Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις χθες ειδα πως επιτελους υπαρχει διαθεσημοτητα δικτυου και για αλλους παροχους στην περιοχη μου εκτος του ΟΤΕ. Απο λιγο που ειδα μου φανηκαν δελεαστικα τα πακετα της Vodafone. Το ερωτημα μου ειναι το εξης. Ειμαι συνδρομητης της Vodafone στο κινητο και το σημα ειναι ψιλοχαλια στην περιοχη μου, οχι σε ολα τα σημεια. Αυτο εχει καμια σχεση με την σταθερη και τις ταχυτητες ιντρνετ που θα εχω αν καταληξω στην Vodafone;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μολις χθες ειδα πως επιτελους υπαρχει διαθεσημοτητα δικτυου και για αλλους παροχους στην περιοχη μου εκτος του ΟΤΕ. Απο λιγο που ειδα μου φανηκαν δελεαστικα τα πακετα της Vodafone. Το ερωτημα μου ειναι το εξης. Ειμαι συνδρομητης της Vodafone στο κινητο και το σημα ειναι ψιλοχαλια στην περιοχη μου, οχι σε ολα τα σημεια. Αυτο εχει καμια σχεση με την σταθερη και τις ταχυτητες ιντρνετ που θα εχω αν καταληξω στην Vodafone;

 

ιδια γεύση .....

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης της Vodafone στο κινητο και το σημα ειναι ψιλοχαλια στην περιοχη μου, οχι σε ολα τα σημεια. Αυτο εχει καμια σχεση με την σταθερη και τις ταχυτητες ιντρνετ που θα εχω αν καταληξω στην Vodafone;

Δεν έχει σχέση το δίκτυο κινητής με αυτό της σταθερής.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτα από εδώ να σε καλέσουν: https://www.vodafone.gr/c2c-post2post/
Σ ευχαριστώ. Έχω στείλει αίτημα περίπου πριν δυο ώρες και ακόμα να με καλέσει κάποιος.

Αν κάνω αίτηση φορητοτητας στην κοσμοτε, θα γίνει κατευθείαν η αλλαγή ή θα με καλέσει η βοντα για αντιπροσφορα πρώτα;

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει κατευθείαν η αλλαγή. Ίσως να σε καλέσει, αλλά δεν θα προλάβεις να την αποδεχτείς χωρίς να πληρώσεις τέλος διακοπής στη Vodafone.

Αν θέλεις να τους «απειλήσεις» :p λίγο, κάλεσε το τμήμα διακοπών στο 2106702833, θα σου δώσουν καλύτερη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει κατευθείαν η αλλαγή. Ίσως να σε καλέσει, αλλά δεν θα προλάβεις να την αποδεχτείς χωρίς να πληρώσεις τέλος διακοπής στη Vodafone.

 

Αν θέλεις να τους «απειλήσεις» :p λίγο, κάλεσε το τμήμα διακοπών στο 2106702833, θα σου δώσουν καλύτερη προσφορά.

Χαχα ψαγμένος να σαι καλά.. Τέλος διακοπής γιατί όμως; λίγο πριν λήξει το συμβόλαιο δεν είσαι ελεύθερος να επιλέξεις ό,τι εσύ θέλεις χωρίς δεσμεύσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου. Τέλος διακοπής στη Cosmote θα πρέπει να πληρώσεις, γιατί όταν ενημερώνεται η Vodafone για την φορητότητα, ξεκινάει και η διαδικασία.

Ίσως αν επιλέξεις να ξεκινήσει άμεσα η αίτηση (και όχι με αναμονή 14 ημέρες), να προλάβεις αλλά είναι αρκετά μεγάλο ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει κατευθείαν η αλλαγή. Ίσως να σε καλέσει, αλλά δεν θα προλάβεις να την αποδεχτείς χωρίς να πληρώσεις τέλος διακοπής στη Vodafone.

Αν θέλεις να τους «απειλήσεις» :p λίγο, κάλεσε το τμήμα διακοπών στο 2106702833, θα σου δώσουν καλύτερη προσφορά.

 

Για την σταθερή μήπως γνωρίζεις ποιο είναι το τηλέφωνο διακοπών μπας και κάνω upgrade σε 100άρα με άλλα 5 ευρώ και όχι με 20; :)

Link to comment
Share on other sites

Για την σταθερή μήπως γνωρίζεις ποιο είναι το τηλέφωνο διακοπών μπας και κάνω upgrade σε 100άρα με άλλα 5 ευρώ και όχι με 20; :)

 

Από 27- 29€ την δίνουν σε αναβάθμιση την 100αρα

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση από 24αρα σε 50αρα γραμμή, συν vodafone tv, με αθλητικό περιεχόμενο πόσο παίζει αυτή τη στιγμή; τελειώνει το συμβόλαιο σε ένα μήνα και δεν με έχουν καλέσει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα η vodafone με εκανε προσφορα για το προγραμμα family red plus για 3 μελη στα 60.90.

καθως τωρα ολοι ειμαστε στη cosmote με συμβολαια,και πληρωνουμε πολλα παραπανω.

 

οι παροχες ειναι απεριοριστα προς ολους 3.000 σμσ το καθε ενα μελος+ 16gb κουβας ιντερνετ.

 

θεωρειται ειναι απο τις καλες προσφορες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου. Τέλος διακοπής στη Cosmote θα πρέπει να πληρώσεις, γιατί όταν ενημερώνεται η Vodafone για την φορητότητα, ξεκινάει και η διαδικασία.

 

Ίσως αν επιλέξεις να ξεκινήσει άμεσα η αίτηση (και όχι με αναμονή 14 ημέρες), να προλάβεις αλλά είναι αρκετά μεγάλο ρίσκο.

Όλα καλά φίλε μου, κάλεσα εκεί που είπες και μου προσέφεραν το ίδιο πρόγραμμα που είχα κάνοντας μου και 2,5 ευρώ έκπτωση. Με 22 ευρώ το μήνα θα έχω 1,5 γιγα ίντερνετ, 400 λεπτά και 40 sms προς όλους. Ευχαριστώ και πάλι

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Τις συγκεκριμένες παροχές θα τις κάλυπτες και με 12€ σε CU καρτοκινητό, αλλά μια χαρά εφόσον σε καλύπτει :)
Link to comment
Share on other sites

Τις συγκεκριμένες παροχές θα τις κάλυπτες και με 12€ σε CU καρτοκινητό, αλλά μια χαρά εφόσον σε καλύπτει :)
Σίγουρα, αλλά στο καρτοκινητο χρεώνεσαι πολύ παραπάνω στην ομιλία. Τρίλεπτο είναι η ελάχιστη διάρκεια

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

καλημερα η vodafone με εκανε προσφορα για το προγραμμα family red plus για 3 μελη στα 60.90.

καθως τωρα ολοι ειμαστε στη cosmote με συμβολαια,και πληρωνουμε πολλα παραπανω.

 

οι παροχες ειναι απεριοριστα προς ολους 3.000 σμσ το καθε ενα μελος+ 16gb κουβας ιντερνετ.

 

θεωρειται ειναι απο τις καλες προσφορες ετσι?

 

Καλημέρα.

Σίγουρα είναι πολύ καλή τιμή. Εγώ για το ίδιο πρόγραμμα για δυο μέλη και 18 Gb πληρώνω 75€.

Ήμουν βλέπεις άτυχος και είχα ήδη Vodafone και την περίοδο που έκανα την ανανέωση δεν είχα την πολυτέλεια να ψάξω κάτι άλλο λόγω θεμάτων υγείας.

Αλλαααααα ο Απρίλιος πλησιάζει και μάλλον θα πω bye bye Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα η vodafone με εκανε προσφορα για το προγραμμα family red plus για 3 μελη στα 60.90.

καθως τωρα ολοι ειμαστε στη cosmote με συμβολαια,και πληρωνουμε πολλα παραπανω.

 

οι παροχες ειναι απεριοριστα προς ολους 3.000 σμσ το καθε ενα μελος+ 16gb κουβας ιντερνετ.

 

θεωρειται ειναι απο τις καλες προσφορες ετσι?

 

Καλή τιμή,αλλά ποιότητα κάλυψης...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με κάλεσαν για ανανέωση για 2 νούμερα που έχω και ότι συνδυασμό και να μου προτείνουν καταλήγουμε στα 58 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θέλω τα φώτα σας! Το συμβόλαιο του πατέρα μου(Vodafone Προς όλους 400) λήγει σε 10 μέρες τον έχουνε πάρει πολλές φορές τηλέφωνο και το προτείνουν το Red plus στα 37 ευρώ από 32 που πληρώνει τώρα, δεν το θέλει ζητήσαμε τιμές για το flex ή το red start τζίφος. Υπάρχει περίπτωση να πάρουμε καμία καλύτερη τιμή ή να κάνω μια αίτηση φορητότητας στην Cosmote σε κανένα GIGAMAX με 25 ευρώ?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας! Το συμβόλαιο του πατέρα μου(Vodafone Προς όλους 400) λήγει σε 10 μέρες τον έχουνε πάρει πολλές φορές τηλέφωνο και το προτείνουν το Red plus στα 37 ευρώ από 32 που πληρώνει τώρα, δεν το θέλει ζητήσαμε τιμές για το flex ή το red start τζίφος. Υπάρχει περίπτωση να πάρουμε καμία καλύτερη τιμή ή να κάνω μια αίτηση φορητότητας στην Cosmote σε κανένα GIGAMAX με 25 ευρώ?
Γιατι δεν κοιτας να το κανεις καρτοκινητο; Με 12ε το μηνα θα εχεις πχ στο cu 600' προς ολους (απλα ειναι 3λεπτη η ελαχιστη χρεωση).... Κοιταξε το

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι από αύριο μπορείτε να καταγγείλετε τη σύμβασή σας χωρίς ποινή, αν έχετε ενεργό τηλεφωνητή (ενεργοποιείται με κλήση στο 1285, επιλογή 3).

Περισσότερα είχαμε συζητήσει εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=110521&page=1168

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κοιτας να το κανεις καρτοκινητο; Με 12ε το μηνα θα εχεις πχ στο cu 600' προς ολους (απλα ειναι 3λεπτη η ελαχιστη χρεωση).... Κοιταξε το

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Του το είχα προτείνει αλλά δεν τον ενδιαφέρει και επέμενε να είναι σε συμβόλαιο δεν ξέρω γιατί, μάλλον θα νιώθει μια ασφάλεια. Άρα να φανταστώ από την προσφορά που μου κάνουν τώρα τα 37 ευρώ δεν πρόκειται να πιάσω καμία καλή προσφορά σαν το gigamax των 25 ευρώ στην Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Ζήτα να σε καλέσουν για μετατροπή σε καρτοκινητο και θα λάβεις πολύ καλύτερες προσφορές.
Link to comment
Share on other sites

Ζήτα να σε καλέσουν για μετατροπή σε καρτοκινητο και θα λάβεις πολύ καλύτερες προσφορές.

 

 

Οχι πάντα αλλα η διακοπή συμβολαίου με φορητότητα η μετατροπή σε κάρτα ειναι το τελευταίο εργαλείο πίεσης.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Οχι πάντα αλλα η διακοπή συμβολαίου με φορητότητα η μετατροπή σε κάρτα ειναι το τελευταίο εργαλείο πίεσης.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Το έκανα και δε προσφέρουν τπτ καλύτερο. Κάτοχος 2 Red 1 old με έκπτωση λόγω σταθερού και με 65% έκπτωση δίνω 52,42 για τα 2 νούμερα. Λένε ότι άλλαξαν τα προγράμματα και είναι πιο φτηνά τώρα.

 

Από το τμήμα προσφορών πήρα τις καλύτερες τιμές και είναι

Family Red Start με 2 νούμερα στα 47,63 με διπλασιασμό Gb λόγω σταθερού

Family Red Plus με 2 νούμερα στα 55,48 με διπλασιασμό Gb λόγω σταθερού

ή Red Start ατομικό το κάθε νούμερο με έκπτωση λόγω σταθερού και τα 2 νούμερα στα 54,27

 

Γύρεψα και vodafone tv στα οικογενειακά (μιας και το δίνουν στις νέες συνδέσεις) αλλά δεν το δίνουν

 

Οι προσφορές μου είπαν ισχύουν μέχρι τέλος του μήνα. Να κλείσω ή να περιμένω τον άλλο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...