Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αν καποιος ειναι στην νεα καρτοκινητη και εχει βαλει καρτα+διπλασιασμος καρτας,αν μετακομισει σε f2g χανει τον διπλασιασμο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Και ημουν μεταξυ Q και F2G, η απαντηση πλεον ειναι προφανης!!! Σουπερ προσφορα τι να λεμε τωρα, μα και εσεις βουρ να μπειτε αμεσως, θελουν κανα δυο μερες να το περασει το μηχανημα ;-)
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε ξερω τι να πω, τωρα ανοιξα το κινητο μου πριν παω για δουλεια και τα χρηματα που μου εφαγε αδικα απο το ιντερνετ χτες το βραδυ ειναι μεσα στο λογαριασμο μου.:cool::cool::cool:
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου βάλαν τα λεφτά.. Ορίστε... Wind ROX!!!!

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,είμαι στο f2g 1 και είδα από εσας εδώ μέσα ότι είναι πιό φθηνές οι χρεώσεις του f2g 2 μήπως γνωρίζετε με ποιόν τρόπο μπορώ να πάω εκεί και αν αυτό το πακέτο θα ισχύσει αρκετά με τις φθηνές χρεώσεις αλήθεια εγώ που είμαι στο f2g 1 πόσο χρεώνομαι αν ξέρει κάποιος,ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στο f2g2 να παραμείνεις εκεί, καθώς εκεί είναι οι φθηνότερες χρεώσεις και δεύτερον έχει καταργηθεί η δέσμευση τιμής για νέους συνδρομητές, δεν υπάρχουν f2g1,2,3,4 κτλ... Αν φύγεις από εκεί που είσαι θα πας f2g απλό και δεν υπάρχει γυρισμός... Όσοι όμως τα έχουν κρατήσει, δεν τους καταργήθηκε..

 

Δες εδώ τις χρεώσεις του πακέτου σου (f2g2): http://www.wind.com.gr/ConDows/00001998_Pinakes_BPG_gr_b.jpg

Edited by Venus_Is_A_Boy

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα και με το 1260! Τα χρηματα ολων μας πιστωθηκαν πισω στους λογαριασμους μας!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα και με το 1260! Τα χρηματα ολων μας πιστωθηκαν πισω στους λογαριασμους μας!

 

Είδατε που σας έλεγα... Δεν είναι κλεφτοκοτάς η wind για να κλεβει λεφτά από την τσέπη του κόσμου. Επρόκειτο για τεχνικό σφάλμα του συστήματος.

Ένα πράγμα θα πω:

 

ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΩΡΑ ΤΗ WIND ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΝΩΣΗ.

Βάλτε ένα 20άρικο και βοηθήστε να επιτυγχάνουν επιχειρηματικά οι εταιρίες που μας σέβονται.

Εμείς έχουμε τη δύναμη.

 

Ευχαριστώ

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

EΠιβεβαιώνω και εγώ ότι τα χρήματα από τη χθεσινή χρήση ιντερνετ επιστράφηκαν μέχρι και το τελευταίο σεντ. Χωρίς καν να καλέσω στο 1260 και να παραπονεθώ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος τώρα με απλά λόγια και συνοπτικά να μας πεί τί προσφέρει η wind?σε ποιό πακέτο και τί ακριβώς δίνει απο λεπτά sms και ίντερνετ.Εγώ δεν έχω καθόλου wind εδώ και χρόνια και έχω και τους άλλους δύο.Σκέφτομαι να πάρω μια καρτούλα wind και για το ίντερνετ αλλά και επειδή δεν γουστάρω να κλείσει η wind γιατί ως γνωστόν όσο πιό πολλοί τόσο πιό μεγάλος ο ανταγωνισμός άρα κερδισμένη η τσέπη μας.Αν μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει.Ευχαριστώ και συγνώμη αλλά μέσα στο χάος δεν βγάζω άκρη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!

Σας τα εβαλε τοσο γρηγορα; Μπραβο ρε wind :)

 

Εγω ημουνα απο τους τυχερους που δεν τους χρεωσε αλλα λογικα τωρα εχει φτιαξει το συστημα. Και αλλη φορα περιμενετε λιγο πριν να κραξετε :lol:

Παντως και εγω με την σειρα μου συμφωνω με τον φιλο πιο πανω, μια ανανεωση θα την κανω ετσι για το ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα την κανω την ανανεωση. Πιο πολυ γιατι δοθηκε η δυνατοτητα ενεργοποιησης της προσφορας στα f2g2.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος τώρα με απλά λόγια και συνοπτικά να μας πεί τί προσφέρει η wind?σε ποιό πακέτο και τί ακριβώς δίνει απο λεπτά sms και ίντερνετ.Εγώ δεν έχω καθόλου wind εδώ και χρόνια και έχω και τους άλλους δύο.Σκέφτομαι να πάρω μια καρτούλα wind και για το ίντερνετ αλλά και επειδή δεν γουστάρω να κλείσει η wind γιατί ως γνωστόν όσο πιό πολλοί τόσο πιό μεγάλος ο ανταγωνισμός άρα κερδισμένη η τσέπη μας.Αν μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει.Ευχαριστώ και συγνώμη αλλά μέσα στο χάος δεν βγάζω άκρη

 

Η wind προσφερει στο πακετο F2G 3000 λεπτα και μηνυματα προς F2G και 3GB internet μεχρι και τον Απριλη. Απο τον Μαιο και μετα 1500 λεπτα και μηνυματα προς F2G και 1.5 GB ιντερνετ χωρις καν να προυποθετει ανανεωση.

 

 

 

 

Και γω θα την κανω την ανανεωση. Πιο πολυ γιατι δοθηκε η δυνατοτητα ενεργοποιησης της προσφορας στα f2g2.

 

 

Πολυ σωστο, ενω ολοι λεγαμε οτι θα κανει το αντιθετο για να κανει οσους μειναν στο F2G2 να μεταφερθουν, μας διεψευσε:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αφεντικό δεν τρελάθηκε απλά προσπαθεί να εξασφαλίσει τα χρήματά του.

 

Αυτή την στιγμή η wind φαίνεται ότι έχει 4.986.000 πελάτες http://www.weeklytelecom.gr/#cat1 και προφανώς με τις ταυτοποιήσεις που γίνονται τα νούμερα αυτά θα μειωθούν με αποτέλεσμα να μειωθεί και η αξία της εταιρείας.

 

 

Με αυτό που κάνει τώρα προσπαθεί να κρατήσει ένα ικανοποιητικό πελατολόγιο προκειμένου να μην χάσει τα χρήματά του.

 

Απλά οικονομικά.

 

Το αν θα χρεοκοπήσει η όχι είναι άλλο θέμα.

 

Προφανώς και έχει γίνει κάποια μελέτη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,είμαι στο f2g 1 και είδα από εσας εδώ μέσα ότι είναι πιό φθηνές οι χρεώσεις του f2g 2 μήπως γνωρίζετε με ποιόν τρόπο μπορώ να πάω εκεί και αν αυτό το πακέτο θα ισχύσει αρκετά με τις φθηνές χρεώσεις αλήθεια εγώ που είμαι στο f2g 1 πόσο χρεώνομαι αν ξέρει κάποιος,ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δυστυχώς η «Δέσμευση Τιμής» έχει καταργηθεί εδώ και ένα μήνα και μπορείς πλέον να μεταβείς μόνο στη «Νέα Καρτοκινητή».

 

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος τώρα με απλά λόγια και συνοπτικά να μας πεί τί προσφέρει η wind?σε ποιό πακέτο και τί ακριβώς δίνει απο λεπτά sms και ίντερνετ.Εγώ δεν έχω καθόλου wind εδώ και χρόνια και έχω και τους άλλους δύο.Σκέφτομαι να πάρω μια καρτούλα wind και για το ίντερνετ αλλά και επειδή δεν γουστάρω να κλείσει η wind γιατί ως γνωστόν όσο πιό πολλοί τόσο πιό μεγάλος ο ανταγωνισμός άρα κερδισμένη η τσέπη μας.Αν μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει.Ευχαριστώ και συγνώμη αλλά μέσα στο χάος δεν βγάζω άκρη

 

Η Wind σου προσφέρει μέχρι τις 30/4 3000' ομιλίας και 3000 sms προς Wind F2G και 3Gb Internet. Από τις 30/4 και μετά προσφέρει κάθε μήνα 1500' ομιλίας και 1500 sms προς Wind F2G και 1.5Gb. Και όλα αυτά εντελώς δωρεάν! Για ενεργοποίηση κάλεσε στο 1245.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αφεντικό δεν τρελάθηκε απλά προσπαθεί να εξασφαλίσει τα χρήματά του.

 

Αυτή την στιγμή η wind φαίνεται ότι έχει 4.986.000 πελάτες http://www.weeklytelecom.gr/#cat1 και προφανώς με τις ταυτοποιήσεις που γίνονται τα νούμερα αυτά θα μειωθούν με αποτέλεσμα να μειωθεί και η αξία της εταιρείας.

 

 

Με αυτό που κάνει τώρα προσπαθεί να κρατήσει ένα ικανοποιητικό πελατολόγιο προκειμένου να μην χάσει τα χρήματά του.

 

Απλά οικονομικά.

 

Το αν θα χρεοκοπήσει η όχι είναι άλλο θέμα.

 

Προφανώς και έχει γίνει κάποια μελέτη.

 

Γι΄αυτό και εμείς λέμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στη WIND και τη στηρίζουμε όσο μπορούμε, προσφέρει όπως πάντα τα καλύτερα και οικονομικότερα πακέτα της αγοράς και αν μας αφήσει και στο free2go2 με τις υπάρχουσες συνθήκες θα βγάλει από μας αφού πλέον μιλάμε χωρίς να μας νοιάζει. Θέλουμε τρεις εταιρείες να ανταγωνίζονται και η wind πρέπει να είναι στον αγώνα.

 

ΥΓ: Aλήθεια έπεαιξε καμιά διαφήμιση στη TV για τη προσφορά;; Προβλέψτε σε πόσες μέρες η vodafone θα απαντήσει;; σιγουρα στο χωρις ανανέωση και ισως και στο ιντερνετ, καλά η cosmote θα κοιμηθει δε παιζει να απαντησει εκτός αν ξεκινησει τη προκλητική διαφήμιση η voda και την αναγκάσει να ξυπνήσει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ισχύει και για τα παλλιά f2g2 ή μόνο για το νέο f2g?

 

κανονικα και για τα παλια εγω το εκανα στο f2g2.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά δείτε τι έχει γίνει τώρα...

Έβαλα και γω την προσφορά 1245. Παλιά με το "κλασσικό f2g της παρέας" όσοι είχαν wind νέα καρτοκινητή μπορούσα να τους παίρνω/sms και αυτούς...

Να και το λινκ http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=2014

και να τι έλεγε

 

"Αν ένας συνδρομητής WIND F2G έχει ενεργοποιημένο το Non Stop της Παρέας μπορεί να χρησιμοποιήσει τα δωρεάν λεπτά και SMS προς τους αριθμούς που ανήκουν στην νέα Καρτοκινητή;

Βεβαίως και μπορεί. Τα δωρεάν λεπτά και SMS μπορούν να καταναλωθούν και προς συνδρομητές καρτοκινητής WIND. "

 

Τώρα όμως με τη προσφορά 1245 τα δωρεάν λεπτά /sms αυτά δεν ισχύουν για νέα καρτοκινητή! Αλλά που να ξέρω εγώ τώρα αν ο άλλος το γύρισε ξαφνικά σε νέα καρτοκινητή; :confused:

Οπότε έξυπνο κόλπο να μας αδειάσουν τις κάρτες γιατί ανά πάσα στιγμή ένας γνωστός μας μπορεί να κάνει το f2g νεα καρτοκινητή χωρίς να το ξέρουμε και να μας φάει όλο το χρόνο... Μήπως κιόλας τώρα που έχουμε κάνει ταυτοποιήση και πάει αρνητικός ο χρόνος μας στείλουν και καμία ειδοποίηση σπίτι "παρακάλω χρωστάτε, πληρώστε μας αλλιώς θα προβούμε σε νόμιμες κυρώσεις" :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου πιστωσε καποια απο χρηματα δηλαδη απο -6 τωρα εχω -0.77 ενω ειχα συν 4 αλλα τελος παντων ισως ηταν και δικο μου λαθος να κανω χρηση χωρις να εχει γιει απισημη ανακοινωση και αν μη τι αλλο πρεπει να αναγνωριzουμε και εμεις τα λαθη μας. Μιας ομως και καποιοι θιξατε το θεμα περι πιθανης χρεωκοπιας κλπ. θα ηθελα να σας πω οτι δεν δειχνουν και πολυ μεγαλο zηλο να αποκτησουν πελατες. Εχθες ο αδελφος μου παει σε ενα καταστημα Wind (Αγ.Μελετιου) να κανει φορητοτητα εναν ταυτοποιημενο αριθμο cosmoκαρτας σε f2g οπου του λενε (πολυ ευγενικα) δεν εχουμε καρτες πηγαινε σε αλλο καταστημα. Παει σε δευτερο καταστημα (Πατησιων) οπου του λενε ναι μεν εχουμε καρτες αλλα θελουμε το αφμ. Ο αδερφος μου τους ειπαι οτι το νουμερο ειναι ταυτοποιημενο και δεν χεριαzεται να του δωσει αφμ (δεν ξερω κατα ποσο αυτο χρειαzεται σε φορητοτητα γιατι εγω εχω κανει απο voda σε wind 3 αριθμους χωρις φυσικα να μου zητησουν αφμ). Αυτοι επεμεναν οτι χωρις αφμ δεν μπορουν να κανουν φορητοτητα. Παει σε τριτο καταστημα (Αγ.Παντελεημων Αχαρνων) οπου του zητουν επισης αφμ και εκει αρνηται να τον δωσει οπου τελικα του λενε οτι τον ξερουν τον αφμ (ενω δεν εχει) αλλα δεν μπορουν να κανουν την φορητοτητα γιατι δεν δηλωσε σταθερο τηλεφωνο (οντως δεν εχει). Λοιπον αγαπητη Wind πως θα μαzεψεις καινουργιους πελατες οταν τους διωχνουν απο τα καταστηματα?
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά δείτε τι έχει γίνει τώρα...

Έβαλα και γω την προσφορά 1245. Παλιά με το "κλασσικό f2g της παρέας" όσοι είχαν wind νέα καρτοκινητή μπορούσα να τους παίρνω/sms και αυτούς...

Να και το λινκ http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=2014

και να τι έλεγε

 

"Αν ένας συνδρομητής WIND F2G έχει ενεργοποιημένο το Non Stop της Παρέας μπορεί να χρησιμοποιήσει τα δωρεάν λεπτά και SMS προς τους αριθμούς που ανήκουν στην νέα Καρτοκινητή;

Βεβαίως και μπορεί. Τα δωρεάν λεπτά και SMS μπορούν να καταναλωθούν και προς συνδρομητές καρτοκινητής WIND. "

 

Τώρα όμως με τη προσφορά 1245 τα δωρεάν λεπτά /sms αυτά δεν ισχύουν για νέα καρτοκινητή! Αλλά που να ξέρω εγώ τώρα αν ο άλλος το γύρισε ξαφνικά σε νέα καρτοκινητή; :confused:

Οπότε έξυπνο κόλπο να μας αδειάσουν τις κάρτες γιατί ανά πάσα στιγμή ένας γνωστός μας μπορεί να κάνει το f2g νεα καρτοκινητή χωρίς να το ξέρουμε και να μας φάει όλο το χρόνο... Μήπως κιόλας τώρα που έχουμε κάνει ταυτοποιήση και πάει αρνητικός ο χρόνος μας στείλουν και καμία ειδοποίηση σπίτι "παρακάλω χρωστάτε, πληρώστε μας αλλιώς θα προβούμε σε νόμιμες κυρώσεις" :mad:

 

Στειλε με μηνυμα τον αριθμο που θελεις να δεις αν ειναι f2g στο 1274 και δεν θα εχεις τετοιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα την κανω την ανανεωση. Πιο πολυ γιατι δοθηκε η δυνατοτητα ενεργοποιησης της προσφορας στα f2g2.

εγω την εκανα ακριβως 10 λεπτα χθες πριν ο σιδερας γραψει εδω μεσα για την αυτην την απιστευτη προσφορα ! Δεν μπορουσα να φανταστω οτι θα υπηρχε ποτε τετοια προσφορα !:D:D

Link to comment
Share on other sites

Είδατε που σας έλεγα... Δεν είναι κλεφτοκοτάς η wind για να κλεβει λεφτά από την τσέπη του κόσμου. Επρόκειτο για τεχνικό σφάλμα του συστήματος.

Ένα πράγμα θα πω:

 

ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΩΡΑ ΤΗ WIND ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΝΩΣΗ.

Βάλτε ένα 20άρικο και βοηθήστε να επιτυγχάνουν επιχειρηματικά οι εταιρίες που μας σέβονται.

Εμείς έχουμε τη δύναμη.

 

Ευχαριστώ

Από εμένα δεν θα πάρει τίποτα. Έκανε την επιλογή της και θα υποστεί της συνέπειες, θετικές και αρνητικές. Η ίδια η εταιρεία με προτρέπει να μην κάνω ούτε μια ανανέωση. Δεν ξέρω τι συμφέροντα έχεις εσύ αλλά γιατί να χαρίσω μισό μεροκάματο στον καπιταλισμό? Από τη στιγμή που το δίνει τσάμπα, σημαίνει ότι δεν της κοστίζει τίποτα. Κανείς δε χαρίζει λεφτά, ούτε η wind ούτε εγώ.

 

Όταν μου χρέωσε την κάρτα sim λόγω κλοπής 17€, που αμφιβάλω αν της κοστίζει πάνω από 1€ έκαστη, εμένα ποιά εταιρεία με λυπήθηκε? Ποιά εταιρεία με "σεβάστηκε" επειδή πρόσφερα τόσα πολλά στην wind?

 

Όταν με χρέωσε 10€ για την προσφορά "Με 10€ καθαρίζεις για όλο το 2009", και ύστερα το μείωσε σε 1€, τα 9€ διαφοράς που τα επέστρεψε σε όσους διαμαρτυρήθηκαν, δεν ήταν υπερκέρδος, για κάτι που μπορούσε να προσφέρει με 1€? Αυτό θέλει η εταιρεία, να διαμαρτυρούμαι για να βρω το δίκιο μου? Ας διαμαρτυρηθεί και αυτή λοιπόν που δεν θα κάνω καμία ανανέωση, και θα τις πω τι θα πάρει.

 

 

Η επιχειρηματική επιτυχία που αναφέρεις, επιτυγχάνεται με σωστές στρατηγικές κινήσεις καθώς και σωστές πολιτικές. Όχι από ελεημοσύνη των πελατών.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...