Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορούμε εμείς οι F2G2 να ενεργοποιήσουμε κάποιο προπληρωμένο πακέτο για το Non Stop της παρέας;:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε εμείς οι F2G2 να ενεργοποιήσουμε κάποιο προπληρωμένο πακέτο για το Non Stop της παρέας;:worry:

 

Εγω παντως μπορω κανονικα να ενεργοποιησω ολα τα non stop. Καλεεσε 1265 και δες και μονος σου αν ειναι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε εμείς οι F2G2 να ενεργοποιήσουμε κάποιο προπληρωμένο πακέτο για το Non Stop της παρέας;:worry:

 

κανονικα ολα τα nonstop μπορούμε.

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου λύση στο πρόβλημα-θέμα αυτό είναι ότι έχω 3 αριθμούς, 1 για κάθε εταιρεία.

Έχω CU για να με καλούν όσοι έχουν CU, What' up για να με καλούν όσοι έχουν What' s up και ένα F2G2 για να κάνω τυχόν κλήσεις που θα διαρκέσουν ένα Α χρονικό διάστημα.

Θα μου πει κανείς ότι θα καεί ο εγκέφαλός μου. Εντάξει, δεκτό, αλλά μακάρι στο θέμα του SIM Cloning να βγει ένα σύστημα όπου θα έχεις σε 1 κάρτα SIM και τους 3 αριθμούς που θα είναι από διαφορετικά δίκτυα ο καθένας και θα είναι και οι 3 ταυτόχρονα ενεργοποιημένοι και θα δέχεσαι και θα κάνεις κλήσεις σε όποιον θέλεις ανεξαρτήτως δικτύου που βρίσκεται για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Αυτά από μένα!:D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου λύση στο πρόβλημα-θέμα αυτό είναι ότι έχω 3 αριθμούς, 1 για κάθε εταιρεία.

Έχω CU για να με καλούν όσοι έχουν CU, What' up για να με καλούν όσοι έχουν What' s up και ένα F2G2 για να κάνω τυχόν κλήσεις που θα διαρκέσουν ένα Α χρονικό διάστημα.

Θα μου πει κανείς ότι θα καεί ο εγκέφαλός μου. Εντάξει, δεκτό, αλλά μακάρι στο θέμα του SIM Cloning να βγει ένα σύστημα όπου θα έχεις σε 1 κάρτα SIM και τους 3 αριθμούς που θα είναι από διαφορετικά δίκτυα ο καθένας και θα είναι και οι 3 ταυτόχρονα ενεργοποιημένοι και θα δέχεσαι και θα κάνεις κλήσεις σε όποιον θέλεις ανεξαρτήτως δικτύου που βρίσκεται για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Αυτά από μένα!:D

 

Το δικό μου το πρόβλημα μου το έλυσε η Vodafone από μόνη της, γιατί πλέον δε χρειάζεται να κουβαλάω το cu μαζί μου, μπορούν να με πέρνουν και στη σύνδεση ή να μου στέλνουν sms. (Παρεπιπτόντως αυτό είναι το σημαντικό των κλήσεων προς όλους που δεν έχει δώσει η cosmote.) Οπότε πλέον κινούμαι με ένα τηλέφωνο, και ευτυχώς που δεν έχω κάποιον που να θέλω να επικοινωνώ με what's up ή με wind, γιατί εκεί αυτό που αναφέρεις θα ήταν ότι πιο χρήσιμο!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου λύση στο πρόβλημα-θέμα αυτό είναι ότι έχω 3 αριθμούς, 1 για κάθε εταιρεία.

Έχω CU για να με καλούν όσοι έχουν CU, What' up για να με καλούν όσοι έχουν What' s up και ένα F2G2 για να κάνω τυχόν κλήσεις που θα διαρκέσουν ένα Α χρονικό διάστημα.

Θα μου πει κανείς ότι θα καεί ο εγκέφαλός μου. Εντάξει, δεκτό, αλλά μακάρι στο θέμα του SIM Cloning να βγει ένα σύστημα όπου θα έχεις σε 1 κάρτα SIM και τους 3 αριθμούς που θα είναι από διαφορετικά δίκτυα ο καθένας και θα είναι και οι 3 ταυτόχρονα ενεργοποιημένοι και θα δέχεσαι και θα κάνεις κλήσεις σε όποιον θέλεις ανεξαρτήτως δικτύου που βρίσκεται για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Αυτά από μένα!:D

Αυτό θα ήταν τέλειο.Μακάρι να γινόταν κάποτε.:):)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήταν τέλειο.Μακάρι να γινόταν κάποτε.:):)

παίρνετε από hong kong ένα triple sim phone και ειστε εντάξει, ναι έχουν βγει κι αν οχι παίρνετε έστω ένα dual sim που έχω πάρει κι εγώ σε φίλο με το ίδιο πρόβλημα κί έχει και μια δεύτερη συσκευή για ττο τρίτο νούμερο και πλέον ειναι μια χαρά όλα λειτουργούν παράλληλα!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παίρνετε από hong kong ένα triple sim phone και ειστε εντάξει, ναι έχουν βγει κι αν οχι παίρνετε έστω ένα dual sim που έχω πάρει κι εγώ σε φίλο με το ίδιο πρόβλημα κί έχει και μια δεύτερη συσκευή για ττο τρίτο νούμερο και πλέον ειναι μια χαρά όλα λειτουργούν παράλληλα!

 

υπαρχει κινητο τηλεφωνο που να λειτουργουνε ταυτοχρονα και 3 σιμ και να δεχεσαι κλησεις ταυτοχρονα και απο τα 3 δικτυα θα ειναι τελειο διοτι θα εχεις παντα σημα. ειχα δει ενα κινητο με 3 σιμ αλλα οι δυο λειτουργουσανε ταυτοχρονα και επρεπε να αλλαζεισ για να λειτουργει η τριτη σιμ. to dual sim που αναφερεις παραπανω δεν λειτουργουνε ταυτοχρονα και οι δυο σιμ αλλα πρεπει να τις αλλαζεις απο το μενου που δινει η συγκεκριμενη πατεντα. το μονο που χρησιμευει ειναι οτι δεν βγαζεις και δεν βαζεις σιμ απλα το αλλαζεις απο το μενου που σου δινει. το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να δεχεσαι κλησεις και απο τις δυο σιμ και να στελνεις μυνηματα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κινητο τηλεφωνο που να λειτουργουνε ταυτοχρονα και 3 σιμ και να δεχεσαι κλησεις ταυτοχρονα και απο τα 3 δικτυα θα ειναι τελειο διοτι θα εχεις παντα σημα. ειχα δει ενα κινητο με 3 σιμ αλλα οι δυο λειτουργουσανε ταυτοχρονα και επρεπε να αλλαζεισ για να λειτουργει η τριτη σιμ. to dual sim που αναφερεις παραπανω δεν λειτουργουνε ταυτοχρονα και οι δυο σιμ αλλα πρεπει να τις αλλαζεις απο το μενου που δινει η συγκεκριμενη πατεντα. το μονο που χρησιμευει ειναι οτι δεν βγαζεις και δεν βαζεις σιμ απλα το αλλαζεις απο το μενου που σου δινει. το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να δεχεσαι κλησεις και απο τις δυο σιμ και να στελνεις μυνηματα.

 

Για triple sim αν και νομίζω υπάρχουν πλέον αλλά έλεγξε το ebay δε λέω με σιγουριά για dual sim υπάρχουν χιλιάδες τηλέφωνα από 50ευρώ. Σε κινέζικο αντίγραφο του diamond πάντως οι κάρτες λειτουργούν παράλληλα και δέχεσαι κλήσεις και μηνύματα κανονικά κι από τις δύο sim, φιλαράκι βολεύτηκε απίστευτα, εγώ πλέον με το free2go2 είχε βολευτεί σε μια κάρτα sim οπότε δε μου χρειάστηκε ακόμα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όπως πήγα σήμερα να τσεκάρω το υπόλοιπο μου στο non stop της παρέας, για να δω που βρίσκομαι διαβάζω το παρακάτω:

"Για χρήση non stop, έχετε 1848 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 1878 δωρεάν sms, μέχρι τις 03/03/2010."

 

Σημείωση: Σε πακέτο F2G2

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Όπως πήγα σήμερα να τσεκάρω το υπόλοιπο μου στο non stop της παρέας, για να δω που βρίσκομαι διαβάζω το παρακάτω:

"Για χρήση non stop, έχετε 1848 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 1878 δωρεάν sms, μέχρι τις 03/03/2010."

 

Σημείωση: Σε πακέτο F2G2

 

Πόσα είχες μέσα πριν ;:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι κόλλημα του συστήματος. Μου είχε τύχει και σε μένα στον αριθμό What's up που έχω και την επόμενη μέρα είχε διορθωθεί μόνο του.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έπρεπε να ανοίξω νέο θέμα απλά ήθελα να μάθω τι σκέφτονται οι συνδρομητές της καρτοκινητής τηλεφωνίας wind.

  1. Πιστεύετε ότι η wind θα απαντήσει στην προσφορά CALL THEM ALL 1500 της cosmote?
  2. Αν απαντήσει θα είναι η ίδια?
  3. Αν απαντήσει θα κάνετε χρήση της προσφοράς ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

1) OXI , η προσφορά της WIND είναι πολύ καλύτερη γιατί δίνει 1500 σε ΟΛΑ τα WIND και Q, και όχι μόνο στα μισά καρτοκινητά όπως η Cosmote Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Για triple sim αν και νομίζω υπάρχουν πλέον αλλά έλεγξε το ebay δε λέω με σιγουριά για dual sim υπάρχουν χιλιάδες τηλέφωνα από 50ευρώ. Σε κινέζικο αντίγραφο του diamond πάντως οι κάρτες λειτουργούν παράλληλα και δέχεσαι κλήσεις και μηνύματα κανονικά κι από τις δύο sim, φιλαράκι βολεύτηκε απίστευτα, εγώ πλέον με το free2go2 είχε βολευτεί σε μια κάρτα sim οπότε δε μου χρειάστηκε ακόμα

 

Triple sim TRIPLE STANDBY δεν έχω συναντήσει ποτέ.

Triple sim DUAL STANDBY, ΝΑΙ υπάρχουν.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

1) OXI , η προσφορά της WIND είναι πολύ καλύτερη γιατί δίνει 1500 σε ΟΛΑ τα WIND και Q, και όχι μόνο στα μισά καρτοκινητά όπως η Cosmote

 

επισης ξεχασες να πεις οτι η wind τα δινει κ τζαμπα...δε σε χρεωνει 3ευρω!ασε που σου δινει κ διπλασιασμο....!!!βεβαια θα ηταν καλυτερο να στα εδινε ολα αυτα με καρτα των 5ευρω αλλα δε πειραζει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ θεωρώ καλύτερη όλων την προσφορά της Wind, αλλά μη λέμε ότι το δίνει και τσάμπα... Και αυτή όσο και η Vodafone σε βάζουν πρώτα να ανανεώσεις.Δεκτό ότι τα χρήματα αυτά δεν ξοδεύονται και τα χρησιμοποιείς όπως και όποτε θες, αλλά και πάλι, τσάμπα με την κυριολεκτική έννοια του όρου δεν είναι.

 

Παρ'όλα αυτά, δεν αναιρείται το γεγονός ότι η προσφορά της Wind είναι η καλύτερη( λόγω του διπλασιασμού σε σχέση με την Vodafone)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έπρεπε να ανοίξω νέο θέμα απλά ήθελα να μάθω τι σκέφτονται οι συνδρομητές της καρτοκινητής τηλεφωνίας wind.

  1. Πιστεύετε ότι η wind θα απαντήσει στην προσφορά CALL THEM ALL 1500 της cosmote?
  2. Αν απαντήσει θα είναι η ίδια?
  3. Αν απαντήσει θα κάνετε χρήση της προσφοράς ή όχι.

 

Δεν έχει λόγο να απαντήσει. Η προσφορά της wind είναι πολύ καλύτερη από της cosmote για τους λόγους που εχουν ήδη αναλυθεί

Link to comment
Share on other sites

Πόσα είχες μέσα πριν ;:worry::worry:

 

Είχα 900 και κάτι απο την ενεργοποιηση του Ιανουαρίου, έβαλα πάλι τα 1200 στις 31/1/2010 για να να το εχω και τον Φεβρουάριο. Ήδη απο την πρώτη στιγμή είχα 2000 λεπτά και sms αλλά φανάστηκα ότι μόλις μπει ο Φεβρουάριος θα λήξουν τα παλιά. Τελικά δεν έληξαν και έχω όοολο αυτόν τον χρόνο ομιλίας προς F2G:X

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έπρεπε να ανοίξω νέο θέμα απλά ήθελα να μάθω τι σκέφτονται οι συνδρομητές της καρτοκινητής τηλεφωνίας wind.

  1. Πιστεύετε ότι η wind θα απαντήσει στην προσφορά CALL THEM ALL 1500 της cosmote?
  2. Αν απαντήσει θα είναι η ίδια?
  3. Αν απαντήσει θα κάνετε χρήση της προσφοράς ή όχι.

 

Aν απαντήσει πιστεύω ότι πολλοι θα ανταποκριθούν, γιατί άλλο δέκα ευρώ, αλλο τρία!

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Aν απαντήσει πιστεύω ότι πολλοι θα ανταποκριθούν, γιατί άλλο δέκα ευρώ, αλλο τρία!

 

Στη Wind βάζεις 10 ευρώ και έχεις 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς Wind και Q και διπλάσιο χρόνο ομιλίας, ενώ στη Cosmote βάζεις 10 ευρώ, σου μένουν 8 ευρώ και κάτι και πληρώνεις άλλα 3 ευρώ για να έχεις τα 1500 λεπτά και sms.

 

Wind: 18 ευρώ και 1500' και 1500 sms

Cosmote: 5 ευρώ και 1500' και 1500 sms.

 

Το μόνο θετικό στην Cosmote είναι ότι μπορείς να έχεις την υπηρεσία και με μία κάρτα των 5 ευρώ. ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες για πείτε μου λίγο. Στην προσφορά του 2009 χρειάστηκε ποτέ να αγοράσετε πέρα από την προσφορά άλλο πακέτο χρόνου ομιλίας? Το ρωτάω διότι αν έχετε την νέα καρτοκινητή της wind και να θέλετε δεν θα μπορείτε ενώ με το f2g θα μπορείτε. Στην περίπτωση αυτή τα 1200+1200 κοστίζουν 7 ευρώ από 3 ευρώ που κοστίζουν του whatsup για 1500+1500. Επιπλέον να προσθέσω ότι με την προσφορά της wind έχεις ποιό πολλούς προορισμούς απ' ότι έχεις στο f2g με αποτέλεσμα να καταναλώνονται ποιό γρήγορα τα 1500+1500. Για τον λόγο αυτό πιστεύω ότι η wind θα δώσει το ίδιο πακέτο στα f2g πακέτα. Κρατήστε το.

Αν είμαι λάθος πείτε το διότι δεν κάνω χρήση καρτοκινητής wind. Μην κάνω το ίδιο λάθος που έκανα παραπάνω και παρεξηγήθηκα.

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έπρεπε να ανοίξω νέο θέμα απλά ήθελα να μάθω τι σκέφτονται οι συνδρομητές της καρτοκινητής τηλεφωνίας wind.

  1. Πιστεύετε ότι η wind θα απαντήσει στην προσφορά CALL THEM ALL 1500 της cosmote?
  2. Αν απαντήσει θα είναι η ίδια?
  3. Αν απαντήσει θα κάνετε χρήση της προσφοράς ή όχι.

 

οχι δεν το νομιζω διοτι η προσφορα ειναι καλυτερη διοτι μπορεις να παρεις οποιον αριθμο θελεις wind δεν παιζει εαν ειναι free to go ή οχι ενω η κοσμοτε αποκλειστικα μονο προς what's up τοσο καιρο περιμεναμε και ακομα. τι να πω τον ανταγωνισμο δεν τον κοιταει. αλλα και τι την νοιαζει αφου εχει πολυ ογκο συμδρομητων οποτε δεν την πειραζει εαν χασει η οχι κοσμο. αφου ολος ο κοσμος παραπονιεται διοτι δεν μπορει να επικοινωνησει οποτε το χρειαζεται. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΦΟΥ ΟΛΟΙ ΠΕΡΑΠΟΝΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΝΕ ... ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ WHAT'S UP.. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Είχα 900 και κάτι απο την ενεργοποιηση του Ιανουαρίου, έβαλα πάλι τα 1200 στις 31/1/2010 για να να το εχω και τον Φεβρουάριο. Ήδη απο την πρώτη στιγμή είχα 2000 λεπτά και sms αλλά φανάστηκα ότι μόλις μπει ο Φεβρουάριος θα λήξουν τα παλιά. Τελικά δεν έληξαν και έχω όοολο αυτόν τον χρόνο ομιλίας προς F2G:X

Είναι κόλλημα του συστήματος αυτό. Κοίταξε το ξανά σε λίγες μέρες και θα δεις ότι θα το υπόλοιπο θα είναι κάτω από 1.200' :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στην προσφορά του 2009 χρειάστηκε ποτέ να αγοράσετε πέρα από την προσφορά άλλο πακέτο χρόνου ομιλίας? Το ρωτάω διότι αν έχετε την νέα καρτοκινητή της wind και να θέλετε δεν θα μπορείτε ενώ με το f2g θα μπορείτε.

 

Όχι γιατί πολύ απλά στη προσφορά του 2009 η χρέωση ήταν ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο οπότε ο χρόνος δε τελείωνε ποτέ αφού και 5sec να μιλούσες αφαιρούσε μόνο 5sec (άσχετα που διαφήμιζε χρέωση ανά 3λεπτο) στα non stop όμως χρεώνει ανά 3λεπτο οπότε ο χρόνος εξαφανίζεται χωρίς καν να το αντιληφθείς. Ευτυχώς στη νέα καρτοκινητη ειναι ανά δευτερολεπτο έστω με ελάχιστη χρέωση τα 30 sec

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...