Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδιά είχα κάνει κι εγώ ανάλογη πατάτα. Νόμιζα οτι ήμουν ακόμη στην προσφορά του Δεκεμβρίου με τα τσάμπα 100mb που σου έδινε δώρο και την επομένη μερά αφότου είχε λήξει η προσφορά χρησιμοποίησα το 3G για να κοιτάξω κάτι και ο λογαριασμός μου ξέφυγε στα -20euro. Όταν τους πήρα τηλέφωνο και τους εξήγησα τι έγινε μου είπαν οτι θα το ερευνήσουν αλλά το μόνο για το οποίο μπορούσαν να εγγυηθούν ήταν οτι θα μηδένιζαν τον λογαριασμό.

 

Αν θυμάμαι καλά το υπόλοιπο το πήγαν στο 0 εκείνη την στιγμή και 2-3 μέρες μετά μου επέστρεψαν και όλα τα υπόλοιπα χρήματα πράγμα το οποίο σε καμία περίπτωση δεν περίμενα να γίνει. Κανένα παράπονο μέχρι τώρα απο την Wind. Παρ' όλο που ακούω και διαβάζω διάφορα μέχρι στιγμής μου έχουν συμπεριφερθεί άψογα :happy: :p

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα f2g2 νουμερo και ενα f2g απλό, αν τα βαλω σε 2in1 θα χάσω:

 

1)την χρεωση 0,10 του f2g2 ?

2)θα έχω δωρεαν προωθησεις απο το ένα νούμερο στο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα f2g2 νουμερo και ενα f2g απλό, αν τα βαλω σε 2in1 θα χάσω:

 

1)την χρεωση 0,10 του f2g2 ?

2)θα έχω δωρεαν προωθησεις απο το ένα νούμερο στο άλλο?

 

Θα εχεις δωρεάν προωθήσεις αλλά θα γίνουν και τα δύο απλά F2G και δεν θα έχεις καν τη δυνατότητα να κάνεις ένα από τα δύο νέα wind καρτοκινητη. Την πατησα ο ίδιος. . .

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Θα εχεις δωρεάν προωθήσεις αλλά θα γίνουν και τα δύο απλά F2G και δεν θα έχεις καν τη δυνατότητα να κάνεις ένα από τα δύο νέα wind καρτοκινητη. Την πατησα ο ίδιος. . .

 

κανεις λαθος. εγω εχω 2in1 στο ενα f2g2 και στο αλλο νεα καρτοκινητη wind. κατι δεν κανεις σωστα λοιπον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος. εγω εχω 2in1 στο ενα f2g2 και στο αλλο νεα καρτοκινητη wind. κατι δεν κανεις σωστα λοιπον

 

Έχεις ομως δωρεάν προωθησεις απο το ένα στο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ομως δωρεάν προωθησεις απο το ένα στο άλλο?

 

το ενα νουμερο δεν το ξερει κανενας, οποτε δεν χρειαστηκε να κανω χρηση της υπηρεσιας της προωθησης και ετσι δεν ξερω να σου απαντησω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω ενα f2g2 νουμερo και ενα f2g απλό, αν τα βαλω σε 2in1 θα χάσω:

 

1)την χρεωση 0,10 του f2g2 ?

2)θα έχω δωρεαν προωθησεις απο το ένα νούμερο στο άλλο?

 

1)οχι...διασταυρωμενο

2)οχι....θα χρεωνεσε.....

 

ομως ρωτησε το...μπορει να εχει αλλαξει....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που θα χασεις σιγουρα με το 2in1, ειναι η ειδοποιηση κλησεων οταν θα εχεις το κινητο κλειστο. δεν λειτουργει με τιποτα. απλα αυτος που θα σε καλει, θα πεφτει κατευθειαν η γραμμη του
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το μονο που θα χασεις σιγουρα με το 2in1, ειναι η ειδοποιηση κλησεων οταν θα εχεις το κινητο κλειστο. δεν λειτουργει με τιποτα. απλα αυτος που θα σε καλει, θα πεφτει κατευθειαν η γραμμη του

ναι;; τι βλακεια ειναι αυτή;; κρίμα γιατι ειναι από τις ποιο χρηστικές υπηρεσίες; δηλαδή σε αυτον που σε καλεί δε βγαζει κανένα ηχογραφημένο βουβό και κλείνει η γραμμή;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ναι;; τι βλακεια ειναι αυτή;; κρίμα γιατι ειναι από τις ποιο χρηστικές υπηρεσίες; δηλαδή σε αυτον που σε καλεί δε βγαζει κανένα ηχογραφημένο βουβό και κλείνει η γραμμή;

 

τεραστια βλακεια. δεν κανει τιποτα. σε καλει και μετα απο 2 δευτερολεπτα κοβεται η κληση και ο αλλος νομιζει οτι χαλασε το κινησο σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να ανανεωσω το νον στοπ και το συστημα δεν με αφηνει. παταω το 8 που ειναι τα 1200 λεπτα και μηνυματα και δεν δεχεται το συστημα την επιλογη. καμια ιδεα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να ανανεωσω το νον στοπ και το συστημα δεν με αφηνει. παταω το 8 που ειναι τα 1200 λεπτα και μηνυματα και δεν δεχεται το συστημα την επιλογη. καμια ιδεα?

 

Μάλλον θα γίνεται αλλαγή της χρέωσης ελέω ανταγωνισμού (βλέπε cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα γίνεται αλλαγή της χρέωσης ελέω ανταγωνισμού (βλέπε cosmote).

 

ειναι πολυ σπαστικο παντως και απο το cc δεν μπορουν να δωσουν ουτε εξηγηση ουτε λυση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και δεν είναι η πρώτη φορά. :X

 

πηρα 2 φορες. την πρωτη η κοπελα σχεδον με ειρωνευτηκε και για να μην εκνευριστω το εκλεισα και ξαναπηρα. λυση ομως καμια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το μονο που θα χασεις σιγουρα με το 2in1, ειναι η ειδοποιηση κλησεων οταν θα εχεις το κινητο κλειστο. δεν λειτουργει με τιποτα. απλα αυτος που θα σε καλει, θα πεφτει κατευθειαν η γραμμη του

 

...εδω λειτουργει μια χαρα η ειδοποιηση κλησεων και στα δυο νουμερα του 2in1....και δεν νομιζω οτι εχει αυτο σχεση με το προγραμμα που ειναι τα δυο νουμερα....σε εμενα το ενα ειναι f2g2 και το αλλο win card.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εχω μιλησει με ολους τους εκπροσωπους του cc αλλα λυση για την ειδοποιηση κλησεων δεν μπορεσα να βρω.ζητησα και τη βοηθεια του φορουμ αλλα δυστυχως παλι λυση δεν βρηκαμε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω μιλησει με ολους τους εκπροσωπους του cc αλλα λυση για την ειδοποιηση κλησεων δεν μπορεσα να βρω.ζητησα και τη βοηθεια του φορουμ αλλα δυστυχως παλι λυση δεν βρηκαμε.

 

ακυρωσε ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΝΟΥΜΕΡΑ ολες τις προωθησεις με κωδικο ussd.....νομιζω ειναι ο ##002# .... ψαξτε το...

 

..μετα ενεργοποιησε ξανα την ειδοποιηση κλησεων....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ακυρωσε ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΝΟΥΜΕΡΑ ολες τις προωθησεις με κωδικο ussd.....νομιζω ειναι ο ##002# .... ψαξτε το...

 

..μετα ενεργοποιησε ξανα την ειδοποιηση κλησεων....

 

Κάθε φορά που κάνεις εναλλαγή μεταξύ των 2 αριθμών απενεργοποιείται λόγω ακριβώς της προώθησης ΟΛΩΝ των κλήσεων στον άλλο αριθμό. Οπότε δεν πηγαίνουν στον ενεργό αριθμό... Αυτό που πρέπει να γίνει είναι ΚΑΘΕ φορά που κάνουμε εναλλαγή, να στέλνουμε την εντολή ακύρωσης όλων των προωθήσεων (##002#). Έτσι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την υπηρεσία 2in1. :cool:

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα f2g2 νουμερo και ενα f2g απλό, αν τα βαλω σε 2in1 θα χάσω:

 

1)την χρεωση 0,10 του f2g2 ?

2)θα έχω δωρεαν προωθησεις απο το ένα νούμερο στο άλλο?

 

Πάρε twin sim κινητό (120€ άπαξ) και άστους να πάνε να κοιμιθούν με τα αστεράκια τους στους πονηρούς πάντα όρους.. :mad:

Ασε που μπορεις ετσι να εχεις ενα πχ comsote ένα wind (ανεξαρτητα)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που κάνεις εναλλαγή μεταξύ των 2 αριθμών απενεργοποιείται λόγω ακριβώς της προώθησης ΟΛΩΝ των κλήσεων στον άλλο αριθμό. Οπότε δεν πηγαίνουν στον ενεργό αριθμό... Αυτό που πρέπει να γίνει είναι ΚΑΘΕ φορά που κάνουμε εναλλαγή, να στέλνουμε την εντολή ακύρωσης όλων των προωθήσεων (##002#). Έτσι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την υπηρεσία 2in1. :cool:

 

Δεν νομίζω να κάνει αυτό ο ΗΕΟ.

 

Δεν ακούγεται και πάρα πολύ βολικό να το κάνεις κάθε φορά εναλλαγής.

Link to comment
Share on other sites

ακυρωσε ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΝΟΥΜΕΡΑ ολες τις προωθησεις με κωδικο ussd.....νομιζω ειναι ο ##002# .... ψαξτε το...

 

..μετα ενεργοποιησε ξανα την ειδοποιηση κλησεων....

μα ο φίλος ανάφερε πιο πάνω ότι δεν έχει προωθήσεις μεταξύ των δύο αριθμών άρα τι να απενεργοποιήσει; αντίθετα άλλοι που χουν δεν ανέφεραν πρόβλημα με ειδοποίηση άρα ίσως φταίει το αντίθετο ότι δεν έχει προωθήσεις;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μα ο φίλος ανάφερε πιο πάνω ότι δεν έχει προωθήσεις μεταξύ των δύο αριθμών άρα τι να απενεργοποιήσει; αντίθετα άλλοι που χουν δεν ανέφεραν πρόβλημα με ειδοποίηση άρα ίσως φταίει το αντίθετο ότι δεν έχει προωθήσεις;

 

βασικα μπορει τωρα να μην εχει προωθησεις αλλα ειχε οταν την πηρε....ισως ειναι κατι που εμεινε....

 

οσο για αυτο που λεει ο alexis_21....καθε φορα που κανεις εναλαγη πρεπει να πηγαινεις στο μη πρωηθουμενο νουμερο να ακυρωνεις γενικα τις πρωθησεις (καλου κακου) και να ξαναερνεργοποιεις την ειδοποιηση κλησεων....

 

..αυτη την στιγμη ουτε και εγω εχω πρωθησεις απο το ενα στο αλλο....αλλα η ειδοποιηση κλησεων δουλευει και στα δυο νουμερα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

:whistle: καλα τοσο μεγαλη επιτυχια εχει η νεα καρτοκινητη γι αυτο και δεν απανταει τιποτα η wind στη νεα προσφορα του cu?εμα δεν εξηγειται αλλιως......να μου πεις βεβαια οτι το cu δεν κανει και προωθηση της νεας του προσφορας αλλα τελος παντων πρεπει να δωσει κατι και η wind στο F2G....ε ας απαντησει κατι και ας το δωσει και στη νεα καρτοκινητη!
Link to comment
Share on other sites

:whistle: καλα τοσο μεγαλη επιτυχια εχει η νεα καρτοκινητη γι αυτο και δεν απανταει τιποτα η wind στη νεα προσφορα του cu?εμα δεν εξηγειται αλλιως......να μου πεις βεβαια οτι το cu δεν κανει και προωθηση της νεας του προσφορας αλλα τελος παντων πρεπει να δωσει κατι και η wind στο F2G....ε ας απαντησει κατι και ας το δωσει και στη νεα καρτοκινητη!

Ό,τι προσφορά είχε να κάνει στην WIND Καρτοκινητή, την έκανε!

To θέμα είναι αν θα βγάλει προσφορά απαντώντας στην Cosmote και δη στα What's up, η οποία θα αναφέρεται στο F2G...

Εν αναμονή λοιπόν!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...