Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν έχει νόημα να απαντήσει, το απλό f2g δεν νομίζω ότι έχει κάποιο πλεονέκτημα σε σύγκριση με την νέα καρτοκινητή, άρα όσοι ψάχνουν τις τιμές και τις προσφορές άλλαξαν πακέτο ή θα αλλάξουν, όσοι δεν ενδιαφέρονται για τις τιμές ό,τι προσφορά και να βγει για το f2g δεν θα την καταλάβουν... Τώρα το να δώσει προσφορά για τα f2g2 (πιστεύω δεν υπάρχει κανένας που να έχει ξεμείνει με κάποιο άλλο f2g από δέσμευση τιμής) το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο και παράλογο (ως προς τα συμφέροντα της wind)!
Link to comment
Share on other sites

και ημουν έτοιμος να πατήσω το κουμπάκι να μπω στη νέα καρτοκινητή εχει λήξει το non stop μου εδώ και 2 μέρες. Άντε πάλι υπομονή να δουμε τι θα απαντήσει αν και πιστεύω ότι στη νέα καρτοκινητή θα βγαλει πάλι ρε παιδιά το free2go περνάει στην ιστορία...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει νόημα να απαντήσει, το απλό f2g δεν νομίζω ότι έχει κάποιο πλεονέκτημα σε σύγκριση με την νέα καρτοκινητή, άρα όσοι ψάχνουν τις τιμές και τις προσφορές άλλαξαν πακέτο ή θα αλλάξουν, όσοι δεν ενδιαφέρονται για τις τιμές ό,τι προσφορά και να βγει για το f2g δεν θα την καταλάβουν... Τώρα το να δώσει προσφορά για τα f2g2 (πιστεύω δεν υπάρχει κανένας που να έχει ξεμείνει με κάποιο άλλο f2g από δέσμευση τιμής) το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο και παράλογο (ως προς τα συμφέροντα της wind)!

 

Εχει νοημα γιατι και η vodafone εχει το νεο καρτοκινητο ωστοσο εβγαλε προσφορα και για το cu. Δεν λεω οτι θα κανει προσφογα το f2g2 αλλα για το f2g γενικα, ξαναδιαβασε το.

Link to comment
Share on other sites

Εχει νοημα γιατι και η vodafone εχει το νεο καρτοκινητο ωστοσο εβγαλε προσφορα και για το cu. Δεν λεω οτι θα κανει προσφογα το f2g2 αλλα για το f2g γενικα, ξαναδιαβασε το.

 

Πάντως αν θέλει να μας διώξει από το f2g2 μπορεί κάλλιστα να καταργήσει το 0.10 λεπτά/λεπτό...Αλλά δε θα το κάνει πιστεύω μετά την κατάργηση της δέσμευσης τιμής καθώς υπάρχει ένας περιορισμένος αριθμός χρηστών...

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θέλει να μας διώξει από το f2g2 μπορεί κάλλιστα να καταργήσει το 0.10 λεπτά/λεπτό...Αλλά δε θα το κάνει πιστεύω μετά την κατάργηση της δέσμευσης τιμής καθώς υπάρχει ένας περιορισμένος αριθμός χρηστών...

να το καταργήσει πως; μονομερώς; :confused: αφού όταν σε εβαλε στο f2g2 δεν ειπήρχε χρονικός περιορισμός στο ποσο καιρό θα μίνεις..

 

Πέρυσι 2009 με έκπληξη διαπιστωσα ότι μια φιλη μου είχε bree call m all πακέτο που έχει καταργηθεί από.. το 2004 (?) :rolleyes: Πανάκριβο δεν το συζητώ, η wind ΔΕΝ είχε αλλάξει ούτε μεταφέρει στα φθηνότερα έστω και απλά f2g. Τις το έκανα εγώ f2g1 (τότε ήταν το ίδιο με f2g2). Πως να το άλλαζε μονομερώς; Αμα ήθελε ας το άλλαζε η φιλη μου. Δεν νομίζω ότι μονομερώς μπορεί να αλλάξει όρους πακέτου που δεν υπάρχει πια. Μιλάμε για γενικούς όρους όχι προσφορές παροδικές.. Έτσι νομίζω δηλαδή. Αρα όπως υπάρχουν ακόμα εκεί έξω πανάκριβα παλιά bfree πακέτα (κάποια θεια που το έχει από το 1999 δεν εχει αλλάξει) και δεν τα αλλάζει και κερδίζει, έτσι πιστευω δεν θα πειράξει και τα f2g-δέσμευση.

 

Στην τελική αυτά τα νούμερα (πόσα θα έχουν μίνει) θα μείνουν πιστά στην wind για πάντα. Αν τους το χαλάσει μπορεί να τους χάσει τους πιο πολλούς ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

να το καταργήσει πως; μονομερώς; :confused: αφού όταν σε εβαλε στο f2g2 δεν ειπήρχε χρονικός περιορισμός στο ποσο καιρό θα μίνεις..

 

Πέρυσι 2009 με έκπληξη διαπιστωσα ότι μια φιλη μου είχε bree call m all πακέτο που έχει καταργηθεί από.. το 2004 (?) :rolleyes: Πανάκριβο δεν το συζητώ, η wind ΔΕΝ είχε αλλάξει ούτε μεταφέρει στα φθηνότερα έστω και απλά f2g. Τις το έκανα εγώ f2g1 (τότε ήταν το ίδιο με f2g2). Πως να το άλλαζε μονομερώς; Αμα ήθελε ας το άλλαζε η φιλη μου. Δεν νομίζω ότι μονομερώς μπορεί να αλλάξει όρους πακέτου που δεν υπάρχει πια. Μιλάμε για γενικούς όρους όχι προσφορές παροδικές.. Έτσι νομίζω δηλαδή. Αρα όπως υπάρχουν ακόμα εκεί έξω πανάκριβα παλιά bfree πακέτα (κάποια θεια που το έχει από το 1999 δεν εχει αλλάξει) και δεν τα αλλάζει και κερδίζει, έτσι πιστευω δεν θα πειράξει και τα f2g-δέσμευση.

 

Στην τελική αυτά τα νούμερα (πόσα θα έχουν μίνει) θα μείνουν πιστά στην wind για πάντα. Αν τους το χαλάσει μπορεί να τους χάσει τους πιο πολλούς ;)

εννοείς απλά θα μπορει να καταργησει τη χρέωση των 0,10€ οπότε αναγκαστικά να φύγουμε οικειοθελώς

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

τη χρεωση εχει το f2g προσ ολουσ?

 

εχω f2g αξιζει να βαλω νεα καρτοκινητη wind?

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

εχω f2g αξιζει να βαλω νεα καρτοκινητη wind?

 

Αν έχεις το απλό F2G πιστεύω πως αξίζει γιατί και σου διπλασιάζει την κάρτα ανανέωσης για 15 ημέρες και έχεις 1500' και 1500 sms προς Wind και Q.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ακριβως δεν θα μας συμφαιρει να εχουμε το f2g2? Να εχουμε 0.10/λεπτο προς ολους, με 5 ευρω 120' προς σταθερα, μπονους 20' για εισερχομενες κλησεις, πακετα weekend για να μιλαμε προς ολους τους Wind με 3 ευρω. Προσωπικα εμενα με συμφαιρει και ας δωσει οποια προσφορα θελει στη νεα καρτοκινητη και στο f2g δεν αλλαzω με τιποτα.
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει χρησιμοποιήσει κανείς το iPhone με f2g2 ?

 

Σκέφτομαι να πάρω iPhone αλλά δεν ξέρω αν παίζει σε όλες τις υπηρεσίες με τα καρτοκινητά της wind? Επειδή εδώ το δίνουν μόνο Cote, Voda.

 

Πέρα από το πρόβλημα των αναφορών, δουλεύουν όλα τα άλλα?

 

Internet σε f2g2 έχει χρησιμοποιήσει κανείς στο iPhone? είτε μέσω gint και adsm είτε μέσω wap και non stop?

 

Μπορώ να περάσω από μενού τις ρυθμίσεις του f2g2 για mms, gint, gwap χωρίς ταρζανιές και root/jailbreak κόλπα?

 

Διάβασα σε άλλο thread ότι στις άλλες εταιρείες πάνε αυτόματα. Σε μας όχι, ε ?

Link to comment
Share on other sites

Λέτε η wind να καταλάβει το λάθος της και να ξαναφέρει τη δέσμευση τιμής; :cool:

 

μακαρι αλλα ΜΠΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

αργει πολυ και δεν μου αρεσει.... 1500+1500 ΤΩΡΑ αλλιως εγω θα φυγω θα παω αλλου :lol:

 

φαινεται πως το f2g το χει ******* πλεον. θυμαμαι κατι διαφημισεις με καφασια και κατι δωρα πανε κ αυτα. την νεα καρτοκινητη πλασαρουν

Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

αργει πολυ και δεν μου αρεσει.... 1500+1500 ΤΩΡΑ αλλιως εγω θα φυγω θα παω αλλου :lol:

 

φαινεται πως το f2g το χει ******* πλεον. θυμαμαι κατι διαφημισεις με καφασια και κατι δωρα πανε κ αυτα. την νεα καρτοκινητη πλασαρουν

για να δούμε η wind πλέον πρέπει να απαντήσει πιστεύω και θα πρέπει να το κάνει άμεσα δεν έχει άλλη επιλογή και μόνο που στις διαφημίσεις χτυπάει στο καταναλωτή ότι voda&cote με κάθε ανανέωση 1500&1500 φαίνεται κάπως που η wind λέει με 10 ευρώ και πάνω. Το θέμα είναι ότι πιστεύω έχει δύο επιλογές, διαφήμιση για 1500 στο free2go (γιατί αυτό μπορεί να διαφημίσει, αυτό ξέρει ο κόσμος και σε αυτό μπορεί να πει προς ολα τα free2go όπως ολα τα cu/whats up αν πει προς όλη τη wind καρτοκινητή θα είναι γελοίο όπως νομίζω όλοι καταλαβαίνουμε). Το θέμα είναι ότι αν όντως έχει αποφασίσει να διαγράψει το free2go ίσως απαντήσει με 5 ευρώ ανανέωση στη wind καρτοκινητή 1500 προς όλα τα wind οπότε να χτυπήσει σαν καλύτερη προσφορά και πάλι. Για να δούμε ότι βγει θα βγει άμεσα πάντως...

Edited by Petros the Great

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ακριβως δεν θα μας συμφαιρει να εχουμε το f2g2? Να εχουμε 0.10/λεπτο προς ολους,

 

Στην περίπτωση που είσαι από τους τυχερούς που είναι ακόμα στη «Δέσμευση Τιμής», δεν αξίζει η μετάβαση ούτε στο απλό F2G ούτε στη «Νέα Καρτοκινητή» . Όμως, οι νέοι πελάτες ή αυτοί που δεν είναι τυχεροί θα πρέπει να επιλέξουν κάποιο πακέτο ανάλογα με τις ανάγκες τους.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Λέτε η wind να καταλάβει το λάθος της και να ξαναφέρει τη δέσμευση τιμής; :cool:

 

μα δεν μας συμφερει η επεναφορά της Δεσμευση Τιμης!! Τα 0,10 λεπτα το λεπτο δεν τα δινει πλεον κανενας άλλος δυστυχως...

 

ας ξανα εφτιαχνε ενα πακετο με τη χρεωση του 0,10 + 0,04/σμς και ας μην ειχε καθολου νον στοπ μεσα... απλα, για κλησεις προς ολους...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πλεον με το F2G2 κυκλοφορο πλεον με ενα κινητο, ουτε ψαχνω τι εταιρεια εχει ο αλλος ουτε τιποτα. 0,10 το λεπτο και 0,04 το μηνυμα απλα ξεκαθαρα προς ολους. Τι 1500 λεπτα και βλακειες, εχουν τρελανει πια το κοσμο και σε αναγκαζουν να εχεις πεντε κινητα. Οι εταιρειες επρεπε να εχουν βασικες χρεωσεις προς ολους, βλεπεις τα πιτσιρικια ολη την ωρα με το κινητο στο αφτι οχι τιποτα αλλο καινε και τον εγκεφαλο τους. Αυτα τα απεριοριστα κακο κανουν καλο δεν κανουν. Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω πλεον με το F2G2 κυκλοφορο πλεον με ενα κινητο, ουτε ψαχνω τι εταιρεια εχει ο αλλος ουτε τιποτα. 0,10 το λεπτο και 0,04 το μηνυμα απλα ξεκαθαρα προς ολους. Τι 1500 λεπτα και βλακειες, εχουν τρελανει πια το κοσμο και σε αναγκαζουν να εχεις πεντε κινητα. Οι εταιρειες επρεπε να εχουν βασικες χρεωσεις προς ολους, βλεπεις τα πιτσιρικια ολη την ωρα με το κινητο στο αφτι οχι τιποτα αλλο καινε και τον εγκεφαλο τους. Αυτα τα απεριοριστα κακο κανουν καλο δεν κανουν.

Βλέπω πάντως όταν το ανακοινώσει η wind θα είσαι από τους πρώτους που θα το ενεργοποιήσουν και ξέρω ότι δεν θα το κάνεις για σένα αλλά για την φουκαριάρα την μάνα σου μιας και δεν θα σου στοιχίζει κάτι.

Πλάκα κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντως όταν το ανακοινώσει η wind θα είσαι από τους πρώτους που θα το ενεργοποιήσουν και ξέρω ότι δεν θα το κάνεις για σένα αλλά για την φουκαριάρα την μάνα σου μιας και δεν θα σου στοιχίζει κάτι.

Πλάκα κάνουμε.

 

Τι να ανακοινωση η wind?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι να ανακοινωση η wind?

λέμε τώρα... μη το παίρνεις της μετρητοίς! αλλά αν το ανακοινώσει με κάθε ανανέωση θα το βάλεις θες δε θες...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όλο τον Φεβρουάριο περίμενα μήπως και ανακοινώσει τίποτα η Wind για το F2Go και δεν έβαλα το Non-Stop με τα 7 ευρώ.

Αποτέλεσμα? Έφαγα περίπου 30 ευρώ σε ένα μήνα με το F2G2!

Ήδη 12 νούμερα (5 δικά μου και 7 συγγενών) μεταφέρθηκαν τα υπόλοιπα τους σε ένα μόνο νούμερο.

Τα 11 νούμερα δηλαδή μπήκαν στο συρτάρι και περιμένουν. 8 άτομα χρησιμοποιούν τώρα WU (ίσως πάμε όμως και στο CU, δεν αποφάσισα ακόμη).

Και σύντομα αν δεν αντιδράσει η Wind, θα ακολουθήσουν άλλα 11 άτομα με άλλα 14 νούμερα σε άλλο δίκτυο.

Έβαλα στον αδερφό μου και Νέα Καρτοκινητή από περιέργεια:

σε 17 μέρες τέλειωσε η κάρτα! Το bonus, είτε θα ζεις με το άγχος να το φας μέσα σε 2 εβδομάδες, είτε θα το χάσεις αν δεν καλείς. Μετά από 15 μέρες, με τις νέες χρεώσεις-φωτιά, τα λεφτά της κάρτας φεύγουν αμέσως, σε 3-4 μέρες το πολύ.

Συμπέρασμα?= στην ουσία δίνεις 11 ευρώ πάγιο κάθε μήνα στη Νέα Καρτοκινητή για να έχεις κυρίως τα 1500 προς Wind-Q και μερικά λεπτά ομιλίας προς τα άλλα δίκτυα.

Δεν σου φτάνει όμως ένα μόνο γέμισμα τον μήνα στη Νέα Καρτοκινητή αν έχεις συνηθίσει με F2G2 και θέλεις να μιλάς όπως παλιά με άλλα δίκτυα.

Edited by peramatz
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει χρησιμοποιήσει κανείς το iPhone με f2g2 ?

 

Σκέφτομαι να πάρω iPhone αλλά δεν ξέρω αν παίζει σε όλες τις υπηρεσίες με τα καρτοκινητά της wind? Επειδή εδώ το δίνουν μόνο Cote, Voda.

 

Πέρα από το πρόβλημα των αναφορών, δουλεύουν όλα τα άλλα?

 

Internet σε f2g2 έχει χρησιμοποιήσει κανείς στο iPhone? είτε μέσω gint και adsm είτε μέσω wap και non stop?

 

Μπορώ να περάσω από μενού τις ρυθμίσεις του f2g2 για mms, gint, gwap χωρίς ταρζανιές και root/jailbreak κόλπα?

 

Διάβασα σε άλλο thread ότι στις άλλες εταιρείες πάνε αυτόματα. Σε μας όχι, ε ?

Φυσικά και παίζει το iphone σε f2g2. Το έχω εγώ. Αλλά δε συμφέρει κανένα πρόγραμμα για ίντερνετ... Μόνο μέσω wifi... Δυστυχώς ακόμα δεν υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα για ίντερνετ σε καρτοκινητό. Δε σου συστήνω να βάλεις ρυθμίσεις για ίντερνετ!! Εκτός αν θέλεις να αδειάζεις συνεχώς την κάρτα σου και να τη φορτώνεις με υπέρογκα ποσά!

 

Οι ρυθμίσεις για mms είναι οι εξής: Πηγαίνεις Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο -> Κινητό δίκτυο δεδομένων και εκεί στο MMS γράφεις τα εξής:

ΑΡΝ: mnet.b-online.gr

MMSC: http://192.168.200.95/servlets/mms

Μεσολαβητής MMS: 192.168.200.11:9401

τα υπόλοιπα τα αφήνεις κενά.

 

Κάνεις μια επανεκκίνηση και είσαι οκ. (αν είσαι jailbroken και κάνεις επανεκκίνηση, τότε πρέπει να ξανατρέξεις το αρχείο blackra1n)

 

Αν «τρώγεσαι» σώνει και καλά να χρεωθείς ίντερνετ σε εκείνη τη στήλη που είπα στα Δεδομένα γράφεις απλά ΑΡΝ: gint.b-online.gr και τα υπόλοιπα κενά. ΔΕΝ στο συστήνω όμως, στο ξαναλέω το iphone καταναλώνει αρκετό ίντερνετ και η γουίντ χρεώνει αβέρτα ανάλογα με το Κbyte.

Link to comment
Share on other sites

Όλο τον Φεβρουάριο περίμενα μήπως και ανακοινώσει τίποτα η Wind για το F2Go και δεν έβαλα το Non-Stop με τα 7 ευρώ.

Αποτέλεσμα? Έφαγα περίπου 30 ευρώ σε ένα μήνα με το F2G2!

Ήδη 12 νούμερα (5 δικά μου και 7 συγγενών) μεταφέρθηκαν τα υπόλοιπα τους σε ένα μόνο νούμερο.

Τα 11 νούμερα δηλαδή μπήκαν στο συρτάρι και περιμένουν. 8 άτομα χρησιμοποιούν τώρα WU (ίσως πάμε όμως και στο CU, δεν αποφάσισα ακόμη).

Και σύντομα αν δεν αντιδράσει η Wind, θα ακολουθήσουν άλλα 11 άτομα με άλλα 14 νούμερα σε άλλο δίκτυο.

Έβαλα στον αδερφό μου και Νέα Καρτοκινητή από περιέργεια:

σε 17 μέρες τέλειωσε η κάρτα! Το bonus, είτε θα ζεις με το άγχος να το φας μέσα σε 2 εβδομάδες, είτε θα το χάσεις αν δεν καλείς. Μετά από 15 μέρες, με τις νέες χρεώσεις-φωτιά, τα λεφτά της κάρτας φεύγουν αμέσως, σε 3-4 μέρες το πολύ.

Συμπέρασμα?= στην ουσία δίνεις 11 ευρώ πάγιο κάθε μήνα στη Νέα Καρτοκινητή για να έχεις κυρίως τα 1500 προς Wind-Q και μερικά λεπτά ομιλίας προς τα άλλα δίκτυα.

Δεν σου φτάνει όμως ένα μόνο γέμισμα τον μήνα στη Νέα Καρτοκινητή αν έχεις συνηθίσει με F2G2 και θέλεις να μιλάς όπως παλιά με άλλα δίκτυα.

 

+1.

Πολλοί γνωστοί μου έχουν ήδη αρχίσει να στρέφονται σε άλλες λύσεις (wu, cu, frog).

 

Σε λίγο καιρό θα εξαφανιστούν και τα λίγα νούμερα wind που έχω στον κατάλογο του τηλεφώνου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλο τον Φεβρουάριο περίμενα μήπως και ανακοινώσει τίποτα η Wind για το F2Go και δεν έβαλα το Non-Stop με τα 7 ευρώ.

Αποτέλεσμα? Έφαγα περίπου 30 ευρώ σε ένα μήνα με το F2G2!

Ήδη 12 νούμερα (5 δικά μου και 7 συγγενών) μεταφέρθηκαν τα υπόλοιπα τους σε ένα μόνο νούμερο.

Τα 11 νούμερα δηλαδή μπήκαν στο συρτάρι και περιμένουν. 8 άτομα χρησιμοποιούν τώρα WU (ίσως πάμε όμως και στο CU, δεν αποφάσισα ακόμη).

Και σύντομα αν δεν αντιδράσει η Wind, θα ακολουθήσουν άλλα 11 άτομα με άλλα 14 νούμερα σε άλλο δίκτυο.

Έβαλα στον αδερφό μου και Νέα Καρτοκινητή από περιέργεια:

σε 17 μέρες τέλειωσε η κάρτα! Το bonus, είτε θα ζεις με το άγχος να το φας μέσα σε 2 εβδομάδες, είτε θα το χάσεις αν δεν καλείς. Μετά από 15 μέρες, με τις νέες χρεώσεις-φωτιά, τα λεφτά της κάρτας φεύγουν αμέσως, σε 3-4 μέρες το πολύ.

Συμπέρασμα?= στην ουσία δίνεις 11 ευρώ πάγιο κάθε μήνα στη Νέα Καρτοκινητή για να έχεις κυρίως τα 1500 προς Wind-Q και μερικά λεπτά ομιλίας προς τα άλλα δίκτυα.

Δεν σου φτάνει όμως ένα μόνο γέμισμα τον μήνα στη Νέα Καρτοκινητή αν έχεις συνηθίσει με F2G2 και θέλεις να μιλάς όπως παλιά με άλλα δίκτυα.

 

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα γιατί δεν έβαλες 7 ευρώ στην κάρτα να μιλάς με τους F2G?

Δηλαδή αν έβαζες το 7 ευρώ απεριόριστο δεν θα μπορούσες να πας σε ότι νέα προσφορά έβγαινε μετά;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα γιατί δεν έβαλες 7 ευρώ στην κάρτα να μιλάς με τους F2G?

Δηλαδή αν έβαζες το 7 ευρώ απεριόριστο δεν θα μπορούσες να πας σε ότι νέα προσφορά έβγαινε μετά;

απλά πίστευε ότι θα βγάλει κάτι άμεσα η wind για το free2go. Πάει και η σημερινή ημέρα και μόνο επαναλανσάρισμα του 3 σε 1 είδα από τη wind. Το free2go την εδραίωσε τη wind και είναι κρίμα να μας απογοητεύσει όλους εμάς που ήρθαμε για το free2go. Γενικά πιστεύω από όλη την ιστορία της Wind νέας καρτοκινητής η wind θα βγει ζημιωμένη είχε ένα πακέτο γνωστό σε όλους και το παραγκώνισε, και η voda έβγαλε το νέο καρτοκινητό αλλά όπως φάνηκε πλέον επέστρεψε στο κλασικό cu και πάλι γιατί αυτό ξέρει ο καθένας σαν καρτοκινητή voda!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...