Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγες ημέρες έλεγα ότι η wind θα απαντήσει στο call1500 της cosmote και στην προσφορά του cu της vodafone. Κάποιοι με λέγανε τρελό διότι, όπως λέγανε, η προσφορά της Νέας Καρτοκινητής ήταν η καλύτερη.

  1. Ρωτάω λοιπόν τι είναι καλύτερο.
  2. Πείτε μου έναν λόγο να βάλει κάρτα κάποιος που έχει f2g για όλο το 2010 πέραν της περίπτωσης που το έχει ως κύριο νούμερο.
  3. Πείτε μου έναν λόγο να αγοράσει κάποιος τα πακέτα non stop ομιλίας και ADSM για τα f2g.
  4. Πείτε μου από που θα έχει έσοδα η wind για να καλύψει τα έξοδά της και να πληρώσει τους εργαζόμενους της.

Αν δεν πιάσει και αυτή η προσφορά βλέπω λουκέτο και απολύσεις.

Δεν έχω κάτι με την wind απλά γνωρίζω δύο παλικάρια που δουλεύουν στην wind και πολύ φοβάμαι ότι θα χάσουν την δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το ότι η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο.

 

Μια ερώτηση προς τους f2g2 το διασταυρώσατε ότι συνεχίζεται να είστε στο ίδιο πακέτο και δε σας μετέφερε στο κανονικό f2g;

Ρωτώ γιατί την αλλαγή θα την κάνουν πολλοί και δε θέλω να τους το πω και να τους πάρω στο λαιμό μου. :O

 

ναι....ειμαι ακομα στο f2g2 :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageID=2041

 

ευγε Wind..... :)...

 

...εισαι μακραν η καλυτερη

Τρομερή η προσφορά!

Το σερφάρισμα αφορά gint ή gwap?

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ήθελα να φύγω από τη wind και να πάρω κ όλο το σόι μαζί μου (τους γύρισα απο κοτέ,q,voda σε wind για να μιλάμε μεταξύ μας). Μπράβο στη wind, τελικά όσο κ να γκρινιάζουμε, ότι προσφορά να βγάλουν οι άλλοι, τη wind δεν την φτάνουν. Μάλλον θα κάτσω τελικά :)

 

Χαμένη δεν θα βγεί, άλλωστε βάζω κάθε μήνα 20ε σίγουρα για να μιλάω με όλους τους υπόλοιπους (και με f2g2 μιλάω ΠΟΛΥ)

Link to comment
Share on other sites

...

Αν δεν πιάσει και αυτή η προσφορά βλέπω λουκέτο και απολύσεις.

Δεν έχω κάτι με την wind απλά γνωρίζω δύο παλικάρια που δουλεύουν στην wind και πολύ φοβάμαι ότι θα χάσουν την δουλειά τους.

 

Όσο γι΄αυτό, έτσι όπως έχουμε γίνει γενικώς, ισχύει το, "κι όποιος αντέξει".

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή η προσφορά!

Το σερφάρισμα αφορά gint ή gwap?

 

Με gint!!! Με gwap χρεωνει!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα την υπηρεσία με κλήση και πήρα επιβεβαίωση ότι ενεργοποιήθηκε.

Αλλά όταν έκανα χρήση (με gint) το υπόλοιπο από +4,5 πήγε στα -5,5. τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση και ένα ευγενικό παλικάρι κατέγραψε το πρόβλημα. Τι να πω; κλασική WIND.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα την υπηρεσία με κλήση και πήρα επιβεβαίωση ότι ενεργοποιήθηκε.

Αλλά όταν έκανα χρήση (με gint) το υπόλοιπο από +4,5 πήγε στα -5,5. τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση και ένα ευγενικό παλικάρι κατέγραψε το πρόβλημα. Τι να πω; κλασική WIND.

 

Εγω παντως 2 ωρες τωρα που ειμαι στο ιντερνετ με gint, δεν μου εχει αφαιρεσει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη!!! Εαν εχετε gps και ανοιξετε τους χαρτες χρεωνει κανονικα!!!! Ειναι μονο για σερφαρισμα το internet!!!!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη!!! Εαν εχετε gps και ανοιξετε τους χαρτες χρεωνει κανονικα!!!! Ειναι μονο για σερφαρισμα το internet!!!!

 

Λες και για email px Νοκια μειλ ή emoze να ισχυει το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη!!! Εαν εχετε gps και ανοιξετε τους χαρτες χρεωνει κανονικα!!!! Ειναι μονο για σερφαρισμα το internet!!!!

 

Δεν μπορεί να γίνεται αυτό. Άλλαξε το προφίλ με το οποίο συνδέετε το A-GPS του κινητού σου και από το gwap βάλε το gint.

Link to comment
Share on other sites

Λες και για email px Νοκια μειλ ή emoze να ισχυει το ιδιο?

 

Δε ξερω, εγω ανοιξα για λιγο τους χαρτες να το ελεξω και μου φαγε 1ευρω και κατι, αντιθετα σε ιστο και opera σερφαρη κανονικα δωρεαν με wind internet!!! Και επισης με σερφαρισμα μεσω gprs χρεωνει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεαν λεπτα κ sms ισχυουν για κλησεις κ sms απο free2go προς νεα καρτοκινητη??? Η ειναι μονο απο free2go προς free2go???

 

Απ'ότι κατάλαβα από την ανακοίνωση, τα δωρεάν λεπτά ομιλίας και τα δωρεάν sms είναι μόνο προς F2G.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα το υπολοιπο πηγε -6ευρω και κατι λεπτα!! Ελεος δηλαδη.

 

Δεν μπορεί να γίνεται αυτό. Άλλαξε το προφίλ με το οποίο συνδέετε το A-GPS του κινητού σου και από το gwap βάλε το gint.

 

Πως αλλαζει σε νοκια ε 52?

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Με gint!!! Με gwap χρεωνει!

Θα περίμενε κανείς το αντίτροφο, να μην χρεώνει με gwap, και να υπάρχει η αμφιβολία αν χρεώνει ή όχι με gint...

 

Ενεργοποίησα την υπηρεσία με κλήση και πήρα επιβεβαίωση ότι ενεργοποιήθηκε.

Αλλά όταν έκανα χρήση (με gint) το υπόλοιπο από +4,5 πήγε στα -5,5. τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση και ένα ευγενικό παλικάρι κατέγραψε το πρόβλημα. Τι να πω; κλασική WIND.

...κάτι που επιβεβαιώνεται από το παραπάνω

Παιδια το gwind δουλευει το internet η θελει gwap?

gwind? :P

 

Εγω παντως 2 ωρες τωρα που ειμαι στο ιντερνετ με gint, δεν μου εχει αφαιρεσει τιποτα.

Δεν χρεώνεται πάντα άμεσα. Δοκίμασε να αποσυνδεθείς από το internet, να περιμένεις κανα 10λεπτο, και ξαναδοκίμασε να δεις το υπόλοιπο και πες μας

 

Δε ξερω, εγω ανοιξα για λιγο τους χαρτες να το ελεξω και μου φαγε 1ευρω και κατι, αντιθετα σε ιστο και opera σερφαρη κανονικα δωρεαν με wind internet!!! Και επισης με σερφαρισμα μεσω gprs χρεωνει.

Δεν έχει σημασία η εφαρμογή, έχει σημασία το προφίλ των ρυθμίσεων που χρησιμοποιείς ανά πάσα στιγμη. Εσύ ποιο χρησιμοποιείς? Και πως είσαι σίγουρος ότι ο Opera δεν χρεώνει, από τη στιγμή που ήδη χρεώθηκες. Άλλωστε αυτό έρχεται σε αντιδιαστολή με το "Και επισης με σερφαρισμα μεσω gprs χρεωνει."

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζει σε νοκια ε 52?

 

Μενού-Ρυθμίσεις-Γενικές-Εντοπισμός Θέσης-Διακομιστής Εντοπισμού.

Link to comment
Share on other sites

@l3ft3r1s

Εδω και κανα μισαωρο εχω βγει και δεν με εχει χρεωσει μεχρι στιγμης.

Τι να πω..τοσο δυσκολο ειναι να πουν με τι προφιλ πρεπει να μπαινουμε?

 

Παντως και να με χρεωσει θα παρουν κλασικα ενα ωραιο email και θα μου τα ξαναβαλουν τα λεφτα οπως και παλιοτερα !

Link to comment
Share on other sites

Θέλει μεγάλη προσοχή με την "δωρεάν" πρόσβαση στο internet που προσφέρεται από το νέο πρόγραμμα....

(να αναφέρω ότι δεν είχα προηγούμενη εμπειρία με πρόσβαση από το κινητό - άρα τα gint και gwap που αναφέρθηκαν πιο πριν δε τα γνώριζα)

 

Λοιπόν, έκανα μια δοκιμή να μπω στο Internet από το κινητό - δε το χρησιμοποίησα ούτε λεπτό - και μετά από λίγη ώρα διαπίστωσα ότι το υπόλοιπο του λογαριασμού μου είναι μείον 6 euro!

 

Μάλλον δεν είμαι ο μόνος που την "πάτησε" και ίσως ήταν ένας εύκολος τρόπος να βγουν μερικά χρήματα από το νέο πρόγραμμα...

 

Πάντως θα το ψάξω το θέμα και θα επικοινωνήσω με τη Wind..

Link to comment
Share on other sites

@l3ft3r1s

Εδω και κανα μισαωρο εχω βγει και δεν με εχει χρεωσει μεχρι στιγμης.

Τι να πω..τοσο δυσκολο ειναι να πουν με τι προφιλ πρεπει να μπαινουμε?

 

Το 1260 και η κυρία Π... απάντησε ότι δεν παίζει ρόλο το προφίλ.

Τα παιδιά του forum λένε ότι με gwap χρεώνει σίγουρα.

Το έχω δοκιμάσει με gint από τις 19:14 και μέχρι τώρα 20:33 δεν με χρέωσε.

Το gwap δεν πρόκειται να το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Το 1260 και η κυρία Π... απάντησε ότι δεν παίζει ρόλο το προφίλ.

Τα παιδιά του forum λένε ότι με gwap χρεώνει σίγουρα.

Το έχω δοκιμάσει με gint από τις 19:14 και μέχρι τώρα 20:33 δεν με χρέωσε.

Το gwap δεν πρόκειται να το δοκιμάσω.

 

Βασικα το 1260 λογω πολλων περιστατικων δεν το εχω σε εκτιμηση.

Αλλα αφου ειπε οτι δεν παιζει ρολο το προφιλ, οσους σας χρεωσε με τηλεφωνο ή μειλ να ζητησετε τα λεφτα πισω, θα αργησει 3-4 μερες αλλα θα τα παρετε.

 

Αντε να δουμε..πειραματοζωα γινομαστε σε καθε νεα προσφορα της wind :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω απο τις 17.00 που το ενεργοποιησα σερφαρα κανονικα και εστειλα emails με προφιλ internet (gint) και δεν χρεωθηκα τιποτα...μεχρι πριν απο λιγο οπου πλεον εχω μειον υπολοιπο. Ημουν η πρωτη που ποσταρα ποσο καλη ειναι η προσφορα και μπραβο της...αλλα τελικα απατεωνες θα παραμεινουν μια zωη. Απο την μια το 1260 λεει με οποιο προφιλ και να χρησιμοποιησουμε δεν χρεωνωμαστε και τελικα ολοι καταληγουμε να εχουμε μειον υπολοιπο.
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά του forum λένε ότι με gwap χρεώνει σίγουρα.

Βασικά όσοι χρεώθηκαν μέχρι τώρα απ ότι είδα gint έχουν. Υπάρχουν και κάποιοι που δεν έχουν χρεωθεί ακόμα βέβαια, αλλά περιμένουμε για να βεβαιωθούμε...

Και ο φίλος που μας είπε ότι χρεώθηκε με gwap, ψιλομπερδεμένο τον έκοψα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...