Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τους τηλεφωνείς για να μάθεις. Άλλη τιμή έχει αν έχεις πάρει επιδότηση, άλλη τιμή αν έχεις κάνει 24μηνο και άλλη 18μηνο.

 

Απλά δεν ξέρω σε τι φάση είναι το δίκτυο σε σχέση με της cosmote ιδιαίτερα σε θέματα κάλυψης.

 

Στάλθηκε από το SM-T575 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για τις περιοχές που κινούμαι εχει 4G αλλα οχι με 50-60Mbps παντου.

Γυρω στο 10 με 20Mbps παντως τα βλεπω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η Cosmote έχει όριο στο upload οι άλλες δυο όχι, αναφέρομαι στην ταχύτητα. Στο download νικάει σχεδόν παντού η Cosmote.

 

Βέβαια το 38.19€ φαίνεται πολύ καλό!

Μην είσαι σίγουρος σε αυτό που λες. Είναι ανάλογα την περιοχή.

 

Στάλθηκε από το SM-T575 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι σίγουρος σε αυτό που λες. Είναι ανάλογα την περιοχή.

 

Στάλθηκε από το SM-T575 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν την πατάω πάντως πάλι. Δοκιμή με καρτοκινητό πρώτα.

 

 

Edit: έβαλα την προσφορά με τα απεριόριστα για να δοκιμάσω. Καλές ταχύτητας εκτός Αττικής στα κεντρικά σημεία και οδούς μόλις όμως βγεις στην ανατολική Αττική εκτός των κεντρικών αρτηριών κλαψτα ούτε 1 γραμμή σήμα και σε κάποια καθόλου. Κρίμα και ήθελα να πάρω την προσφορά αυτή.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει φορητότητα από καρτοκινητό cosmote σε συμβόλαιο Vodafone. Περίπου πόσες ημέρες θέλει για να στείλουν την καινούργια sim και να ενεργοποιηθεί η γραμμή;
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει φορητότητα από καρτοκινητό cosmote σε συμβόλαιο Vodafone. Περίπου πόσες ημέρες θέλει για να στείλουν την καινούργια sim και να ενεργοποιηθεί η γραμμή;

 

Με κουριερ επειδη γινεται λιγο μπερδεμα εντος μεγαλων αστικων περιοχων Αθηνα-Θεσσαλονικη μονο ο θεος ξερει.Καλυτερα να επικοινωνησεις με την βονταφον να ρωτησεις τι γινεται....

Link to comment
Share on other sites

Με κουριερ επειδη γινεται λιγο μπερδεμα εντος μεγαλων αστικων περιοχων Αθηνα-Θεσσαλονικη μονο ο θεος ξερει.Καλυτερα να επικοινωνησεις με την βονταφον να ρωτησεις τι γινεται....

 

Αναφέρομαι στη διαδικασία μεταφοράς από τον έναν πάροχο στον άλλο. Στις 30/11 έγινε η καταχώρηση φορητότητας και ακόμα δεν έχει γίνει καμία εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone φέτος τις γιορτές δίνει την δυνατότητα σε όλους τους συνδρομητές συμβολαίου κινητής να αποκτήσουν απεριόριστα data για 15 ημέρες με μόνο €5,90

 

Η προσφορά είναι διαθέσιμη για όλους τους πελάτες Vodafone συμβολαίου – ιδιώτες και επαγγελματίες – και μπορεί να ενεργοποιηθεί από σήμερα. Τα απεριόριστα data θα είναι διαθέσιμα για 15 μέρες από την ενεργοποίηση χωρίς κανένα όριο πολιτικής ορθής χρήσης.

 

Η ενεργοποίηση της προσφοράς γίνεται ηλεκτρονικά μέσα από το My Vodafone App και την ιστοσελίδα της Vodafone*https://bit.ly/festive-Offer-2020

 

Παράλληλα, όσοι ενεργοποιήσουν την προσφορά μπαίνουν αυτόματα σε κλήρωση όπου τρείς υπερτυχεροί θα κερδίσουν από ένα iPhone 12 Pro Max.

 

Αναλυτικά οι όροι του διαγωνισμού στην ιστοσελίδα*https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/diagonismoi/

 

Επιπλέον, συνεχίζεται η προσφορά για απεριόριστα δεδομένα για 30 ημέρες για όλους τους πελάτες καρτοκινητής και καρτοπρογράμματος, ώστε να συνεχίσουν να απολαμβάνουν το κινητό δίκτυο της Vodafone από που και αν βρίσκονται, χωρίς περιορισμούς.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στη διαδικασία μεταφοράς από τον έναν πάροχο στον άλλο. Στις 30/11 έγινε η καταχώρηση φορητότητας και ακόμα δεν έχει γίνει καμία εξέλιξη.

 

Θα επρεπε να εχει γινει.Τωρα θα πρεπει να ρωτησεις την Vodafone γιατι μπλοκαριστηκε η φορητοτητα σου απο τον παροχο οπου εισαι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε να εχει γινει.Τωρα θα πρεπει να ρωτησεις την Vodafone γιατι μπλοκαριστηκε η φορητοτητα σου απο τον παροχο οπου εισαι τωρα.

 

Εάν δεν έχει υπογράψει ότι χάνει το δικαίωμα υπαναχώρησης για να γίνει άμεσα η φορητότητα, τότε πρέπει να περάσουν 14 μέρες πριν ξεκινήσει η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχει υπογράψει ότι χάνει το δικαίωμα υπαναχώρησης για να γίνει άμεσα η φορητότητα, τότε πρέπει να περάσουν 14 μέρες πριν ξεκινήσει η διαδικασία.

 

Το άμεσα επέλεξα.

Συνεχίζουν να μην με έχουν ενημερώσει για τίποτα ακόμα και για λάθος στοιχεία. Το τελευταίο το υπολογίζω μιας και ο αριθμός του καρτοκινητού είναι στην κατοχή μου πάνω από δεκαετία και με παλιά ταυτότητα, τώρα έχω αλλάξει ταυτότητα και δεν τους έχω ενημερώσει λόγο ιού. Ούτε ηλεκτρονικά δεν μπορώ να το κάνω, πρέπει να περάσω από κατάστημα. Αρχαίες καταστάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες .

Σημερα με πηραν τηλεφωνο απο μια εταιρεια (τηλ. 695 547 2659) που στην αρχή μου ειπαν πως ειναι συνεργατες της vodafone και μου προσφεραν μια συνδεση :

1000 λεπτά προς όλους

1500 λεπτά προς σταθερά.

500 sms προς όλους

13 gb internet στην τιμη των 20 ευρω.

μου ειπαν πως ειναι για νεα συνδεση ή αλλαγη φορητοτηας .

Τους ειπα πως εχω ενα cu για το παιδι μου και αν γινεται να μετατρεψουμε το καρτοκινητο στο συγκεκριμμενο προγραμμα σε αυτα τα χρηματα , και μου ειπαν οκ.

Οταν τους ρωτησα που ειναι να παω να υπογραψω το συμβολαιο , μου είπαν οτι η εταιρεια λεγεται ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑ ....και κατι αλλο που δεν θυμαμαι και βρίσκεται στον ΠΕΙΡΑΙΑ.

Και θα μου στειλουν με email την φορμα να υπογραψω με ολα τα συναφη και πως η ΠΛΗΡΩΜΗ δεν θα γινεται στην VODAFONE , αλλά μεσω τραπεζης με παγια εντολη κλπ κλπ.

Ξερετε κατι για αυτούς ???????? Βάζω και την σελίδα τους στο FB να την δείτε . https://www.facebook.com/mobisus/?ref=py_c

Link to comment
Share on other sites

Κάνει μπαμ ότι είναι απάτη δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα στην Vodafone ο μόνος εξουσιοδοτημενος συνεργάτης είναι η GetaLine που πάλι και αυτή είναι κλαφτα Χαράλαμπε. Μακριά και αγορά συμβολαίων ή αίτημα νέας σύνδεση μόνο μέσω της σελίδα της vodafone ή τηλεφωνικά ή από κατάστημα. Edited by dennis99
Link to comment
Share on other sites

Εταιρεία που προοθεί υπηρεσίες είναι.

Θα πάρεις το συμβόλαιο θα το διαβάσεις και δεν θα χάσεις τίποτα αν το υπογράψεις.

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα οτι υπαρχει και το ονομα αυτου και τα ιδια προγραμματα στην σελιδα της ομοσπονδιας πολυμελων Οικογενειών με Τρία Τέκνα Ελλάδας .

https://www.facebook.com/opotte/

https://www.facebook.com/opotte/photos/pcb.1934631773360923/1934631186694315/

1934631276694306

https://www.facebook.com/opotte/photos/pcb.1934631773360923/1934631420027625

1934631420027625

Link to comment
Share on other sites

Η HRS είναι μια εταιρία που έχει σύμβαση με τη Vodafone για εταιρικά νούμερα, και μπορεί να σας προσθέσει στο ενδοεταιρικο της. Σημαίνει ότι πρέπει να τους μεταβιβάσετε τον αριθμό σας, τερμα επικίνδυνο.
Link to comment
Share on other sites

Η HRS είναι μια εταιρία που έχει σύμβαση με τη Vodafone για εταιρικά νούμερα, και μπορεί να σας προσθέσει στο ενδοεταιρικο της. Σημαίνει ότι πρέπει να τους μεταβιβάσετε τον αριθμό σας, τερμα επικίνδυνο.

δηλαδή πανο αν ειναι ετσι, τι σημαινει ? (η μεταβιβαση του αριθμου ) να σε χρεωνουν παραπάνω ? να μην ειναι σωστες οι καταναλωσεις σε λεπτα ή σε data ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου ανήκει ο αριθμός.

δηλαδη αν μετα την ληξη του χρονου διαρκειας , θελεισ να μην συνεχισεισ στο προγραμμα τους , χανεις και τον αριθμό σου ?

και αν ειναι ετσι , τι οφελος εχουν αυτοι να σου παρουν τον αριθμο ?

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά είναι απλά υποθέσεις. Αφού θα σου στείλουν το συμβόλαιο με e-mail έχεις όλο τον χρόνο να το μελετήσεις και να δεις τι πακέτο θα υπογράψεις.
Link to comment
Share on other sites

#sotrous Μάλλον εννοείς τις Ελληνικές Ραδιουπηρεσίες (ΗRS mobile).

Είμαι πελάτης τους καμία 10ετια, με 1 σύνδεση και 3 καρτοπρογράμματα πλέον.

Έχει τα επαγγελματικά προγράμματα της Vodafone σε χαμηλότερες τιμές.

Όμως μεταβιβάζετε ο αριθμός σου σε αυτούς. Δεν φαίνεται στο δικό σου ΑΦΜ.

Εγώ πληρωμή κάνω με μεταφορά από την τράπεζα μου στον λογαριασμό τους, χωρίς χρέωση.

Ελπίζω να βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

#sotrous Μάλλον εννοείς τις Ελληνικές Ραδιουπηρεσίες (ΗRS mobile).

Είμαι πελάτης τους καμία 10ετια, με 1 σύνδεση και 3 καρτοπρογράμματα πλέον.

Έχει τα επαγγελματικά προγράμματα της Vodafone σε χαμηλότερες τιμές.

Όμως μεταβιβάζετε ο αριθμός σου σε αυτούς. Δεν φαίνεται στο δικό σου ΑΦΜ.

Εγώ πληρωμή κάνω με μεταφορά από την τράπεζα μου στον λογαριασμό τους, χωρίς χρέωση.

Ελπίζω να βοήθησα..

και μετα την ληξη του συμβολαιου που μου λενε ενα χρονο , τι γινεται ? χανω τον αριθμο μου ? μετα αλλη ερωτηση : οταν θα παρω πχ την εξυπηρετηση πελατων και μου πουνε σε ποιον ανηκει το τηλεφωνο δωστε μου στοιχεια , δεν θα τουσ δινω τα δικα μου ???

ειναι αξιοι εμπιστοσυνης ???? δεν σου εχουν χρεωσει κατι μυστηριο ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μου είχαν κάνει πριν 2 χρόνια αντίστοιχη πρόταση. Τους λέω οκ και στέλνουν το συμβόλαιο.

Το συμβόλαιο έχει επιλεγμένα κάποια πεδία που εγώ δεν ήθελα. Πχ ότι δέχομαι να μπω στους καταλόγους. Που εγώ δεν ήθελα.

Η κάποια ποσά που αφορούσαν επιδότηση την οποία παραχωρείς στη εταιρία.

Τους στέλνω mail με ερωτήσεις και διευκρινίσεις. Δε μου απάντησαν ποτε.

Όταν μου ξανά τηλεφώνησαν να με ρωτήσουν γιατί δεν έχω προχωρήσει τη διαδικασία τους είπα ότι δε μου απάντησαν ποτέ.

Λίγες μέρες μετά μου απαντήσαμε στο mail. Αλλά δε μου απάντησαν σε καμία από τις ερωτήσεις μου.

Στο δια ταύτα. Εμένα δε με κέρδισαν με τη στάση τους αυτή

Αν σκέφτεσαι να το κανείς γιατί είναι όντως καλή η προσφορά διάβασε πολύ καλά το συμβόλαιο και επέμεινε να σου απαντήσουν γραπτώς σε κάθε απορία σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...