Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα μπηκε κανεις δωρεαν στο fb? :p η το ψέμα στο μεγαλειο του?

(μου ηρθε κ εμενα μηνυμα σημερα)

Link to comment
Share on other sites

τελικα μπηκε κανεις δωρεαν στο fb? :p η το ψέμα στο μεγαλειο του?

(μου ηρθε κ εμενα μηνυμα σημερα)

Μου ήρθε και μένα σήμερα το μύνημα..και χρεώθηκα κανονικότατα!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο, προσπαθησα να στειλω χρηματα απο f2g2 σε αριθμο νεας καρτοκινητης wind, και δεν με αφηνε....!!! Ελεγε οτι δεν ειναι (!) καρτοκινητο wind αυτος ο αριθμος!!!! ( που εννοειται πως ειναι) :O

Εχουν φρικαρει εντελως? Τι κολπακια ειναι αυτα παλι? Ετσι θελουν να μας αναγκασουν να παμε ολοι στο νεο wind...? Νομιζουν......

Link to comment
Share on other sites

 

Κοιτα γενικα για τα καρτοκινητα (WIND PLUS NON-STOP) ειναι το προφιλ με το gwap. Αν μπεις με το gint χρεωνεσαι. Γενικα οτι προσφορα δινει η wind για ιντερνετ σε καρτοκινητα ειναι με το gwap προφιλ. Την εχουμε πατησει αρκετοι στο παρελθον λογω κακης πληροφορησης της WIND.

 

Μπα μην το λες, οταν εδωσε τα χριστουγεννα τα 100mb δωρο, εμπαινα μεσω Wind internet και δεν χρεωνε. Αλλα μονο τοτε το ειχα δοκιμασει, για ολα τα αλλα μεσω wap.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αμα πω σε καταστημα και κανω ανανεωση ανω των 20ευρω γλυτώνω τον φορο?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αμα πω σε καταστημα και κανω ανανεωση ανω των 20ευρω γλυτώνω τον φορο?

Ναι.......;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!! Δινει και καποιο bonus?

E το φόρο αφού μόνος σου το είπες. Αντί να μπουν 17,5 περίπου ευρώ σου βάζει ουσιαστικά κάποιο bonus και μπαίνουν 20 ευρώ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι αν καποιος ενδιαφερεται για adsm το νεο καρτοκινητο ειναι πολυ καλυτερο απο συμβολαιο.Με 56€ το μηνα (δυο ανανεωσεις των 28€ ευρω απο καταστημα, η μια την 1η και η αλλη την 16η του μηνα) δινει 1gb ιντερνετ καθε ημερα, 3000 λεπτα για κλησεις και βιντεοκλησεις και 3000 sms (1500 λεπτα και 1500 sms καθε 15 ημερες) προς ολα τα wind και 50€ μπονους τα οποια επιτρεπουν 50/0,35= 142 λεπτα για κλησεις προς cosmote και vodafone.
Link to comment
Share on other sites

E το φόρο αφού μόνος σου το είπες. Αντί να μπουν 17,5 περίπου ευρώ σου βάζει ουσιαστικά κάποιο bonus και μπαίνουν 20 ευρώ

 

Για μενα που εχω F2G2 συμφερει να κανω μια ανανεωση των 50ευρω το μηνα που ισουτε η 500λεπτα ομιλιας η 1250 μηνυματακια!!! Αυτες ειναι χρεωσεις!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι αν καποιος ενδιαφερεται για adsm το νεο καρτοκινητο ειναι πολυ καλυτερο απο συμβολαιο.Με 56 το μηνα (δυο ανανεωσεις των 28 ευρω απο καταστημα, η μια την 1η και η αλλη την 16η του μηνα) δινει 1gb ιντερνετ καθε ημερα, 3000 λεπτα για κλησεις και βιντεοκλησεις και 3000 sms (1500 λεπτα και 1500 sms καθε 15 ημερες) προς ολα τα wind και 50 μπονους τα οποια επιτρεπουν 50/0,35= 142 λεπτα για κλησεις προς cosmote και vodafone.

Επειδή χρησδιμοποιώ κατά καιρούς το NS7 ,πράγματι δίνει όλα αυτά . μόνο μια μικρή διόρθωση

δεν δίνει 1GB την ημέρα αλλά 1.5 (12 GB για 7 - 8 ημέρες.)

 

Πριν λιγο, προσπαθησα να στειλω χρηματα απο f2g2 σε αριθμο νεας καρτοκινητης wind, και δεν με αφηνε....!!! Ελεγε οτι δεν ειναι (!) καρτοκινητο wind αυτος ο αριθμος!!!! ( που εννοειται πως ειναι) :O

Εχουν φρικαρει εντελως? Τι κολπακια ειναι αυτα παλι? Ετσι θελουν να μας αναγκασουν να παμε ολοι στο νεο wind...? Νομιζουν......

 

είναι γνωστό από την πρώτη στιγμή .

Η υπηρεσία sharing δεν διατίθεται στο νέο καρτοκινητό , ούτε να στείλεις ούτε να σου στείλουν .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι σχετικά με την υπηρεσία ειδοποίησης χαμένων κλήσεων.

 

Ξέρετε, το γνωστό sms που σου στέλνουν όταν έχεις το κινητό σου κλειστό ή είσαι εκτός δικτύου και σε ενημερώνουν για τις χαμένες κλήσεις που είχες.

 

Μέχρι πόσες μέρες σε ενημερώνουν για χαμένες κλήσεις?

 

Ρωτάω, γιατί είχα κλειστό το κινητό μου την Κυριακή και την Δευτέρα. Το ανοίγω την Τρίτη και δεν μου έρχεται καμία ειδοποίηση χαμένης κλήσης.

 

Ξέρω, όμως, ότι είχα λάβει χαμένες κλήσεις την Κυριακή. Για αυτές, όμως, δεν με ενημέρωσε η υπηρεσία.

 

Δηλαδή για έως 2 μέρες πριν δεν ισχύει?

 

Ισχύει μόνο για μία προηγούμενη μέρα?

Link to comment
Share on other sites

Μολις το γυρισα σε νεα καρτοκινητη και αφου ανανεωσα και ολα οκ, παω να μπω απο τον browser στο facebook με GPRS προφιλ και μου βγαζει σφαλμα "Μη διαθεσιμη συνδεση πακετων δεδομενων. Ελεγξτε τις υπηρεσιες δικτυου"

 

Ξανατσεκαρα τις ρυθμισεις του Gprs και ειναι σωστες, τι μπορει να συμβαινει?

 

Ακυρο τελικα ειχε κολλησει το κινητο.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα τηλ. στην wind

είπαν ότι τα πακέτα f2g12345678

δεν έχουν πρόσβαση στο facebook.

Άλλοι από εδώ είπαν ότι μπήκαν

δωρεάν.τι να πω, δεν ξέρω.

 

... εχω f2g2 και μου ηρθε μηνυμα οτι μπαινω δωρεαν στο facebook....αλλα δεν το δοκιμασα μιας και εχω μεγαλο υπολοιπο και δεν τους εμπιστευομαι

 

Το χρεώνει και με gwap στο δικό μου f2g2 (τσεκαρισμένο).

Μάλλον δεν πρέπει να δίνουμε βάση στα μηνύματα

Εδώ μου ήρθε σε κινητό momad (Ό,τι νά ναι :cool: )

 

...στο δικο μου momad μου ηρθε μηνυμα να παω στην wind νεα καρτοκινητη....και οταν πηρα στην εξυπερετηση πελατων μου ειπαν οτι ναι μεν γινεται αλλα θα πρεπει να αλλαξω το σιμακι και να τους δωσω 10 €......

 

οπου σε πιασουν οι κλεφτες.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι σχετικά με την υπηρεσία ειδοποίησης χαμένων κλήσεων.

 

Ξέρετε, το γνωστό sms που σου στέλνουν όταν έχεις το κινητό σου κλειστό ή είσαι εκτός δικτύου και σε ενημερώνουν για τις χαμένες κλήσεις που είχες.

 

Μέχρι πόσες μέρες σε ενημερώνουν για χαμένες κλήσεις?

 

Ρωτάω, γιατί είχα κλειστό το κινητό μου την Κυριακή και την Δευτέρα. Το ανοίγω την Τρίτη και δεν μου έρχεται καμία ειδοποίηση χαμένης κλήσης.

 

Ξέρω, όμως, ότι είχα λάβει χαμένες κλήσεις την Κυριακή. Για αυτές, όμως, δεν με ενημέρωσε η υπηρεσία.

 

Δηλαδή για έως 2 μέρες πριν δεν ισχύει?

 

Ισχύει μόνο για μία προηγούμενη μέρα?

 

Οχι ειναι οι χαμενες κλησεις των τελευταιων 3 ημερων. Απλα καποιες φορες (τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση το μηνυμα ηρθε μετα απο δυο μερες) αργει. Εχεις σιγουρα ενεργοποιησει την υπηρεσια? Μηπως ενεργοποιησες τον τηλεφωνητη?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!! Δινει και καποιο bonus?

 

Τα bonus που έδιναν με τις ανανεώσεις από τα καταστήματα για ποσά από €10 και πάνω έχουν καταργηθεί. Το μόνο που κερδίζεις πλέον είναι ο φόρος, με ανανεώσεις από €20 και πάνω, όπως είπε νωρίτερα και ο φίλος pan82.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

... εχω f2g2 και μου ηρθε μηνυμα οτι μπαινω δωρεαν στο facebook....αλλα δεν το δοκιμασα μιας και εχω μεγαλο υπολοιπο και δεν τους εμπιστευομαι

 

 

 

...στο δικο μου momad μου ηρθε μηνυμα να παω στην wind νεα καρτοκινητη....και οταν πηρα στην εξυπερετηση πελατων μου ειπαν οτι ναι μεν γινεται αλλα θα πρεπει να αλλαξω το σιμακι και να τους δωσω 10 €......

 

οπου σε πιασουν οι κλεφτες.....

 

Μακάρι να ήταν μόνο 10. Στην πράξη θα σου ζητήσουν να πληρώσεις κάπου 30 ευρώ (χρεώνεσαι τα μεταφορικά και την κάρτα sim)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησδιμοποιώ κατά καιρούς το NS7 ,πράγματι δίνει όλα αυτά . μόνο μια μικρή διόρθωση

δεν δίνει 1GB την ημέρα αλλά 1.5 (12 GB για 7 - 8 ημέρες.)

 

 

 

είναι γνωστό από την πρώτη στιγμή .

Η υπηρεσία sharing δεν διατίθεται στο νέο καρτοκινητό , ούτε να στείλεις ούτε να σου στείλουν .

 

ρε παιδιά ποτε δινει adsm η καρτοκινητή της wind κ μαλιστα 1gb την ημέρα?

Εχω χάσει επεισόδια?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι οι χαμενες κλησεις των τελευταιων 3 ημερων. Απλα καποιες φορες (τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση το μηνυμα ηρθε μετα απο δυο μερες) αργει. Εχεις σιγουρα ενεργοποιησει την υπηρεσια? Μηπως ενεργοποιησες τον τηλεφωνητη?

 

Έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία ειδοποίησης χαμένων κλήσεων.

 

Αλλά έχω και τον τηλεφωνητή ενεργοποιημένο.

 

Δηλαδή πάντα έτσι ήταν από τότε που πήρα την κάρτα sim, αλλά πάντα δούλευε η ειδοποίηση χαμένων κλήσεων. Μπορεί να χάλασε τώρα?

 

Πως μπορώ να την ξανα-ενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία ειδοποίησης χαμένων κλήσεων.

 

Αλλά έχω και τον τηλεφωνητή ενεργοποιημένο.

 

Δηλαδή πάντα έτσι ήταν από τότε που πήρα την κάρτα sim, αλλά πάντα δούλευε η ειδοποίηση χαμένων κλήσεων. Μπορεί να χάλασε τώρα?

 

Πως μπορώ να την ξανα-ενεργοποιήσω?

 

Φιλε alexis_21 δυστηχως δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε την υπηρεσια μαzι με τηλεφωνητη οποτε δεν ξερω τι ακριβως μπορει να φταει. Παρε στο 1260 και αναφερε το προβλημα. Ισως υπαρχει καποιο προβλημα με την παραλληλη λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία ειδοποίησης χαμένων κλήσεων.

 

Αλλά έχω και τον τηλεφωνητή ενεργοποιημένο.

 

Δηλαδή πάντα έτσι ήταν από τότε που πήρα την κάρτα sim, αλλά πάντα δούλευε η ειδοποίηση χαμένων κλήσεων. Μπορεί να χάλασε τώρα?

 

Πως μπορώ να την ξανα-ενεργοποιήσω?

Αλέξη, σίγουρα τόσο καιρό που το έχεις, θα έχει τύχει να αλλάξεις SIM ή γενικότερα να έχεις βγάλει τη SIM από τη θέση της.

Αυτό ίσως να αποσυγχρόνισε την υπηρεσία αυτή. Τουλάχιστον αυτό ισχύει για την cosmote και έχει τύχει σε μένα προσωπικά, αλλά βλέπω τώρα ότι το έχουν διορθώσει.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ποτε δινει adsm η καρτοκινητή της wind κ μαλιστα 1gb την ημέρα?

Εχω χάσει επεισόδια?

Πολλλά χρόνια τώρα.

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1443

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ποτε δινει adsm η καρτοκινητή της wind κ μαλιστα 1gb την ημέρα?

Εχω χάσει επεισόδια?

 

1,5gb την ημερα οπως πολυ σωστα επισημανε ο Vasileios.

Link to comment
Share on other sites

1,5gb την ημερα οπως πολυ σωστα επισημανε ο Vasileios.

 

μπορει καποιος να εξηγησει πως υπολογιζεται το 1,5gb τη μερα;;

μιλαμε για gint φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...