Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σχέση έχει η κάρτα σιμ με την υπηρεσία δικτύου ή το οικονομικό πακέτο;;

 

Ρωτα τη wind εαν πας και κανεις αντικατασταση καρτα sim η με τα δυο νουμερα διαγραφεται αυτοματα το F2G2 και γινεται το απλο!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών ή το είδες στην πράξη;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα τη wind εαν πας και κανεις αντικατασταση καρτα sim η με τα δυο νουμερα διαγραφεται αυτοματα το F2G2 και γινεται το απλο!!!

 

Δεν υπάρχει αυτό που λες. Ισχύει αυτό που λέει ο Παναγιώτης.

 

άρα δεν υπάρχει f2g 1,2,3......... αλλά μόνο f2g

 

Προ πολλού έχουν καταργηθεί αυτά. Τώρα μόνο WIND Νέα Καρτοκινητή και WIND Free2Go.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα τη wind εαν πας και κανεις αντικατασταση καρτα sim η με τα δυο νουμερα διαγραφεται αυτοματα το F2G2 και γινεται το απλο!!!

αυτό ποιος στο είπε, εγώ ρώτησα σε 2 καταστήματα wind και με διαβεβαίωσαν ότι δεν έχει σχέση η υπηρεσία δικύου με τη νέα sim που μεταφέρεται οτιδήποτε πακέτο έχεις και μου φαίνεται και λογικό αυτοί απλά αλλάζουν τη sim ή το περνάνε σε μια sim 2in1 γιατι ν΄αλλάζει κάτι στις υπηρεσίες σου;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

αυτό ποιος στο είπε, εγώ ρώτησα σε 2 καταστήματα wind και με διαβεβαίωσαν ότι δεν έχει σχέση η υπηρεσία δικύου με τη νέα sim που μεταφέρεται οτιδήποτε πακέτο έχεις και μου φαίνεται και λογικό αυτοί απλά αλλάζουν τη sim ή το περνάνε σε μια sim 2in1 γιατι ν΄αλλάζει κάτι στις υπηρεσίες σου;

 

Ισχυει αυτο που σας ειπα, παρτε και το 1260 αν δεν πιστευετε.

 

Στο είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών ή το είδες στην πράξη;

 

Στο 1260! Ηθελα να κανς με τα 2νουμερα σε μια sim και πηρα να ρωτησω! Διαγραφεται αυτοματα το F2G2!!!

Edited by Petros the Great
***** Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ. ******
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχουμε δεν αλλαζει, αλλα αν χασεις την καρτα sim και πας για αλλαγη διαγραφεται το πακετο επισης οταν πας και βαλεις δυο νουμερα σε μια sim!

 

Με την υπηρεσία 2in1 όντως χάνεται το πακέτο F2G2. Με την απλή αντικατάσταση όμως της κάρτας SIM παραμένει. Την αντικατέστησα την Παρασκευή και εξακολουθώ να έχω το πακέτο F2G2.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Στο 1260 είναι αλλού ξημερωμένοι...:mad:

Αυτό ακριβώς που λες, τη μετατροπή δηλαδή σε 2in1 την έκανε μέλος από εδώ μέσα και δεν είχε τέτοιο πρόβλημα!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στο 1260 είναι αλλού ξημερωμένοι...:mad:

Αυτό ακριβώς που λες, τη μετατροπή δηλαδή σε 2in1 την έκανε μέλος από εδώ μέσα και δεν είχε τέτοιο πρόβλημα!

 

Το έπαθα εγώ γι αυτό το λέω με σιγουριά. Έβαλα ένα f2g2 καi ενα νέα wind καρτοκινητη σε 2ιn1 και έγιναν και τα δύο απλά f2g.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

To ξαναγράφω, το 2ιν1 εχει και παγιο. Τα twin sim κινητά (2 ταυτόχρονα λeιτουργούντες sim) που κyκληφορούν και οικονομικά ειναι και ευέλικτα και απλά.. Εχει η samsung 2-3 μοντέλα η jaga 2-3 και κατι άλλα κινέζικα που μοιαζουν με nokia, se, aple και ότι άλλο θες και σε λιγο θα βγάλει και η ίδια η nokia. Ειναι λιγο περιορισμένη η γκάμα αλλά κάνεις την δουλειά σου!! Το κυριότερο αν θες εχεις sim από ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ εταιρίες πχ w-up και f2g

 

δεν εχει αγχος για τις προθέσεις και τα αστεράκια οποιασδηποτε wind

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα εγώ γι αυτό το λέω με σιγουριά. Έβαλα ένα f2g2 καi ενα νέα wind καρτοκινητη σε 2ιn1 και έγιναν και τα δύο απλά f2g.

προφανώς όμως ενεργοποίησες τις προωθήσεις μεταξύ των αριθμών, σου τράβηξε από τη κάρτα σου 3,57 ευρώ και γι΄αυτο πήγες σε απλό free2go αν δε τις ενεργοποιήσεις δεν αλλάζεις πακέτο όπως γράφει στους όρους

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

που μαθαίνεις το υπολοιπο των 1500'? (στη νεα καρ) tnx!

 

καλεις 1268 κ πατας 2 η στελνεις κενο μηνυμα στο 1209!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ερώτηση: έβαλα προπληρωμένο NS7 adsm στις 20 του μηνός το μεσημέρι?

Πότε θα λήξει (εφτά μέρες μετά?) Στις 28/2 ή στις 26 ή στις 27???

 

Υπάρχει αντίστοιχο θέμα αποκλειστικά για το ADSM, όπου και θα βρεις την απάντηση ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2891479#post2891479

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2890728#post2890728

Link to comment
Share on other sites

προφανώς όμως ενεργοποίησες τις προωθήσεις μεταξύ των αριθμών, σου τράβηξε από τη κάρτα σου 3,57 ευρώ και γι΄αυτο πήγες σε απλό free2go αν δε τις ενεργοποιήσεις δεν αλλάζεις πακέτο όπως γράφει στους όρους

 

Ναι. Όπως το λες έγινε.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Όπως το λες έγινε.

 

Πιστεύω πως γι΄αυτο δημιουργήθηκε το πρόβλημα, δεν είχες ρωτήσει στο κατάστημα πριν στο περάσουν σε 2in1 τι σου ειχαν πει;

στους όρους γράφει

 

"Στην περίπτωση χρήσης καρτοκινητού αριθμού, η υπηρεσία έκπτωσης 100% στην προώθηση μεταξύ των δύο αριθμών προσφέρεται μόνο στα ειδικά 2inOne For All και 2inOne Free2Go οικονομικά προγράμματα, όπως αυτά αναλύονται παρακάτω και όπως ισχύουν."

 

"ο συνδρομητής με οικονομικό πακέτο Free2Go μεταφέρεται στο οικονομικό πακέτο 2inOne Free2Go, ενώ αναφορικά με τα υπόλοιπα πακέτα καρτοκινητής τηλεφωνίας οι συνδρομητές μεταφέρονται στο οικονομικό πακέτο 2inOne ForAll."

 

"Στην περίπτωση που δεν υπάρχει υπόλοιπο κατά την αλλαγή σε 2inOne κάρτα τότε ο συνδρομητής δεν αλλάζει οικονομικό πακέτο και φυσικά δεν έχει την έκπτωση 100% στις προωθήσεις μεταξύ των δύο αριθμών"

 

Εσένα ενεργοποιήθηκαν και μεταφέρθηκες στο 2in1one free2go δηλαδή το κλασικό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλα στο νεο καρτοκινητο δεν μπορει να σου δωσει καποιος χρονο ομιλιας??μεταφορα χρονου ομιλιας εννοω απο καρτοκινητο wind...επιχειρησα και τπτ!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα στο νεο καρτοκινητο δεν μπορει να σου δωσει καποιος χρονο ομιλιας??μεταφορα χρονου ομιλιας εννοω απο καρτοκινητο wind...επιχειρησα και τπτ!!!

προφανώς και όχι αφού δεν υποστηρίζει την υπηρεσία wind sharing που υπάρχει μόνο στο free2go. Ούτε να στείλεις μπορείς από wind καρτοκινητή αλλά ούτε και να πάρεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω f2go και το σκεφτομαι για τη νεα καρτοκινητη.Αν υποθεσουμε οτι βαζει καποιος 10ευρω και διπλασιαζεται ο χρονος ομιλιας και απο τα 20 ευρω ξοδευει σε ενα μηνα τα 15. Τα υπολοιπα 5 μενουν στην καρτα ή χάνονται?
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω f2go και το σκεφτομαι για τη νεα καρτοκινητη.Αν υποθεσουμε οτι βαζει καποιος 10ευρω και διπλασιαζεται ο χρονος ομιλιας και απο τα 20 ευρω ξοδευει σε ενα μηνα τα 15. Τα υπολοιπα 5 μενουν στην καρτα ή χάνονται?

 

μενουν!

τα πρωτα 10 φευγουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ στις πρωτες 15 μερες............

τα υπολοιπα 10 μενουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

πχ.

αν βαλεις 10 ευρω θα σου δωσεια αλλα 10..............δηλαδη συνολο 20΄.

οταν καταναλωσεις 7 ευρω μεχρι το περας της 15 μερας απ τη στιγμη της ενεργοποιησης, τοτε θα χασεις 3 και θα σου μεινουν τα υπολοιπα 10.

αυτα τα 10 που σου μενουν δεν υπαρχει χρονικο περιθωριο καταναλωσης!

 

το προγραμμα ενεργοποιηται καθε φορα που βαζεις μια ανανεωση των 10 και ανω, ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω f2go και το σκεφτομαι για τη νεα καρτοκινητη.Αν υποθεσουμε οτι βαζει καποιος 10ευρω και διπλασιαζεται ο χρονος ομιλιας και απο τα 20 ευρω ξοδευει σε ενα μηνα τα 15. Τα υπολοιπα 5 μενουν στην καρτα ή χάνονται?

 

όλοι νομίζω στην ίδιά φάση είμαστε, έχει λήξει κι εμενα το νον στοπ απο χθες και απλά περιμενω 1-2 μερες να δω αν θ βγαλει τιποτα σαν του cu για free2go. Η αλήθεια είναι ότι περα του βασικού μου αριθμού free2go2 έχω και άλλα μια καβάτζα free2go2 οπότε σκέφτομαι η να έχω τη sim ή να τα κάνω 2in1 απλά επειδή το 90% των κλήσεων μου γινεται προς wind κι εχω και αρκετά συμβόλαια η νέα καρτοκινητή με την ισχύουσα μορφή με συμφέρει αυτό που με ανησυχεί επειδή η wind δεν έχει βγαλει ημερομηνία λήξης της προσφοράς είναι πότε θα κόψει το bonus του διπλασιασμού;; γιατι αν το κόψει φυσικά και δε θα συμφέρει κανέναν πια και δυστυχώς η αξιοπιστία της wind με ανησυχεί, μπορεί με τοσο διαφήμιση να μαζέψει το κόσμο στο πακέτο και εκεί κάτά το καλοκαιράκι να μη της κάνει τη μπινια; τι λέτε πόσο προβλέπεται να κρατάει το bonus εγώ ειμαι απαισιοδοξος γι΄αυτο το σκεφτομαι... αυτο με τα απεριοριστα προς wind ξέρω ότι λόγω vodafone θα μας κρατήσει για 1,5 χρονο ακόμα το bonus ομως; εδώ σας θέλω...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγω γυρισα απο f2g2 σε νεα καρτοκινητη και προσωπικα με συμφερει παρα πολυ γιατι τα 3-4 νουμερα που μιλαω συνεχεια ειναι wind.

Οσο διαρκει το bonus διαπλασιασμου, ειναι μια χαρα η νεα καρτοκινητη. Αν τολμησουν να το κοψουν....θα την κοψω και εγω:)

Link to comment
Share on other sites

To ξαναγράφω, το 2ιν1 εχει και παγιο. Τα twin sim κινητά (2 ταυτόχρονα λeιτουργούντες sim) που κyκληφορούν και οικονομικά ειναι και ευέλικτα και απλά.. Εχει η samsung 2-3 μοντέλα η jaga 2-3 και κατι άλλα κινέζικα που μοιαζουν με nokia, se, aple και ότι άλλο θες και σε λιγο θα βγάλει και η ίδια η nokia. Ειναι λιγο περιορισμένη η γκάμα αλλά κάνεις την δουλειά σου!! Το κυριότερο αν θες εχεις sim από ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ εταιρίες πχ w-up και f2g

 

δεν εχει αγχος για τις προθέσεις και τα αστεράκια οποιασδηποτε wind

 

παραπληροφορεις,θελω να πιστευω απο αγνοια. Το 2in1 καρτοκινητο-καρτοκινητο δεν εχει κανενα παγιο. Μια απλη επαληθευση απο το σαιτ της wind θα σε πεισει. Μονο το 2in1 συνδεση-συνδεση εχει καποιο χαμηλο παγιο. Να μην λεμε οτι θελουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sorry φιλε δεν το ήξερα.¨:( Το 2006 που το ρώτησα για συμβόλαιο με κάρτα ΕΙΧΕ πάγιο και όχι μικρό (2-3Ε αν και δεν θυμάμε καλά και ΔΕΝ το θεωρώ μικρό οταν ειναι κοντά 10% του μην. παγίου μου). Επίσεις είχες ολα αυτά τα προβλήματα με προθήσεις και αν θα ισχυαν τα non stop, και πολλές άλλες ασάφειες και αστεράκια που ούτε οι πωλητές απαντούσαν σωστά.

 

Με τα 2 sim τηλέφωνα κανεις καλυτερα την δουλειά σου, αν και σε περιορίζει στις συσκευές.. (δεν μπορώ πχ να έχω το Omnia μου)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...