Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

26 minutes ago, gpapas640 said:

Ρε παιδιά, είναι σχεδόν βέβαιο ότι οι παρούσες τιμές των απεριόριστων θα ανέβουν μελλοντικά, άρα προς τι οι αναλογιστικές μελέτες;

Δε νομίζω να ανέβουν οι τιμές των πακέτων. Ίσως αργότερα να ανέβει η τιμή του μικρού πακέτου (αυτού των 12,90€), αλλά και αυτό (αν τελικά συμβεί) θα πάρει χρόνια. Προτεραιότητα έχει η κατάργηση των πακέτων των 10,40€ (πιστεύω ότι αυτή θα συμβεί φέτος το φθινόπωρο και στις τρεις εταιρείες, οπότε θα πάμε σε ελάχιστο μηνιαίο πακέτο στα 12-13€ και πρακτικά σε ελάχιστη μηνιαία ανανέωση στα 15€). Από εκεί και πέρα, τα πακέτα είναι όχι απλά δυνατά, αλλά εξαιρετικά. Ακόμη και εγώ που τις τελευταίες ημέρες είμαι εξοργισμένος με την εν λόγω εταιρεία και την προηγούμενη εβδομάδα, πέταξα δύο κάρτες SIM στα σκουπίδια εξαιτίας τριών συνεχόμενων χρεώσεων ημερήσιου internet, πλέον το ξανασκέφτομαι αρκετά σοβαρά να δώσω άλλη μία ευκαιρία και να αγοράσω νέο F2G νούμερο. Εύχομαι μόνο, αυτή η κίνηση της Wind να επηρεάσει θετικά και τον ανταγωνισμό. Και ας μην το θεωρούμε δεδομένο ότι αυτό θα συμβεί σύντομα, διότι ήδη εδώ και σχεδόν ένα χρόνο, συγκεκριμένα από τις 5 Μαρτίου του 2021, ενώ η Wind έδωσε πακέτο με 2000' προς όλους στο F2G, από τους άλλους δεν αντέδρασε κανείς. Είστε σίγουροι (εσείς που το υποστηρίζετε), ότι οι κινήσεις αυτές είναι της United Group? Πάντως εγώ κάπου διάβασα, ότι ακόμη δεν έχει παραιτηθεί η παλιά διοίκηση (ο Ζαρκαλής). Μήπως όλα αυτά τα "κόλπα" γίνονται τώρα από την παλιά διοίκηση, με σκοπό να αυξηθεί η πελατειακή βάση της εταιρείας, πριν αναλάβει η νέα διοίκηση?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Gm87 said:

Δε νομίζω να ανέβουν οι τιμές των πακέτων. Ίσως αργότερα να ανέβει η τιμή του μικρού πακέτου (αυτού των 12,90€), αλλά και αυτό (αν τελικά συμβεί) θα πάρει χρόνια. Προτεραιότητα έχει η κατάργηση των πακέτων των 10,40€ (πιστεύω ότι αυτή θα συμβεί φέτος το φθινόπωρο και στις τρεις εταιρείες, οπότε θα πάμε σε ελάχιστο μηνιαίο πακέτο στα 12-13€ και πρακτικά σε ελάχιστη μηνιαία ανανέωση στα 15€). Από εκεί και πέρα, τα πακέτα είναι όχι απλά δυνατά, αλλά εξαιρετικά. Ακόμη και εγώ που τις τελευταίες ημέρες είμαι εξοργισμένος με την εν λόγω εταιρεία και την προηγούμενη εβδομάδα, πέταξα δύο κάρτες SIM στα σκουπίδια εξαιτίας τριών συνεχόμενων χρεώσεων ημερήσιου internet, πλέον το ξανασκέφτομαι αρκετά σοβαρά να δώσω άλλη μία ευκαιρία και να αγοράσω νέο F2G νούμερο. Εύχομαι μόνο, αυτή η κίνηση της Wind να επηρεάσει θετικά και τον ανταγωνισμό. Και ας μην το θεωρούμε δεδομένο ότι αυτό θα συμβεί σύντομα, διότι ήδη εδώ και σχεδόν ένα χρόνο, συγκεκριμένα από τις 5 Μαρτίου του 2021, ενώ η Wind έδωσε πακέτο με 2000' προς όλους στο F2G, από τους άλλους δεν αντέδρασε κανείς. Είστε σίγουροι (εσείς που το υποστηρίζετε), ότι οι κινήσεις αυτές είναι της United Group? Πάντως εγώ κάπου διάβασα, ότι ακόμη δεν έχει παραιτηθεί η παλιά διοίκηση (ο Ζαρκαλής). Μήπως όλα αυτά τα "κόλπα" γίνονται τώρα από την παλιά διοίκηση, με σκοπό να αυξηθεί η πελατειακή βάση της εταιρείας, πριν αναλάβει η νέα διοίκηση?

Σύμφωνα με το site της Wind ο μεταβατικός CEO είναι ο Χάρης Κυριακόπουλος. Ο Ζαρκαλής είναι για λίγους μήνες ακόμη στο διοικητικό συμβούλιο σαν σύμβουλος. Περισσότερα στο site. Από τον Μάιο η νέα διοίκηση και τον φθινόπωρο η τελική συγχώνευση με νέο όνομα. Μάλλον NOVA αλλά ίδωμεν.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα ήρθαν για να μείνουν. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gm87 said:

Δε νομίζω να ανέβουν οι τιμές των πακέτων. Ίσως αργότερα να ανέβει η τιμή του μικρού πακέτου (αυτού των 12,90€), αλλά και αυτό (αν τελικά συμβεί) θα πάρει χρόνια. Προτεραιότητα έχει η κατάργηση των πακέτων των 10,40€ (πιστεύω ότι αυτή θα συμβεί φέτος το φθινόπωρο και στις τρεις εταιρείες, οπότε θα πάμε σε ελάχιστο μηνιαίο πακέτο στα 12-13€ και πρακτικά σε ελάχιστη μηνιαία ανανέωση στα 15€). Από εκεί και πέρα, τα πακέτα είναι όχι απλά δυνατά, αλλά εξαιρετικά. Ακόμη και εγώ που τις τελευταίες ημέρες είμαι εξοργισμένος με την εν λόγω εταιρεία και την προηγούμενη εβδομάδα, πέταξα δύο κάρτες SIM στα σκουπίδια εξαιτίας τριών συνεχόμενων χρεώσεων ημερήσιου internet, πλέον το ξανασκέφτομαι αρκετά σοβαρά να δώσω άλλη μία ευκαιρία και να αγοράσω νέο F2G νούμερο. Εύχομαι μόνο, αυτή η κίνηση της Wind να επηρεάσει θετικά και τον ανταγωνισμό. Και ας μην το θεωρούμε δεδομένο ότι αυτό θα συμβεί σύντομα, διότι ήδη εδώ και σχεδόν ένα χρόνο, συγκεκριμένα από τις 5 Μαρτίου του 2021, ενώ η Wind έδωσε πακέτο με 2000' προς όλους στο F2G, από τους άλλους δεν αντέδρασε κανείς. Είστε σίγουροι (εσείς που το υποστηρίζετε), ότι οι κινήσεις αυτές είναι της United Group? Πάντως εγώ κάπου διάβασα, ότι ακόμη δεν έχει παραιτηθεί η παλιά διοίκηση (ο Ζαρκαλής). Μήπως όλα αυτά τα "κόλπα" γίνονται τώρα από την παλιά διοίκηση, με σκοπό να αυξηθεί η πελατειακή βάση της εταιρείας, πριν αναλάβει η νέα διοίκηση?

Ας μην αντιδράσουν. Μάντεψε ποιος θα χάσει. Σήμερα με κάλεσαν από τη Wind και αναμένω τη νέα F2G sim μου, καθώς ζήτησα φορητότητα από Cosmote.

Και άλλα τρία άτομα που ξέρω έπραξαν το ίδιο. Ανυπομονώ για την αλλαγή, καθώς βαρέθηκα το άρμεγμα στο όνομα του super δικτύου της DT.

 

Η Wind σοβαρεύεται. Και το δείχνει εμπράκτως. Νέα αρχή με Wind λοιπόν.

 

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Ilovemetal said:

Ας μην αντιδράσουν. Μάντεψε ποιος θα χάσει. Σήμερα με κάλεσαν από τη Wind και αναμένω τη νέα F2G sim μου, καθώς ζήτησα φορητότητα από Cosmote.

Και άλλα τρία άτομα που ξέρω έπραξαν το ίδιο. Ανυπομονώ για την αλλαγή, καθώς βαρέθηκα το άρμεγμα στο όνομα του super δικτύου της DT.

 

Η Wind σοβαρεύεται. Και το δείχνει εμπράκτως. Νέα αρχή με Wind λοιπόν.

 

Και εγώ το ίδιο θα έκανα για την κύρια γραμμή μου, αν δεν μου ερχόταν φθηνότερα στην πράσινη (έχω προνομιακό What's Up). Παρόλα αυτά, το καλό με το F2G είναι, ότι οι "προνομιακές" τιμές και παροχές ισχύουν πλέον για όλους τους συνδρομητές, οπότε δεν έχεις ανάγκη να ψάχνεις όλη την Ελλάδα για πωλήτριες που δίνουν φοιτητικά, προνομιακά κτλ. Σε διαφορετικές περιστάσεις, αν δηλαδή υπήρχε ουσιαστικός και υγιής ανταγωνισμός στη χώρα μας, η κίνηση αυτή της Wind, θα μπορούσε να αποτελέσει το πρώτο βήμα για τη σταδιακή κατάργηση των κάθε είδους "ειδικών προσφορών" (φοιτητικών, προνομιακών, εξατομικευμένων προσφορών), με απώτερο στόχο τη διαμόρφωση προγραμμάτων χρήσης με σωστούς συνδυασμούς τιμών και παροχών για όλους και στην καρτοκινητή.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε κάνεις το πακέτο Unlimited Talk Plus, δίνει παράταση ενός μήνα στην λήξει του υπολοίπου, όπως κάνει το more;;;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, damianos said:

Ενεργοποίησε κάνεις το πακέτο Unlimited Talk Plus, δίνει παράταση ενός μήνα στην λήξει του υπολοίπου, όπως κάνει το more;;;

Λογικά ναι, καθώς η προηγούμενη εκδοχή του πακέτου (800'+80 SMS προς όλους+800 MB και αργότερα 1000'+100 SMS προς όλους+1GB) το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα με τα flames2go σταματαει; Γιατι εβγαλε ειδοποιηση να χρησιμοποιησουμε ολα τα flames στον τελευταιο διαγωνισμο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κερδίσει σε έναν διαγωνισμό πριν δύο χρόνια και μάλιστα εις διπλούν (στο δικό μου και στης συζύγου μου) για 2GB με διάρκεια ενός μηνός, αλλά ήταν με πολλούς νικητές και πιθανόν δεν υπήρχε μεγάλη ζήτηση καθώς είχε ήδη αρχίσει να μην πολυκυκλοφορεί ο κόσμος εκείνη την περίοδο (Φεβρουάριος-Μάρτιος 2020)

Νομίζω πως η ατάκα "χρησιμοποίησε όλα τα flames σου" είναι καθαρά marketίστικη καθώς:

  • δεν έχει βγει καμια ανακοίνωση πως παύουν οι διαγωνισμοί flames
  • εξακολουθεί να βγαίνει καινούριος διαγωνισμός κάθε 48 ώρες
  • αν ήταν να διακόψει τα flames το ηθικό θα ήταν να διενεργηθεί ένας τελευταίος διαγωνισμός όπου να συμμετέχουν αναγκαστικά όλα τα αχρησιμοποίητα flames όλων των χρηστών
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω την Cosmote να "απαντάει" , θα κάνω αίτηση φορητότητας από What's Up. Όλοι στο σπίτι έχουν Wind οπότε είναι μονόδρομος πλέον με το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Ελπίζω να υποστηρίξουν σύντομα το VoWiFi.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brainmorf said:

Επειδή δεν βλέπω την Cosmote να "απαντάει" , θα κάνω αίτηση φορητότητας από What's Up. Όλοι στην οικογένεια έχουν Wind οπότε είναι μονόδρομος πλέον με το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Ελπίζω να υποστηρίξουν σύντομα το VoWiFi.

Θα έρθει και αυτό. Βέβαια πρώτα τσέκαρε το σήμα και τις ταχύτητες του δικτύου για να είσαι σίγουρος! Αν και προβλέπονται επενδύσεις.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GraveDigger said:

Εγώ είχα κερδίσει σε έναν διαγωνισμό πριν δύο χρόνια και μάλιστα εις διπλούν (στο δικό μου και στης συζύγου μου) για 2GB με διάρκεια ενός μηνός, αλλά ήταν με πολλούς νικητές και πιθανόν δεν υπήρχε μεγάλη ζήτηση καθώς είχε ήδη αρχίσει να μην πολυκυκλοφορεί ο κόσμος εκείνη την περίοδο (Φεβρουάριος-Μάρτιος 2020)

Νομίζω πως η ατάκα "χρησιμοποίησε όλα τα flames σου" είναι καθαρά marketίστικη καθώς:

  • δεν έχει βγει καμια ανακοίνωση πως παύουν οι διαγωνισμοί flames
  • εξακολουθεί να βγαίνει καινούριος διαγωνισμός κάθε 48 ώρες
  • αν ήταν να διακόψει τα flames το ηθικό θα ήταν να διενεργηθεί ένας τελευταίος διαγωνισμός όπου να συμμετέχουν αναγκαστικά όλα τα αχρησιμοποίητα flames όλων των χρηστών

1. Οι διαγωνισμοί μπορούν να σταματήσουν ανα πασα στιγμή και χωρίς προειδοποίηση.

2. Όταν πριν λίγο καιρό έκοψαν το Win Club, αν δεν εξαργύρωνες τους πόντους σου εγκαίρως αυτοί χάνονταν. Δεν τίθεται κάποιο ζήτημα ηθικής λοιπόν, ίσα ίσα σε προτρέπει να κάψεις τα Flames σου για να σε προειδοποιήσει.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ένας φίλος με σύνδεση wind θέλει να το γυρίσει σε κάρτα με την λήξη του συμβολαίου.

Ξέρει κάποιος εάν έχουν ακόμα το 30 πέναλτι μεταφοράς σε κάρτα και πόσο χρόνο θέλει να γίνει wind f2g????

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο chat για το flames2go και μου απάντησαν, ότι έχει ήδη αρχίσει από τις 7 Φεβρουαρίου η σταδιακή κατάργηση της συγκεκριμένης υπηρεσίας, η οποία θα ολοκληρωθεί μέχρι την 1η Μαρτίου. Σε διαμαρτυρία μου γιατί δεν έχει βγει σχετική ανακοίνωση ώστε να ενημερωθούμε εγκαίρως όλοι οι συνδρομητές, αποκρίθηκαν ότι τα flames δεν εμπεριέχουν κανενός είδους αξία σε χρήματα ή σε χρόνο ομιλίας, οπότε η κατάργησή τους δεν αποτελεί τιμολογιακή αλλαγή, καθώς δεν επηρεάζει αρνητικά το χρήστη με οποιονδήποτε τρόπο. Με παρέπεμψε στους όρους του προγράμματος στην επίσημη ιστοσελίδα της Wind, όπου πράγματι αναγράφεται αυτό, ότι δηλαδή τα flames δεν περιέχουν καμία χρηματική ή άλλη αξία. Να ζήσουμε να το θυμόμαστε λοιπόν και αυτό! Επομένως, όποιος έχει διαθέσιμα flames, ας τα κάψει εγκαίρως στην πυρά!

Link to comment
Share on other sites

Σε 4 καρτοκινητα F2GO που διαχειρίζομαι , ενώ οι προσωπικές προσφορές που είχαν όλα έληξαν την 08-02, σε κανένα από αυτά δεν ήρθε καινούργια.... σε εμένα τυχαία έγινε αυτό? Η γενικότερα τείνουν για κατάργηση και οι προσωπικές προσφορές ?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο, έχει ξαναγίνει στο παρελθόν που δεν είχα προσωπική προσφορά για ένα μήνα αλλά επανήλθε στην επόμενη γύρα. Τώρα όμως με τις τελευταίες αλλαγές είναι πιθανό να οδεύουν προς κατάργηση κι αυτές...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά προσφορές, δωράκια και τέτοια πάνε προς κατάργηση.

Θα έχουμε μεν παραπάνω παροχές αλλά θα ανέβει και το minimum.

Δεν θα μου κάνει εντύπωση σε λίγο καιρό και στους 3 παρόχους να πρέπει να βάζουμε κατ ελάχιστο 15€/μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ελπίζω τώρα με τα απεριόριστα να μη καταργήσουν τη τριμερή συνομιλία ή κλήση συνδιάσκεψης-συγχώνευσης. Έχετε ακούσει κάτι γι’ αυτό; Μόνο η wind την έχει στη καρτοκινητή. Cosmote - Vodafone μόνο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε 4 καρτοκινητα F2GO που διαχειρίζομαι , ενώ οι προσωπικές προσφορές που είχαν όλα έληξαν την 08-02, σε κανένα από αυτά δεν ήρθε καινούργια.... σε εμένα τυχαία έγινε αυτό? Η γενικότερα τείνουν για κατάργηση και οι προσωπικές προσφορές ?
Από τα 4 που διαχειρίζομαι ήρθε μέχρι στιγμής μόνο στο ένα.

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Mobileras said:

Δεν αφορά στα καρτοκινητά της Wind, παρά μόνο συμβόλαια. Αντιγράφω από τη σελίδα της "προσφοράς":

Quote

Η Προσφορά Απεριόριστα Data και Απεριόριστα Λεπτά Ομιλίας προς Όλους αφορά σε ιδιώτες και εταιρικούς πελάτες συμβολαίου WIND.

 

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι των προσφορών και του παζαριού γενικότερα πλέον άρχισε να φθίνει και είναι απόλυτα λογικό. Μάλλον αυτά όλα θα μείνουν μόνο ατην Q.

Όπως και τα δήθεν φοιτητικά που πήραμε όλοι μας δεν έχουν πλέον νόημα. Καλύτερα ξεκάθαρα πράγματα και μακάρι να κάνουν και στα συμβόλαια το ίδιο ούτε ειδικές προσφορές ούτε μπαρμπουτσαλα άλλα. Ας δίνουν με την μια στα 30 - 35 ευρώ με την μία χωρίς τα ενδιάμεσα τρικ αν μένει 24μηνο κάποιος.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, geoponer said:

Δεν αφορά στα καρτοκινητά της Wind, παρά μόνο συμβόλαια. Αντιγράφω από τη σελίδα της "προσφοράς":

 

Ωχ, δεν το προσεξα αυτό, δίκιο έχεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι των προσφορών και του παζαριού γενικότερα πλέον άρχισε να φθίνει και είναι απόλυτα λογικό. Μάλλον αυτά όλα θα μείνουν μόνο ατην Q.
Όπως και τα δήθεν φοιτητικά που πήραμε όλοι μας δεν έχουν πλέον νόημα. Καλύτερα ξεκάθαρα πράγματα και μακάρι να κάνουν και στα συμβόλαια το ίδιο ούτε ειδικές προσφορές ούτε μπαρμπουτσαλα άλλα. Ας δίνουν με την μια στα 30 - 35 ευρώ με την μία χωρίς τα ενδιάμεσα τρικ αν μένει 24μηνο κάποιος.
Πάντα θα υπάρχουν προσφορές τρύπες και παράθυρα, έτσι λειτουργεί η αγορά

Ο καθένας πληρώνει όσα θέλει να πληρώσει και αν όχι δεν πληρώνει τίποτα και είναι απέξω

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...