Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει καποιος να εξηγησει πως υπολογιζεται το 1,5gb τη μερα;;

μιλαμε για gint φανταζομαι...

 

Ναι για gint ειναι.

Βασιλειε δηλαδη τον bonus χρονο που μου δινει η wind στην νεα καρτοκινητη μπορω να τον χρησιμοποιω και να αγοραζω ADSM?

Link to comment
Share on other sites

Ναι για gint ειναι.

Βασιλειε δηλαδη τον bonus χρονο που μου δινει η wind στην νεα καρτοκινητη μπορω να τον χρησιμοποιω και να αγοραζω ADSM?

 

Και ποσο κοστιζει το ημερησιο πακετο με 1,5 γιγα ιντερνετ?Πριν λιγες εβδομαδες ειχα παρει τηλεφωνο το cc της γουιντ να ρωτησω για το ημερησιο πακετο ιντερνετ και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει πια αυτο το πακετο.Υπαρχει μονο το εβδομαδιαιο πακετο adsm.Σημερα στα ΤΕΙ Ηρακλειου μοιραζανε πακετα νεας καρτοκινητης wind και εγω πηρα δυο πακετα.Το ενα που πηρα μου το ταυτοποιησανε και το αλλο το πηρα χωρις να το δηλωσω για να το κανω δωρο σε καποιον φιλο.Η wind προωθει τρελα την νεα καρτοκινητη της μου φαινεται, οπως εχουν απαντησει και αλλα παιδια εδω στο myphone.Βεβαια το βασικο μου νουμερο ειναι f2g2 και το εχω για να μιλω προς ολους και το πακετο 120 λεπτα για σταθερα με 5 ευρω.Οι πιο πολλοι παντως αριθμοι που μιλω ειναι vodafone και σταθερα και γι αυτο το λογο εχω και vodafone νουμερο.

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήταν μόνο 10. Στην πράξη θα σου ζητήσουν να πληρώσεις κάπου 30 ευρώ (χρεώνεσαι τα μεταφορικά και την κάρτα sim)

 

δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι....παλιοτερα φορητοτητα εχω κανει απο voda, cosmo κια q στην Wind και δεν πληρωσα ουτε λεπτο....ο κουριερ ηρθε στο γραφειο παρεδωσε καρτες και ολα μια χαρα....

 

..το 10 € καπως μου κακοφανηκε...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι....παλιοτερα φορητοτητα εχω κανει απο voda, cosmo κια q στην Wind και δεν πληρωσα ουτε λεπτο....ο κουριερ ηρθε στο γραφειο παρεδωσε καρτες και ολα μια χαρα....

 

..το 10 € καπως μου κακοφανηκε...

 

Δεν είναι φορητότητα, αφού πρόκειται για τον ίδιο πάροχο (Wind). Ορισμένοι για να αποφύγουν το κόστος κάνουν διπλή φορητότητα, δηλ. πρώτη φορητότητα από momad (wind) σε άλλο δίκτυο και αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία δεύτερη φορητότητα από το άλλο δίκτυο στη νέα καρτοκινητή wind. Μειονέκτημα η καθυστέρηση (μήνας στην καλύτερη περίπτωση)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και ποσο κοστιζει το ημερησιο πακετο με 1,5 γιγα ιντερνετ?

 

Δεν υπαρχει ημερησιο πακετο.Το εβδομαδιαιο πακετο στοιχιζει 14 ευρω και δινει 12gb για 7-8 ημερες οποτε βγαινει 1,5gb την ημερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ημερησιο πακετο.Το εβδομαδιαιο πακετο στοιχιζει 14 ευρω και δινει 12gb για 7-8 ημερες οποτε βγαινει 1,5gb την ημερα.

 

http://www.wind.com.gr/ConImgs/Default/image001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ημερησιο πακετο.Το εβδομαδιαιο πακετο στοιχιζει 14 ευρω και δινει 12gb για 7-8 ημερες οποτε βγαινει 1,5gb την ημερα.

 

εχει δοκιμασει κανεις να αγορασει πακετα adsm με to bonus ανανεωσης;;;

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις να αγορασει πακετα adsm με to bonus ανανεωσης;;;

 

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα οταν ρωτησα στην εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν οτι δεν γινεται να αγοραστει κανενα προπληρωμενο πακετο με το μπονους.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι γίνετε τωρα με το f2g βλέπω το περάσανε στα παλιά πακέτα... και δεν βλέπω και στην δέσμευση τιμής;;;;

 

Εμείς που είμαστε σε κανα f2g1 ή f2g2 θα μείνουμε εκει με τις παλιές χρεώσεις η θα μας μεταφέρουν σε αλλο πακέτο με αλλες χρεώσεις ερήμην μας;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι αν καποιος ενδιαφερεται για adsm το νεο καρτοκινητο ειναι πολυ καλυτερο απο συμβολαιο.Με 56€ το μηνα (δυο ανανεωσεις των 28€ ευρω απο καταστημα, η μια την 1η και η αλλη την 16η του μηνα) δινει 1gb ιντερνετ καθε ημερα, 3000 λεπτα για κλησεις και βιντεοκλησεις και 3000 sms (1500 λεπτα και 1500 sms καθε 15 ημερες) προς ολα τα wind και 50€ μπονους τα οποια επιτρεπουν 50/0,35= 142 λεπτα για κλησεις προς cosmote και vodafone.

 

Από αυτό το αρχικό ποστ συνάγεται ότι δεν μπορείς με το μπόνους να πάρεις το πακέτο adsm. Με τα κανονικά χρήματα που θα μπουν στο λογαρισμό σου αγοράζεις το adsm και με το bonus μιλάς.

 

Πάντως, δεν το είχα σκεφτεί έτσι... Για μένα που έχω το γνωστό θέμα ότι δεν έχω ιντερνετ για το λάπτοπ όταν πηγαίνω στο νησί είναι μια ενδιαφέρουσα λύση αυτή!

Μόνο που πρέπει να βρω και κανένα 3G κινητό -που δεν έχω και είναι και ακριβά.

Μπορώ να αγοράσω ένα από αυτά τα ειδικά usb στικάκια που παίρνουν μέσα μια κάρτα σιμ (δεν ξέρω πώς λέγονται :Ο) και να βάλω εκεί μια σιμ Νέας καρτοκινητής και να το χρησιμοποιώ έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό το αρχικό ποστ συνάγεται ότι δεν μπορείς με το μπόνους να πάρεις το πακέτο adsm. Με τα κανονικά χρήματα που θα μπουν στο λογαρισμό σου αγοράζεις το adsm και με το bonus μιλάς.

 

Πάντως, δεν το είχα σκεφτεί έτσι... Για μένα που έχω το γνωστό θέμα ότι δεν έχω ιντερνετ για το λάπτοπ όταν πηγαίνω στο νησί είναι μια ενδιαφέρουσα λύση αυτή!

Μόνο που πρέπει να βρω και κανένα 3G κινητό -που δεν έχω και είναι και ακριβά.

Μπορώ να αγοράσω ένα από αυτά τα ειδικά usb στικάκια που παίρνουν μέσα μια κάρτα σιμ (δεν ξέρω πώς λέγονται :Ο) και να βάλω εκεί μια σιμ Νέας καρτοκινητής και να το χρησιμοποιώ έτσι;

 

Σε ποιο νησι πας να σου πω αν εχει 3G!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φορητότητα, αφού πρόκειται για τον ίδιο πάροχο (Wind). Ορισμένοι για να αποφύγουν το κόστος κάνουν διπλή φορητότητα, δηλ. πρώτη φορητότητα από momad (wind) σε άλλο δίκτυο και αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία δεύτερη φορητότητα από το άλλο δίκτυο στη νέα καρτοκινητή wind. Μειονέκτημα η καθυστέρηση (μήνας στην καλύτερη περίπτωση)

 

απο Q [που ειναι το ιδιο δικτυο] εκανα φορητοτητα σε Wind και δεν χρεωθηκα τιποτα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό το αρχικό ποστ συνάγεται ότι δεν μπορείς με το μπόνους να πάρεις το πακέτο adsm. Με τα κανονικά χρήματα που θα μπουν στο λογαρισμό σου αγοράζεις το adsm και με το bonus μιλάς.

 

Πάντως, δεν το είχα σκεφτεί έτσι... Για μένα που έχω το γνωστό θέμα ότι δεν έχω ιντερνετ για το λάπτοπ όταν πηγαίνω στο νησί είναι μια ενδιαφέρουσα λύση αυτή!

Μόνο που πρέπει να βρω και κανένα 3G κινητό -που δεν έχω και είναι και ακριβά.

Μπορώ να αγοράσω ένα από αυτά τα ειδικά usb στικάκια που παίρνουν μέσα μια κάρτα σιμ (δεν ξέρω πώς λέγονται :Ο) και να βάλω εκεί μια σιμ Νέας καρτοκινητής και να το χρησιμοποιώ έτσι;

 

Βέβαια κ μπορείς κ μάλιστα για να μη σε διακόπτουν κλήσεις όσο είσαι online θα σου πρότεινα να πάρεις μια ξεχωριστή κάρτα sim για adsm. Το θέμα ειναι εκεί που θα το χρησιμοποιήσεις να πιάνεις hsdpa! γιατί η wind έχει ένα θέμα εκτός αττικής...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό το αρχικό ποστ συνάγεται ότι δεν μπορείς με το μπόνους να πάρεις το πακέτο adsm. Με τα κανονικά χρήματα που θα μπουν στο λογαρισμό σου αγοράζεις το adsm και με το bonus μιλάς.

 

Μπορώ να αγοράσω ένα από αυτά τα ειδικά usb στικάκια που παίρνουν μέσα μια κάρτα σιμ (δεν ξέρω πώς λέγονται :Ο) και να βάλω εκεί μια σιμ Νέας καρτοκινητής και να το χρησιμοποιώ έτσι;

 

Αν κατάλαβα καλά, το ίδιο ακριβώς είπε και ο mythos_bt. Δηλ. κάνεις μια ανανέωση 28€ και με αυτά τα χρήματα ενεργοποιείς το ADSM NS7 δύο φορές, ενώ με τα χρήματα του bonus μιλάς με Vodafone και Cosmote (και φυσικά 1500 λεπτά και SMS για Wind).

 

Στικάκι με 2 εβδομάδες δωρεάν ADSM έδινε η Wind μέχρι και τον Ιανουάριο που αγόρασα εγώ και πιθανά να συνεχίζει να δίνει. Κοστίζει 59€ αλλά σου βγαίνει σχεδόν δωρεάν γιατί δίνει 28€ για το ADSM + 8€ η καρτα SIM (εμένα τότε τις γιορτές μου έδωσαν κι ένα USB flash 16GB που κάνει 30-35€, οπότε ουσιαστικά δεν πλήρωσα τίποτα για το USB modem).

 

Βέβαια κ μπορείς κ μάλιστα για να μη σε διακόπτουν κλήσεις όσο είσαι online θα σου πρότεινα να πάρεις μια ξεχωριστή κάρτα sim για adsm. Το θέμα ειναι εκεί που θα το χρησιμοποιήσεις να πιάνεις hsdpa! γιατί η wind έχει ένα θέμα εκτός αττικής...

 

Κάτσε γιατί τώρα με μπέρδεψες :lol:

 

Με τα λεφτά του bonus δεν μπορείς να αγοράσεις ADSM. Τα λεφτά του bonus είναι μόνο για χρόνο ομιλίας σε Vodafone/Cosmote. ADSM πακέτο μπορείς να αγοράσεις μόνο με τα λεφτά της ανανέωσης. Σωστό ή λάθος;

 

Δεν μπορείς να πάρεις ξεχωριστή κάρτα SIM για να έχεις αποκλειστικά το ADSM επειδή δεν είναι δυνατή μεταφορά υπολοίπου στη Νέα Καρτοκινητή. Άρα στην ίδια SIM που ανανεώνεις (και παίρνεις bonus) αναγκαστικά βάζεις και το πακέτο ADSM. Σωστό ή λάθος; ;)

Link to comment
Share on other sites

παίρνεις μια νέα σιμ, της βάζεις 15 ευρώ κ έχεις 12gb για 7 μέρες...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Και τι σχέση έχει αυτό με το άλλο που έγραψες πιο πριν; Πως μπορείς μ' αυτό τον τρόπο να χρησιμοποιείς το ADSM στη μία SIM και να έχεις το bonus ομιλίας σε άλλη SIM;

 

Αν πάρεις νέα SIM, της βάλεις 15€ και πληρώσεις 2 εβδομάδες για ADSM, το bonus ομιλίας θα το έχεις στην ίδια SIM. Δηλ. δεν μπορείς να έχεις ADSM και το bonus σε διαφορετικές SIM, αφού δεν επιτρέπεται μεταφορά υπολοίπου. Νομίζω δηλαδή... ας μας διαφωτίσουν οι πιο έμπειροι.

Edited by nikosr78
Link to comment
Share on other sites

 

Αν πάρεις νέα SIM, της βάλεις 15€ και πληρώσεις 2 εβδομάδες για ADSM, το bonus ομιλίας θα το έχεις στην ίδια SIM. Δηλ. δεν μπορείς να έχεις ADSM και το bonus σε διαφορετικές SIM, αφού δεν επιτρέπεται μεταφορά υπολοίπου. Νομίζω δηλαδή... ας μας διαφωτίσουν οι πιο έμπειροι.

Οπως το λες ειναι, ο μονος τροπος για να κανεις μεταφορα υπολοιπου ειναι να το γυρισεις σε f2g αλλα με αυτο τον τροπο θα χασεις το μπονους.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε 2 διαφορετικές κάρτες SIM, τη μία για ομιλία και την άλλη για ADSM, στο μεν ένα αριθμό θα έχεις το απεριόριστο προς WIND καθώς και το bonus για να μιλάς προς Cosmote και Vodafone και με τα υπόλοιπα "κανονικά" λεφτά μπορείς να αγοράσεις το πακέτο για ADSM. Το μόνο αρνητικό που υπάρχει είναι η διακοπή του ADSM όταν σε καλέσουν ενώ εσύ είσαι online και surfάρεις.

 

Στο δε αριθμό, τον οποίο θα χρησιμοποιείς μόνο για ADSM, αν κάνεις ανανέωση και βάλεις ADSM πακέτο, απλά θα υπάρχει το bonus της ανανέωσης χωρίς να είναι εκμεταλλεύσιμο. Εκτός κι αν μετά τη χρήση του ADSM, το χρησιμοποείς σαν δεύτερο αριθμό και κάνεις ό,τι και στην πρώτη περίπτωση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έχω F2G2 και πριν λίγο

δέχτηκα τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών

της Vodafone σε αυτό το κινητό.Eχει τύχει σε άλλον;

Το νούμερό μου που το βρήκαν αφού ποτέ δεν είχα

Vodafone αν δεν το έδωσε η ίδια η Wind;

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έχω F2G2 και πριν λίγο

δέχτηκα τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών

της Vodafone σε αυτό το κινητό.Eχει τύχει σε άλλον;

Το νούμερό μου που το βρήκαν αφού ποτέ δεν είχα

Vodafone αν δεν το έδωσε η ίδια η Wind;

 

Ετσι κάνουν και εμενα μου τηλεφωνησαν (εχω παγιο vodafone) απο cosmote και οταν τους ρωτησα πως με βρηκαν μου ειπαν οτι περνουν στη σειρα τηλεφωνα.

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να ετοιμάζει μετά από κανένα δίμηνο θα το πάρει πίσω :X

 

Πόσο έχω ξενερώσει... :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στο forum.Nα ρωτήσω κάτι,σήμερα ενεργοποιήθηκε η φορητότητα που είχα κάνει από Q σε F2G,μήπως γνωρίζετε πόσος χρόνος πρέπει να περάσει για να ξανακάνω φορητότητα σε Q (η χρεώσεις του "απλού" f2g πλέον είναι φωτιά σε σχέση με Q);

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στο forum.Nα ρωτήσω κάτι,σήμερα ενεργοποιήθηκε η φορητότητα που είχα κάνει από Q σε F2G,μήπως γνωρίζετε πόσος χρόνος πρέπει να περάσει για να ξανακάνω φορητότητα σε Q (η χρεώσεις του "απλού" f2g πλέον είναι φωτιά σε σχέση με Q);

 

Στη θεση σου θα εκανα φορητοτητα στο frog που βγαζει καλυτερες προσφορες οπως η τελευταια με το διπλασιασμο καθε καρτας μεχρι 31/5 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=150442&page=82 . Και για να απαντησω στην ερωτηση σου, μπορεις να κανεις ακομα και αυριο αιτηση φορητοτητας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...