Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά όσο για αυτό το μην ανησυχείς.........ανησυχώ:cry::!:

 

και μενα με ανψωνει πολυ αυτο το θεμα και επειδη μεχρι τελος μαρτη εχω το 1 γκιγκα της q λεω να περιμενω μεχρι τοτε για να το ενεργοποιησω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και μενα με ανψωνει πολυ αυτο το θεμα και επειδη μεχρι τελος μαρτη εχω το 1 γκιγκα της q λεω να περιμενω μεχρι τοτε για να το ενεργοποιησω

ποπό μας κατέστρεψες .......νιώθω ένα πλάκωμα :cry:

Link to comment
Share on other sites

ποπό μας κατέστρεψες .......νιώθω ένα πλάκωμα :cry:

 

μπορει να ειμαι υπερβολικος μεχρι αηδιας αλλα το 0,10 το λεπτο δεν θελω να το χασω με τιποτα. το φτανω και στα ακρα και λεω οτι μπορει να ενεργοποιησω την προσφορα σε ενα αλλο νουμερο, οχι το βασικο μου που ειναι f2g2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε f2go2 μπορω να το βαλω? υπαρχει κυνδυνος να μου το αλαξει στο απλο f2go?

 

οχι θα ειναι μεγαλη κουτοπονηρια να γινει κατι τετοιο εγω που το εβαλα χθες ακομα στο f2go2 ειμαι ... ειπαμε να ειμαστε καχυποπτοι αλλα οχι και ετσι:p

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναρωτιέστε πως στο καλό τα βγάζει πέρα η κάθε εταιρία κινητής και το έχει ξεφτιλίσει τόσο πολύ, θα ήθελα να μοιραστώ κάτι που μου είπε κάποιος σήμερα. Σαν ψίθυρο λέει το άκουσε αυτός! Δεν είναι τίποτα αποδεδειγμένο αλλά αν ισχύει είναι πραγματικά ανησυχητικό!

 

Ε: Ποιος χρηματοδοτεί τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας να το ξεφτιλίζουν με τις προσφορές σε τέτοιο βαθμό ώστε να μιλάμε όλοι απ το πρωί ως το βράδυ και να μην έχουμε ανασταλτικό παράγοντα το κόστος που ίσως είναι ο μόνος σημαντικός για τους περισσότερους αν όχι όλους μας;

Α: Οι φαρμακευτικές εταιρίες.

 

Το γιατί το αφήνω στη φαντασία σας. Μόνο λάβετε υπόψιν σας πόσο ακριβά είναι τα αντικαρκινικά φάρμακα. Νομίζω ότι τώρα έχω περιορίσει τη φαντασία σας αρκετά. Επίσης αναρωτηθείτε σε τι ηλικίες απευθύνονται και κάνουν θραύση αυτές οι προσφορές και πόσο ευπαθείς είναι αυτές οι ηλικίες.

 

Ξέρω είναι λίγο τραβηγμένο, συνωμοσίολογία θα το χαρακτήριζαν πολλοί (και γω ανάμεσα σε αυτούς) άλλα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας και να δω τα σχόλιά σας.

 

:confused:

Είναι υπερβολικά τραβηγμένη θεωρία νομίζω. Πόσο αξιόπιστος είναι εκείνος που σου τη μετέφερε;

Σίγουρα οι φαρμακευτικές χρησιμοποιούν κ αθέμιτα μέσα για να πουλήσουν αλλά αυτό...δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. ενω βαζω στο iphone στο ΑΡΝ το gint-b.online.gr to τηλ. δεν κανει τπτ ..μηπως πρεπει να βαλω και κατι αλλο στις ρυθμισεις ?

 

Ευχαριστω ..:)

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΩΡΑ ΤΗ WIND ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΝΩΣΗ.

Βάλτε ένα 20άρικο και βοηθήστε να επιτυγχάνουν επιχειρηματικά οι εταιρίες που μας σέβονται.

Άμα απλώς αγοράσουμε μια κάρτα ανανέωσης και δεν την βάλουμε στο κινητό, και πάλι τα χρήματα δεν πάνε στην εταιρία;

 

 

Κι εγώ έχω την προσφορά της Q και δεν θα βάλω αυτήν της Wind ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα την νέα προσφορά 1245 σε πακέτο "Νεα καρτοκινητη". Ηρθε επιβεβάιωση και κάλεσα f2g (παλιά f2g2) και με χρεώνει κανονικότατα :mad:

 

Δεν αφορά την "Νεα Καρτοκινητή;" μονο τα f2g;;; Και γιατί μου ήρθε επιβεβαίωση τότε???

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα την νέα προσφορά 1245 σε πακέτο "Νεα καρτοκινητη". Ηρθε επιβεβάιωση και κάλεσα f2g (παλιά f2g2) και με χρεώνει κανονικότατα :mad:

 

Δεν αφορά την "Νεα Καρτοκινητή;" μονο τα f2g;;; Και γιατί μου ήρθε επιβεβαίωση τότε???

 

Είναι μόνο για f2g

:p

:cool:

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα την νέα προσφορά 1245 σε πακέτο "Νεα καρτοκινητη". Ηρθε επιβεβάιωση και κάλεσα f2g (παλιά f2g2) και με χρεώνει κανονικότατα :mad:

 

Δεν αφορά την "Νεα Καρτοκινητή;" μονο τα f2g;;; Και γιατί μου ήρθε επιβεβαίωση τότε???

 

μην προπαγανδιζεις με πραγματα που δεν ισχυουν.Δεν γινετε να το ενεργοποιησεις απο την νεα καρτοκινητη το δοκιμασα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

μην προπαγανδιζεις με πραγματα που δεν ισχυουν.Δεν γινετε να το ενεργοποιησεις απο την νεα καρτοκινητη το δοκιμασα και εγω.

Λες να το έβγαλα από το κεφάλι μου..:mad:

Μου ήρθε μηνυμα επιβεβάιωσης σου λέω! Καν'το και εσύ και μετά πες ότι αποπροσανατολίζω. Θα δεις ότι ΔΕΝ ξερουν τι τους γίνετε. Επρεπε να έρθει μηνυμα ΔΕΝ σε αφορά αυτή η προσφορά όχι ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ!!!

Χρεώνει κανονικά παρόλο που λέει ότι έχω γραφτεί. ΕΙΠΑ ΕΧΩ "ΝΕΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ¨(δεν το έκρυψα) και θα το αλλάξω σε f2g με 1342 να δούμε τι θα γίνει!!!!

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Λες να το έβγαλα από το κεφάλι μου..:mad:

Μου ήρθε μηνυμα επιβεβάιωσης σου λέω! Καν'το και εσύ και μετά πες ότι αποπροσανατολίζω. Θα δεις ότι ΔΕΝ ξερουν τι τους γίνετε. Επρεπε να έρθει μηνυμα ΔΕΝ σε αφορά αυτή η προσφορά όχι ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ!!!

Χρεώνει κανονικά παρόλο που λέει ότι έχω γραφτεί. ΕΙΠΑ ΕΧΩ "ΝΕΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ¨(δεν το έκρυψα) και θα το αλλάξω σε f2g με 1342 να δούμε τι θα γίνει!!!!

 

Περιεργο, και εγω χτες πηγα να δω αν δουλευει στην νεα καρτοκινητη και μου ελεγε μη διαθεσιμο, το γυρισα σε F2G και δουλεψε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

@BabylonX

όχι ότι όλα είναι αγγελικά πλασμένα γύρω μας.

αλλα ρε παιδιά ηρεμήστε μερικοί.

 

έβλεπες κι εσύ X-files ε;:lol::lol::lol:

 

X-files δεν έβλεπα αλλά κάτι δοκιμαντέρ του Michael Moore βλέπω όταν βγάζει. Βλέπω ότι ο καπιταλισμός έχει ξεφύγει εντελώς. Η εκμετάλλευση του ανθρώπου με τον οποιοδήποτε τρόπο για τη μεγιστοποίηση του κέρδους δε μου φαίνεται καθόλου περίεργη ή τραβηγμένη. Στο τελευταίο δοκιμαντέρ του ο Moore αποκαλύπτει τις ασφάλειες ζωής που κάνουν μεγαλοεπιχειρήσεις στους υπαλλήλους τους χωρίς αυτοί να γνωρίζουν τίποτα και κερδίζουν απο μερικές χιλιάδες μέχρι εκατομμύρια δολάρια κάθε φορά που τα τινάζει κάποιος από αυτούς! Μάλιστα κάνουν και οικονομικές αναλύσεις και δεν είναι και πολύ ευχαριστημένοι εάν τα ποσοστά θνησιμότητας είναι κάτω του αναμενόμενου.

 

Ε όταν βλέπω να γίνονται τέτοια πράγματα γύρω μου δε το κρίνω καθόλου περίεργο το να θέλουν κάποιοι να με ποτίσουν με καρκίνο για να πλουτίσουν.

 

Υ.Γ.: Όχι, δεν είναι καθόλου έγκυρη η πηγή που το έμαθα, απλά ένας ψίθυρος που άκουσα και με έβαλε σε σκέψεις.

Edited by BabylonX
Ορθογραφικά λάθη
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως κ έμενα με χρέωσε έχω f2g2 κ το έβαλα εχθές!σήμερα που πήρα τηλ σε f2g πρέπει να με χρέωσε γιατί όταν πήγα να δω πόσα δωρεάν λεπτά έχω στο 1245 μου είπε 3000:lol:
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως κ έμενα με χρέωσε έχω f2g2 κ το έβαλα εχθές!σήμερα που πήρα τηλ σε f2g πρέπει να με χρέωσε γιατί όταν πήγα να δω πόσα δωρεάν λεπτά έχω στο 1245 μου είπε 3000:lol:

 

Ήταν σίγουρα f2g το τηλέφωνο που κάλεσες? Μήπως έχει μεταφερθεί στη νέα καρτοκινητή και δεν το ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως κ έμενα με χρέωσε έχω f2g2 κ το έβαλα εχθές!σήμερα που πήρα τηλ σε f2g πρέπει να με χρέωσε γιατί όταν πήγα να δω πόσα δωρεάν λεπτά έχω στο 1245 μου είπε 3000:lol:

 

ειναι συστεμικα προβληματα που αργα η γρηγορα θα λυθουν. θα μου πεις βεβαια και εμενα τι με νοιαζει και γιατι χρεωνομαι? οσοι παραπονιεστε εχετε καθε δικιο. πιστευω σε 2-3 μερες θα στρωσει η κατασταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με τα παραπανω...

ειχα ενεργοποιησει προφανως απο το ιντερνετ την υπηρεσια για mytone απο το σαιτ και καθε μηνα μου ερχεται μηνυμα απο το 19432 οτι η συνδρομη μου στην υπηρεσια mytone ληγει σε 5 μερες και με χρεωνει με 2,5Ε...πως απενεργοποιειται?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

3000 Λεπτά δωρεάν και 3000sms προς F2G ΚΑΙ 3GB ΔΩΡΕΑΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤ χωρις καμια προυποθεση εως 30 Απριλιου 2010 ΚΑΙ ΜΕΤΆ 1500 ΛΕΠΤΑ καθε μηνα προς F2G και 1500 sms και 1.5gb internet καθε μήνα για ολο το 2010...Απλα με μια κληση στο 1245.........Χωρίς καμια ανανέωση.................Ο sideras1985 ειμαι απλα με εχουν κανει ban και ετσι αναγκαστηκα να κανω νέο λογαριασμο....Tέτοια είδηση δεν ανεβαίνει κάθε μέρα.......

 

Καλά μιλάμε αυτό το μήνυμα είναι ήδη συλλεκτικό!!! :p

 

...Πάνω που σκεφτόμουν αν θα αλλάξω ή όχι, ήρθε αυτό...

και κάθομαι στα αυγά μου. Έτσι απλά.

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ, ΦΟΒΕΡΗ, ΜΟΝΑΔΙΚΗ, ΠΡΟΣΦΟΡΑ...!!! :D

Είχε καιρό να χτυπήσει τόσο δυνατά τον ανταγωνισμό η WIND,

ειδικά στο (ιστορία μου αμαρτία μου εν Ελλάδι) Internet.

 

Από κει και πέρα τώρα, πιστεύω ότι όντως δεν είναι τυχαίο

όλο αυτό που γίνεται και μάλλον έχει να κάνει σε μεγάλο βαθμό με τις ταυτοποιήσεις.

Θα ξεκαθαρίσει σε μεγάλο βαθμό το θέμα των χρηστών από το καλοκαίρι και μετά

και σίγουρα με αυτά που έχει κάνει η WIND, φοβάται ότι στην πραγματικότητα έχει μείνει πολύ πίσω... (μάλλον όχι άδικα).

Αυτό περί χρεωκοπίας, δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι, αν και δεν έχει παράλογη βάση, (δυστυχώς)...

Ελπίζω αυτή τη φορά να φερθεί πραγματικά σοβαρά η WIND και να αξιοποιήσει σωστά

ένα πολύ δυνατό χαρτί προς όφελος όλων μας... (και της ίδιας, αν κερδίσει τελικά το στοίχημα).

Αν δε τα καταφέρει ούτε μ΄ αυτό να ορθοποδήσει, με το παρελθόν που έχει,

πιστεύω ότι θα είναι μάλλον αναπόφευκτο το τέλος της.

 

Από τη μεριά μας, αυτό που έχουμε να κάνουμε είναι να είμαστε όσο πιο

προσεκτικοί μπορούμε και να δίνουμε βάση στις... "λεπτομέρειες".

 

Δηλαδή:

1. Να μη ξεχνάμε ότι η προσφορά αφορά ΜΟΝΟ τους χρήστες του F2G πακέτου της WIND και την μεταξύ τους επικοινωνία.

Κατ' επέκταση θα πρέπει να είμαστε σίγουροι για τα νούμερα που καλούμε.

Ελέγχουμε λοιπόν, τους αριθμούς που θέλουμε, στέλνοντας μήνυμα στο 1274 με τον αριθμό που μας ενδιαφέρει.

(πολλοί μπορεί να έχουν αλλάξει πακέτο και να μην είναι πια στο F2G)

 

2. Να μηδενίζουμε (καλού κακού) κάθε μήνα, τον μετρητή δεδομένων (που θα πρέπει να έχουμε στη συσκευή μας).

Να μη ξεχνάμε ότι υπολογίζονται συνολικά το Download & το Upload ως όγκος δεδομένων.

(όχι ότι υπάρχει ο φόβος να εξαντλήσει κανείς τόσα MB σε ένα μήνα από το... κινητό του!!! ο νοών νοείτω τι εννοώ και γιατί...)

 

3. Να ελέγχουμε όσο πιο συχνά γίνεται το υπόλοιπο, (σε Ευρώ), του λογαριασμού μας, (κατά προτίμηση με αποστολή μηνύματος),

ώστε να έχουμε γραπτές απαντήσεις και ο έλεγχος να είναι πιο ακριβής και εύκολος.

 

Για όποιον "δυσανασχετεί" με τα παραπάνω, νομίζω η απάντηση με τον χαρισμένο γάιδαρο που τον κοιτάς στα δόντια είναι ότι πρέπει γι΄αυτή την περίπτωση :p

 

Από ότι διάβασα μέχρι τώρα, ουσιαστικά όσοι είχαν περίεργες χρεώσεις ικανοποιήθηκαν. Αυτό είναι καλό. Δείχνει μια τάση...

Επειδή όμως οι τάσεις σ΄αυτή την εταιρία είναι πολλές... Κλείνω με την ελπίδα, αυτή τη φορά ειδικά, να μη μας απογοητεύσει η WIND.

Για αρκετό κόσμο ίσως είναι η τελευταία ευκαιρία που θα της δώσει... Πιθανότατα και για μένα.

 

 

Υ.Γ.1: Προς το παρόν δε θέλω να βγάλω τίποτα τρελά συμπεράσματα.

Περισσότερο απολαμβάνω την τύχη μου, να μην αλλάξω το F2G 2 που είχα,

καθώς και την προνόηση να έχω εδώ και ένα περίπου χρόνο άλλες 2 κάρτες

στο F2G 2, έτσι για να υπάρχουν... ;)

Ελπίζω αυτή η αίσθηση "δικαίωσης", να κρατήσει και να μη χαθεί τελικά...

 

Υ.Γ.2: Πραγματικά έχω περιέργεια να δω αν και τι απάντηση θα υπάρξει απ' τον ανταγωνισμό.

Αυτό θα με βοηθήσει εκτός των άλλων να βγάλω και πιο ασφαλή συμπεράσματα για την κίνηση αυτή της WIND.

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με τα παραπανω...

ειχα ενεργοποιησει προφανως απο το ιντερνετ την υπηρεσια για mytone απο το σαιτ και καθε μηνα μου ερχεται μηνυμα απο το 19432 οτι η συνδρομη μου στην υπηρεσια mytone ληγει σε 5 μερες και με χρεωνει με 2,5Ε...πως απενεργοποιειται?

Kαλείς το 1260 επιλογή 8 και το ζητάς από την εξυπηρέτηση.

2. Να μηδενίζουμε (καλού κακού) κάθε μήνα, τον μετρητή δεδομένων (που θα πρέπει να έχουμε στη συσκευή μας).

Να μη ξεχνάμε ότι υπολογίζονται συνολικά το Download & το Upload ως όγκος δεδομένων.

(όχι ότι υπάρχει ο φόβος να εξαντλήσει κανείς τόσα MB σε ένα μήνα από το... κινητό του!!! ο νοών νοείτω τι εννοώ και γιατί...)

Κοιτάξτε να γονατίσετε το δίκτυο από το... κινητό σας! Ο νοών νοείτω.

 

Η προσφορά είναι για αυτό που λέει. Κρατήστε την ενεργή και μην κάνετε πειράματα. Ή τουλάχιστον μόνο για σερφάρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η προσφορά έχει να κάνει με τις ταυτοποιήσεις. Ήθελα να ήξερα που στηρίζονται για την προσφορά αυτή αν αύριο το πρωί βγει η vodafone και η cosmote και δώσουν και αυτοί internet. Δεν θα χρεωκοπησει; Είναι τέλειος παράλογη και εκτός λογικής η προσφορά αυτή όχι βέβαια ότι δεν θα την χρησιμοποιήσω για το laptop μου. Με Ian modem δουλεύει μιάχαρα το internet.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η προσφορά έχει να κάνει με τις ταυτοποιήσεις. Ήθελα να ήξερα που στηρίζονται για την προσφορά αυτή αν αύριο το πρωί βγει η vodafone και η cosmote και δώσουν και αυτοί internet. Δεν θα χρεωκοπησει; Είναι τέλειος παράλογη και εκτός λογικής η προσφορά αυτή όχι βέβαια ότι δεν θα την χρησιμοποιήσω για το laptop μου. Με Ian modem δουλεύει μιάχαρα το internet.

 

αν ομως δε δωσουν καμια απαντηση οι αλλες δυο....τοτε η wind νομιζω πραγματικα οτι σωθηκε!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...