Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:whistle: καλα τοσο μεγαλη επιτυχια εχει η νεα καρτοκινητη γι αυτο και δεν απανταει τιποτα η wind στη νεα προσφορα του cu?εμα δεν εξηγειται αλλιως......να μου πεις βεβαια οτι το cu δεν κανει και προωθηση της νεας του προσφορας αλλα τελος παντων πρεπει να δωσει κατι και η wind στο F2G....ε ας απαντησει κατι και ας το δωσει και στη νεα καρτοκινητη!

Bασικά αντικειμενικά να το δούμε παρόλο που εμάς τους free2go δε μας συμφέρει η wind έχει δώσει τη καλύτερη προσφορά στη καρτοκινητή γι΄αυτό και δεν έχει λόγο να απαντήσει. Η voda δίνει με 10€ απεριοριστα προς voda και με 5€ απεριοριστα προς cu. Η wind δίνει με 10€ απεριοριστα προς wind και επιπλέον 10€ bonus χρονο ομιλίας για 15 ημέρες οπότε σάφώς συμφέρει παραπάνω γι΄αυτο δεν απαντά. Αν και μακάρι να δουμε κάτι αλλά μάλλον η wind περιμένει τη cote η cote τη wind και το σκέφτεται παράλληλα και δε βλέπω να δούμε κάτι άλλο. Αν και σημερα είναι κρίσιμη μέρα Παρασκευή βράδυ βγαινουν προσφορές πολλές φορές

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να ανανεωσω το νον στοπ και το συστημα δεν με αφηνει. παταω το 8 που ειναι τα 1200 λεπτα και μηνυματα και δεν δεχεται το συστημα την επιλογη. καμια ιδεα?

 

 

Επειδή το προσπάθησα κι εγώ (για την επιλογή 850+150 για σταθερά) και μου έλεγε τα ίδια, λέω μήπως ετοιμάζονται να το διακόψουν για τα f2g έτσι ώστε να οδηγήσουν τους κατόχους να μεταφερθούν στη νέα καρτοκινητή;

Αν δε κάνω λάθος έχεις f2g2.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το προσπάθησα κι εγώ (για την επιλογή 850+150 για σταθερά) και μου έλεγε τα ίδια, λέω μήπως ετοιμάζονται να το διακόψουν για τα f2g έτσι ώστε να οδηγήσουν τους κατόχους να μεταφερθούν στη νέα καρτοκινητή;

Αν δε κάνω λάθος έχεις f2g2.

τι μήνυμα βγάζει δηλαδή;; γιατι εγω όταν πάρω μου λεει αναλυτικά τα πακέτα, πατάτε το νούμερο που θέλετε και τι ακριβώς λέει;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

άλλο πάλι και αυτό :mad:

 

Θελω να ρωτήσω την wind, εντάξει καλά κάνει και τα αλλάζει καθε τόσο και τα κάνει μπάχαλο, αλλά ΓΙΑΤΙ ΚΡΑΤΑΕΙ το σλόγκαν ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΛΑ.:cry:

Ποιο το απλό στο ΝΕΟ καρτοκινητό.. και εξηγώ

Εχει χρέωση 0,35' / Min με ελάχιστη τα 30' και sms 0,085 εκτώς αν βάλεις τουλάχιστον 1 κάρτα των 10 το μηνα, και θα σου διπλασιαστεί μέχρι τις 15 επόμενες αν τη φας γιατί μετά χανονται, και μέχρι 3 κάρτες και και.. :wacko:

 

Αυτό ειναι ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΟ από το παλιό f2g2 f2g1 :confused:

Εκεί είχες το πολύπλοκο ολοι 0.10 (0.20) και τα sms 0,04 πάντα, βάλεις δεν βάλεις κάρτα, και αν ήθελες τσαμπα με άλλλα F2G έδεινες κάτι παραπάνω το μήνα.. Ετσι πολύπλοκα:O

Και τώρα το απλοποίησαν ,,,,

Επίσης, όλοι οι συνδρομητές Καρτοκινητής WIND κερδίζουν αυτόματα και διπλάσιο χρόνο ομιλίας με κάθε ανανέωση από €10 και άνω για να μιλούν με όλους ανεξαρτήτως δικτύου*.

 

Συγκεκριμένα, με κάθε ανανέωση από €10 και άνω, οι συνδρομητές Καρτοκινητής WIND κερδίζουν διπλάσιο χρόνο ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας ο οποίος ισχύει για 15 ημέρες από την ημερομηνία ανανέωσης αξίας ίσης ή μεγαλύτερης των €10.

Ο μέγιστος αριθμός απόδοσεων του Δωρεάν Διπλάσιου Χρόνου Ομιλίας προς όλους είναι 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα και το συνολικά αποδιδόμενο ποσό δεν μπορεί να υπερβαίνει τα €50 ανά ημερολογιακό μήνα :wacko:

 

ε ΟΧΙ και ΑΠΛΟ :vava:

Να αλλάξουν το σλόγκαν τουλάχιστον :O

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποιησα τελικα. Μετα απο 70 προσπαθειες και καμια 20αρια τηλεφωνα στο cc καταφερα και το ενεργοποιησα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα νούμερο για την ενημέρωση του έξτρα χρόνου...;;

 

Αυτού του διπλασιασμού της κάρτας σε κάθε ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα νούμερο για την ενημέρωση του έξτρα χρόνου...;;

 

Αυτού του διπλασιασμού της κάρτας σε κάθε ανανέωση.

 

Κενό μήνυμα στο 1209 η κλήση στο 1268.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα το χρόνο μου με 2 κάρτες των 5 ευρώ και δε διπλασιάστηκε ο χρόνος ομιλίας ούτε πήρα τα λεπτά πρoς wind.Ξέρει κανείς γιατί;

 

Αυτή στη wind έχουν εξυπηρέτηση πελατών που να βγαίνει άνθρωπος ή μόνο ηχογραφήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα το χρόνο μου με 2 κάρτες των 5 ευρώ και δε διπλασιάστηκε ο χρόνος ομιλίας ούτε πήρα τα λεπτά πρoς wind.Ξέρει κανείς γιατί;

 

Αυτή στη wind έχουν εξυπηρέτηση πελατών που να βγαίνει άνθρωπος ή μόνο ηχογραφήσεις;

 

γιατι πρεπει να βαλεις απο 10αρα καρτα κ πανω.....!!!οχι 5+5!!!!!!και ναι εχουν εξυπηρετηση που να βγαινει ανθρωπος....καλεις 1260 κ πατας το 8.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ερώτηση: έβαλα προπληρωμένο NS7 adsm στις 20 του μηνός το μεσημέρι?

Πότε θα λήξει (εφτά μέρες μετά?) Στις 28/2 ή στις 26 ή στις 27???

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μονο να μην σταματισουν κανενα f2g2 ....

 

Και να το σταματήσουν, υπάρχει όπως αναφέρθηκε η προσφορά του FROG, που βγάζει την ίδια χρέωση με το F2G2 (και τη μισή του F2G2 όταν μηλάς με άλλα FROG).

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Και να το σταματήσουν, υπάρχει όπως αναφέρθηκε η προσφορά του FROG, που βγάζει την ίδια χρέωση με το F2G2 (και τη μισή του F2G2 όταν μηλάς με άλλα FROG).

Λάθος κάνεις φίλε μου!

 

Η παρούσα προσφορά του Frog είναι 0,10€/1' προς κινητά Frog και 0,21€/1' προς τα υπόλοιπα δίκτυα.

Και για τα μηνύματα είναι 0,02€/sms προς Frog και 0,04€/sms προς τα υπόλοιπα δίκτυα.

 

Το WIND F2G2 έχει 0,10€/1' προς τα πάντα όλα, 0,02€/sms προς F2G(και μάλλον WIND Νέα Καρτοκινητή) και 0,04€/sms προς όλα τα υπόλοιπα δίκτυα.

 

Εν ολίγοις, οι χρεώσεις του Frog μοιάζουν περισσότερο, αν όχι τελείως, σε αυτές του WIND International.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις φίλε μου!

 

Η παρούσα προσφορά του Frog είναι 0,10€/1' προς κινητά Frog και 0,21€/1' προς τα υπόλοιπα δίκτυα.

Και για τα μηνύματα είναι 0,02€/sms προς Frog και 0,04€/sms προς τα υπόλοιπα δίκτυα.

 

Το WIND F2G2 έχει 0,10€/1' προς τα πάντα όλα, 0,02€/sms προς F2G(και μάλλον WIND Νέα Καρτοκινητή) και 0,04€/sms προς όλα τα υπόλοιπα δίκτυα.

 

Εν ολίγοις, οι χρεώσεις του Frog μοιάζουν περισσότερο, αν όχι τελείως, σε αυτές του WIND International.

 

 

Με την παρούσα προσφορά οι τιμές του frog είναι

Η παρούσα προσφορά του Frog είναι 0,05€/1' προς κινητά Frog και 0,105€/1' προς τα υπόλοιπα δίκτυα.

Και για τα μηνύματα είναι 0,01€/sms προς Frog και 0,02€/sms προς τα υπόλοιπα δίκτυα.

 

Αλλα εδώ πρέπει να μιλάμε για το F2G και όχι για το frog.

 

H ερώτηση που θα θελα να κάνω είναι..

Η 11αρα πάει? Πλέον μόνο 10αρα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση.

Πεινασμένοι είστε και ονειρεύεστε χαμηλότερες τιμές;

Δεν μειώσανε τις τιμές. Τα λεφτά που βάζουμε διπλασιάζουν.

Άρα, δεν έχουμε 5 λεπτά το λεπτό σε χρόνο ομιλίας αλλά με την ίδια τιμή διπλάσιο χρόνο ομιλίας.

Μην τα μπερδεύετε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση.

Πεινασμένοι είστε και ονειρεύεστε χαμηλότερες τιμές;

Δεν μειώσανε τις τιμές. Τα λεφτά που βάζουμε διπλασιάζουν.

Άρα, δεν έχουμε 5 λεπτά το λεπτό σε χρόνο ομιλίας αλλά με την ίδια τιμή διπλάσιο χρόνο ομιλίας.

Μην τα μπερδεύετε.

 

Εμένα καλύτερο μου φαίνεται το να διλασιάσουν το χρόνο από το να μειώσουν τις τιμές, γιατί τις μειωμένες τιμές στις ξανανεβάζουν, το χρόνο όμως δεν μπορούν να στον πάρουν από μέσα... :)

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Με την παρούσα προσφορά οι τιμές του frog είναι

Η παρούσα προσφορά του Frog είναι 0,05€/1' προς κινητά Frog και 0,105€/1' προς τα υπόλοιπα δίκτυα.

Και για τα μηνύματα είναι 0,01€/sms προς Frog και 0,02€/sms προς τα υπόλοιπα δίκτυα.

 

Αλλα εδώ πρέπει να μιλάμε για το F2G και όχι για το frog.

 

H ερώτηση που θα θελα να κάνω είναι..

Η 11αρα πάει? Πλέον μόνο 10αρα?

Σύμφωνοι φίλε μου, αλλά οι τιμές αυτέ που αναφέρεις, είναι προσφορά που ισχύει μέχρι τέλος Μαΐου αν δεν κάνω λάθος.

Μετά θα ξαναεπιστρέψουν οι χρεώσεις που έγραψα παραπάνω.

Στο WIND F2G2 οι χρεώσεις είναι οι ίδιες και οι αυτές μια ζωή.

 

Εμένα καλύτερο μου φαίνεται το να διλασιάσουν το χρόνο από το να μειώσουν τις τιμές, γιατί τις μειωμένες τιμές στις ξανανεβάζουν, το χρόνο όμως δεν μπορούν να στον πάρουν από μέσα... :)

Ναι αλλά ο διπλασιασμός δεν θα ισχύει για πάντα. Είναι πρόσκαιρος.

Η παραπάνω απάντηση μου σε καλύπτει νομίζω.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι φίλε μου, αλλά οι τιμές αυτέ που αναφέρεις, είναι προσφορά που ισχύει μέχρι τέλος Μαΐου αν δεν κάνω λάθος.

Μετά θα ξαναεπιστρέψουν οι χρεώσεις που έγραψα παραπάνω.

Στο WIND F2G2 οι χρεώσεις είναι οι ίδιες και οι αυτές μια ζωή.

 

 

Ναι αλλά ο διπλασιασμός δεν θα ισχύει για πάντα. Είναι πρόσκαιρος.

Η παραπάνω απάντηση μου σε καλύπτει νομίζω.:)

 

Εσυ πλι με ποια σιγουρια λες οτι οι χρεωσεις του f2g2 θα ειναι για μια zωη? Ξερεις κατι που δεν ξερουμε? Εγω πιστευω οτι οταν η wind δει πως η νεα καρτοκινητη δεν "τραβαει" θα κοψει το 0.10/λεπτο για να μας αναγκασει να παμε εκει.

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Εσυ πλι με ποια σιγουρια λες οτι οι χρεωσεις του f2g2 θα ειναι για μια zωη? Ξερεις κατι που δεν ξερουμε? Εγω πιστευω οτι οταν η wind δει πως η νεα καρτοκινητη δεν "τραβαει" θα κοψει το 0.10/λεπτο για να μας αναγκασει να παμε εκει.

Κάνεις λάθος διότι οι συνδρομητές που έχουν F2G2 είναι μετρημένοι στα δάχτυλα σε σχέση με το σύνολο των συνδρομητών που βρίσκονται στη WIND.

Αυτό που ίσως πειράξουν λόγω αποτυχίας της Νέας Καρτοκινητής θα είναι το F2G.

Πλέον τα παλαιά πακέτα 'Δέσμευση Τιμής' ανήκουν στο παρελθόν και είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν πρόκειται να επεμβούν ξανά, πόσο μάλλον δε σε παλαιά πακέτα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος διότι οι συνδρομητές που έχουν F2G2 είναι μετρημένοι στα δάχτυλα σε σχέση με το σύνολο των συνδρομητών που βρίσκονται στη WIND.

Αυτό που ίσως πειράξουν λόγω αποτυχίας της Νέας Καρτοκινητής θα είναι το F2G.

Πλέον τα παλαιά πακέτα 'Δέσμευση Τιμής' ανήκουν στο παρελθόν και είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν πρόκειται να επεμβούν ξανά, πόσο μάλλον δε σε.. παλαιά πακέτα.

 

Μακαρι να ειναι οπως τα λες. Ειμαι και γω μια κατοχος f2g2 και επειδη ξερω οτι η καλη μας η Wind αλλαzει συχνα (προφανως για να μην βαριομαστε!) τα πακετα της ελεγα μην ξερεις κατι παραπανω.

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το F2G2 είναι μακράν το καλύτερο πακέτο για όσους μιλάνε με όλες τις εταιρίες. 10cents το λεπτό απο το πρώτο δευτερόλεπτο δεν πρόκειται να ξαναγίνει, και απορώ πώς βγάλανε τέτοια προσφορά. Ελπίζω πως δεν θα το καταργήσουν. Οσοι το έχουν ακόμα είναι πολύ τυχεροί και προτείνω να μην το αλλάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το F2G2 είναι μακράν το καλύτερο πακέτο για όσους μιλάνε με όλες τις εταιρίες. 10cents το λεπτό απο το πρώτο δευτερόλεπτο δεν πρόκειται να ξαναγίνει, και απορώ πώς βγάλανε τέτοια προσφορά. Ελπίζω πως δεν θα το καταργήσουν. Οσοι το έχουν ακόμα είναι πολύ τυχεροί και προτείνω να μην το αλλάξουν.

 

Κορόιδα είμαστε;

Εδώ μιλάγαμε με 0,10 ευρώ όταν ο οτε χρέωνε με 0,135 ευρώ!

Αλλά εδώ που τα λέμε εγώ θα επιμένω ότι πρέπει να απαιτήσουν οι υπόλοιποι χρήστες να ρίξουν τις τιμές διότι είναι πάρα πολύ υψηλές. Και να το απαιτήσουν εκμεταλλευόμενοι την οικονομική κρίση.

"Πως θα έρθουν καλύτερες μέρες κύριοι και κυρίες;"

Και στο κάτω κάτω της γραφής δεν υπάρχει και κάποιος ακριβός οικονομικός λόγος να χρεωνόμαστε τις εθνικές κλήσεις πιο ακριβές και από τις κλήσεις στο εξωτερικο!

Είναι αδιανόητο!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για να καταλάβω κάτι.

το f2g2 μας τελείωσε πλέον; ισχύει μόνο γι αυτούς που το είχαν ενεργοποιήσει; οι νέοι δεν μπορούνε πλέον;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για να καταλάβω κάτι.

το f2g2 μας τελείωσε πλέον; ισχύει μόνο γι αυτούς που το είχαν ενεργοποιήσει; οι νέοι δεν μπορούνε πλέον;

 

Οσοι το εχουμε δεν αλλαζει, αλλα αν χασεις την καρτα sim και πας για αλλαγη διαγραφεται το πακετο επισης οταν πας και βαλεις δυο νουμερα σε μια sim!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η κάρτα σιμ με την υπηρεσία δικτύου ή το οικονομικό πακέτο;;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...