Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πριν λίγο μίλησα με εκπροσωπο της γουιντ για το προγραμμα με τα 19.99

Θα κάνω μεταφορά μια γραμμη για αρχή και βλέπουμε για τη 2η.

Απεριόριστο ίντερνετ+αστικα+υπεραστικά

δωρεαν εξοπλισμος

120' στο ήδη υπάρχουν κινητο μου προς όλους κάθε μήνα

+

1 νεα σιμ με άλλα 120' προς όλους κάθε μήνα

 

Κόστος μεταφοράς 36 και κάτι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

+

1 νεα σιμ με άλλα 120' προς όλους κάθε μήνα

 

γνωρίζεις αν αυτή έξτρα SIM είναι προσωπική προσφορά ή αν την δικαιούται οποιοσδήποτε παίρνει το πακέτο των 19,90 ;

Link to comment
Share on other sites

το 19,90 είναι για on-line κανονικά είναι 38,50 .προσωπικά θεωρώ καλύτερη εταιρεία τη forthnet που έχεις απεριόριστα αστικά και κινητά ένω στη ενώ στη wind πρέπει να πληρώνεις έξτρα 4,5 ευρώ το μήνα για 45 λεπτά

 

Αυτό για τη Forthnet ακούγεται σαν ανέκδοτο. Παχυλοί μηνιαίοι λογαριασμοί από -τάχα μου- λάθη, κακή εξυπηρέτηση και αμφίβολο μέλλον - ακόμη αναζητούν αγοραστή. Προσωπικά με τη Wind έχω βρει την υγειά μου. Στην αρχή πίστευα ότι θα χωλαίνει λόγω χαμηλών χρεώσεων, αλλά τελικά καμία σχέση. Ευτυχώς με διέψευσαν, οπότε και τη συστήνω ανεπιφύλακτα σε γνωστούς και φίλους ;)

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζεις αν αυτή έξτρα SIM είναι προσωπική προσφορά ή αν την δικαιούται οποιοσδήποτε παίρνει το πακέτο των 19,90 ;

 

ιδεα δεν έχω.Μου είπε πως καταχωρησε το κινητο μου για τα 120' και θα λάβω λεει αργοτερα μια εξτρα σιμ...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζεις αν αυτή έξτρα SIM είναι προσωπική προσφορά ή αν την δικαιούται οποιοσδήποτε παίρνει το πακέτο των 19,90 ;

 

Όποιος παίρνει την προσφορά παίρνει και την κάρτα Sim για 120' προς όλους. Νομίζω όμως πως ισχύει για (1) μόνο χρόνο & όχι για όσο διάστημα διατηρείς την σύνδεση :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

μου είπε πως είναι για όσο καιρό παραμείνει η σύνδεση.Με ρωτησε μαλιστα αν το συμβολαιο θελω να ειναι για 1,1.5 ή 2 χρόνια και του είπα "βάλε ένα και βλέπουμε":p
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μου είπε πως είναι για όσο καιρό παραμείνει η σύνδεση.Με ρωτησε μαλιστα αν το συμβολαιο θελω να ειναι για 1,1.5 ή 2 χρόνια και του είπα "βάλε ένα και βλέπουμε":p

 

Εμένα πάλι μου είπαν πως ισχύει για (1) μόνο χρόνο...:(

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ακόμα και ετσι να ειναι,ας ειναι!

1χρόνος δεν ειναι λιγος!!

Μετά βλέπουμε!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τη Forthnet ακούγεται σαν ανέκδοτο. Παχυλοί μηνιαίοι λογαριασμοί από -τάχα μου- λάθη, κακή εξυπηρέτηση και αμφίβολο μέλλον - ακόμη αναζητούν αγοραστή. Προσωπικά με τη Wind έχω βρει την υγειά μου. Στην αρχή πίστευα ότι θα χωλαίνει λόγω χαμηλών χρεώσεων, αλλά τελικά καμία σχέση. Ευτυχώς με διέψευσαν, οπότε και τη συστήνω ανεπιφύλακτα σε γνωστούς και φίλους ;)

 

Στο πατρικό μου έχουμε Forthnet από το 2005(Δεκέμβριο)!Σε γενικές γραμμές εντυπώσεις:

Θετικά

-Ποτέ πρόβλημα με λάθος χρεώσεις

-Αξιόπιστες ταχύτητες (τουλάχιστον στην περιοχή μου-Νέα Σμύρνη)

-Μια φορά μόνο υπήρξε πρόβλημα λόγω αναβαθμίσεων και ήμουν γκαντέμης και έγινε Παρασκευή, έτσι την Δευτέρα ήμουν έτοιμος

-Πολύ καλές τιμές και προσφορές που και στην συνέχεια για ανανέωση δεν έμενα μόνο στους νέους πελάτες

-Φυσικά καταστήματα που είναι αρκετά εξυπηρετικοί

-Κρατάς τον εξοπλισμό και μάλιστα μπορεί να στον ανανεώσουν υπό μορφή επιδότησης (μετά από π.χ. 2 χρόνια)

 

Αρνητικά

Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση (κυρίως τώρα) είναι τραγική!!!Έχω μπει σε αναμονή ακόμα και 45'!!!!! (ευτυχώς που έχει τα καταστήματα!)

 

Wind εντυπώσεις που έβαλα στο σπίτι της κοπέλας μου (πριν μετακομίσουμε) και την χρησιμοποιούσε για ένα χρόνο λόγω online προσφοράς:

Θετικά

-Ποτέ πρόβλημα με χρεώσεις

-Αρκετά καλές ταχύτητες (Νέα Σμύρνη και αυτή, παραδίπλα μου)

-Καλές online προσφορές για καινούριους

-Καλές προσφορές για νέους/παλιούς που θέλουν να μεταφέρουν τα πάντα σε αυτούς (σταθερά/κινητά/ίντερνετ κ.α.)

 

Αρνητικά

-Άθλια εξυπηρέτηση(υπάρχουν και εξαιρέσεις!) στα φυσικά καταστήματα (έχω γράψει παλιότερα και ένα Post από αντιμετώπισή τους για απλές ερωτήσεις), στα οποία το μόνο που μπορούν να δουν είναι τι χρωστάς!Για οτιδήποτε παραπάνω ΜΟΝΟ μέσω τηλεφώνου!

-Για προσφορές σε παλιούς και δούλεμα........περιληπτικά.....είχαμε κάνει το 24.90€ online, θέλαμε ανανέωση για άλλον ένα χρόνο και στην καλύτερη μας έδιναν το 27.90€ και μέσα στην μούρη μας, μας έλεγαν ότι και ΠΑΛΙ σας κάνουμε καλύτερη προσφορά γιατί αντί να πληρώνετε 34.90€ σας το αφήνουμε 7€ λιγότερα!

 

Forthnet αφού μετακομίσαμε με καινούρια γραμμή και την προσφορά με 3play 29.90€:

Τα ίδια σε εντυπώσεις με την διαφορά ότι δοκίμασα και πόσο γρήγοροι είναι στην ενεργοποίηση κ.α.!6/6 καταχώρηση αίτησης και 12/6 ενεργοποίηση καινούριας γραμμής και εγκατάσταση NOVA!!!!

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου είπαν πως ισχύει για (1) μόνο χρόνο...:(

 

και εμένα για ένα χρόνο μου είπαν, έκενα τελικά και την άιτηση, αύριο θα μου στείλουν την sim με τα 120΄ και εντυπώσεις όταν συνδεθεί η γραμμή σε καμια 20ριά μέρες υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα για ένα χρόνο μου είπαν, έκενα τελικά και την άιτηση, αύριο θα μου στείλουν την sim με τα 120΄ και εντυπώσεις όταν συνδεθεί η γραμμή σε καμια 20ριά μέρες υποθέτω.

αυριο την σιμ???

εμενα μου ειπαν αυριο θα στειλουν το ρουτερ και την σιμ μετα απο λιγες μερες!!τα 120 στο δικο μου κινητο δε ξερω ποτε θα μπουνε.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνήθως και μετά τον χρόνο οι τιμές παραμένουν ως έχουν κατόπιν συνεννόησης με τη εταιρία. Προχωρήστε άφοβα το πακέτο με τα 19.90 νομίζω είναι ότι καλυτερο και φθηνότερο κυκλοφορεί σε douple play αυτήν την στιγμή στην αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνήθως και μετά τον χρόνο οι τιμές παραμένουν ως έχουν κατόπιν συνεννόησης με τη εταιρία. Προχωρήστε άφοβα το πακέτο με τα 19.90 νομίζω είναι ότι καλυτερο και φθηνότερο κυκλοφορεί σε douple play αυτήν την στιγμή στην αγορά.

 

Μην παίρνεις όρκο γι'αυτό που λες!Εμάς όπως έγραψα και πιο πριν μας δούλευαν κιόλας και δεν έπεφταν με τίποτα στα 24.90 που το είχαμε πάρει!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνήθως και μετά τον χρόνο οι τιμές παραμένουν ως έχουν κατόπιν συνεννόησης με τη εταιρία. Προχωρήστε άφοβα το πακέτο με τα 19.90 νομίζω είναι ότι καλυτερο και φθηνότερο κυκλοφορεί σε douple play αυτήν την στιγμή στην αγορά.

19,90 είναι για on-line προσφορά και μετά το 12 μηνο 34,90 ....στη forthnet με ενα 15αρι είσαι οκ με προπληρωμή ενός έτους και μετά τους 12 μήνες 17,90 ευρώ . οπότε μάλλον κυκλοφορεί και κάτι πιο φθηνό ....

Link to comment
Share on other sites

και αμα κάνετε αιτηση φορητοτητας στην HOL θα σας το δωσει και λιγοτερο απο τα 19€ το πακετο μαζι με 60'΄προς κινητα.
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

εχω το ρουτερ της ζτε που εδινε η wind.

αρκετα συχνα αποσυνδεεται και δε κλειδωνει ψηλα. γυρω στα 7-8, ενω "εχω" 24αρα γραμμη.

 

μπορω να βαλω ενα τομσον(το εδινε η φορθνετ) που εχω; θα δω διαφορα λετε;

username και password της wind που θα τα βρω για να τα περασω στο τομσον;

Link to comment
Share on other sites

εχω το ρουτερ της ζτε που εδινε η wind.

αρκετα συχνα αποσυνδεεται και δε κλειδωνει ψηλα. γυρω στα 7-8, ενω "εχω" 24αρα γραμμη.

 

μπορω να βαλω ενα τομσον(το εδινε η φορθνετ) που εχω; θα δω διαφορα λετε;

username και password της wind που θα τα βρω για να τα περασω στο τομσον;

 

Τους κωδικούς θα τους βρεις στα χαρτιά που σου εχούν δώσει μάλλον, αν δεν τους παίρνει αυτόματα. Αλλά δεν νομίζω να δεις διαφορά, γιατί φαίνεται να έχεις πρόβλημα στη γραμμή η στα καλώδια του σπιτιού.

Συνεννοησου με την εταιρεία να ελέγξουν τη γραμμή σου.

Link to comment
Share on other sites

εχω το ρουτερ της ζτε που εδινε η wind.

αρκετα συχνα αποσυνδεεται και δε κλειδωνει ψηλα. γυρω στα 7-8, ενω "εχω" 24αρα γραμμη.

 

μπορω να βαλω ενα τομσον(το εδινε η φορθνετ) που εχω; θα δω διαφορα λετε;

username και password της wind που θα τα βρω για να τα περασω στο τομσον;

 

Εχουν σταματησει να χρειαζονται κωδικοι για τα ρουτερ εδω και 3 χρονια.

Ο, τι ρουτερ και να κουμπωσεις θα παιξει μια χαρα με ι, τι κωδικο και να βαλεις.

Ποιο thomson λες, το 585;

Αν ναι, σε μενα ποτε δεν επαιξε καλα με Wind , ενω πριν με Forthnet ηταν αστερι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ναι το 585 εχω

 

με φορθνετ κλειδωνα κοντα στα 10 με 12 με το τομσον

 

κωδικους δεν εχω πουθενα, σε κανενα χαρτι. αυτοματα επαιξε το ζτε μολις το συνδεσα. απο βδομαδα θα δοκιμασω το τομσον

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι για το ADSL, αλλά τώρα στο VDSL μου έστειλε τους κωδικούς η Wind με SMS. Βέβαια για το VDSL χρειάζονται, ενώ για το ADSL όπως είπαμε όχι. Μόνο για το email της Wind.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

περιμενα χτες τον κουριερ 5-8 μετα απο συνενοηση με την γουιντ.

Δεν εμφανιστηκε κανεις.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

περιμενα χτες τον κουριερ 5-8 μετα απο συνενοηση με την γουιντ.

Δεν εμφανιστηκε κανεις.

 

Το ίδιο πάθαμε και μείς πριν 1-2 μήνες που βάλαμε Wind.Εστειλα μήνυμα στο Facebook της Wind,τους είπα τη συμβαίνει και ασχολήθηκαν αμέσως.Μέχρι να ρθει ο Κούριερ μας παίρναν τηλ. να τους ενημερώνουμε αν πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

γενικότερα με wind υπάρχουν πολλές αποσυνδέσεις και το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα τσιμπήσουν νέους πελάτες και για αυτό σου λέει 19,90 μόνο online αλλίως 34,90 στο κατάστημα και άμα τελειώσει το 12μηνο σκας 34,90 . μόνο η wind το κάνει αυτό για να έχει νέους πελάτες . ευτυχώς που έφυγα απο wind ησύχασα
Link to comment
Share on other sites

γενικότερα με wind υπάρχουν πολλές αποσυνδέσεις και το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα τσιμπήσουν νέους πελάτες και για αυτό σου λέει 19,90 μόνο online αλλίως 34,90 στο κατάστημα και άμα τελειώσει το 12μηνο σκας 34,90 . μόνο η wind το κάνει αυτό για να έχει νέους πελάτες . ευτυχώς που έφυγα απο wind ησύχασα

 

Στα καταστηματα η προσφορα ειναι douple play M με 24,90 ευρω και δωρο 60 λεπτα προς ολα τα κινητα + 300 λεπτα προς κινητα wind/Q καθε μηνα.

Δηλαδη, αν μιλας πολυ σε κινητα απο το σπιτι, συμφερει περισσοτερο να κανεις συνδεση απο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, η προσφορα με τα 19.90 ειναι τελικη τιμη?η ανευ φπα?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...