Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, εαν βάλουμε 5€ στ κάρτα, θα πάρουμε τελικά τα 120' προς wind & Q, η θελει 10€;;

 

αν βαλεις 5€ μειον το φορο σου μενουν 4€ και κατι ψιλα.βαλε 6€ να εισαι ενταξει και λογικα θα στα δωσειι

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εαν βάλουμε 5€ στ κάρτα, θα πάρουμε τελικά τα 120' προς wind & Q, η θελει 10€;;

 

αν βαλεις 5€ μειον το φορο σου μενουν 4€ και κατι ψιλα.βαλε 6€ να εισαι ενταξει και λογικα θα στα δωσειι

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν δίνει τπτ ως δώρο με ποσόν κάτω των 10€.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν δίνει τπτ ως δώρο με ποσόν κάτω των 10€.

 

γραψε λαθος δεν το ηξερα.νομιζα με καθε ανανεωση των 5€ θα το εδινε το δωρο

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις 5€ μειον το φορο σου μενουν 4€ και κατι ψιλα.βαλε 6€ να εισαι ενταξει και λογικα θα στα δωσειι

 

δεν παίζει ρόλο ο ΦΠΑ, 5 βάζεις, 5 βλέπει το σύστημα. 10 βάζεις, 10 βλέπει το σύστημα (και παίρνεις κανονικά το μπόνους των 10). Πριν καιρό είχαν 'μηνιαίο στόχο' τα καταστήματα για ανανεώσεις 11ε και ανω και πολλά καταστήματα είχαν σκαρφιστεί το ψάρωμα του πελάτη με τον ΦΠΑ. Το αστείο ήταν ότι και με 11, μετά το ΦΠΑ πάλι ήταν κάτω των 10ε :lol: (υπάλληλοι-κομμώτριες...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εαν βάλουμε 5€ στ κάρτα, θα πάρουμε τελικά τα 120' προς wind & Q, η θελει 10€;;

 

Έκανα εγώ ανανέωση 5€ μέσω PayPal πριν από μία εβδομάδα και δεν μου έδωσε τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο Vodafone αλλά επειδή δεν χρησιμοποιώ όλα όσα μου παρέχει και θεωρώ πως τα πληρώνω τζάμπα, θα ήθελα να το γυρίσω σε κάρτα.

 

Έχω δει πως οι προσφορές του f2g είναι καλύτερες από το cu, οπότε σκέφτομαι να κάνω φορητότητα στη wind. Όμως δεν είμαι σίγουρος για την κάλυψη του δικτύου της στην περιοχή που κινούμαι. Αντίθετα με την vodafone είμαι ικανοποιημένος σε αυτό...

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν πάω σε wind f2g και δεν είμαι ευχαριστημένος μετά από πόσο καιρό μπορώ να το γυρίσω σε vodafone cu???

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δηλαδή που δεν έχω ακόμη KitKat. Άντε τώρα να περιμένεις από τη WIND να αναβαθμίσει την εφαρμογή της. Βλέπεις τα παράτησε ο Κος Βαγγέλης Μiχας με τον οποίο δεν θα υπήρχε πρόβλημα γιατί θα αναβάθμιζε αμέσως την εφαρμογή του.

 

O Bαγγέλης ουσιαστικά πίεσε την Wind να φτιάξει μια σωστή εφαρμογή. Οταν τον ανάγκασε να αποσυρθεί με τις συνεχόμενες εσκεμμένες αλλαγές, τότε η Wind καθησυχαστικέ αφου πλέον παίζει χωρίς ανταγωνισμό. Ο Trebbble (o dev τους), δεν προσφέρει πλέον αναβαθμίσεις και όντως ακόμα υπάρχουν προβλήματα και με το widget αλλα και πολλές φορές με την συνδεσιμότητα. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν πάω σε wind f2g και δεν είμαι ευχαριστημένος μετά από πόσο καιρό μπορώ να το γυρίσω σε vodafone cu???

 

Δεν πρόκειται να γυρίσεις γιατί όλα θα πάνε καλά, αλλά καλού κακού πάρε από τη λαϊκή μια f2g με 1€ και δοκίμασε πώς πάει το δίκτυο στην περιοχή σου. Και μετά πέτα την.

Απορώ πως κάθεσαι ακόμα στην βοντα. Πρέπει να το φυσας το χρήμα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι εδώ και ένα χρόνο περίπου στη wind, με εκείνη την προσφορά με τα 300' με κάθε ανανέωση...

Ξαφνικά με παίρνει κόσμος στο τηλέφωνο και παρατήρησα τα εξής.

1) Αν μιλάω, ενώ σε μένα χτυπάει 2η γραμμή, σε αυτούς τους δείχνει ότι είναι κλειστό το τηλ μου.

2) Όταν έχω κλειστό το κινητό και με πάρουν, μετά που το ανοίγω, δεν παίρνω μήνυμα ποιος με κάλεσε και πότε.

Τι έγινε; Έγιναν ξαφνικά έξτρα υπηρεσίες κι αυτά και πρέπει να τις ενεργοποιήσω κάπως;;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν πάω σε wind f2g και δεν είμαι ευχαριστημένος μετά από πόσο καιρό μπορώ να το γυρίσω σε vodafone cu???

 

Οποτε θέλεις, πας όπου θέλεις, εφόσον μιλάμε για καρτοκινητη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι εδώ και ένα χρόνο περίπου στη wind, με εκείνη την προσφορά με τα 300' με κάθε ανανέωση...

Ξαφνικά με παίρνει κόσμος στο τηλέφωνο και παρατήρησα τα εξής.

1) Αν μιλάω, ενώ σε μένα χτυπάει 2η γραμμή, σε αυτούς τους δείχνει ότι είναι κλειστό το τηλ μου.

2) Όταν έχω κλειστό το κινητό και με πάρουν, μετά που το ανοίγω, δεν παίρνω μήνυμα ποιος με κάλεσε και πότε.

Τι έγινε; Έγιναν ξαφνικά έξτρα υπηρεσίες κι αυτά και πρέπει να τις ενεργοποιήσω κάπως;;

Μπορώ να ξέρω ποιος με έχει καλέσει όταν έχω κλειστό το κινητό μου;

 

Φυσικά! Μπορείς να βλέπεις τους αριθμούς που σε έχουν καλέσει όταν έχεις κλειστό το κινητό, με την υπηρεσία "Ειδοποίησης κλήσης". Η υπηρεσία σου παρέχει ειδοποίηση για τις απόπειρες κλήσεων που έγιναν προς το κινητό σου όταν αυτό ήταν κλειστό ή εκτός δικτύου. Όταν ανοίξεις το κινητό σου ή βρεθείς ξανά σε περιοχή κάλυψης θα λάβεις ένα γραπτό μήνυμα με τα 4-6 τελευταία νούμερα, την ημερομηνία και ώρα που σε κάλεσαν.

H υπηρεσία ενεργοποιείται και λειτουργεί αυτόματα, αρκεί να μην υπάρχει προώθηση (στον τηλεφωνητή ή σε άλλο νούμερο) στις περιπτώσεις που το κινητό είναι κλειστό ή εκτός δικτύου.

 

Αν θέλεις να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία, στείλε ένα γραπτό μήνυμα με την ετνολή "ΟΧΙ" στον αριθμό 1265, χωρίς χρέωση, και η υπηρεσία θα απενεργοποιηθεί σε μία εργάσιμη ημέρα. Για ενεργοποίηση στείλε την εντολή "ΝΑΙ" στο 1265, χωρίς χρέωση.

 

Σε περίπτωση που δεν επιθυμείς να ενημερώνεται αυτός που σε καλεί για την ύπαρξη της υπηρεσίας, μπορείς να αποστείλεις την εντολή “ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ” στον αριθμό 1265, ενώ αντίθετα, την εντολή “ΚΡΥΦΑ ΟΧΙ” στον αριθμό 1265.

http://www.wind.gr/gr/wind/faq/faq/?filter=12

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα 10 ευρω -ειχα και 7 ευρω υπόλοιπο μέ σκοπο νά ενεργοποιήσω τό πακετο των 15 ευρω .Ο χρόνος τού μήνα λήγει σήμερα και υπηρχε υπόλοιπο γυρω στα 60 λεπτα τής ωρας.

Με το πού έβαλα τα 10 ευρω ενεργοπιήσε αυτόματα τό πακετο των 5 ευρω μέ ημερομηνία λήξεως τή σημερινη ημέρα !!!!!Πηρα τηλ ,κατέγραψαν τό παραπονό μου ,αλλά δεν μπορούν νά κάνουν τίποτε...,μέχρι τη Δευτέρα -Τρίτη

Και φυσικά δέ μπορω να ενεργοποιήσω το πακέτο των 15 ευρω ακόμη και αν βάλω επιπλεον χρήματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα 10 ευρω -ειχα και 7 ευρω υπόλοιπο μέ σκοπο νά ενεργοποιήσω τό πακετο των 15 ευρω .Ο χρόνος τού μήνα λήγει σήμερα και υπηρχε υπόλοιπο γυρω στα 60 λεπτα τής ωρας.

Με το πού έβαλα τα 10 ευρω ενεργοπιήσε αυτόματα τό πακετο των 5 ευρω μέ ημερομηνία λήξεως τή σημερινη ημέρα !!!!!Πηρα τηλ ,κατέγραψαν τό παραπονό μου ,αλλά δεν μπορούν νά κάνουν τίποτε...,μέχρι τη Δευτέρα -Τρίτη

Και φυσικά δέ μπορω να ενεργοποιήσω το πακέτο των 15 ευρω ακόμη και αν βάλω επιπλεον χρήματα!!!!

 

Πόσο καιρό το έχεις το F2G; Μήπως στο app σου λέει πόσα συνολικά λεπτά έχεις, από τα οποία τα 60' λήγουν σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα 10 ευρω -ειχα και 7 ευρω υπόλοιπο μέ σκοπο νά ενεργοποιήσω τό πακετο των 15 ευρω .Ο χρόνος τού μήνα λήγει σήμερα και υπηρχε υπόλοιπο γυρω στα 60 λεπτα τής ωρας.

Με το πού έβαλα τα 10 ευρω ενεργοπιήσε αυτόματα τό πακετο των 5 ευρω μέ ημερομηνία λήξεως τή σημερινη ημέρα !!!!!Πηρα τηλ ,κατέγραψαν τό παραπονό μου ,αλλά δεν μπορούν νά κάνουν τίποτε...,μέχρι τη Δευτέρα -Τρίτη

Και φυσικά δέ μπορω να ενεργοποιήσω το πακέτο των 15 ευρω ακόμη και αν βάλω επιπλεον χρήματα!!!!

 

http://www.wind.gr/gr/wind...nosi/?prid=289

 

Στείλε αμέσως ΟΧΙ στο 1237 για να μην την πατήσεις την επόμενη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις το F2G; Μήπως στο app σου λέει πόσα συνολικά λεπτά έχεις, από τα οποία τα 60' λήγουν σήμερα;

 

Μόλις 1 μήνα ,ναι λήγουν σημερα,όπως επίσης ληγουν αυριο καί κάποια λεπτα προς wind πού ήταν δώρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.wind.gr/gr/wind...nosi/?prid=289

 

Στείλε αμέσως ΟΧΙ στο 1237 για να μην την πατήσεις την επόμενη φορά.

 

Υποτίθεται ότι άλλαξαν τή ρύθμιση ,αφού πήρα τηλ χθές.το λινκ δεν ανοίγει

 

Καί μιά ερώτηση ακόμη πρός εσάς πο΄υ έχετε πειρα, όταν γράφει ότι ληγει στις 16/3 συμπεριλαμβάνει την 16/3 η τά μεσανυχτα 15 προς 16 λήγει;

Edited by peet
Link to comment
Share on other sites

Καί μιά ερώτηση ακόμη πρός εσάς πο΄υ έχετε πειρα, όταν γράφει ότι ληγει στις 16/3 συμπεριλαμβάνει την 16/3 η τά μεσανυχτα 15 προς 16 λήγει;

Ναι, αλλά οι ενημερώσεις ξεκινάνε νωρίτερα και ληγουν αργότερα γιατί υπάρχουν εκατομμύρια συνδρομητές. Μην παίζεις με τα δευτερόλεπτα. Βάλε το πακέτο μόλις έλθει το μήνυμα.

 

 

Στείλε ΟΧΙ στο 1237 και μόλις πάρεις το μήνυμα ότι απενεργοποιηθηκε η αυτόματη, βάζεις επιπλέον € ώστε να πάρεις το πακέτο. Σε 5 ' είσαι έτοιμος.

Και διάβαζε συχνά εδώ να είσαι ενημερωμένος και όχι να τρέχετε όλοι μόλις την έχετε πατήσει. Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν. :lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις 1 μήνα ,ναι λήγουν σημερα,όπως επίσης ληγουν αυριο καί κάποια λεπτα προς wind πού ήταν δώρο

 

η εφαρμογή πάντα δείχνει αυτά που λήγουν το νωρίτερο. Μόλις λήξουν, θα σου λέει πότε λήγουν τα επόμενα. Καλύτερα έτσι, αλλιώς θα σου φαινόταν ότι μέσα σε 1 μέρα σου έφαγε 60'

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ΟΧΙ στο 1237 και μόλις πάρεις το μήνυμα ότι απενεργοποιηθηκε η αυτόματη, βάζεις επιπλέον € ώστε να πάρεις το πακέτο. Σε 5 ' είσαι έτοιμος.

Και διάβαζε συχνά εδώ να είσαι ενημερωμένος και όχι να τρέχετε όλοι μόλις την έχετε πατήσει. Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν. :lol:

 

Ευχαριστώ πολύ γιά τή συμβουλή

Δυστυχώς ποτέ δέν είχα καρτοκινητό -πάντα συμβόλαιο- καί είμαι πρωτάρης στό άθλημα....

Εκανα όσα είπες ,απενεργοποιήθηκε η αυτόματη ανανέωση καί τώρα μπορω νά επιλέξω τό πρόγραμμα πού θέλω.

Βέβαια περιμένω νά δώ νά λήγουν τά υπόλοιπα λεπτα ομιλίας γιατί προφανώς περιλαμβάνουν καί την 16/3 και δέν είναι έως 16/3

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η εφαρμογή πάντα δείχνει αυτά που λήγουν το νωρίτερο. Μόλις λήξουν, θα σου λέει πότε λήγουν τα επόμενα. Καλύτερα έτσι, αλλιώς θα σου φαινόταν ότι μέσα σε 1 μέρα σου έφαγε 60'

 

Αυτή τή στιγμή μου εμφανιζει αυτό

 

 

439'

προς WIND & Q

ΑΠΟ BONUS 439' 10''

Tα 199' 10'' λήγουν στις 17/03/2014

 

315'

προς όλους

ΑΠΟ ΠΑΚΕΤΑ 315' 29''

Tα 115' 29'' λήγουν στις 16/03/2014

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις το F2G; Μήπως στο app σου λέει πόσα συνολικά λεπτά έχεις, από τα οποία τα 60' λήγουν σήμερα;

αλλο αυτο τωρα?καινουριο?

μηπως πιανει και εμας που το εχουμε χρονια το f2go?

μην βαλω καμια καρτα αυριο μεθαυριο και ριχνω καντηλια./..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

αλλο αυτο τωρα?καινουριο?

μηπως πιανει και εμας που το εχουμε χρονια το f2go?

μην βαλω καμια καρτα αυριο μεθαυριο και ριχνω καντηλια./..

 

Κάπου πρέπει να έχει κάποια ανακοινωση στο σαιτ της γουίντ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να γυρίσεις γιατί όλα θα πάνε καλά, αλλά καλού κακού πάρε από τη λαϊκή μια f2g με 1€ και δοκίμασε πώς πάει το δίκτυο στην περιοχή σου. Και μετά πέτα την.

Απορώ πως κάθεσαι ακόμα στην βοντα. Πρέπει να το φυσας το χρήμα. :lol:

 

Μπορεί να προτιμάει το καλύτερο σήμα της.

Υπάρχουν και αυτά τα άτομα ξέρεις που την κρατάνε στην 2η θέση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...