Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω ειχα το RED 1 με 29,64 και μου πηγα στο RED 2 με 31,26

 

 

Δεν χρειαζομαι μεγαλύτερο προγραμμ αλλα εσυ τουλαχιστον μιλας για αναβαθμιση με μικρή επιβάρυνση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχει πρόβλημα με το δίκτυο της vodafone τις τελευταίες μέρες; Δεν μπορώ να συνδεθώ στον λογαριασμό μου είτε μέσω web είτε μέσω Mobile app για διαχείρηση.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πριν λίγο μου ήρθε διαφημιστικό sms που γραφει "ΠPONOMIAKA KAΛOKAIPINA DATA ΠAKETA MONO ΓIA ΣENA! MΠEΣ EΔΩ .... ΓIA NA MAΘEIΣ ΠEPIΣΣOTEPA!"

Μπαίνω στο link και με πάει σε σελίδα της Vodafone με τίτλο "Data, more data" χωρίς περαιτερω λεπτομέρειες. Συγκεκριμένα έχει ένα πεδίο που μπορώ να γράψω το κινητό μου για να με καλέσουν για λεπτομέρειες.

Ξέρει κάποιος τι ακριβώς παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Είναι προσφορές call 2 collect, κανεις αίτημα και σε καλούν αυτοί για να σου πουν την προσφορά τους.
Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι κάτι σαν προσωποποιημένες προσφορές;

Ή είναι π.χ. κάποιο πακέτο που διατίθεται γενικότερα αυτές τις μέρες;

Ρωτάω διότι δεν θέλω να στείλω το κινητό μου, να μου πούνε καμία ανούσια προσφορά και μετά να με ζαλιζουν...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις επιλέξει να μην λαμβάνεις κλήσεις από εταιρίες (και από τη Vodafone), βάζοντας τον αριθμό σου στο site δεν θα αλλάξει αυτή η ρύθμιση.

Δεν ξέρω τι προσφορά δίνουν, υποτίθεται ότι είναι Προσωποποιημένες, αλλά νομίζω πως παίρνουν τα υπάρχοντα πακέτα (μηνιαία) και σου τα δίνουν με μια χ έκπτωση κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται τα Red έγιναν απεριόριστα σε φωνή και 3000+ sms. Επίσης βλέπω αυξήθηκαν τα data τους.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω καταργήθηκαν, πλέον μόνο τα red family έχει και τα giga unlimited (που ξεκινάνε από 44,5€ αλλά το μεγαλύτερο έχει ακόμα 69,5€)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κανονικά στην αρχική της κινητής https://www.vodafone.gr/eshop/kiniti/c-100121/ απλά δεν έχουν ανανεώσει σωστά το subpage με τα συμβόλαια (το ίδιο είχε συμβεί όταν ξανά αύξησαν τις τιμές, μάλλον Δευτέρα θα το ανεβάσουν). Υπάρχει και νέο promo στην αρχική της Vodafone με δωροεπιταγή και δωρεάν απεριόριστα data για 15 ημέρες. Επίσης ήρθε μήνυμα ενημέρωσης σε υπάρχοντες πελάτες αυτών των Red που ενημερώνει για τις αυξημένες παροχές που θα ισχύουν από την επόμενη ανανέωση των παροχών του προγράμματός τους.

 

Επίσης οι τιμές αυξήθηκαν και άλλο.

Edited by LGFe
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κανονικά στην αρχική της κινητής https://www.vodafone.gr/eshop/kiniti/c-100121/ απλά δεν έχουν ανανεώσει σωστά το subpage με τα συμβόλαια (το ίδιο είχε συμβεί όταν ξανά αύξησαν τις τιμές, μάλλον Δευτέρα θα το ανεβάσουν). Υπάρχει και νέο promo στην αρχική της Vodafone με δωροεπιταγή και δωρεάν απεριόριστα data για 15 ημέρες. Επίσης ήρθε μήνυμα ενημέρωσης σε υπάρχοντες πελάτες αυτών των Red που ενημερώνει για τις αυξημένες παροχές που θα ισχύουν από την επόμενη ανανέωση των παροχών του προγράμματός τους.

 

Επίσης οι τιμές αυξήθηκαν και άλλο.

 

Δεν έχει αυξηθεί τιποτα

Μπήκα στον τιμοκατάλογο Μαΐου και Ιουλίου. Καμία διαφορά στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Οχι η τιμή τιμοκαταλόγου, έχει αυξηθεί η τιμή που το δίνουν σε νέους πελάτες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αυξηθεί τιποτα

Μπήκα στον τιμοκατάλογο Μαΐου και Ιουλίου. Καμία διαφορά στην τιμή.

Check again... https://web.archive.org/web/*/http://vodafone.gr

Flex από 20,93 στα 25,42 (πρέπει να είχε γίνει άλλη μία αύξηση πριν τα 25 κοντά στα 24 νομίζω)

Red Start από 29,10 στα 34,40

Red Plus από 37,50 στα 38,50

Red Max από 50,13 στα 47,48 (το μόνο με μείωση μαζί με τα δύο unlimited surf & play)

 

Και τα παραπάνω χωρίς αλλαγή στο αρχικό πάγιο και στο διαφημιζόμενο ποσοστό έκπτωσης, έως 30 ήταν πριν έως 30 και τώρα.

Edited by LGFe
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αυξηθεί τιποτα

 

Μπήκα στον τιμοκατάλογο Μαΐου και Ιουλίου. Καμία διαφορά στην τιμή.

Μέχρι και εγω ήξερα ότι έχει αυξηθεί η τιμή και οι παροχές βέβαια που δεν έχω Vodafone εσύ όχι που είσαι καθαρόαιμος vodafonaκιας. .... tragic....

 

 

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Και μισή τιμή να τα δώσει το δίκτυο είναι για τα πανηγύρια σε αρκετά σημεία και μέσα στην Αθήνα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Και μισή τιμή να τα δώσει το δίκτυο είναι για τα πανηγύρια σε αρκετά σημεία και μέσα στην Αθήνα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν γινόταν αυτό τι καλά που θα ήταν αν π. χ είχες κακό σήμα να πλήρωνες λιγότερο ή αν είχες χαμηλό συγχρονισμό στο σπίτι καλά που θα ήταν σε όλες της εταιρείες βέβαια δυστυχώς ξέρουμε όλοι ότι δεν είναι έτσι...

 

 

Και ποτέ δεν θα γίνει

 

 

Ότι και να γίνει πληρώνεις ότι και ο άλλος που απολαμβανει καλύτερες υπηρεσίες..

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Το application του my Vodafone δουλεύει κανονικά; εδώ και 3-4 μερες6δεν μπορώ να μπω. Δεν μπορώ να ελέγξω τα υπόλοιπα μου να ενεργοποιήσω το shake it.

Και ξαφνικά το πρωί μου ήρθε μήνυμα ότι ενεργοποιηθηκαν 5gb για 7 μέρες μέσω του app και δεν ξέρω αν είναι κάποια προσφορά ή καμιά μ@λ.. του συστήματος.... Ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι η προσφορά για τα απεριόριστα με 6,9euro/15d είναι δυνατή μέσω του app. Το μόνο που είδα είναι το 0.70€/d για 60mb...

 

Μόνο αυτό βρήκα για να το ενεργοποιήσω

 

http://content.vodafone.gr/Data/summer_offer2020/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το εξής πρόβλημα με βονταφον. Μένω εξωτερικό και έχασα το ελληνικό νούμερο καρτοκινητο από Ελλάδα. Βούτηξε στη θάλασσα μέσα να μην τα πολυλογω. Λογω κορονοιου αποφάσισα να κάνω καινούριο νούμερο βονταφον μιας και δουλεύει σωστά εδώ από εμπειρίες άλλων συμτοπιτων. Έκανα πριν μια εβδομάδα αίτηση στο ίντερνετ στο όνομα της μητέρας μου, έστειλα τα χαρτιά και με έχουν στο περίμενε. Πήρα δέκα τηλέφωνα , πέρασε 3 φορές η μάνα μου από το κατάστημα που θα γίνει παραλαβή. Τίποτα. Έχω μιλήσει με όλους τους υπαλλήλους εξυπηρέτησης αλλά κανείς δεν ξέρει πότε θα δούνε την αίτηση μου. Μιλάμε για brand new νούμερο τώρα . Ήδη έχω μετανιώσει δεν περίμενα τόσο χάλια εξυπηρέτηση. Είναι λογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το εξής πρόβλημα με βονταφον. Μένω εξωτερικό και έχασα το ελληνικό νούμερο καρτοκινητο από Ελλάδα. Βούτηξε στη θάλασσα μέσα να μην τα πολυλογω. Λογω κορονοιου αποφάσισα να κάνω καινούριο νούμερο βονταφον μιας και δουλεύει σωστά εδώ από εμπειρίες άλλων συμτοπιτων. Έκανα πριν μια εβδομάδα αίτηση στο ίντερνετ στο όνομα της μητέρας μου, έστειλα τα χαρτιά και με έχουν στο περίμενε. Πήρα δέκα τηλέφωνα , πέρασε 3 φορές η μάνα μου από το κατάστημα που θα γίνει παραλαβή. Τίποτα. Έχω μιλήσει με όλους τους υπαλλήλους εξυπηρέτησης αλλά κανείς δεν ξέρει πότε θα δούνε την αίτηση μου. Μιλάμε για brand new νούμερο τώρα . Ήδη έχω μετανιώσει δεν περίμενα τόσο χάλια εξυπηρέτηση. Είναι λογικό αυτό;

 

 

Επρεπε μετά την βουτιά με την ταυτότητά σου και ενα 5ευρω να εκανες μια απλή αντικατάσταση sim θα γλύτωνες χρόνο και ταλαιπωρία.Αυτες οι online αιτήσεις δεν ξέρεις ποτέ πόσο χρόνο θα πάρουν.Λογικό δεν είναι αλλα έτσι ειναι το σύστημα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Βούτηξε στη Μεσόγειο φίλε μου και είμαι Κύπρο. Έκανα άπειρες προσπάθειες μεσω τηλέφωνου να μπορέσω να κάνω τουλάχιστον αντικατάσταση κάρτας και να μου στείλουν καινούρια αλλά δεν! Τελικά θα κάνω καινούριο νούμερο στο όνομα της μητέρας μου αλλά γιατί να αργεί τόσο πολύ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω ένα θέμα με το λογαριασμό, πλήρωσα το σταθερό μου κανονικά με κάρτα μέσω της σελίδας της voda, η πληρωμή απ'ότι φαίνεται δεν αποδόθηκε, εγώ βλέπω τη χρέωση στην τράπεζα, αυτοί ως φαίνεται δεν την βλέπουν και θέλουν απόδειξη της συναλλαγής- την οποία για να έχει το θέμα ενδιαφέρον, δεν έχω- για να το διερευνήσουν. Το 13808 δε με περνάει σε υπάλληλο, στο τσατ έβγαλα μια άκρη αλλά έχουμε φτάσει στο σημείο της απόδειξης και αναρωτιέμαι τί μπορώ να κάνω.

Υπάρχει κάποιο σταθερό τηλέφωνο εξυπηρέτησης που μπορώ να καλέσω;

Σας έχει τύχει αντίστοιχη περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω ένα θέμα με το λογαριασμό, πλήρωσα το σταθερό μου κανονικά με κάρτα μέσω της σελίδας της voda, η πληρωμή απ'ότι φαίνεται δεν αποδόθηκε, εγώ βλέπω τη χρέωση στην τράπεζα, αυτοί ως φαίνεται δεν την βλέπουν και θέλουν απόδειξη της συναλλαγής- την οποία για να έχει το θέμα ενδιαφέρον, δεν έχω- για να το διερευνήσουν. Το 13808 δε με περνάει σε υπάλληλο, στο τσατ έβγαλα μια άκρη αλλά έχουμε φτάσει στο σημείο της απόδειξης και αναρωτιέμαι τί μπορώ να κάνω.

Υπάρχει κάποιο σταθερό τηλέφωνο εξυπηρέτησης που μπορώ να καλέσω;

Σας έχει τύχει αντίστοιχη περίπτωση;

 

Γιατί δεν έχεις, κάπου στην κίνηση της κάρτας σου θα πρέπει να φαίνεται ότι χρεώθηκες, αυτό να τους στείλεις με screenshot

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω ένα θέμα με το λογαριασμό, πλήρωσα το σταθερό μου κανονικά με κάρτα μέσω της σελίδας της voda, η πληρωμή απ'ότι φαίνεται δεν αποδόθηκε, εγώ βλέπω τη χρέωση στην τράπεζα, αυτοί ως φαίνεται δεν την βλέπουν και θέλουν απόδειξη της συναλλαγής- την οποία για να έχει το θέμα ενδιαφέρον, δεν έχω- για να το διερευνήσουν. Το 13808 δε με περνάει σε υπάλληλο, στο τσατ έβγαλα μια άκρη αλλά έχουμε φτάσει στο σημείο της απόδειξης και αναρωτιέμαι τί μπορώ να κάνω.

 

Υπάρχει κάποιο σταθερό τηλέφωνο εξυπηρέτησης που μπορώ να καλέσω;

 

Σας έχει τύχει αντίστοιχη περίπτωση;

Κανείς screenshot την κίνηση της κάρτας από το ebanking και τους το στέλνεις με μέιλ. Που κολλάς ακριβώς φίλε;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...