Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα f2gο σε μια συσκευη το οποιο θελω να το χρησιμοποιησω

πως μπορω να το βρω το νουμερο;;; εχει μηδενικο υπολοιπο και δεν εχω τα χαρτια της καρτας

αφου θελεις να το χρησιμοποιεις, θα του βαλεις χρηματα ε?!!και κανεις κληση,λογικο,το που θα κανεις κληση για να δεις τον αριθμο σου,υποθετω οτι ξερεις

1268 για ανανεωση καρτας

εαν εννοεις οτι δεν θελεις να κανεις κλησεις,απλα να σε παιρνουν σε αυτο,...δεν ξερω πως μπορεις να το δεις

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θέλει τον αριθμό για να κάνει ανανέωση καταστημάτων και να πάρει τα BONUS. Η συμβουλή 2 του Pavlitakis1 είναι η λύση , φτάνει να μην έχει μπει φραγή Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια f2go για να παιζω με ενα τηλεφωνακι b5512 και αποφασισα να βαλω και ΜΒ εκανα την κληση και μου βαλανε 100 ΜΒ με 5 ευρω, μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκα δεν εστειλαν και ξανα εκανα την διαδικασια νομιζοντας οτι κατι εχω κανει λαθος, μου ξαναπηρανε αλλα 5 ευρω για να μου δωσουν αλλα 100 ΜΒ. δηλαδη μια ανανεωση καρτας 11 ευρω απο καταστημα δικο τους μου κοστισε 10 για 200 ΜΒ.ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΩΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΟΤΙ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ 1000ΜΒ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ WIND.!!!ANAKAΛΩ. Edited by deltaplus
ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από πόσα χρόνια συνέβη αυτό ; 100 ΜΒ με 5 ευρώ θα σου συνέβη πριν το 2009 . Σήμερα το θυμήθηκες;
Link to comment
Share on other sites

Σε πληροφωρω οτι εγινε σημερα στις 16.47 και το δραμα συνεχιζεται διοτι τωρα μολις, ητοι 19.19μμ, μου ηλθε και το εξης μηνυμα:καλεσε τωρα 1265, επωφελησου απο την προσφορα και ενεργοποιησε το πακετο MORE της επιλογης σου με μονο 2 ευρω.σου θυμιζουμε οτι σημερα ειναι η τελευταια μερα κατα την οποια μπορεις να ενεργοποιησεις ενα μινι πακετο. απο αυριο για να εχεις προσβαση στα πακετα των 2 ευρω θα χρειαστει πρωτα να ενεργοποιησεις ενα πακετο των 5 ευρω.

Και εδω εχω να διορθωσω, οτι το μηνυμα εννοουσε οτι εχω δικαιωμα και σε καποια περαιτερω αγορα.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις και μας ενημερώνεις, αλλα πάρε και τηλεφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών. Νομιζω άμεσα θα τακτοποιηθεί...
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις και μας ενημερώνεις, αλλα πάρε και τηλεφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών. Νομιζω άμεσα θα τακτοποιηθεί...

Οντως φιλε σωστος, πηρα την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν,(ενω το μεσημερι που ειχα παρει με ειχαν διαβεβαιωσει οτι εχω 200 ΜΒ), οτι δεν με χρεωσαν 200 ΜΒ για 10 ευρω, αλλα 1000ΜΒ.τους ευχαριστησα και τους υποσχεθηκα οτι θα αποκαταστησω αμεσως αυτα που εγραψα πριν απο λιγο.για τον λογο αυτον:WIND σου ζητω ΣΥΓΓΝΩΜΗ.και αποσυρω ολη την προγενεστερη πικρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ενεργοποίησες αυτο το πακέτο

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/mobile-internet-100/

το οποίο δίνει 500 mb αυτό τον καιρό. Στο 1265 εχεις επιλογή να ακούσεις και το υπολοιπο των πακέτων,οπότε φαίνεται αν εχει ενεργοποιηθεί το πακέτο. Επίσης μεσω του f2g.gr ενεργοποιεις τα πακέτα με επιπλέον μπονους (π.χ. 500mb + άλλα 500 με 5 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ενεργοποίησες αυτο το πακέτο

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/mobile-internet-100/

το οποίο δίνει 500 mb αυτό τον καιρό. Στο 1265 εχεις επιλογή να ακούσεις και το υπολοιπο των πακέτων,οπότε φαίνεται αν εχει ενεργοποιηθεί το πακέτο. Επίσης μεσω του f2g.gr ενεργοποιεις τα πακέτα με επιπλέον μπονους (π.χ. 500mb + άλλα 500 με 5 ευρώ).

Ναι σωστος, εστειλα το μηνυμα και εχω οντως 1000ΜΒ + αυτα που ληγουν σημερα.δεν μπορω να καταλαβω ομως πως εγινε το λαθος και μου ειπαν οτι εχω 200μβ την πρωτη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Σε πληροφωρω οτι εγινε σημερα στις 16.47 και το δραμα συνεχιζεται διοτι τωρα μολις, ητοι 19.19μμ, μου ηλθε και το εξης μηνυμα:καλεσε τωρα 1265, επωφελησου απο την προσφορα και ενεργοποιησε το πακετο MORE της επιλογης σου με μονο 2 ευρω.σου θυμιζουμε οτι σημερα ειναι η τελευταια μερα κατα την οποια μπορεις να ενεργοποιησεις ενα μινι πακετο. απο αυριο για να εχεις προσβαση στα πακετα των 2 ευρω θα χρειαστει πρωτα να ενεργοποιησεις ενα πακετο των 5 ευρω.

Και εδω εχω να διορθωσω, οτι το μηνυμα εννοουσε οτι εχω δικαιωμα και σε καποια περαιτερω αγορα.

 

Μήπως αυτό δείχνει ότι υπάρχει ελπίδα για μόνιμο "ξεκλείδωμα" των πακέτων more 2€ και (επιπλέον) την δυνατότητα ενεργοποίησής τους και μέσω του 1265?:!:

Link to comment
Share on other sites

δεν υπονοεί μόνιμο ξεκλείδωμα,αφού ο φίλος είχε ενεργοποιήσει πακέτο των 5 ευρώ,του εδινε ευκαιρία να ενεργοποιησει ενα πακέτο more εως το τέλος της μέρας.Στο 1265 (επιλογή 4) έχει πληροφορίες για τα πακέτα αυτά και λέει οτι οταν εχεις δικαίωμα να τα ενεργοποιήσεις,ακούγονται στην επιλογή 1 του μενου,και μπορείς να τα ενεργοποιήσεις και απο εκεί. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

δεν υπονοεί μόνιμο ξεκλείδωμα,αφού ο φίλος είχε ενεργοποιήσει πακέτο των 5 ευρώ,του εδινε ευκαιρία να ενεργοποιησει ενα πακέτο more εως το τέλος της μέρας.Στο 1265 (επιλογή 4) έχει πληροφορίες για τα πακέτα αυτά και λέει οτι οταν εχεις δικαίωμα να τα ενεργοποιήσεις,ακούγονται στην επιλογή 1 του μενου,και μπορείς να τα ενεργοποιήσεις και απο εκεί.

 

Α, οκ, δεν το ήξερα γιατί πάντα ενεργοποιώ πακέτα (των 5€ ή των 2€) μόνο online και όχι με κλήση στο 1265...:O

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό F2G μπορώ να βάλω φραγή εξερχομένων κλήσεων?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό F2G μπορώ να βάλω φραγή εξερχομένων κλήσεων?

Πάντως για να μην περιμένετε, καλό θα είναι να ρίχνετε μια ματιά στο αντίστοιχο site.

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/statheri-internet/odigies-hrisis-psifiakon-eukolion-/fragi-exerhomenon-kliseon/

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/upiresies-kliseon/fragi-kliseon/

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να μην περιμένετε, καλό θα είναι να ρίχνετε μια ματιά στο αντίστοιχο site.

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/statheri-internet/odigies-hrisis-psifiakon-eukolion-/fragi-exerhomenon-kliseon/

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/upiresies-kliseon/fragi-kliseon/

 

Τους κωδικούς φραγής για την κινητή τους ήξερα, απλά στην δική μου την περίπτωση οταν ζητάω φραγή όλων των εξερχομένων κλήσεων μου κάνει για τα sms kai oxι για την φωνή!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό F2G μπορώ να βάλω φραγή εξερχομένων κλήσεων?

 

Αυτό διάβασα και απάντησα. Αν εννοείς κάτι άλλο δεν ξέρω.

Δεν δουλεύει σωστά στα παλιά τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος αν δίνουν ακόμα φοιτητικά στο κέντρο?

 

 

 

δες εδω Φοιτητικό πακέτο σύνδεσης (1000' + 1000 MB)

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος αν δίνουν ακόμα φοιτητικά στο κέντρο?

 

Δινουν ακομη. Ψαξε απο Βικτωρια και κατω και θα βρεις σιγουρα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Η WIND Hellas ενημερώνει ότι στις 12 Μαρτίου 2014 θα πραγματοποιηθεί προγραμματισμένη εργασία συντήρησης στα συστήματά της, η οποία θα οδηγήσει σε απώλεια της υπηρεσίας ενημέρωσης και φραγής GPRS Roaming. Οι εργασίες εκτιμάται πως θα έχουν διάρκεια 3-4 ώρες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από Κύπρο και θα ταξιδέψω Ελλάδα για λίγες μέρες.. θέλω να πάρω ένα ελληνικό καρτοκινητό κύριος για χρήση δεδομένων για internet .. όμως είμαι άσχετος μιας και δεν εχω ιδέα για το πώς λειτουργούν τα πράγματα στην Ελλάδα.. από πού μπορώ να προμηθευτώ? Υπάρχει σε περίπτερα? Πόσo κάνει.. και γενικά όποιος μπορεί να δώσει πληροφορείς.. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από Κύπρο και θα ταξιδέψω Ελλάδα για λίγες μέρες.. θέλω να πάρω ένα ελληνικό καρτοκινητό κύριος για χρήση δεδομένων για internet .. όμως είμαι άσχετος μιας και δεν εχω ιδέα για το πώς λειτουργούν τα πράγματα στην Ελλάδα.. από πού μπορώ να προμηθευτώ? Υπάρχει σε περίπτερα? Πόσo κάνει.. και γενικά όποιος μπορεί να δώσει πληροφορείς.. ευχαριστώ

 

Θα μπεις σε ένα κατάστημα Wind/Cosmote/Vodafone , υπάρχουν παντού. Θα αγοράσεις ένα πακέτο καρτοκινητής, θα το ταυτοποιήσεις με μια αίτηση με την ταυτότητά σου μαζί, θα ζητήσεις να σου βάλουν κάποια χρήματα μέσα και να σου ενεργοποιήσουν (ή και μόνος σου), πακέτο για δεδομένα που είναι πάνω κάτω 5€ τα 500mb/1gb.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις σε ένα κατάστημα Wind/Cosmote/Vodafone , υπάρχουν παντού. Θα αγοράσεις ένα πακέτο καρτοκινητής, θα το ταυτοποιήσεις με μια αίτηση με την ταυτότητά σου μαζί, θα ζητήσεις να σου βάλουν κάποια χρήματα μέσα και να σου ενεργοποιήσουν (ή και μόνος σου), πακέτο για δεδομένα που είναι πάνω κάτω 5€ τα 500mb/1gb.

 

Σημείωση, αν σου ζητήσουν χρήματα για την κάρτα, πήγαινε σε άλλο κατάστημα.

Συνήθως δεν τις χρεώνουν τις κάρτες.

Αν πας σε wind μπορείς να βάλεις πακέτο με 2€ 250μβ ιντερνετ και με άλλα 3€ 60 λεπτα ομιλία προς όλους.

Edited by panosntok
Link to comment
Share on other sites

Αφού με χρέωσαν για 3 συνεχόμενες ημέρες από 1€ για χρήση internet, έβαλα ένα log n win 30MB και φαίνεται να ‘’ηρέμισαν’’. Τους έγραψα τόσο στη σελίδα τους στο f/B όσο και μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας στο site της WIND. Περιμένω νέα τους να δούμε εάν θα μου απαντήσουν ή με καλέσουν και τι θα μου πούμε. Εάν μετά από λίγες ημέρες δε λάβω νέα τους, θα γράψω πάλι και πάλι μέχρι να μου απαντήσουν. Θέλω να πιστεύω ότι αυτές οι χρεώσεις γίνονται από λάθος στο σύστημα τους και όχι ‘’εσκεμμένα’’. Βέβαια είναι κάτι που δε μπορείς να το αποδείξεις, παρά μόνο με συνεχείς επισημάνσεις και ενημερώσεις.

Και εκεί που νόμιζα ότι με ξέχασαν, μου ήρθε πριν από λίγο μήνυμα για πίστωση 2€ στην κάρτα. Μπράβο στη wind. Όπως γράφουμε για τα αρνητικά της, έτσι πρέπει να γράφουμε και τα θετικά της.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από Κύπρο και θα ταξιδέψω Ελλάδα για λίγες μέρες.. θέλω να πάρω ένα ελληνικό καρτοκινητό κύριος για χρήση δεδομένων για internet .. όμως είμαι άσχετος μιας και δεν εχω ιδέα για το πώς λειτουργούν τα πράγματα στην Ελλάδα.. από πού μπορώ να προμηθευτώ? Υπάρχει σε περίπτερα? Πόσo κάνει.. και γενικά όποιος μπορεί να δώσει πληροφορείς.. ευχαριστώ

 

Αν ταξιδέψεις στο τέλος της επόμενης εβδομάδας Η αργότερα, στείλε πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...