Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως γι' αυτό σου δίνουν λοιπόν την τιμή αυτή που είναι για νέες συνδέσεις!

Εχεις και έκπτωση 7% λόγω σταθερού στη vodafone

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

15% είναι η έκπτωση σταθερού+κινητού.

Όταν το δίνανε στα 23,95 (red start) με το σταθερό πήγαινε στα 20,15 και έπαιρνες και την έκπτωση στο σταθερό ανάλογα με το πρόγραμμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχεις γράψει και πιο πάνω. Απλά στον δικό μου λογαριασμό η έκπτωση αυτή είναι 7%, μου το είπε και η υπάλληλος της Voda.

Δεν ξέρω γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω το vodafone 700

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα, έχω το red1 με 2gb στα 31€, λήγει αυτό το μήνα το συμβόλαιο μου. Η πρόταση για ανανέωση αφορά στα 35€ το μήνα για το προγραμμα red plus αλλά με 12 gb το μήνα (παίζει και σταθερό που λήγει και αυτό μέσα στο μήνα).το θέμα είναι ότι εγώ καλύπτονται από το υπάρχον προγραμμα μου αλλά δεν μου είναι εύκολο να δίνω 31€ η 35€ Το μήνα για τα επόμενα δυο χρονια.......

 

Τι μπορεί να γίνει σε αυτές τις περιπτώσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αίτημα για μετατροπή σε καρτοκινητό. Ίσως τους παρακινήσει να κάνουν καλύτερο. Χώρια που ανάλογα τη χρήση σου, μπορεί να σε βολέψει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που έκανα αλλαγή σε καρτοκινητο δεν μου έκαναν καλύτερη προσφορά από την αρχική. 35€ ήταν η αρχική και 35 έμεινε μετά το αίτημα για αλλαγή σε κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους,

 

Καιρό παρακολουθώ το forum και νομίζω ήρθε η ώρα να μοιραστώ και την δικιά μου εμπειρία.

 

Για χρόνια είχα το RED1 το οποίο μου ξεκίνησε στα 28€ και είχα φτάσει να δίνω 33€ (μαζί με έκπτωση σταθερού). Διαβάζοντας σας λοιπόν και βλέποντας τι τιμές παίζουν, καλώ στην βονταφον -ενώ ήμουν στον 12ο από του 24 μήνες συμβολαίου- για κάτι καλύτερο. Η πρόταση τους ήταν το Plus στα 39€ και το Start στα 38€. Όσο και να προσπάθησα δεν έκαναν τίποτα καλύτερο. Επειδή λοιπόν πραγματικά εκνευριστικά από αυτό πήρα προσφορά από Cosmote για φοιτητικό σταθερό και φορητότητα σε What’s up. Να σημειώσω ότι δεν είχα ιδέα ότι οι φορητότητες πλέον γίνονται άμεσα. Με το που η Vodafone βλέπει το αίτημα φορητότητας εντός μιας ημέρας με καλεί μια εξαιρετικά ευγενική κυρία και μου κάνει την εξής προσφορά:

 

Vodafone Red Start στα 19€, Vodafone Plus στα 25€, πίστωση των χρεώσεων λόγο πρόωρης λήξης συμβολαίων, το σταθερό μου μένει στα 22,5€ Triple Play και αν θέλω να τα ανανεώσω και τα δυο μαζί μπορεί να μου το ρίξει στα 21€ + 2,5€ για 5 μήνες οι υπόλοιπες δόσεις εξοπλισμού που μένουν (αλλά η ανανέωση θα γίνει από το τμήμα της σταθερής). Οι παραπάνω τιμές με συνδυαστικές εκπτώσεις.

 

Όλα για 24 μήνες και όταν την ρώτησα αν το κινητό μπορώ να το κάνω για 18 μήνες μου είπε ότι πρέπει να ρωτήσει τον επόπτη της αλλά πιθανόν να μπορώ.

 

Και οι ερωτήσεις είναι οι εξής:

 

1. Να προσπαθήσω μήπως ρίξω λίγο ακόμα το Plus (το Start δεν το σκέφτομαι σαν επιλογή) γιατί κάπου διάβασα ότι κάποιος πήρε το Start με 17€.

 

2. Να πάω για Max που ίσως μου το δώσουν κανά 30αρι (με προβληματίζει πολύ που κάνουν απανωτές αυξήσεις τις τελευταίες εβδομάδες σε όλα τα Red πχ το Start ήταν 27 πήγε 23 μετά 25 και τώρα 29!)(

 

3. Να δοκιμάσω ίσως τα Unlimited ή είναι too soon;

 

4. Να ανανεώσω μαζί και την σταθερή μου 5 μήνες νωρίτερα(

 

5. Σας φαίνονται καλές οι τιμές γενικά;

 

Το ξέρω ότι πιθανόν σας «τρέλανα» αλλά το συγκεκριμένο νήμα ήταν η αφορμή να «ξυπνήσω» από την κοροϊδία τους και την αύξηση των τιμών σε κάθε ανανέωση λέγοντας μου ότι είναι το καλύτερο δυνατό που μπορούν να κάνουν και ότι με συμφέρει πολύ να «κλειδώσω» την τιμή που μου δίνουν για δυο χρόνια.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

1) δοκίμασε, κάπου στα 25 θα πάει.

2) είναι επειδή άλλαξε το ποσοστό έκπτωσης, τα δίνανε με 45% και τώρα με 35%

3) είναι νωρίς για καλή τιμή στα unlimited.

4) εγώ προσωπικά δεν θα την ανανέωνα, γιατί πάλι την ίδια προσφορά θα πάρεις και μετά από 5 μήνες (ίσως και καλύτερη)

5) είναι καλες οι τιμές που σου δώσανε.

Link to comment
Share on other sites

1) δοκίμασε, κάπου στα 25 θα πάει.

2) είναι επειδή άλλαξε το ποσοστό έκπτωσης, τα δίνανε με 45% και τώρα με 35%

3) είναι νωρίς για καλή τιμή στα unlimited.

4) εγώ προσωπικά δεν θα την ανανέωνα, γιατί πάλι την ίδια προσφορά θα πάρεις και μετά από 5 μήνες (ίσως και καλύτερη)

5) είναι καλες οι τιμές που σου δώσανε.

 

Καλημέρα Paanos και σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Όσον αφορά την σταθερή είχε πάρει και ένας φίλος μου πριν 2 χρόνια ακριβώς την προσφορά Triple Play με όλα τα κανάλια στα 22,5€ και τώρα που έληγε το συμβόλαιο του είπαν 25€ (χωρίς δόσεις εξοπλισμού) για αυτό προβληματίζομαι με την σταθερή...

 

Όσον αφορά τις τιμές έριξαν και άλλο τα ποσοστά (30%) για να είναι όπως της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

19€ το red start είναι όσο το δίνανε με το 45% έκπτωση, δεν θυμάμαι αν η τιμή που σου κάνανε για το red plus ήταν ίδια με αυτή που ίσχυε μέχρι τώρα.

Το σταθερό είναι πονεμένη ιστορια, ο φίλος σου μπορεί να ανανεωσε με άλλο πακέτο, ίσως να άλλαξε αποκωδικοποιητή (2,5€ χρέωση αντί για 1,23€ για 24 μήνες). Μπορείς να ανανεώσεις αν θέλεις, αλλά δεν είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Έμεινε στο ίδιο πρόγραμμα 24mbps - απεριόριστα σταθερά + 300 κινητά - Full pack τηλεόραση: τελική τιμή 25€ και απλά δεν έχει δόσεις εξοπλισμού (νέος αποκωδικοποιητής) γιατί τον εξόφλησε τους προηγούμενους 24 μήνες.

 

Για το plus από ότι μου είπαν είναι 55% έκπτωση + 6,5€ λόγω σταθερής

Edited by LGFe
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά είναι τα 25€ για full pack.

 

Καλές είναι οι προσφορές που σου κάνανε, ανάλογα με τις ανάγκες σου διάλεξε και το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτούμε ότι το πακέτο με τα 6gb οι νέοι πελάτες το παίρνουν πλέον στα 35€, το red 2 θα πρέπει να στο δώσουν κάπου στα 32-36.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει καλοκαιρινή προσφορά που προσφέρει απεριόριστα data (χωρις Πολιτική Ορθής Χρήσης) με 6,90 για 15 ημέρες. (μπορεί να αγοραστεί παραπάνω από μια φορές).
Link to comment
Share on other sites

Παίζει καλοκαιρινή προσφορά που προσφέρει απεριόριστα data (χωρις Πολιτική Ορθής Χρήσης) με 6,90 για 15 ημέρες. (μπορεί να αγοραστεί παραπάνω από μια φορές).
Δεν βλέπω κάτι. Υπάρχει κανένα link;
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το red1 στα 26,50€.

Μου ηρθε online προσφορα ανανεωσης στα 30,47€.

Ήλπιζα αν οχι σε κατι καλύτερο, τουλαχιστον να παραμείνω στα ιδια επίπεδα.

Πως την βρίσκετε σαν τιμη ;

Να δεχτώ, να το παλέψω μηπως για κατι καλύτερο ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εχω το red1 στα 26,50€.

Μου ηρθε online προσφορα ανανεωσης στα 30,47€.

Ήλπιζα αν οχι σε κατι καλύτερο, τουλαχιστον να παραμείνω στα ιδια επίπεδα.

Πως την βρίσκετε σαν τιμη ;

Να δεχτώ, να το παλέψω μηπως για κατι καλύτερο ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

και εγω ειχα το RED 1 με 29,64 και μου πηγα στο RED Plus με 31,26 Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...