για κληση προς ελλαδα.... δεν πανε καλααααα!

 

Για Σκόπια πάρε Vodafone

4.99 ευρώ την μέρα για 20 λεπτά εισερχομενες ή εξερχόμενες , 5 SMS εξερχόμενα και 10 ΜΒ internet ,

Θα κάνεις εκτροπή το νούμερο σου στο Vodafone πριν ξεκινήσεις

με 14,97 καθάρισες

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

 

Ξέρετε αν η "υπηρεσία" αυτή είναι ενεργοποιημένη από προεπιλογή και στα φοιτητικά? Μην βάλουμε κάρτα και φάει αμέσως τα 5€ και δώσει 200λεπτά, γιατί αν δώσει το 1000+1000, μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι, επιβεβαιωνω. Εγω εβαλα 7 ευρω εχθες μεσω online ανανεωσης και μου εδωσε 120 λεπτα δωρο, προς wind και q και μου εμειναν 6,κατι στον λογαριασμος για την ενεργοποιηση του φοιτητικου με 5 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

για Σκόπια, πάρε Cosmokarta ή Frog (και όταν σε ρωτήσει για επιλογή δικτύου, επιλέγεις Cosmofon)

 

 

Η Cosmofon εχει αγοραστει απο την One Austria και πλεον δεν συνεργαζεται με την Cosmote. Η Vip ειναι θυγατρικη της Vodafone και εχει συνεργασια με την δικια μας Vodafone.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmofon εχει αγοραστει απο την One Austria και πλεον δεν συνεργαζεται με την Cosmote. Η Vip ειναι θυγατρικη της Vodafone και εχει συνεργασια με την δικια μας Vodafone.

 

αρα συμφέρει η vodafone... Στο σαιτ της κοσμοτε ακομη δειχνουν την cosmofon...

Link to comment
Share on other sites

Η Victus Networks, στην οποία συμμετέχουν οι εταιρείες Vodafone Ελλάδας και WIND Ελλάς, με ποσοστό 50% η καθεμία, θα ξεκινήσει τη λειτουργία της στις 10 Μαρτίου 2014 και θα διαχειρίζεται όλες τις λειτουργίες του Δικτύου Πρόσβασης (σταθμοί βάσης) παρέχοντας τις αντίστοιχες υπηρεσίες προς τις δυο εταιρείες. Η VICTUS Networks θα στελεχωθεί με εργαζόμενους που θα μεταφερθούν από τις δύο εταιρείες χωρίς καμία αλλαγή στα υπάρχοντα εργασιακά τους δικαιώματα και τους όρους απασχόλησης και των οποίων το αντικείμενο εμπίπτει στη δραστηριότητα της νέας εταιρείας.

 

για να δουμε τι θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Η Victus Networks, στην οποία συμμετέχουν οι εταιρείες Vodafone Ελλάδας και WIND Ελλάς, με ποσοστό 50% η καθεμία, θα ξεκινήσει τη λειτουργία της στις 10 Μαρτίου 2014 και θα διαχειρίζεται όλες τις λειτουργίες του Δικτύου Πρόσβασης (σταθμοί βάσης) παρέχοντας τις αντίστοιχες υπηρεσίες προς τις δυο εταιρείες. Η VICTUS Networks θα στελεχωθεί με εργαζόμενους που θα μεταφερθούν από τις δύο εταιρείες χωρίς καμία αλλαγή στα υπάρχοντα εργασιακά τους δικαιώματα και τους όρους απασχόλησης και των οποίων το αντικείμενο εμπίπτει στη δραστηριότητα της νέας εταιρείας.

 

για να δουμε τι θα δουμε

 

θέλω να ελπίζω καλυτερη ποιότητα δικτύου και καμμία καταπάτηση των εργασιακών δικαιωμάτων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...