Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο διπλασιασμός οκ αλλά τα 23,7 μπορεί να είναι χωρίς την έκπτωση ;)

Αν 23,7 είναι με την έκπτωση είναι παλι καλη τιμή, αλλά κάποιοι πριν 2-3 μήνες το παίρνανε στα 20,15 (τότε έδινε 3+3gb), και αναβαθμίστηκαν στα 4+4 αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καθόλου άσχημα

Εγώ σαν φοιτητής έχω Καρτοπρογραμμα με 10,2€

1000' προς όλους,600' Vodafone,100sms

5GB Internet

Και με 17,90 σταθερό έως 24,απεριόριστα σταθερά και 240' σε κινητά.

 

Πες μου ότι δεν κάνεις πλάκα. Πως λέγεται το πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου άσχημα

Εγώ σαν φοιτητής έχω Καρτοπρογραμμα με 10,2€

1000' προς όλους,600' Vodafone,100sms

5GB Internet

Και με 17,90 σταθερό έως 24,απεριόριστα σταθερά και 240' σε κινητά.

 

Πες μου ότι δεν κάνεις πλάκα. Πως λέγεται το πρόγραμμα?

 

Vodafone Καρτοπρογραμμα λέγεται και το βρίσκεις σε κατάστημα...εγώ είχα καρτοκινητο φοιτητικό από τότε που πήρα το πασο για δύο χρόνια σχεδον σαν 2ο νούμερο και ήρθε προσφορά μόνο για μένα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός οκ αλλά τα 23,7 μπορεί να είναι χωρίς την έκπτωση ;)

Αν 23,7 είναι με την έκπτωση είναι παλι καλη τιμή, αλλά κάποιοι πριν 2-3 μήνες το παίρνανε στα 20,15 (τότε έδινε 3+3gb), και αναβαθμίστηκαν στα 4+4 αυτόματα.

 

 

23,7€ ειναι πλεον το μηνιαίο κόστος του συμβολαίου (πλήρωνα 26,5€ με το red 1) λογω ύπαρξης και οικιακής γραμμής.

Η έκπτωση στο σταθερό ειναι χωριστά και σεν την θυμάμαι ακριβώς (γύρω στα 4)).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικα ανανέωσα στο start με απεριόριστες κλήσεις, 6000 μηνυματα και 8γβ στα 23,7€.

 

Καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες μου και ειναι σε πολυ καλη τιμη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημέρα. Το πρόγραμμα start που αναφέρεις είναι για δυο συνδέσεις;

Είναι το family start; Μου κάνει τρομερή εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πρόγραμμα start που αναφέρεις είναι για δυο συνδέσεις;

Είναι το family start; Μου κάνει τρομερή εντύπωση.

 

 

Ειναι το red start για ενα κινητο με συμβολαιο.

Επειδη ομως εχω και σταθερό στην εταιρεία μου διπλασιάζει τα gb.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σε ένα συμβόλαιο double play που σου δίνει 300 λεπτά προς κινητά, πως γίνεται ο υπολογισμός του χρόνου ομιλίας;

Βλέπω σε ένα λογαριασμό: Κλήσεις προς κινητά: 19..........διάρκεια: 00.02.22............τιμολογηθείσα διάρκεια: 00.19.00

Σε κάθε κλήση χρεώνει 1 min και μετά πάει ανά λεπτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω Vodafone CU και μου έβγαλε προσφορά στο my cu app για να πάω σε καρτοπρογραμμα με καλές παροχές για 10 ευρώ τον μήνα αξίζει να πάω διότι έχω διαβάσει σε πολλά φόρουμ ότι τα καρτοπρογραμματα της vodafone είναι απάτη και μπλέκεις. Εσείς τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

μόνο η 3λεπτη χρέωση τους είναι λιγο απάτη, αλλά υπάρχει και στα καρτοκινητά. προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχεις να χάσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ανανέωσα στο start με απεριόριστες κλήσεις, 6000 μηνυματα και 8γβ στα 23,7€.

 

Καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες μου και ειναι σε πολυ καλη τιμη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για ανανέωση συμβολαίου.

Πως σου κάναν την προσφορά; (ρωτάω επειδή έλεγες πως στην αρχή στο δίναν με 29 κι ελεγαν δεν πέφτει)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για ανανέωση συμβολαίου.

Πως σου κάναν την προσφορά; (ρωτάω επειδή έλεγες πως στην αρχή στο δίναν με 29 κι ελεγαν δεν πέφτει)

 

 

Τα 29€ αφορούσαν στο red plus που δινει 8+8gb.

Οταν τους ζητούσα τιμη για το red start μου έλεγαν πως δεν με συμφέρει γιατι θα ηταν στην ιδια τι η 1€ λιγοτερο.

Οταν μίλησα με το τμημα υποβάθμισης προγράμματος, εκει μου δόθηκε η χαμηλότερη τιμη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Όταν με καλούν από το εξωτερικό στο κινητό, υπάρχει χρέωση σε μένα; Πως υπολογίζεται, στο περίπου;

Ισχύει το ίδιο, αν αντί στο κινητό με καλέσουν στο σταθερό;

Link to comment
Share on other sites

Σπουδάζω σε κολλέγιο, πάω σε φυσικό κατάστημα να κάνω με χαρά φοιτητικό συμβόλαιο, λένε δε δέχονται ιδιωτικές σχολές, μόνο πάσο από δημόσιο πανεπιστήμιο. Ισχύει ρε παιδιά ή μου λένε χαζομάρες στο κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

Σπουδάζω σε κολλέγιο, πάω σε φυσικό κατάστημα να κάνω με χαρά φοιτητικό συμβόλαιο, λένε δε δέχονται ιδιωτικές σχολές, μόνο πάσο από δημόσιο πανεπιστήμιο. Ισχύει ρε παιδιά ή μου λένε χαζομάρες στο κατάστημα;
Για Vodafone δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά σε cosmote έκανα την σύνδεση στο όνομά μου (καρτοκινητο what's up) και μέσω της εφαρμογής έστειλα τα στοιχεία που ζήταγε (του γιου μου εν προκειμένω) και το κανανε φοιτητικό.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σπουδάζω σε κολλέγιο, πάω σε φυσικό κατάστημα να κάνω με χαρά φοιτητικό συμβόλαιο, λένε δε δέχονται ιδιωτικές σχολές, μόνο πάσο από δημόσιο πανεπιστήμιο. Ισχύει ρε παιδιά ή μου λένε χαζομάρες στο κατάστημα;

 

συγνωμη βεβαιωση απο το κολεγιο εχεις παρει; επισης το πασο που εχεις παρει ειναι το ιδιο με τις δημοσιες ή δεν υπαρχει καθολου; . Νομιζω οτι περισσοτερο συμφερει το φοιτητικο καρτοκινητο vodafone cu απο το συμβολαιο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Βρίσκομαι στο τέλος συμβολαίου κινητού για 2 διαφορετικά νούμερα! Πήρα μια προσφορά, αλλά δε με καλύπτει πλήρως και θέλω να μειώσω το πάγιο. Καθώς τα τελευταία χρόνια η διαδικασία με την υπαναχώρηση έχει αλλάξει, τί με συμβουλέυετε πλέον να κάνω?

 

Να κάνω αίτηση μετατροπής των 2 αριθμών σε καρτοκινητό?

 

Να κάνω αίτημα φορητότητας προς Cosmote και να ζητήσω να γίνει μέσω courier? H Vodafone όμως πότε θα ενημερωθεί? Αν έρθει ο courier και υπογράψω, δε θα μεταφερθώ αυτόματα στην Cosmote, έχοντας πρόβλημα με τη vodafone?

 

Σόρρυ, αλλά ψάχνωντας τις τελευταίες 5-6 σελίδες του θρεντ, βρήκα μόνο μια αναφορά ενός συμφορουμίτη που το έκανε καρτοκίνητο, για αυτό ρωτάω!

 

Επίσης σκέφτομαι να βάλω Voda σταθερή + internet, οπότε ίσως τα ρίξω και λίγο ακόμα!

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Βρίσκομαι στο τέλος συμβολαίου κινητού για 2 διαφορετικά νούμερα! Πήρα μια προσφορά, αλλά δε με καλύπτει πλήρως και θέλω να μειώσω το πάγιο. Καθώς τα τελευταία χρόνια η διαδικασία με την υπαναχώρηση έχει αλλάξει, τί με συμβουλέυετε πλέον να κάνω?

 

Να κάνω αίτηση μετατροπής των 2 αριθμών σε καρτοκινητό?

 

Να κάνω αίτημα φορητότητας προς Cosmote και να ζητήσω να γίνει μέσω courier? H Vodafone όμως πότε θα ενημερωθεί? Αν έρθει ο courier και υπογράψω, δε θα μεταφερθώ αυτόματα στην Cosmote, έχοντας πρόβλημα με τη vodafone?

 

Σόρρυ, αλλά ψάχνωντας τις τελευταίες 5-6 σελίδες του θρεντ, βρήκα μόνο μια αναφορά ενός συμφορουμίτη που το έκανε καρτοκίνητο, για αυτό ρωτάω!

 

Επίσης σκέφτομαι να βάλω Voda σταθερή + internet, οπότε ίσως τα ρίξω και λίγο ακόμα!

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

To πιο λογικο ειναι να παρεις την κοσμοτε να ρωτησεις τι προσφορα μπορει να σου κανει εφοσον πας απο αλλη εταιρεια και αν σε συμφερει οικονομικα ξαναπαιρνεις την voda τους λες εχω αυτην την τιμη απο την κοσμοτε γινεται κατι? αν ναι τοτε κερδισμενος εισαι αν οχι πας κοσμοτε που θα σου εχει κανει καλυτερη προσφορα.Αν δεν σου κανει κανενας εκει παιζεις εσυ μπαλα και αποφασιζεις.Συνηθως ομως η βονταφον παιζει να σου κανει μονο αν κανεις αιτημα φορητοτητας σε αλλη εταιρεια αλλα εκει ρισκαρεις να μπλεξεις με τις φορητοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Aν το γυρίσω σε καρτοκινητό μήπως?

 

 

Αν σε συμφέρει το κάνεις καρτοκινητό φυσικά.Μην περιμένεις όμως να το κάνεις καρτοκινητό για καλύτερη τιμή δεν παίζει.Τελευταία κανουν οτι νάναι μπορει να τυχει να σου κανουν την ουάου προσφορα μπορει και να σου πουν τα ιδια η και παραπανω.Στην θέση σου τον τελευταίο μήνα που λήγει το συμβόλαιο

”παιζεις μπάλα” με όλους.Παρε τις προσφορές σου πριν κάνεις φορητότητα.Η φορητότητα αν δεν κατσει αυτό που θες είναι το τελευταίο σου χαρτι να πετύχεις μια καλύτερη τιμή χωρις ομως και να ειναι εγγυημένα τα αποτελέσματα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πως υπολογίζει η Vodafone το πρόστιμο που θα επιβαρυνθεί κάποιος που αποφασίζει να διακόψει τη σύμβαση κινητής, 5 μήνες πριν τη λήξη της σύμβασης;
Link to comment
Share on other sites

Λήγει σύντομα το συμβόλαιο μου, αν δεν δεχτώ τη νέα τους πρόταση, θα συνεχίσω με αυτό που έχω ήδη (με τη μειωμένη τιμή)?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...