Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάλι δεν δουλεύει η εφαρμογή myf2g... λέει ουπς κάτι πήγε στραβά.
Πράγματι, ίσως παίζει κάποια αναβάθμιση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν αριθμό από παλιά με την προσφορά με τα 300' με 10€ συν τη φοιτητική προσφορά με τα 1500'.Ειχε λήξει τον Δεκέμβριο λόγω του ότι ο βασικός αριθμός μου είναι στην Cosmote και δεν έβαλα κάρτα.Έστειλα μήνυμα μου έγινε ξανά η ενεργοποίηση αλλά από ότι κατάλαβα (λόγω αναβάθμισης στο site δεν μπορώ να τσεκάρω) είναι σα να ήρθα από την αρχή και εχω χάσει τις προσφορές που είχα...Αξίζει να στείλω να τους ζητήσω να μπούνε ξανά?Επίσης μου ήρθε το εξής μήνυμα:

AYTONOHTH ΠPOΣΦOPA! TΩPA ΘA EXEIΣ AΠEPIOPIΣTA ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ + 4GB + 200 SMS ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 9€, KAΘE MHNA EΩΣ TH ΛHΞH THΣ ΠPOΣΦOPAΣ! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE '35' ΣTO 1264 'H MΠEΣ ΣTO myF2G App!

Μακάρι να μείνει μόνιμα να φέρω και τον άλλο αριθμό εδώ.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, George6633 said:

Αξίζει να στείλω να τους ζητήσω να μπούνε ξανά?

Για το παλιό free to talk δεν νομίζω ότι έχεις ελπίδες, εδώ κοιτάνε να αναγκάσουν όσους το έχουν να το κλείσουν μόνοι τους ως ασύμφορο.

Και εδώ που τα λέμε θες να βάζεις κάρτα και να εξαφανίζεται για 300' όταν μπορείς να έχεις τις νέες παροχές;

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατη επικοινωνία μου μέσω https://www.wind.gr/gr/epikoinonia/forma-epikoinonias/ είχα απάντηση εμπεριστατωμένη, που δείχνει άμεση κατανόηση του θέματος και απάντηση σε 3 μέρες (ακόμα και σήμερα Κυριακή), που δε μας είχε συνηθίσει η Wind τύπου "από τον Άννα στον Καϊάφα και τ'ανάπαλιν σπασμένο τηλέφωνο": Απίστευτη ανταπόκριση!!

Μακάρι , μαζί με τα Unlimited data σε καρτοκινητή, να συνεχίσει έτσι η Wind και να έχει άλλη τροπή η έως τώρα κατάντιά της.

Περιμένω και έμπρακτα και αυτό που ζήτησα να γίνει πράξη αυτό που αιτήθηκα (λάθος δικό τους) από τη φόρμα επικοινωνίας και θα μεταφέρω και άλλους αριθμούς που γνωρίζω/διαχειρίζομαι στη Wind  f2go.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Σε πρόσφατη επικοινωνία μου μέσω https://www.wind.gr/gr/epikoinonia/forma-epikoinonias/ είχα απάντηση εμπεριστατωμένη, που δείχνει άμεση κατανόηση του θέματος και απάντηση σε 3 μέρες (ακόμα και σήμερα Κυριακή), που δε μας είχε συνηθίσει η Wind τύπου "από τον Άννα στον Καϊάφα και τ'ανάπαλιν σπασμένο τηλέφωνο": Απίστευτη ανταπόκριση!!

Μακάρι , μαζί με τα Unlimited data σε καρτοκινητή, να συνεχίσει έτσι η Wind και να έχει άλλη τροπή η έως τώρα κατάντιά της.

Περιμένω και έμπρακτα και αυτό που ζήτησα να γίνει πράξη αυτό που αιτήθηκα (λάθος δικό τους) από τη φόρμα επικοινωνίας και θα μεταφέρω και άλλους αριθμούς που γνωρίζω/διαχειρίζομαι στη Wind  f2go.

Η φόρμα επικοινωνίας ήταν ανέκαθεν ο καλύτερος και αποτελεσματικότερος τρόπος επικοινωνίας. Το ζήτημα είναι ότι δε σου λύνει άμεσα το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gpapas640 said:

Η φόρμα επικοινωνίας ήταν ανέκαθεν ο καλύτερος και αποτελεσματικότερος τρόπος επικοινωνίας. Το ζήτημα είναι ότι δε σου λύνει άμεσα το πρόβλημα.

Η εμπειρία μου τα τελευταία 5 χρόνια και από κει ήταν ότι "κάναν τους Κινέζους". Δε ξέρω τι έγινε αυτή τη φορά και μέσα σε 3 μέρες κατάλαβε η όποια υπάλληλος πχ τι είναι το BACK2U και απάντησε εμπεριστατωμένα..Περιμένω και έμπρακτα βεβαίως για να διαπιστώσω εάν όντως γίνονται αλλαγές στην εξυπηρέτηση πελατών ακόμα και με τον πιο επίσημο τρόπο επικοινωνίας, την φόρμα.

Παρεπιμπτόντως, όπως προειπώθηκε, μας αφήνει χρόνους με το Μάρτη φέτος το flames:

 

Wind flames 13.2.2022.jpg

Link to comment
Share on other sites

Update για τη sim, την παρέλαβα όλα καλά το μόνο μου παράπονο οι ταχύτητες είναι πάνω κάτω όσο της vodafone αλλά με λίγο αυξημένο ping.Δυστυχώς δεν έχω τις λεπτομέρειες που θα μπορούσα να δω με ένα android κινητό αν ξέρει κάποιος να δούμε σε ποιό σταθμό συνδέεται και τέτοια από iPhone (αν γίνεται γενικά τα iPhone είναι πιο "κλειδωμένα") ας μας πει.

 

Μέσα στο σπίτι τα παρακάτω περιοχή Αγία Παρασκευή Αττικής.

12-15mbps down / 10-15 mbps up σε speedtest μεσημέρι και απόγευμα σήμερα

Αντίστοιχα vodafone 15 down / 15 up

Η cosmote εδώ που είμαι μου βγάζει 85 down / 55-60 up (και πολύ μικρότερα pings σε σχέση με τις άλλες 2).

Θα το κρατήσω για τα απεριόριστα αλλά θα ήθελα να δω την cosmote να κάνει κίνηση από τα 12€ 300 λεπτά και ότι MB δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Το ping έχει να κάνει βέβαια και με τον σέρβερ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Update για τη sim, την παρέλαβα όλα καλά το μόνο μου παράπονο οι ταχύτητες είναι πάνω κάτω όσο της vodafone αλλά με λίγο αυξημένο ping.Δυστυχώς δεν έχω τις λεπτομέρειες που θα μπορούσα να δω με ένα android κινητό αν ξέρει κάποιος να δούμε σε ποιό σταθμό συνδέεται και τέτοια από iPhone (αν γίνεται γενικά τα iPhone είναι πιο "κλειδωμένα") ας μας πει.
 
Μέσα στο σπίτι τα παρακάτω περιοχή Αγία Παρασκευή Αττικής.
12-15mbps down / 10-15 mbps up σε speedtest μεσημέρι και απόγευμα σήμερα
Αντίστοιχα vodafone 15 down / 15 up
Η cosmote εδώ που είμαι μου βγάζει 85 down / 55-60 up (και πολύ μικρότερα pings σε σχέση με τις άλλες 2).
Θα το κρατήσω για τα απεριόριστα αλλά θα ήθελα να δω την cosmote να κάνει κίνηση από τα 12€ 300 λεπτά και ότι MB δίνει.
Ο,τι μπορείς να δεις από iPhone υπάρχει εάν πληκτρολογήσεις *3001#12345#* στον dialer.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφτηκε νωρίτερα, τα απεριόριστα δεδομένα με 2022 στο 12000 τουλάχιστον σε q πλέον λέει ότι η προσφορά έχει λήξει. Φαντάζομαι το ίδιο και σε f2g

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Pppe said:

Η εμπειρία μου τα τελευταία 5 χρόνια και από κει ήταν ότι "κάναν τους Κινέζους". Δε ξέρω τι έγινε αυτή τη φορά και μέσα σε 3 μέρες κατάλαβε η όποια υπάλληλος πχ τι είναι το BACK2U και απάντησε εμπεριστατωμένα..Περιμένω και έμπρακτα βεβαίως για να διαπιστώσω εάν όντως γίνονται αλλαγές στην εξυπηρέτηση πελατών ακόμα και με τον πιο επίσημο τρόπο επικοινωνίας, την φόρμα.

Παρεπιμπτόντως, όπως προειπώθηκε, μας αφήνει χρόνους με το Μάρτη φέτος το flames:

 

Wind flames 13.2.2022.jpg

Δεν είπα ότι ήταν τέλεια η επικοινωνία μέσω της φόρμας, σίγουρα όμως δε χρειαζόταν να εξηγώ σε κάθε άσχετο υπάλληλο από την αρχή το θέμα μου.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα wind και μου είπαν ότι πρέπει να δώσω 30 ευρώ για να μεταβώ από καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητο f2g συν 12 ή 15 ευρώ για κάρτα. 

Τους είπα ότι θα κάνω φορητοτητα και μετά θα ξανακάνω φορητοτητα για f2g. Όλα καλά και μάλιστα τσεκαραν αν θα έχω ποινή αποχώρησης αλλά επειδή λήγει σύντομα το συμβόλαιο δεν έχω. 

Πάω vodafone σε κατάστημα και μου ζητάνε 15 ευρώ και μετάβαση σε 3-4 μέρες. Μπαίνω στο σαιτ τους και βλέπω ότι με την κάρτα των 12 ευρώ στην στέλνουν σπίτι. 

Μπαίνω και cosmote το ίδιο στα 12 ευρώ. 

Κάνω αίτηση φορητοτητας what's up και την άλλη μέρα το πρωί με παίρνουν τηλέφωνο για επιβεβαίωση στοιχείων και μου λένε ότι θα μου στείλουν την κάρτα σε 4 εργάσιμες. 

Το μεσημέρι μπαίνω στο mywind και μου βγάζει προσφορά το w3 στα 17,10 ευρώ. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου δίνουν το w10 στα 20 ευρώ. Πιστεύω ότι είναι πολύ καλή προσφορά. 

Πρέπει να γίνει διακοπή φορητοτητας όμως πρώτα την οποία έχω ζητήσει από cosmote τηλεφωνικά αλλά δεν έχει επιβεβαιωθεί. 

Edited by ababa641
Link to comment
Share on other sites



Πήγα σε κατάστημα wind και μου είπαν ότι πρέπει να δώσω 30 ευρώ για να μεταβώ από καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητο f2g συν 12 ή 15 ευρώ για κάρτα. 

Τους είπα ότι θα κάνω φορητοτητα και μετά θα ξανακάνω φορητοτητα για f2g. Όλα καλά και μάλιστα τσεκαραν αν θα έχω ποινή αποχώρησης αλλά επειδή λήγει σύντομα το συμβόλαιο δεν έχω. 

Πάω vodafone σε κατάστημα και μου ζητάνε 15 ευρώ και μετάβαση σε 3-4 μέρες. Μπαίνω στο σαιτ τους και βλέπω ότι με την κάρτα των 12 ευρώ στην στέλνουν σπίτι. 

Μπαίνω και cosmote το ίδιο στα 12 ευρώ. 

Κάνω αίτηση φορητοτητας what's up και την άλλη μέρα το πρωί με παίρνουν τηλέφωνο για επιβεβαίωση στοιχείων και μου λένε ότι θα μου στείλουν την κάρτα σε 4 εργάσιμες. 

Το μεσημέρι μπαίνω στο mywind και μου βγάζει προσφορά το w3 στα 17,10 ευρώ. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου δίνουν το w10 στα 20 ευρώ. Πιστεύω ότι είναι πολύ καλή προσφορά. 

Πρέπει να γίνει διακοπή φορητοτητας όμως πρώτα την οποία έχω ζητήσει από cosmote τηλεφωνικά αλλά δεν έχει επιβεβαιωθεί. 



Μια χαρά

Με λίγα λόγια και ο Άγιος φοβερά θέλει.... :)

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Από 7/2/2022 δεν θα είναι διαθέσιμη η συλλογή νέων Flames. Τελευταίος μεγάλος διαγωνισμός σε ισχύ μέχρι 28/2/2022! 1000 νικητές για Unlimited Data για ένα μήνα! Στις 1/3/2022 τα Flames καταργούνται και θα διαγραφεί οποιοδήποτε υπόλοιπο Flames έχετε!

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, arjuna said:

δηλώνω αρνητής διαγραφής flames 🤣🤣🤣

Να θυμάσαι όταν κάτι τελειώνει, κάτι άλλο ξεκινάει :classic_wink:

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω να είμαι μπερδεμένος.

 

Ανανέωσα σε άλλον αριθμό που διαχειρίζομαι σήμερα 10 ευρώ, και αυτός ο αριθμός δεν πήρε παροχή, εκτός των log n win.

Δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει.

 

Και αυτός ο αριθμός ειναι παλιός, και έχει ενεργοποιημένο το free2talk

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Από τα 12 και πάνω αρχίζουν οι παροχές. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω να είμαι μπερδεμένος.
 
Ανανέωσα σε άλλον αριθμό που διαχειρίζομαι σήμερα 10 ευρώ, και αυτός ο αριθμός δεν πήρε παροχή, εκτός των log n win.
Δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει.
 
Και αυτός ο αριθμός ειναι παλιός, και έχει ενεργοποιημένο το free2talk
Τα 500 ΜΒ και τα magic numbers τα πήρες;;;;

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, ανακοινώνεται ότι από 14/03/2022, η ελάχιστη αξία online ανανέωσης για συνδρομητές F2G & Q καρτοκινητής θα είναι 12€.

Link to comment
Share on other sites

απεριοριστα θελατε χαρειτε τωρα.

Πιστή στη πολιτικη της η WIND πρωτοπορει ξανα με την καταργηση της 10ευρης ανανεωσης, Πανε και τα magic numbers και το πακετο more.

Σου δινω 1 σου παιρνω 3.

Αν και δε περιμενα τετοια γρηγορη περικοπη των παροχων. Πιστευα θα τα κρατησει ως εχουν να μαζεψει κοσμο με τα unlimited και μετα να αρχισει να κοβει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dkostas said:

απεριοριστα θελατε χαρειτε τωρα.

Πιστή στη πολιτικη της η WIND πρωτοπορει ξανα με την καταργηση της 10ευρης ανανεωσης, Πανε και τα magic numbers και το πακετο more.

Σου δινω 1 σου παιρνω 3.

Αν και δε περιμενα τετοια γρηγορη περικοπη των παροχων. Πιστευα θα τα κρατησει ως εχουν να μαζεψει κοσμο με τα unlimited και μετα να αρχισει να κοβει.

Τι σχέση έχουν τα απεριόριστα με την κατάργηση της 10ευρης ανανέωσης; 

Και από όσο γνωρίζω, άλλος ήταν ο πρώτος που εδώ και καιρό την κατήργησε. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...