Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

XPIΣTOYΓENNA XΩPIΣ DATA ΔE ΓINONTAI! 10GB ΓIA 14 MEPEΣ MONO ME 10,4€! MΠEΣ ΣTO MYF2GAPP EΔΩ https://tinyurl.com/myF2G-xmas-offer ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN XPIΣTOYΓENNIATIKH DATA ΠPOΣΦOPA!
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορει ενα νουμερο f2g να δεχθεί log n win πρέπει να έχει κάνει μια ανανέωση τους τελευταίους 3 μήνες σύμφωνα με τους όρους της wind. οπότε δε μπορεις να την βγάλεις με μια καρτα το χρόνο..
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν το ήξερα αυτό... Παρ'ολα αυτά αν στο 2μηνο μηδενιστεί το υπόλοιπο και τον επόμενο μήνα στείλω log&win, το πακέτο θα δουλεύει ή όχι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρέπει να τα λέμε όλα.

Απενεργοποιήθηκαν τελικά τα πληρωτικά <<δώρα>> μετά το mail που τους έστειλα.

Επέστρεψαν και τα 10 ευρώ για δική μου χρήση.

Screenshot-2019-12-12-16-48-14-969-com-android-mms.jpg

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν το ήξερα αυτό... Παρ'ολα αυτά αν στο 2μηνο μηδενιστεί το υπόλοιπο και τον επόμενο μήνα στείλω log&win, το πακέτο θα δουλεύει ή όχι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσυ μπορείς να στείλεις μονο ως 30 μερες μετά την ανανέωση σου. Ο άλλος αν έχει μηδενικό υπόλοιπο λόγω μη ανανέωσης δεν μπορεί να λάβει. Και αν υποθέσουμε οτι το λαμβάνει,με μηδενικό υπόλοιπο λόγω μη ανανέωσης δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Επομένως ο αποδέκτης πρέπει να έχει ανανεώσει στο δίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχουμε κάθε δικαίωμα να την κρίνουμε με βάση την προσωπική μας κρίση. Και κατά την προσωπική μου κρίση η προσφορά ειναι κακή και επίσης θέλω να δω τι απάντηση θα δώσει στον ανταγωνισμό που στα 8.5€ δίνει 2gb πλέον (ή 3 με αυτόματη)

 

Ενώ η wind ήδη βιάστηκε (οπως κανει τον τελευταιο καιρο πρωτοπόρος στις αυξήσεις) να δώσει μεν 2gb με rollover αλλά στα 10€... και αφησε το πακέτο των 8.5€ στο 1.2gb. Ετσι τώρα πρακτικά μιλώντας αν πάει για να χτυπήσει το "καρτελ" ή καρτελ το πακέτο των 8.5€ στα 2gb τότε πρακτικά ακυρώνει την ύπαρξη του πακέτου των 10€.. Θα πρέπει εκει να το πάει στα 3gb και πάλι θα ειναι η ακριβότερη.. Εχω περιέργεια τι θα κάνουν..

 

Ποιό είναι το πακέτο με 1,2 και ρολοβερ? Στην wind

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.. Ψάχνω να βάλω μια κάρτα sim σε gps tracker στο αυτοκίνητό.Αυτό που θέλω είναι να στέλνει μόνο SMS σε περίπτωση που χρειαστεί. Επειδή δεν έχω σκοπό να ανανεώνω κάθε 2 μήνες, παρά μόνο κάθε έτος και το Υπολοιπο των χρημάτων θα είναι μηδενικό.. Θέλω να ρωτήσω αν στέλνω τα log&win SMS κάθε βδομάδα από το δικό μου f2g στην κάρτα του gps θα στέλνει SMS με μηδενικό υπόλοιπο ή όχι?
Θα σου πρότεινα να αγοράσεις από την λαϊκή κάρτα σιμ της Q ( αυτό κάνω εγώ) με κόστος 1€ που μόλις την ενεργοποιήσεις σου δίνει 20 σμσ και 100 μβ για έναν μήνα και 0,20€. Τα λεφτά κρατάνε για ένα δίμηνο και μπορεί να στείλει ένα μήνυμα ακόμη τον δεύτερο μήνα.

Εγώ βάζω μία κάρτα κάθε μήνα που σημαίνει 12 € τον χρόνο.

Δυστυχώς πιο φτηνή λύση δεν βρήκα.

Κάρτες από εξωτερικό δεν δουλεύουν σωστά.

Τώρα αν βάζεις 6€ κάθε δίμηνο με το καουντνταουν, έχεις στο τέλος του χρόνου 36 € και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις να αγοράσεις πακέτα.

 

ΥΓ

Υπόψιν ότι η Q παρότι σου λέει ότι υπάρχει διακοπή της σύνδεσης όταν προσπαθείς να πάρεις τηλέφωνο, δέχεται εισερχόμενες και μηνύματα για πολύ καιρό ακόμα οπότε μπορεί να υπάρχει τηλεχειρισμός ακόμα και χωρίς λεφτά.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.. Ψάχνω να βάλω μια κάρτα sim σε gps tracker στο αυτοκίνητό.Αυτό που θέλω είναι να στέλνει μόνο SMS σε περίπτωση που χρειαστεί. Επειδή δεν έχω σκοπό να ανανεώνω κάθε 2 μήνες, παρά μόνο κάθε έτος και το Υπολοιπο των χρημάτων θα είναι μηδενικό.. Θέλω να ρωτήσω αν στέλνω τα log&win SMS κάθε βδομάδα από το δικό μου f2g στην κάρτα του gps θα στέλνει SMS με μηδενικό υπόλοιπο ή όχι?

 

Εγώ στο τρακερ έβαλα intertelecom και ησύχασα από ανανεώσεις, υπενθυμίσεις κλπ. :)

 

Από το site τους : Η κάρτα παραμένει ενεργή για 12 μήνες από την τελευταία χρεώσιμη υπηρεσία (κλήση, sms, mobile internet).

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο τρακερ έβαλα intertelecom και ησύχασα από ανανεώσεις, υπενθυμίσεις κλπ. :)

 

Από το site τους : Η κάρτα παραμένει ενεργή για 12 μήνες από την τελευταία χρεώσιμη υπηρεσία (κλήση, sms, mobile internet).

Πόσο είναι η ελάχιστη χρέωση σε λεφτά και αν βάλω 10 € +15 η κάρτα φτάνει να στέλνω 1 σμσ τον χρόνο για να είναι ενεργή για πολλά χρόνια?

Δεν έχω πρόβλημα να βάζω 1 € τον μήνα παρά να τα δώσω μαζεμένα για 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Είστε εκτός θέματος.

Υπάρχει θέμα ειδικό για συναγερμούς - τρακερ και για την intertelecom

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457494

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=475763

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρέπει να τα λέμε όλα.

Απενεργοποιήθηκαν τελικά τα πληρωτικά <<δώρα>> μετά το mail που τους έστειλα.

Επέστρεψαν και τα 10 ευρώ για δική μου χρήση.

Screenshot-2019-12-12-16-48-14-969-com-android-mms.jpg

 

Από αυτό που διαβάζω καταλαβαίνω ότι δεν θα παίρνεις τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση από εδώ και πέρα (και επειδή δεν είναι πια εμπορικά διαθέσιμη προσφορά δε θα μπορέσεις να ξαναγυρίσεις σε αυτή). Μπορούσες τουλάχιστον να γυρίσεις σε free2surf, στην πράξη χάρη τους έκανες όχι αυτοί σε σένα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι η ελάχιστη χρέωση σε λεφτά και αν βάλω 10 € +15 η κάρτα φτάνει να στέλνω 1 σμσ τον χρόνο για να είναι ενεργή για πολλά χρόνια?

Δεν έχω πρόβλημα να βάζω 1 € τον μήνα παρά να τα δώσω μαζεμένα για 2 χρόνια.

 

 

Δε θυμάμαι για ελάχιστη ανανέωση, αλλά ναι, το 12μηνο ανανεώνεται με ένα απλό sms σύμφωνα με όσα γράφουν. Δεν το έχω διαπιστώσει γιατί την έχω μόλις δυο μήνες, θα δείξει.

Εγώ πήρα αυτή που έχει μεσα 5€ (κόστος 15€), αν χρειαστούν και άλλα θα τα μπουν όποτε χρειαστούν, δεν υπάρχει λόγος να την αγοράσεις με περισσότερα. Έστειλα μόνο 2 sms στην αρχή για να δω ότι δουλεύει και δεν ασχολήθηκα ξανά, που και που τη βλέπω μέσα από το site τους μόνο.

Ότι άλλο θέλεις ρώτα το στα αλλά τοπικ για να μην ενοχλούμε εδώ, είμαστε πράγματι εντελώς εκτός θέματος.

 

Sorry για τα off topic guys. :)

 

 

Από αυτό που διαβάζω καταλαβαίνω ότι δεν θα παίρνεις τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση από εδώ και πέρα (και επειδή δεν είναι πια εμπορικά διαθέσιμη προσφορά δε θα μπορέσεις να ξαναγυρίσεις σε αυτή). Μπορούσες τουλάχιστον να γυρίσεις σε free2surf, στην πράξη χάρη τους έκανες όχι αυτοί σε σένα.

 

Κάποια στιγμή μπορούσες μέσα από την εφαρμογή να επιλέξεις ανάμεσα σε free to talk και free to surf, δεν ξέρω αν σχύει ακόμη αυτό αλλά δεν το βρίσκω κάπου όποτε ίσως έχει καταργηθεί.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό που διαβάζω καταλαβαίνω ότι δεν θα παίρνεις τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση από εδώ και πέρα (και επειδή δεν είναι πια εμπορικά διαθέσιμη προσφορά δε θα μπορέσεις να ξαναγυρίσεις σε αυτή). Μπορούσες τουλάχιστον να γυρίσεις σε free2surf, στην πράξη χάρη τους έκανες όχι αυτοί σε σένα.

 

Γύρισα σε free2surf πριν μου το αλλάξουν αυτοί. Δεν με ενδιέφεραν τα 300 λεπτά προς όλους. Τον αριθμό τον χρησιμοποιώ ως δεύτερο μόνο εκεί που δεν εξυπηρετούμαι καλά από άλλο δίκτυο. Τα χρήματα μου θέλω να τα διαχειρίζομαι εγώ και όχι αυτοί.

Αν θέλουν να δίνουν κάτι εντελώς δωρεάν είναι ευπρόσδεκτο.

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μου ειχαν δωσει μια καρτα με δεδομενα που την ειχα μαζι με το καρτοκινητο μεχρι τωρα και εκανα την δουλεια μους

Για να λειτουργει επρεπε να βαζω 5 ευρω το χρονο τωρα μου ζειταει καθε 2 μηνες ξερετε αν εχουν αλλαξει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μου ειχαν δωσει μια καρτα με δεδομενα που την ειχα μαζι με το καρτοκινητο μεχρι τωρα και εκανα την δουλεια μους

Για να λειτουργει επρεπε να βαζω 5 ευρω το χρονο τωρα μου ζειταει καθε 2 μηνες ξερετε αν εχουν αλλαξει τιποτα

 

Ναι δυστυχώς απο τον περασμένο Μάιο πρεπει να ανανεωνεις καθε δυο μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται.

10 ευρη μόνο online.

Aπο περίπτερο ή κατάστημα το ελάχιστο είναι 12€.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεστε στην κάρτα με τα δεδομένα υπάρχει δυνατότητα 5ευρης ανανέωσης online, νομίζω και στο κατάστημα
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεστε στην κάρτα με τα δεδομένα υπάρχει δυνατότητα 5ευρης ανανέωσης online, νομίζω και στο κατάστημα

Εννοούσα το F2G

Πολύ σωστά, στο Simplefi on the go υπαρχει η δυνατότητα 5ευρης ανανέωσης και από κατάστημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα και στο Simplefi on the go καθε 2 μηνες ανανεωση? εμενα πριν 2 μηνες μου ειχαν πει μια φορα το χρονο
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες φραγή στα χρεώσιμα 5ψήφια.

Δωρεάν 5ψήφια εξακολουθείς να δεχεσαι.

 

Ήρθαν και σε μένα χρεωσημα sms,δεν τα άνοιξα, αλλά από το υπόλοιπο των χρημάτων μου λείπουν 6€. Μετά από την λήψη των χρεωστικών σκάει καπάκι μήνυμα από την wind να στείλω stop στο 1213 για φραγή των χρεωσημων.. .Δεν είναι κοροϊδία αυτό .Δεν έπρεπε να μεριμνήσει για αυτά τα μηνύματα; Υπάρχει τρόπος να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και σε μένα χρεωσημα sms,δεν τα άνοιξα, αλλά από το υπόλοιπο των χρημάτων μου λείπουν 6€. Μετά από την λήψη των χρεωστικών σκάει καπάκι μήνυμα από την wind να στείλω stop στο 1213 για φραγή των χρεωσημων.. .Δεν είναι κοροϊδία αυτό .Δεν έπρεπε να μεριμνήσει για αυτά τα μηνύματα; Υπάρχει τρόπος να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω;
Να κάνεις καταγγελία για να σου τα δώσουν. Το θέμα είναι να ενεργοποιήσεις φραγή 5ψηφίων να ησυχάσεις.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις μία ώρα πριν έφαγε 16€ από κάρτα για data που όπως και να το κοιτάξω η χρέωση δεν βγαίνει.

Είχα περίπου 150mb από πακέτο και 16€ και κάτι ψιλά στην κάρτα. Ανοίγω το Tapatalk ( τρελάθηκε και αυτό) και μετά από ένα λεπτό μου έρχονται 4 μηνύματα από f2go ότι τελείωσαν τα mb από πακέτο μπλα μπλα στα πρώτα δύο μηνύματα και στα επόμενα δύο ότι το υπόλοιπο είναι λιγότερο από 1€ και λιγότερο από 0.5€ αντίστοιχα. Μου αρέσει πολύ που μας προειδοποιούν.... Αφού και τα 4 μηνύματα ήρθαν ταυτόχρονα. Κοίταξα την χρήση δεδομένων και εκείνη την στιγμή το Tapatalk έφαγε 466mb ΠΩΣ? ΓΙΑΤΊ?

Αλλά ακόμα και να μην είχα υπόλοιπο σε mb τα 466mb με 1.2€ τα 50mb δεν βγαίνει να μου αφαιρέσει 16€.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φραγή καπάκι . Καταγγελία ,πού;

 

Είσαι Odd topic για το θέμα αυτό.

Ένα από τα κατάλληλα νήματα είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...