Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για τους τυχερούς είναι ταμάμ σε όλα τα επίπεδα και λέγετε ότι θέλετε!!!

και γω στην θέση σας το ίδιο θα έκανα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

για τους τυχερούς είναι ταμάμ σε όλα τα επίπεδα και λέγετε ότι θέλετε!!!

και γω στην θέση σας το ίδιο θα έκανα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Και εγώ τυχερός θεωρούμαι που έχει πιο γρηγορο δίκτυο στο Αργοστόλι σε σχέση με την Cosmote αλλά τι να το κανείς όταν πας στο αεροδρόμιο που είναι 7 χιλιόμετρα και έχει κενά κάλυψης.

Δεν μιλαω για Ίντερνετ,αλλά για ομιλία που κάνει διακοπές.

Τα ίδια και προς Φισκάρδο που πήγα,είχα 220Mbps στο λιμάνι και στο δρόμο μέχρι το Μυρτο,περιοχή Διβαρατα να έχω 4G αλλά με διακοπές όταν έβαζα e-radio.,επάνω στις στροφές.

Επίσης μπορεί να κοπεί και η κλήση εν κινήσει.

Στο Αργοστόλι-Ληξούρι είναι καλά καθώς και στο δρόμο προς Σάμη.

Μόνο ένα σημείο μέσα στα βουνά έχει κενό κάλυψης το ίδιο και στη περιοχη της Φαλαρης,ο δρομος για να πας μέσα από το βουνό για τον Μυρτο,το Φισκάρδο και την Αγία Ευφημία. Έχει την περισσότερη κίνηση διότι εξυπηρετεί όλα τα οχήματα.

Το μόνο που έβαλαν φέτος είναι 4G+ και αύξησαν την χωρητικότητα με κεραίες στα 2600,μέχρι περυσι είχε στα 800+1800 οι οποίες όταν πρωτοήρθα στο νησί είναι στα 10+15Mhz,αργότερα είχε 4G+ και έβαλαν 20Mhz στα 1800Mhz,reframing δηλαδή.

Φέτος έχει σύνολο 50Mhz στο 4G,20Mhz στα 1800 και 2600.Το αποτέλεσμα είναι να εχεις αξιοπρεπείς ταχύτητες μεν αλλά υπάρχουν ώρες που το ping είναι τόσο υψηλό με αποτέλεσμα οι άλλες 2 να είναι πιο γρήγορες και ας έχουν μικρότερες ταχυτητες.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που επενδύουν είναι στην εξυπηρέτηση πελατών τηλεφωνικά.

Εκεί δεν έχω παράπονο,αλλά τα προβλήματα μαζί τους συνεχίζουν να υφίστανται.

Με το που λήξει το συμβόλαιο, πίσω στην Cosmote το σταθερό.

Το κινητό μόνο θα κρατησω που έχω φοιτητικό καρτοσυμβολαιο αν και στο cu φοιτητικό δίνει περισσότερες προσφορές.

 

Ισχύει εγώ από την εξυπηρέτηση πελατών δεν έχω κανένα παράπονο αυτά τα 5 χρόνια που είμαι συνδρομητής, ευγενικοί ,εξυπηρετικοί και θα καθίσουν πολύ ώρα στην γραμμή μαζί σου μέχρι να διορθώσουν το πρόβλημα, αλλά δεν επενδύουν πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει εγώ από την εξυπηρέτηση πελατών δεν έχω κανένα παράπονο αυτά τα 5 χρόνια που είμαι συνδρομητής, ευγενικοί ,εξυπηρετικοί και θα καθίσουν πολύ ώρα στην γραμμή μαζί σου μέχρι να διορθώσουν το πρόβλημα, αλλά δεν επενδύουν πουθενά

 

Ακριβώς,εγώ με βλέπω να κόψω την vodafone και να κρατήσω ένα νούμερο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

πως μπορούμε να μάθουμε αν στη κεραια μας έχουν βάλει 5g με κινητο που δεν είναι?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια αναφορά σε συνήγορο καταναλωτή και ΕΕΤΤ εδώ και 10 ημέρες.Πρωτη φορά αργούν τόσο πολύ να μου στείλουν έστω έναν αριθμό πρωτοκόλλου για την υπόθεση.Κανεις με πρόσφατη εμπειρία να δώσει τα φώτα του για τους χρόνους απόκρισης.
Link to comment
Share on other sites

Στο shake it στο my vodafone όσοι έχετε συμβόλαιο δίνει απεριόριστα data για 1 εβδομάδα/ για το σκ/ για 1 ημέρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Το συμβόλαιό μου με τη Vodafone λήγει. Μέχρι τώρα είχα ένα πρόγραμμα που νομίζω ότι λεγόταν Vodafone 700 και μου είχαν κουμπώσει και επιπλέον Internet. Έβγαιναν 700 λεπτά ομιλίας, 150 sms και 11040ΜΒ (11GB) και έδινα 30 ευρώ.

 

Μου δίνουν το ίδιο με 34 ευρώ και Unlimited Play με 40 ευρώ.

 

Θεωρείτε την προσφορά του Unlimited Play καλή; Να την δεχτώ;

Link to comment
Share on other sites

Στις μέρες μας οι εταιρείες δίνουν προγράμματα με απεριόριστα δεδομένα, ομιλία και sms σε πολύ καλές τιμές. Θέλει λίγο ψάξιμο.

Τα 34€ για τις συγκεκριμένες παροχές θεωρώ ότι είναι πολλά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στις μέρες μας οι εταιρείες δίνουν προγράμματα με απεριόριστα δεδομένα, ομιλία και sms σε πολύ καλές τιμές. Θέλει λίγο ψάξιμο.

Τα 34€ για τις συγκεκριμένες παροχές θεωρώ ότι είναι πολλά.

Αυτό το ήλπιζα και εγώ μιας και είναι νεκρή περίοδος. Σου έχω στείλει p.m. αδερφέ μου αν γνωρίζεις να με βοηθήσεις. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ήλπιζα και εγώ μιας και είναι νεκρή περίοδος. Σου έχω στείλει p.m. αδερφέ μου αν γνωρίζεις να με βοηθήσεις. Σε ευχαριστώ πολύ.

Φίλε μου σου έστειλα pm, δεν το εμφανίζει όμως στα απεσταλμένα και δεν ξέρω αν το έχεις λάβει.

Εγώ θα έλεγα να απευθυνθείς στο τμήμα προσφορών της εταιρείας που σε ενδιαφέρει και να τους ζητήσεις μία προσφορά.

Σε κάθε περίοδο τρέχουν προσφορές, οπότε ίσως βρεις κάποια που να ανταποκρίνεται στις επιθυμίες σου και στα χρήματα που μπορείς να δώσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αποδεχτείς την προσφορά μέσω του app, σε παίρνουν και τηλέφωνο για προσφορά προς το τέλος όπως παλιά;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χμμ άρχισαν να σπρώχνουν τα συμβόλαια με τα απεριόριστα ή μου φαίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κρύψανε τα Red Start και Red Max;

Πάντως για την ώρα δεν φαίνεται κάτι τέτοιο, οι υπάρχοντες (και νέοι) συνδρομητές παίρνουν πολύ καλύτερες προσφορές για τα Red από ότι για τα Unlimited.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω αιτηθεί υπαναχώρηση εντός 14 ημερών από συμβόλαιο σε καρτοπρογραμμα. Μου είπαν θα γίνει σε 2 η 3 ημέρες. Έχω δικαίωμα να μετατρέψω το καρτοπρογραμμα σε καρτοκινητο?

Γίνεται άμεσα η αλλαγή?

Υπάρχει πέναλτι? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν έχεις δέσμευση ομως στο Καρτοπρογραμμα θα πληρώσεις τέλος διακοπής.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Είχα συμπληρώσει 24 μήνες στο καρτοπρογραμμα και επιστρέφω σε 2 η 3 ημέρες στο ίδιο. Η επικοινωνία ήταν πάλι τηλεφωνική, οπότε πιθανολογω πως δεν θα πληρώσω πέναλντι αν αιτηθω να αλλάξω σε καρτοκινητο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πληρώσεις αφού επιστρέφεις στο καρτοπρογραμμα στο οποίο έχει λήξει η δέσμευση σου.
Link to comment
Share on other sites

Μου έγινε προσφορά για το προγραμμα unlimited ( χωρίς διευκρίνιση ποιο ακριβώς ) στην τιμή των 21 ευρώ το οποιο σε συνδυασμό με τη σταθερή vdsl που έχω θα βγαίνει 2 ευρώ λιγότερο . Διάβασα στο φόρουμ πως δε γίνεται share στα δεδομένα στο unlimited . Δηλαδη δε θα μπορώ να χρησιμοποιώ το κινητό μου ως hotspot για να έχω δεδομένα στον υπολογιστή μου; Δεδομένου πως έχω τωρα το φοιτητικό what’s up απο το μεταπτυχιακό μου αξίζει να το σκεφτώ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...