Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να παω να δηλωσω μια καρτα sim που εχω αλλα εχω μια απορρια.

Η καρτα ειναι πολυ παλια, bfree απο το 1999 και γραφει telestet. Το θεμα ειναι οτι απο πισω δεν εχει 20 νουμερα οπως οι κλασσικες καρτες αλλα:

2 σειρες απο 5 νουμερα

1 σειρα απο 4 νουμερα οπου το 3ο με το 4ο νουμερο χωριζεται με μια τελεια

1 σειρα με 2 νουμερα

 

Συνολο 16 ψηφια. Υπηρχε αλλη αριθμηση τοτε? Θα εχω καποιο προβλημα με την δηλωση?

Ειναι και f2g2 το νουμερο οποτε πρεπει να δηλωθει μην γινει καμια στραβη αργοτερα..

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παω να δηλωσω μια καρτα sim που εχω αλλα εχω μια απορρια.

Η καρτα ειναι πολυ παλια, bfree απο το 1999 και γραφει telestet. Το θεμα ειναι οτι απο πισω δεν εχει 20 νουμερα οπως οι κλασσικες καρτες αλλα:

2 σειρες απο 5 νουμερα

1 σειρα απο 4 νουμερα οπου το 3ο με το 4ο νουμερο χωριζεται με μια τελεια

1 σειρα με 2 νουμερα

 

Συνολο 16 ψηφια. Υπηρχε αλλη αριθμηση τοτε? Θα εχω καποιο προβλημα με την δηλωση?

Ειναι και f2g2 το νουμερο οποτε πρεπει να δηλωθει μην γινει καμια στραβη αργοτερα..

 

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, γιατί η κάρτα ήταν τόσο παλιά που δεν φαινόταν καν το νούμερο επάνω της. Νομίζω πως είχε ξεκολλήσει η ζελατίνα που είχε επάνω της, και στην οποία ήταν τυπωμένα τα νούμερα. Κατά την δήλωση δεν καταχώρησαν τον αριθμό της SIM, "λόγω καταστροφής" ή κάτι τέτοιο.

 

Μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και ελπίζω να ισχύει αυτό. Κατά βάθος ήλπιζα ότι θα μου την αλλάξουν με μια καινούρια χωρίς χρέωση, αλλά δεν έγινε κάτι τέτοιο. :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Thx για την ενημερωση, τωρα ηρεμησα!

Φοβομουν οτι δεν θα την εκαναν την δηλωση και θα εχανα το f2g2 νουμερο!

Αυτη την sim την εχω αποθηκευμενη μιας και την εχω αντιγραψει εδω και 3 χρονια.

Και σε μενα τα τελευταια ψηφια, λογω φθορας απο τα πολλα βγαλε-βαλε στο 3310 που ειχα, στο περιπου παντευεις ποια ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, γιατί η κάρτα ήταν τόσο παλιά που δεν φαινόταν καν το νούμερο επάνω της. Νομίζω πως είχε ξεκολλήσει η ζελατίνα που είχε επάνω της, και στην οποία ήταν τυπωμένα τα νούμερα. Κατά την δήλωση δεν καταχώρησαν τον αριθμό της SIM, "λόγω καταστροφής" ή κάτι τέτοιο.

 

Μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και ελπίζω να ισχύει αυτό. Κατά βάθος ήλπιζα ότι θα μου την αλλάξουν με μια καινούρια χωρίς χρέωση, αλλά δεν έγινε κάτι τέτοιο. :(

ρε φιλε πλακα μας κανεις ειχα και εγω το ιδιο προβλημα δεν φαινοταν το νουμερο και μου ειπαν οτι δεν μπορει να γινει η δηλωση ; που την εκανες την δηλωση;

venceremos
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε πλακα μας κανεις ειχα και εγω το ιδιο προβλημα δεν φαινοταν το νουμερο και μου ειπαν οτι δεν μπορει να γινει η δηλωση ; που την εκανες την δηλωση;

 

Πολύ σοβαρά μιλάω. Έγινε στη Wind του Κορωπίου. Το πρόβλημα δεν ήταν δικό μου, θα έπρεπε να είναι πιο ανθεκτική η αναγραφή. Έχεις μιλήσει με τη Wind για να δεις τι μπορεί να γίνει στην περίπτωσή σου?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πηρά τηλέφωνο . αυτό έγινε στο δεύτερο νούμερο μου και δεν το κυνήγησα . Ηταν κατηγορηματικοί στην wind Αργυρούπολης ..… καλό είναι να έχει κάνεις back up μια κάρτα σε περίπτωση που χάσεις μια κάρτα .
venceremos
Link to comment
Share on other sites

ισως να ηταν κατηγορηματικοι σε αυτο που υποστηριζαν για να σε αναγκασουν να γραφτεις στη WIND Νεα Καρτοκινητη...:shifty:

δεν ξερω γιατι στη WIND καιγονται παντως να γραψουν ντε και καλα τους ηδη υπαρχοντες χρηστες τους στο καινουριο αυτο πακετο...:wacko:

αφου με οποιο πακετο και να ειμαστε, παντα τους τα ακουμπαμε...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε πλακα μας κανεις ειχα και εγω το ιδιο προβλημα δεν φαινοταν το νουμερο και μου ειπαν οτι δεν μπορει να γινει η δηλωση ; που την εκανες την δηλωση;

 

πολυ πιθανο να το κανανε για να σε αναγκασουν να αλλαξεις σιμ και να πληρωσεις τα 17 ευρω. μικροπρεπειες της wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισως να ηταν κατηγορηματικοι σε αυτο που υποστηριζαν για να σε αναγκασουν να γραφτεις στη WIND Νεα Καρτοκινητη...:shifty:

δεν ξερω γιατι στη WIND καιγονται παντως να γραψουν ντε και καλα τους ηδη υπαρχοντες χρηστες τους στο καινουριο αυτο πακετο...:wacko:

αφου με οποιο πακετο και να ειμαστε, παντα τους τα ακουμπαμε...

μα δεν έχει κάποια σχέση, γιατι να γραφτεί στη καρτοκινητή wind θα αλλάξει κάρτα sim και θα μεταφερθεί το πακέτο του ως έχει στη νέα sim. Και να θέλει να γραφτεί στη καρτοκινητή wind πρώτα θα αλλάξει κάρτα sim και στη συνέχεια θα μεταφερθεί δε σχετίζονται αυτά τα δυο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

αν βάλω χρόνο στην νέα καρτοκινητή wind, πάρω τον διπλασιασμό και μετά το γυρίσω στο F2G μπορώ να κάνω μεταφορά του χρόνου ομιλίας μου σε άλλη κάρτα που έχει F2G2?
Link to comment
Share on other sites

αν βάλω χρόνο στην νέα καρτοκινητή wind, πάρω τον διπλασιασμό και μετά το γυρίσω στο F2G μπορώ να κάνω μεταφορά του χρόνου ομιλίας μου σε άλλη κάρτα που έχει F2G2?

 

μπορεις αλλα με την αλλαγη πακετου θα χασεις το ποσο του διπλασιασμου. θα πρεπει να περιμενεις δηλαδη να καταναλωσεις τον μπονους χρονο ομιλιας και μετα να αλλαξεις πακετο για να μεταφερεις μοναδες. αν το κανεις αμεσως μετα την ανανεωση ειναι δωρο αδωρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανο να το κανανε για να σε αναγκασουν να αλλαξεις σιμ και να πληρωσεις τα 17 ευρω. μικροπρεπειες της wind

 

αυτό μου πρότειναν αλλά δεν παίζει να δώσω ούτε 1 ευρώ άσε που και να μου βγάλουν άλλη sim δεν θα έχω f2go2. θα πάρω τηλέφωνο στα κεντρικά της wind δεν θα το αφήσω έτσι. Με ρώτησαν αν θυμάμαι από ποτέ το έχω το νούμερο ποτέ έκανα την τελευταία ανανέωση ,έλεος δηλαδή που να θυμάμαι… την κάρτα αυτή την έχω χρόνια και έχω να βάλω κάτι χρόνια μονάδες .

venceremos
Link to comment
Share on other sites

αυτό μου πρότειναν αλλά δεν παίζει να δώσω ούτε 1 ευρώ άσε που και να μου βγάλουν άλλη sim δεν θα έχω f2go2.

 

αν βγάλεις νεα καρτα sim γιατι να αλλαξει πακέτο, δε σχετίζονται σε κάτι; από μονο του θα αλλάξει το πακέτο;; αυτουσιο μεταφέρεται στη νέα sim και το υπόλοιπο σου μαζι. Αλλά φυσικά θα απαιτήσεις να μη χρεωθείς δε φταις εσύ αν δε μπορούν να βρουν τα νούμερα της sim, θα απαιτησεις δωρεάν αντικατασταση ή δήλωση ως εχει αυτο ελειπε να πληρώσεις 17€ τη δήλωση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις να βαλεις χρονια μοναδες,πως ειναι ακομα ενεργο το νουμερο;

 

κανω sharing απο το βασικο μου νουμερο καθε χρονο , ετσι για το κραταω ενεργο. Δεν εχω βαλει καρτα αυτο ηθελα να πω

 

αν βγάλεις νεα καρτα sim γιατι να αλλαξει πακέτο, δε σχετίζονται σε κάτι; από μονο του θα αλλάξει το πακέτο;; αυτουσιο μεταφέρεται στη νέα sim και το υπόλοιπο σου μαζι. Αλλά φυσικά θα απαιτήσεις να μη χρεωθείς δε φταις εσύ αν δε μπορούν να βρουν τα νούμερα της sim, θα απαιτησεις δωρεάν αντικατασταση ή δήλωση ως εχει αυτο ελειπε να πληρώσεις 17€ τη δήλωση

 

είναι σίγουρο αυτό; το έχει δοκιμάσει κάνεις άλλος .Με την wind είναι να μην είναι κανείς καχύποπτος είχα την αίσθηση ότι θα χανόταν το πακέτο f2go2 και θα πήγαινα κατευθείαν στην νέα καρτοκινητή

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το bonus διπλασιασμου, εχουμε καμια πληροφορηση αν θα το συνεχισει η wind ή θα πει ενα ωραιο πρωινο το κοβω?
Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ συμφαιρει ανανεωση μεσω καταστηματος wind η ανανεωση μεσω wind sharing?(για ποσο ανω των 20)υπαρχει καμια προσφορα σε ανανεωσεις?
Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρο αυτό; το έχει δοκιμάσει κάνεις άλλος .Με την wind είναι να μην είναι κανείς καχύποπτος είχα την αίσθηση ότι θα χανόταν το πακέτο f2go2 και θα πήγαινα κατευθείαν στην νέα καρτοκινητή

 

Θα χαθει το F2G2!!! Διασταυρωμενο!!!

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ συμφαιρει ανανεωση μεσω καταστηματος wind η ανανεωση μεσω wind sharing?(για ποσο ανω των 20)υπαρχει καμια προσφορα σε ανανεωσεις?

νομιζω οτι κανοντας ανανεωση σε καταστημα wind, ΔΕΝ σου αφαιρειται ο φορος;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το bonus διπλασιασμου, εχουμε καμια πληροφορηση αν θα το συνεχισει η wind ή θα πει ενα ωραιο πρωινο το κοβω?
Δεν υπάρχει καμία πληροφόρηση, αλλά τίποτα δεν είναι σταθερό στην κινητή τηλεφωνία... Σήμερα μπορεί να ισχύει κάτι και αύριο όχι.

Πάντως, αν είναι να το κόψει κάποια στιγμή, δεν νομίζω να κάνει σύντομα, καθώς είναι ''φρέσκια'' ακόμα η Νέα Wind Καρτοκινητή...

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

καμια προσφορα απο το F2G μπα ε;;;

 

Δε φενεται κατι στον οριζοντα, και αυτους τους λιγους πελατες που εχει θα τους χασει.. Μονο οσοι εχουν F2G2 θα μεινουν..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...