Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη θεση σου θα εκανα φορητοτητα στο frog που βγαζει καλυτερες προσφορες οπως η τελευταια με το διπλασιασμο καθε καρτας μεχρι 31/5 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=150442&page=82 . Και για να απαντησω στην ερωτηση σου, μπορεις να κανεις ακομα και αυριο αιτηση φορητοτητας.

 

Για Q ρωταει.....

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ F2G ετοιμαζει κατι........:D
\

 

Μια απορία έχω από τότε που μπήκα στο Forum: από που τα μαθαίνετε όλοι όταν πρόκειταιμια εταιρία να βγάλει κάτι? έχετε γνωστούς στις εταιρίες κινητής και απλά μαθαίνετε πως θα βγάλουν κάτι? αν ναι πάω πάσο.Απλά ρωτάω για να μην τρέφουμε ελπίδες άδικα...

Link to comment
Share on other sites

\

 

Μια απορία έχω από τότε που μπήκα στο Forum: από που τα μαθαίνετε όλοι όταν πρόκειταιμια εταιρία να βγάλει κάτι? έχετε γνωστούς στις εταιρίες κινητής και απλά μαθαίνετε πως θα βγάλουν κάτι? αν ναι πάω πάσο.Απλά ρωτάω για να μην τρέφουμε ελπίδες άδικα...

 

Σε τετοιο φορουμ λογικο ολο και καποιος να ειναι απο ''μεσα''.Εμεις δεν πρεπει ομως να δενουμε σχοινι-κορδονι οτι λεει καποιος που λεει οτι ξερει κατι....

Link to comment
Share on other sites

\

 

Μια απορία έχω από τότε που μπήκα στο Forum: από που τα μαθαίνετε όλοι όταν πρόκειταιμια εταιρία να βγάλει κάτι? έχετε γνωστούς στις εταιρίες κινητής και απλά μαθαίνετε πως θα βγάλουν κάτι? αν ναι πάω πάσο.Απλά ρωτάω για να μην τρέφουμε ελπίδες άδικα...

 

Φίλε Juamx θα σου πω σε ότι αφορά εμένα και τις όποιες πληροφορίες που παραθέτω στο forum.

Πρώτον δεν δουλεύω σε καμία εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Δεύτερον διαχειρίζομαι περίπου 150 συνδέσεις συμβολαίου φίλων-συναδέλφων-συγγενών από χόμπι με συνέπεια πάντα να είμαι ενημερωμένος.

Τρίτον την όποια πληροφορία την αντλώ από το internet που όπως ανέφερα και πριν συνέχεια ψάχνω για προσφορές-υπηρεσίες κτλ.

Τέταρτον γνωρίζω τον τρόπο αντίδρασης των εταιρειών.

Πέμπτον έχω και λίγο τύχη.

 

Για το τελευταίο θα σου πω τι έγινε πέρυσι με την προσφορά της 2009 της cosmote.

Περιμένοντας την απάντηση της cosmote στον ανταγωνισμό έστειλα το 2009 στο 1313 και ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία 2 μέρες πριν ανακοινωθεί. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να με καλέσουν από την cosmote και να μου ζητούν από που το έμαθα. Φυσικά όταν τους τα είπα όλα σταμάτησαν να με ενοχλούν αν ακαι δεν ξέρω κατά πόσο με πίστεψαν.

Φέτος την προσφορά του1500+1500 πάλι κάπως έτσι έγινε καθώς επίσης και για αυτή που θα έρθει.

Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Καλα για f2g2 δε νομιζω, να δουμε κατι. Αλλα κατι αντιστοιχο με το cu στο f2g θα ηταν ευπροσδεκτο!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Juamx θα σου πω σε ότι αφορά εμένα και τις όποιες πληροφορίες που παραθέτω στο forum.

Πρώτον δεν δουλεύω σε καμία εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Δεύτερον διαχειρίζομαι περίπου 150 συνδέσεις συμβολαίου φίλων-συναδέλφων-συγγενών από χόμπι με συνέπεια πάντα να είμαι ενημερωμένος.

Τρίτον την όποια πληροφορία την αντλώ από το internet που όπως ανέφερα και πριν συνέχεια ψάχνω για προσφορές-υπηρεσίες κτλ.

Τέταρτον γνωρίζω τον τρόπο αντίδρασης των εταιρειών.

Πέμπτον έχω και λίγο τύχη.

 

Για το τελευταίο θα σου πω τι έγινε πέρυσι με την προσφορά της 2009 της cosmote.

Περιμένοντας την απάντηση της cosmote στον ανταγωνισμό έστειλα το 2009 στο 1313 και ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία 2 μέρες πριν ανακοινωθεί. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να με καλέσουν από την cosmote και να μου ζητούν από που το έμαθα. Φυσικά όταν τους τα είπα όλα σταμάτησαν να με ενοχλούν αν ακαι δεν ξέρω κατά πόσο με πίστεψαν.

Φέτος την προσφορά του1500+1500 πάλι κάπως έτσι έγινε καθώς επίσης και για αυτή που θα έρθει.

Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

 

Πως ξερεις τις εντολες απεξω και τα ενεργοποιεις πριν ανακοινωθουν? Δηλαδη τωρα εχεις βρει και την προσφορα που εχουν ετοιμασει και την απολαμβανεις?

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως ξερεις τις εντολες απεξω και τα ενεργοποιεις πριν ανακοινωθουν? Δηλαδη τωρα εχεις βρει και την προσφορα που εχουν ετοιμασει και την απολαμβανεις?

:lol:

 

Φίλε πραγματικά έτυχε. Για την τωρινή δεν ξέρω κατά πόσο και πότε θα την ανακοινώσει.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

Αν εγω τωρα για να δοκιμασω παω στη νεα καρτοκινητη, κ δε μ'αρεσει... μπορω τον αλλο μηνα να γυρισω στο f2g1 ή 2 ξερω γω?

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

Αν εγω τωρα για να δοκιμασω παω στη νεα καρτοκινητη, κ δε μ'αρεσει... μπορω τον αλλο μηνα να γυρισω στο f2g1 ή 2 ξερω γω?

 

Σε απλο F2G θα μπορεις μονο....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

Αν εγω τωρα για να δοκιμασω παω στη νεα καρτοκινητη, κ δε μ'αρεσει... μπορω τον αλλο μηνα να γυρισω στο f2g1 ή 2 ξερω γω?

τα πακέτα αυτά έχουν καταργηθεί εδώ και λίγες μέρες οπότε επιστροφή δεν υπάρχει, ειδικά αν εισαι στο free2go2 με 0,10 ευρώ το λεπτό σκέψου το αρκετές φορές πριν πας νεα wind καρτοκινητή. Περίμενε όμως και την άλλη βδομάδα γιατί σίγουρα θα έχουμε απάντηση της wind στη νέα προσφορά του cu και η ελπίδα να δώσει το αντίστοιχο στο free2go υπάρχει ακόμα...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω τηλέφωνο ένα ελληνικό κινητό που είναι στο εξωτερικό, εγώ πόσο θα χρεώνομαι? Κανονικά σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο, όπως αν αυτό βρισκόταν στην Ελλάδα? Το άλλο κινητό θα χρεώνεται κάτι? Τα ενεργοποιημένα προπληρωμένα πακέτα υποθέτω δεν μετράνε για αυτές τις περιπτώσεις ε?
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω τηλέφωνο ένα ελληνικό κινητό που είναι στο εξωτερικό, εγώ πόσο θα χρεώνομαι? Κανονικά σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο, όπως αν αυτό βρισκόταν στην Ελλάδα? Το άλλο κινητό θα χρεώνεται κάτι? Τα ενεργοποιημένα προπληρωμένα πακέτα υποθέτω δεν μετράνε για αυτές τις περιπτώσεις ε?

 

Aν πάρεις εσύ ελληνικό κινητό χρεώνεσαι ακριβώς όσο θα χρεωνόσουν αν ήταν ο άλλος στην Ελλάδα συμφωνα με το τιμοκατάλογο τω χρεώσεων άλλωστε δε μπορεις εσυ να ξερειςπου βρισκεται ο άλλος. Φυσικά αν έχεις κάποιο πακέτο νον στοπ μιλάς δωρεάν με το κινητό κι ας ειναι στο εξωτερικό. Το κινητό που είναι στο εξωτερικό όταν το καλείς χρεώνεται με ο,23 ευρώ το λεπτό. Εδω http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1335&langID=1 οι υπόλοιπες χρεώσεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου θα εκανα φορητοτητα στο frog που βγαζει καλυτερες προσφορες οπως η τελευταια με το διπλασιασμο καθε καρτας μεχρι 31/5 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=150442&page=82 . Και για να απαντησω στην ερωτηση σου, μπορεις να κανεις ακομα και αυριο αιτηση φορητοτητας.

Thanx για τις πληροφορίες.:)

Απλώς όταν έκανα την αίτηση για φορητότητα ίσχυε ακόμα η δέσμευση τιμής (καταργήθηκε λίγες μέρες αργότερα)και έτσι την πάτησα...

Δεν είχα κανένα πρόβλημα με Q.

 

Off Topic:Πράγματι είναι καλή προσφορά από την Frog (Cote),αλλά μετά από το μαρτύριο (ελέω πιταρισμένου δικτύου) που τράβηξα ακόμα και σε συμβόλαιο,θα προτιμήσω να τους αποφύγω.

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Juamx θα σου πω σε ότι αφορά εμένα και τις όποιες πληροφορίες που παραθέτω στο forum.

Πρώτον δεν δουλεύω σε καμία εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Δεύτερον διαχειρίζομαι περίπου 150 συνδέσεις συμβολαίου φίλων-συναδέλφων-συγγενών από χόμπι με συνέπεια πάντα να είμαι ενημερωμένος.

Τρίτον την όποια πληροφορία την αντλώ από το internet που όπως ανέφερα και πριν συνέχεια ψάχνω για προσφορές-υπηρεσίες κτλ.

Τέταρτον γνωρίζω τον τρόπο αντίδρασης των εταιρειών.

Πέμπτον έχω και λίγο τύχη.

 

Για το τελευταίο θα σου πω τι έγινε πέρυσι με την προσφορά της 2009 της cosmote.

Περιμένοντας την απάντηση της cosmote στον ανταγωνισμό έστειλα το 2009 στο 1313 και ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία 2 μέρες πριν ανακοινωθεί. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να με καλέσουν από την cosmote και να μου ζητούν από που το έμαθα. Φυσικά όταν τους τα είπα όλα σταμάτησαν να με ενοχλούν αν ακαι δεν ξέρω κατά πόσο με πίστεψαν.

Φέτος την προσφορά του1500+1500 πάλι κάπως έτσι έγινε καθώς επίσης και για αυτή που θα έρθει.

Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

 

Οκ Respect!!! Και ξέρεις γιατί, διότι σε καταλαβαίνω. μου έχει τύχει και εμένα όπως εχθές με την 5ευρη στο CU (έκανα ανανέωση και μου ήρθε μήνυμα ότι πήρα λεπτά και μηνύματα προς CU - και μετά πήρα στο 1286 για να μάθω. Εγώ θέλω πραγματικά να ασχοληθώ με τις τηλεπικοινωνίες όταν τελειώσω το πανεπιστήμιο και μάλιστα θέλω να κάνω και την πτυχιακή μου για την αγορά κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα... Το MyPhone είναι πολύ έγκυρη πηγή και για αυτό το επισκέπτομαι συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Thanx για τις πληροφορίες.:)

Απλώς όταν έκανα την αίτηση για φορητότητα ίσχυε ακόμα η δέσμευση τιμής (καταργήθηκε λίγες μέρες αργότερα)και έτσι την πάτησα...

Δεν είχα κανένα πρόβλημα με Q.

 

Off Topic:Πράγματι είναι καλή προσφορά από την Frog (Cote),αλλά μετά από το μαρτύριο (ελέω πιταρισμένου δικτύου) που τράβηξα ακόμα και σε συμβόλαιο,θα προτιμήσω να τους αποφύγω.

όντως οι πιο άτυχοι είστε όσοι δε προλάβατε, δύο φίλοι μου ειχαν αποφασίσει να γυρίσουν το συμβόλαιο τους σε free2go2 για να μην έχουν δύο κάρτες αλλά δε πρόλαβαν... ευτυχώς λόγω διαφόρων γεγονότων δεν ειχαμε προλάβει να κάνουμε αιτήσεις μετατροπής πάλι καλά γιατί εμένα θα κηνυγούσαν.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παιδια περιμενω ενα αριθμό με φορητότητα να μου ερθει στην wind-καρτοκινητό την επόμενη εβδομάδα, επειδη απ'ότι διαβάζω δεν θα μπορώ να πάω στο f2g2 (ενω όταν έκανα την αίτηση φορητότητας ίσχυε η δεσμευση τιμής), σε ποιό άλλο συμφέρον πρόγραμμα να πάω? (με τα σημερινά δεδομένα)

 

επειδή έχω ηδη εναν αριθμο f2g2 που χρησιμοποιώ, σκέφτομαι όταν έρθει και ο άλλος αριθμός με την φορητότητα να παρω την 2in1sim ωστε να έχω τα 2 καρτοκινητα σε μια κάρτα. αξίζει?

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

παιδια περιμενω ενα αριθμό με φορητότητα να μου ερθει στην wind-καρτοκινητό την επόμενη εβδομάδα, επειδη απ'ότι διαβάζω δεν θα μπορώ να πάω στο f2g2 (ενω όταν έκανα την αίτηση φορητότητας ίσχυε η δεσμευση τιμής), σε ποιό άλλο συμφέρον πρόγραμμα να πάω? (με τα σημερινά δεδομένα)

 

επειδή έχω ηδη εναν αριθμο f2g2 που χρησιμοποιώ, σκέφτομαι όταν έρθει και ο άλλος αριθμός με την φορητότητα να παρω την 2in1sim ωστε να έχω τα 2 καρτοκινητα σε μια κάρτα. αξίζει?

Ίσως αν κάνεις ακύρωση φορητότητας να προλάβεις και τον δεύτερο f2g2 αριθμό σου.;)

 

Φυσικά και αξίζει, απλά θα πρέπει να κάνεις την αγγαρεία της αλλαγής από τη μια SIM στην άλλη. Δηλαδή, προφανώς, να χρησιμοποιείς την f2g2 για επικοινωνία με δίκτυα εκτός WIND και την Νέα Καρτοκινητή για εντός WIND.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια περιμενω ενα αριθμό με φορητότητα να μου ερθει στην wind-καρτοκινητό την επόμενη εβδομάδα, επειδη απ'ότι διαβάζω δεν θα μπορώ να πάω στο f2g2 (ενω όταν έκανα την αίτηση φορητότητας ίσχυε η δεσμευση τιμής), σε ποιό άλλο συμφέρον πρόγραμμα να πάω? (με τα σημερινά δεδομένα)

 

επειδή έχω ηδη εναν αριθμο f2g2 που χρησιμοποιώ, σκέφτομαι όταν έρθει και ο άλλος αριθμός με την φορητότητα να παρω την 2in1sim ωστε να έχω τα 2 καρτοκινητα σε μια κάρτα. αξίζει?

 

Λογικά νέα καρτοκινητή θα πας για το bonus και τα 1500 λεπτά με κάθε ανανέωση. Άλλωστε ποια πακέτα πάνε όλα νέα καρτοκινητή και free2go απέμειναν. Οι χρεώσεις είναι ίδιες την ομιλία και στο sms πιο φτηνό το free2go. Αλλά μια 2in1 είναι μάλλον η καλύτερη λύση που σκέφτομαι κι εγώ. Περίμενε μέσα στη βδομάδα να δούμε και την απάντηση της wind στη προσφορά του cu αν η νέα προσφορά είναι για free2go κάτι πάει α γίνει αν για νέα καρτοκινητη ειναι μονόδρομος

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μολις ολοκληρωθει η φορητότητα και βάλω την 1η κάρτα ανανέωσης θα διπλασιαστεί? (όπως όταν ακυρώνεις συμβόλαιο)?

H υπηρεσια "bonus εισερχομενων κλησεων" εξακολουθεί να ισχύει? μπορεί να ενεργοποιηθεί και στην νέα καρτοκινητή?

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

μολις ολοκληρωθει η φορητότητα και βάλω την 1η κάρτα ανανέωσης θα διπλασιαστεί? (όπως όταν ακυρώνεις συμβόλαιο)?

H υπηρεσια "bonus εισερχομενων κλησεων" εξακολουθεί να ισχύει? μπορεί να ενεργοποιηθεί και στην νέα καρτοκινητή?

 

δεν πρεπει να ισχυει απο οτι ξερω αφορουσε μονο το free to go.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μολις ολοκληρωθει η φορητότητα και βάλω την 1η κάρτα ανανέωσης θα διπλασιαστεί?

Με το που το ενεργοποιήσεις, έχεις WIND Νέα Καρτοκινητή.

Συνεπώς, ανανεώνοντας με κάρτα ανανέωσης, διπλασιάζεται το υπόλοιπο της κάρτας σου και έχεις 1.500 & 1.500 sms προς ΟΛΗ τη WIND

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να ισχυει απο οτι ξερω αφορουσε μονο το free to go.

το bonus εισερχομενων κλησεων εννοεις ή τον διπλασιασμό?

Link to comment
Share on other sites

το bonus εισερχομενων κλησεων εννοεις ή τον διπλασιασμό?

Το bonus εισαρχόμενων κλήσεων έχει καταργηθεί στη Νέα Καρτοκινητή. Αυτό εννοεί.

 

Για το διπλασιασμό ισχύει αυτό που σου έγραψα εγώ πιο πάνω.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...