Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταργήθηκαν τα πακέτα με το 1€ από ότι βλέπω. Δεν θα συμφέρει καθόλου αυτούς που δεν μίλουσαν ούτε τα 300' + 100' (online). Αναγκαστικά θα δίνουν τα διπλά για κάτι που δεν θα χρησιμοποιούν. Η χρέωση ανά δευτερόλεπτα είναι απλά άπαιχτη. Λέτε να ακολουθήσουν και άλλοι; Edited by sfs
Link to comment
Share on other sites

Καταργήθηκαν τα πακέτα με το 1€ από ότι βλέπω. Η χρέωση ανά δευτερόλεπτα είναι απλά άπαιχτη. Λέτε να ακολουθήσουν και άλλοι;

 

Τα πακετα των 2 ευρώ ειναι ακριβώς το ίδιο οπως 2 πακετα του 1ε. Ο βάτραχος έφαγε τη σκόνη της κιου...

Link to comment
Share on other sites

Καταργήθηκαν τα πακέτα με το 1€ από ότι βλέπω. Δεν θα συμφέρει καθόλου αυτούς που δεν μίλουσαν ούτε τα 300' + 100' (online). Αναγκαστικά θα δίνουν τα διπλά για κάτι που δεν θα χρησιμοποιούν. Η χρέωση ανά δευτερόλεπτα είναι απλά άπαιχτη. Λέτε να ακολουθήσουν και άλλοι;

 

δεν νομίζω οτι είχε ιδιαίτερο ανταγωνισμό ακόμα και με το 1 ευρώ η q.Οπότε γιατί να την ακολουθήσουν τώρα? Οσο γι'αυτούς που δεν μίλαγαν ουτε τα 400' (όπως εγώ) μάλλον ψάχνουν ευκαιρία να τους σπρώξουν στο f2g...Αλλαγές στα πακέτα του f2g ήδη έχουν γίνει,δεν πιστεύω να αλλάξει κάτι.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω οτι είχε ιδιαίτερο ανταγωνισμό ακόμα και με το 1 ευρώ η q.Οπότε γιατί να την ακολουθήσουν τώρα? Οσο γι'αυτούς που δεν μίλαγαν ουτε τα 400' (όπως εγώ) μάλλον ψάχνουν ευκαιρία να τους σπρώξουν στο f2g...Αλλαγές στα πακέτα του f2g ήδη έχουν γίνει,δεν πιστεύω να αλλάξει κάτι.

 

Αναφερόμουν στην χρέωση ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο εάν θα ακολουθήσουν και άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

κανε μια κληση οχι πανω απο ενα λεπτο και δες αν σου τραβηξε 0,11cents

 

Ευχαριστώ. Το έκανα. 11 λεπτά μου έφαγε ακριβώς άρα όσοι έχουν το παλιό καλό πρόγραμμα f2g2 εξακολουθούν να χρεώνονται με μόλις 11 cents το λεπτό!!!!! Μπράβο στην Wind που κρατάει ακόμα τη δέσμευση τιμής που είχε κάνει! Και μάλιστα έχω γραφεί και στο online f2g απολαμβάνοντας τα φοβερά πακέτα και έχω και 300 λεπτά προς όλους δώρο με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ! Όσοι έχουν ακόμα το f2g2 μη το αλλάξουν με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφερόμουν στην χρέωση ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο εάν θα ακολουθήσουν και άλλοι.

 

Η βονταφον παντως εκανε αυξήσεις σε ολα της τα καρτοκινητα και κατηργησε πακετα του cu... Η κιου μόλις έκανε 'reinvention of kartokinito'. Μπραβο στη wind που συνεχιζει να δειχνει το δρομο (οπως και στο παρελθον).

Link to comment
Share on other sites

Η βονταφον παντως εκανε αυξήσεις σε ολα της τα καρτοκινητα και κατηργησε πακετα του cu... Η κιου μόλις έκανε 'reinvention of kartokinito'. Μπραβο στη wind που συνεχιζει να δειχνει το δρομο (οπως και στο παρελθον).

 

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=311

για να τα λέμε όλα,σε όλες τις εταιρίες υπάρχουν αυξήσεις,στα καρτοκινητά απλά μια αναπροσαρμογή στα πακέτα προς τα πάνω για την wind(προς το παρόν).Μετά το νέο πακέτο sms,αναμένω αύξηση στην τιμή sms εκτός πακέτου...

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=311

για να τα λέμε όλα,σε όλες τις εταιρίες υπάρχουν αυξήσεις,στα καρτοκινητά απλά μια αναπροσαρμογή στα πακέτα προς τα πάνω για την wind(προς το παρόν).Μετά το νέο πακέτο sms,αναμένω αύξηση στην τιμή sms εκτός πακέτου...

 

Το λινκ που εβαλες δε λεει τιποτα για τα καρτοκινητά, στα οποία εγώ εκανα συγκριση με τα αντιστοιχα της βονταφον... Δίχως αμφιβολία, η βονταφον εχει τα ακριβότερα καρτοκινητά και η γουιντ τα φτηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω φοιτητικο πακέτο με 1 gb δεδομένα που λήγει στις 17 Μαρτίου. Επειδή μου έληγε ο διπλασιασμός χρημάτων λογω ανανέωσης σε κατάστημα, ενεργοποίησα το πακέτο με τα 1000 mb δεδομένων με λήξη στις 23 Μαρτίου.

παρατηρώ ότι αντι να καταναλώνει τα δεδομένα απο το φοιτητικό, καταναλώνει του πακέτου αν και ληγει μεταγενέστερα. Είναι λογικό αυτό;

 

γενικά κάνει πολλά τέτοια κουλά η wind.. και εγώ ενεργοποίησα τις προάλλες ένα πακέτο με λεπτά γιατί μου είχαν μείνει 60 και είπα μην τα ξοδέψω και δεν το προσέξω.. και επειδή ήταν λεπτά μπόνους παρόλο που λήγουν 13/3 μου καταναλώνει πλέον από αυτά που λήγουν 29/3

ενώ στο σαιτ της λέει ότι καταναλώνονται αυτά που λήγουν νωρίτερα.. κάπου το χάνει αν αφορούν ίδιο πρόγραμμα αλλά διαφορετικές ονομασίες πακέτων να το πω;

 

Συστημικό ειναι παιδιά. Καλέστε τους και δηλώστε το...

 

 

Τους κάλεσα για να ελέγξουν μήπως έγινε λάθος χρέωση και μόλις μου απάνησαν ότι δε διαπιστώθηκε λανθασμένη χρέωση.

wtf?

Δε θα φανταζόμουν ποτέ πως καταναλώνεται πρώτα το πακέτο που λήγει αργότερα και όχι αυτό που λήγει νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που εβαλες δε λεει τιποτα για τα καρτοκινητά, στα οποία εγώ εκανα συγκριση με τα αντιστοιχα της βονταφον... Δίχως αμφιβολία, η βονταφον εχει τα ακριβότερα καρτοκινητά και η γουιντ τα φτηνότερα.

το ξερω οτι δεν λεει κατι για καρτοκινητα,απλα λεω οτι αυξησεις κάνουν κατα καιρούς ολοι. Η wind οταν αλλάζει τα πακέτα στην καρτοκινητή ολο και κάτι πειράζει στις χρεωσεις ή στο χρόνο ομιλίας. Αυτο δεν σημαίνει οτι γίνεται ακριβότερη σε σχέση με τους άλλους. Και τα πακέτα της q που εβγαλε τα θεωρώ αυξημένης αξίας για χρήστες σαν εμένα με μέτρια χρήση,για κάποιους που ξοδευαν όλο το πακέτο του 1 ευρω σε μόνιμη βάση,και πάνω από 2 φορες το μήνα προφανώς τους ερχεται κουτί.Οπως και να το παρεις δεν υπάρχουν φθηνότερα πακέτα στις άλλες εταιρίες,αυτό δεν σημαίνει οτι με διάφορους τρόπους οι τιμές δεν ανεβαίνουν και στην wind.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι δεν λεει κατι για καρτοκινητα,απλα λεω οτι αυξησεις κάνουν κατα καιρούς ολοι. Η wind οταν αλλάζει τα πακέτα στην καρτοκινητή ολο και κάτι πειράζει στις χρεωσεις ή στο χρόνο ομιλίας. Αυτο δεν σημαίνει οτι γίνεται ακριβότερη σε σχέση με τους άλλους. Και τα πακέτα της q που εβγαλε τα θεωρώ αυξημένης αξίας για χρήστες σαν εμένα με μέτρια χρήση,για κάποιους που ξοδευαν όλο το πακέτο του 1 ευρω σε μόνιμη βάση,και πάνω από 2 φορες το μήνα προφανώς τους ερχεται κουτί.Οπως και να το παρεις δεν υπάρχουν φθηνότερα πακέτα στις άλλες εταιρίες,αυτό δεν σημαίνει οτι με διάφορους τρόπους οι τιμές δεν ανεβαίνουν και στην wind.

 

Ευτυχώς οι αυξησεις εγιναν σε παλαιά προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Η κατάργηση του 1€/400' ήταν κακό γιατί πολλοί δεν το κατανάλωναν. Φάουλ αλλά τι να κάνουμε. Ας ελπίσουμε ότι θα κρατήσει το 1€/500' με σμσ.
Link to comment
Share on other sites

Η κατάργηση του 1€/400' ήταν κακό γιατί πολλοί δεν το κατανάλωναν. Φάουλ αλλά τι να κάνουμε. Ας ελπίσουμε ότι θα κρατήσει το 1€/500' με σμσ.

 

Ωπ! Για λέγε Τάκη αφορά Q και αν ναι τι και που στέlνεις το sms?

Link to comment
Share on other sites

Η κατάργηση του 1€/400' ήταν κακό γιατί πολλοί δεν το κατανάλωναν. Φάουλ αλλά τι να κάνουμε. Ας ελπίσουμε ότι θα κρατήσει το 1€/500' με σμσ.

 

Νομίζω οτι τα 500 ειναι μόνο προς κιου

Link to comment
Share on other sites

Η βονταφον παντως εκανε αυξήσεις σε ολα της τα καρτοκινητα και κατηργησε πακετα του cu... Η κιου μόλις έκανε 'reinvention of kartokinito'. Μπραβο στη wind που συνεχιζει να δειχνει το δρομο (οπως και στο παρελθον).

 

Κάνει αυξήσεις γιατί οικονομικά πάει καλά και έχει ανερχόμενη πελατεία :lol:

 

Όπως και να έχει μπράβο στη Wind και από εμένα, γιατί συνεχίζει να διατηρεί τις χαμηλές χρεώσεις και να προσφέρει συνεχώς νέα οικονομικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τραγικό όμως. Θα μπορούσε και κάποιος άλλος να πει γιατί να μην δίνει 200 λεπτά με μισό ευρώ. Κράτησε την τιμή ίδια (και καλύτερη αφού δεν υπάρχει ελάχιστος χρόνος) απλά διπλασίασε τα λεπτά ομιλίας και την αξία του πακέτου ώστε να μην έχει πελάτες του 1 ευρώ το μήνα μόνο
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τραγικό όμως. Θα μπορούσε και κάποιος άλλος να πει γιατί να μην δίνει 200 λεπτά με μισό ευρώ. Κράτησε την τιμή ίδια (και καλύτερη αφού δεν υπάρχει ελάχιστος χρόνος) απλά διπλασίασε τα λεπτά ομιλίας και την αξία του πακέτου ώστε να μην έχει πελάτες του 1 ευρώ το μήνα μόνο

 

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου. Γιατί, λίγα είναι τα 12€/μήνα (~15€/χρόνο λόγω φόρου κινητής)?:blink:

Για εμένα που έχω δώσει στο έτερον ήμισυ 1 κάρτα Q για την μεταξύ μας επικοινωνία (ενεργοποίηση του πακέτου sms 1€/400sms έως τώρα, τα οποία δεν κατανάλωνε μέχρι τέλους) σημαίνει διπλασιασμό του κόστους/μήνα.:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού τα έχουμε συζητήσει εδώ πολλές φορές, δεν δικαιολογείται να συνεχιζετε να πληρώνετε.

Μην βρίζουμε μόνο. Να κάνουμε κι εμείς κάτι.

Έστω κι αν εξαπατούν, το ξέρουμε πλέον και λαμβάνουμε μέτρα. Αυτό είναι και το νόημα του φόρουμ....... Πληροφόρηση. Αφού το ξέρετε, δεν υπάρχει δικαιολογία. Αν θέλεις δεδομένα αγοράζεις πακέτο, αν όχι κλείνεις τα δεδομένα και τέλος.

 

Στην δική μου συσκευή το κάνω αυτό, αλλά π.χ. κάποιος που έχει το nokia x2-02 δεν έχει αυτή την επιλογή...:blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να καταλάβουμε την απάτη.... Δεν στέλνει η wind πχ μήνυμα ότι θα μπεις και θα χρεωθείς η μπήκες και χρεώθηκες συνέχισε μέχρι το όριο, αλλά στο λέει την επόμενη μέρα, όταν την έχεις πατήσει και έχεις χάσει και τα 20ΜΒ που έχεις πληρώσει.

Και καταγγελίες έχουν γίνει κλπ κλπ. Αλλά είναι πολλά τα λεφτά για να το καταργήσουν το κόλπο. Υπάρχει καραμπινατος δόλος και απόκρυψη της αλήθειας από πρόθεση.

Απλώς ας αμυνθουμε με πράξεις και όχι με ανάθεμα.

 

Νέους χρήστες σμαρτφον εννοώ.

 

+1......;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν νομίζω οτι είχε ιδιαίτερο ανταγωνισμό ακόμα και με το 1 ευρώ η q.Οπότε γιατί να την ακολουθήσουν τώρα? Οσο γι'αυτούς που δεν μίλαγαν ουτε τα 400' (όπως εγώ) μάλλον ψάχνουν ευκαιρία να τους σπρώξουν στο f2g...Αλλαγές στα πακέτα του f2g ήδη έχουν γίνει,δεν πιστεύω να αλλάξει κάτι.

 

Για την ομιλία μπορεί να τους "σπρώξουν" αλλά για τα sms -όσο εξακολουθούν και είναι "κλειδωμένα" τα πακέτα των 2€ (π.χ. 300'+300 sms προς wind&q)- δεν πρόκειται κάποιος να πάει από την q στο free 2 go...:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου. Γιατί, λίγα είναι τα 12€/μήνα (~15€/χρόνο λόγω φόρου κινητής)?:blink:

Για εμένα που έχω δώσει στο έτερον ήμισυ 1 κάρτα Q για την μεταξύ μας επικοινωνία (ενεργοποίηση του πακέτου sms 1€/400sms έως τώρα, τα οποία δεν κατανάλωνε μέχρι τέλους) σημαίνει διπλασιασμό του κόστους/μήνα.:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

12 ευρώ το χρόνο είναι όχι το μήνα. Σκέψου όμως παίρνεις πάρα πολύ χρόνο που οι περισσότεροι ούτε τον καταναλώνουν έστω για μόνο ένα δίκτυο τηλεφωνίας και μπορεί να είναι ίσως η μόνη σου κατανάλωση που κάνεις. Προφανώς και η εταιρεία δεν έχει συμφέρον να έχει πελάτες που πληρώνουν μόνο 1 ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

12 ευρώ το χρόνο είναι όχι το μήνα. Σκέψου όμως παίρνεις πάρα πολύ χρόνο που οι περισσότεροι ούτε τον καταναλώνουν έστω για μόνο ένα δίκτυο τηλεφωνίας και μπορεί να είναι ίσως η μόνη σου κατανάλωση που κάνεις. Προφανώς και η εταιρεία δεν έχει συμφέρον να έχει πελάτες που πληρώνουν μόνο 1 ευρώ το μήνα.

 

Από την στιγμή που η κάθε εταιρία "μοιράζει" δωρεάν καρτοκινητά στον δρόμο (και όχι μόνο), ακόμα και μία ανανέωση 5€/χρόνο (στην Vodafone 1 ανανέωση κάθε 6 μήνες) σε κάθε ένα από αυτά, είναι κέρδος για την εταιρία...:!:

Link to comment
Share on other sites

12 ευρώ το χρόνο είναι όχι το μήνα. Σκέψου όμως παίρνεις πάρα πολύ χρόνο που οι περισσότεροι ούτε τον καταναλώνουν έστω για μόνο ένα δίκτυο τηλεφωνίας και μπορεί να είναι ίσως η μόνη σου κατανάλωση που κάνεις. Προφανώς και η εταιρεία δεν έχει συμφέρον να έχει πελάτες που πληρώνουν μόνο 1 ευρώ το μήνα.

 

Ελάχιστο ήταν 12€+φόροι το χρόνο στην Q αν αγοράζεις 1€/μηνα τωρα διπλασιαστηκε. Είναι 100% αύξηση. Εννοείται ότι γι αυτούς που δεν μιλάνε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Η λογική είναι ότι να υπάρχει ένα ελάχιστο κόστος 2 ευρώ σε κάποιον χρησιμοποιεί το τηλέφωνο μόνο για να μιλάει με wind και για τίποτε άλλο. Έχω γνωστούς που πήραν q παιδιά τους και με 1 ευρώ το μήνα την βγάζανε, όπως έχω και γνωστό σε εταιρεία που πήραν κάποιους οδηγούς q γιατί τα στελέχη και πωλητές της έχουν wind και καταναλώνουν 1 ευρώ μόνο το μήνα. Τέτοιες καταστάσεις οδηγούν στο να αλλάξει το πακέτο. Και στην τελική αυτό που έγινε είναι ότι μία τιμή που ήταν υπερβολικά χαμηλή ανέβηκε παραμένει και με διαφορά η καλύτερη της αγοράς. Σκέψου μόνο ότι τα 5 ευρώ του f2g δίνουν 700 λεπτά και 100 sms προς wind και με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητώ αυτα που γράφεις, αλλα δεν ανταποκρίνεται στη πλειοψηφία. Δεν ειναι κατι τόσο τραγικό.

Τωρα, όσον αφορά εταιρίες και στελέχη με γραμμές του 1€.... No comment.... :)

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητώ αυτα που γράφεις, αλλα δεν ανταποκρίνεται στη πλειοψηφία. Δεν ειναι κατι τόσο τραγικό.

Τωρα, όσον αφορά εταιρίες και στελέχη με γραμμές του 1€.... No comment.... :)

 

Εσύ φαντάζομαι είσαι large ceo;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...