Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδον καθε μερα, γυρω στις 4 με 6 το απογευμα κοβεται το ιντερνετ. Μονο με ρεσταρτ του ρουτερ επανερχεται. Τι μπορει να φταιει?

 

Μήπως το ρουτερ;δοκίμασε με άλλο.ποιο έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ενα ζτε.

 

Εχω ενα τομσον που με ειχε δωσει η φορθνετ. Θα παιξει με τη wind? Ονομα χρηστη και κωδικο ποια θα βαλω???

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δεκαπέντε μέρες χωρίς ΙΝΤΕΡΝΕΤ ,δύο τεχνικοί ΟΤΕ και δύο wind το πρόβλημα ήταν ότι κάποιο ζώον τεχνικός της wind για κάποιο ακατανόητο λόγο είχε μετατρέψει την γραμμή μου σε vdsl!μόλις έβαλα το vdsl router πάνω είχα μια χαρά ΙΝΤΕΡΝΕΤ!όλες αυτές τις μέρες είχα δηλαδή ΙΝΤΕΡΝΕΤ αλλα που να πάει το μυαλό μου ότι ένας ηλι θιος της wind θα μετέτρεπε τη γραμμή σε vdsl !!!!!

Ότι και να πουμε ειναι λίγο για την τεχνογνωσία της wind τρομάρα σας!

 

Δεν είχες γράψει κάπου ότι σε ενδιέφερε να βάλεις

vdsl?

Θες να πεις ότι η Wind με το έτσι θέλω σε γύρισε σε vdsl χωρίς να έχεις ζητήσει εσύ κάτι;

 

 

 

 

Ενα ζτε.

 

Εχω ενα τομσον που με ειχε δωσει η φορθνετ. Θα παιξει με τη wind? Ονομα χρηστη και κωδικο ποια θα βαλω???

Ναι θα παίξει αλλά μάλλον με πιο χαμηλό συγχρονισμό από το ΖΤΕ.

Κωδικούς δεν χρειάζεται . Βάζεις ότι θες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποσο πιο χαμηλα να συγχρονισει? Ειμαι στα 7-8mbps. Τεσπα, σ/κ θα το κοιταξω εκτενεστερα

 

Εμένα όταν ήμουν σε adsl και κλείδωνα με το ΖΤΕ στα 15, με το Thomson έπεφτα στα 13.

Αλλά είναι και θέμα γραμμής.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες γράψει κάπου ότι σε ενδιέφερε να βάλεις

vdsl?

Θες να πεις ότι η Wind με το έτσι θέλω σε γύρισε σε vdsl χωρίς να έχεις ζητήσει εσύ κάτι;

είχα βάλει vdsl ΤΟΝ ΔΕΚΈΜΒΡΙΟ και επειδή ήταν χάλια μετά από μια μέρα μου το σταμάτησαν.βέβαια μετά από ένα μήνα με γυρισαν πάλι σε adsl .και πριν δεκαπέντε μέρες από ότι αποδείχτηκε έτσι στα καλα καθούμενα με γύρισαν από ότι μου είπε ο τελευταίος τεχνικός της wind,σε vdsl !!!!!δεκαπέντε μέρες φυσικά με το adsl router που να έχω ιντερνετ.και τα δύο πρώτα.ζώα οι τεχνικοί της wind έστελναν την βλάβη στον ΟΤΕ ότι φταίει αυτός!ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ
Link to comment
Share on other sites

είχα βάλει vdsl ΤΟΝ ΔΕΚΈΜΒΡΙΟ και επειδή ήταν χάλια μετά από μια μέρα μου το σταμάτησαν.βέβαια μετά από ένα μήνα με γυρισαν πάλι σε adsl .και πριν δεκαπέντε μέρες από ότι αποδείχτηκε έτσι στα καλα καθούμενα με γύρισαν από ότι μου είπε ο τελευταίος τεχνικός της wind,σε vdsl !!!!!δεκαπέντε μέρες φυσικά με το adsl router που να έχω ιντερνετ.και τα δύο πρώτα.ζώα οι τεχνικοί της wind έστελναν την βλάβη στον ΟΤΕ ότι φταίει αυτός!ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ

Κουράγιο συμβαίνουν αυτά ...... Καλή υπομονή να έχεις.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Η θεία μου πριν 2,5 χρόνια είχε κάνει ένα συμβόλαιο με τον ΟΤΕ με δωρεάν σταθερά και ίντερνετ.Τώρα θέλει να παει στη Wind και επειδή δεν ξέρει και πολλά της είπαν ότι το συμβόλαιο εχει γίνει αορίστου χρόνου και δεν εχει κάποια επιβάρυνση και πως μπορεί να διακόψει πηγαίνοντας με την ταυτότητα.η ερώτηση μου ειναι η εξής:Μπορούμε να κάνουμε τώρα online αίτηση για την προσφορά με τα 19,90€ η πρέπει πρώτα να κόψουμε τον ΟΤΕ;;αν δεν κάνουμε διακοπή πρώτα αλλά αίτηση στη Wind συνεχίζει η χρέωση στον ΟΤΕ;; Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Η θεία μου πριν 2,5 χρόνια είχε κάνει ένα συμβόλαιο με τον ΟΤΕ με δωρεάν σταθερά και ίντερνετ.Τώρα θέλει να παει στη Wind και επειδή δεν ξέρει και πολλά της είπαν ότι το συμβόλαιο εχει γίνει αορίστου χρόνου και δεν εχει κάποια επιβάρυνση και πως μπορεί να διακόψει πηγαίνοντας με την ταυτότητα.η ερώτηση μου ειναι η εξής:Μπορούμε να κάνουμε τώρα online αίτηση για την προσφορά με τα 19,90€ η πρέπει πρώτα να κόψουμε τον ΟΤΕ;;αν δεν κάνουμε διακοπή πρώτα αλλά αίτηση στη Wind συνεχίζει η χρέωση στον ΟΤΕ;;

 

δεν θα κανεις τίποτα με τον ΟΤΕ. Μόνο αίτηση online. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω wind one L και θέλω να κάνω φορητότητα το κινητό μου σε άλλη εταιρία και να πάρω την προσφορά της wind για το σταθερό double play M.

Το σταθερό δεν έχει κλείσει χρόνο ακόμα, το κινητό είναι ελεύθερο για ανανέωση αν θέλω.

Στην τηλ. εξυπηρέτηση μου είπαν ότι πρέπει να απευθυνθώ σε κατάστημα για την αλλαγή του πακέτου και ότι θα πρέπει να πληρώσω ρήτρα 50€.

Θα ξεκινήσω να κάνω φορητότητα τον αριθμό του κινητού μου και μετά θα πάω στην wind να αλλάξω το πρόγραμμα.

Θα μπορέσουν να με εντάξουν στην προσφορά του Double Play M των 20€ ή θα με πάνε στα 34€ επειδή είμαι παλιός πελάτης; Αν είναι να κάνω και φορητότητα και στο σταθερό για να με εκτιμήσουν!

Θα κινηθώ σωστά;

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω wind one L και θέλω να κάνω φορητότητα το κινητό μου σε άλλη εταιρία και να πάρω την προσφορά της wind για το σταθερό double play M.

Το σταθερό δεν έχει κλείσει χρόνο ακόμα, το κινητό είναι ελεύθερο για ανανέωση αν θέλω.

Στην τηλ. εξυπηρέτηση μου είπαν ότι πρέπει να απευθυνθώ σε κατάστημα για την αλλαγή του πακέτου και ότι θα πρέπει να πληρώσω ρήτρα 50€.

Θα ξεκινήσω να κάνω φορητότητα τον αριθμό του κινητού μου και μετά θα πάω στην wind να αλλάξω το πρόγραμμα.

Θα μπορέσουν να με εντάξουν στην προσφορά του Double Play M των 20€ ή θα με πάνε στα 34€ επειδή είμαι παλιός πελάτης; Αν είναι να κάνω και φορητότητα και στο σταθερό για να με εκτιμήσουν!

Θα κινηθώ σωστά;

Στη wind το μονο που κοιτάνε είναι πως θα στα πάρουνε .....τους παλιούς πελάτες δεν τους σέβονται ...το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα προσελκύσουν νέους πελάτες.....Και αν βγάλεις άκρη πες μας τι έγινε για να γνωρίζουμε .

Link to comment
Share on other sites

Στη wind το μονο που κοιτάνε είναι πως θα στα πάρουνε .....τους παλιούς πελάτες δεν τους σέβονται ...το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα προσελκύσουν νέους πελάτες.....Και αν βγάλεις άκρη πες μας τι έγινε για να γνωρίζουμε .

 

Ενώ οι άλλες εταιρείες περιλαμβάνουν τους παλιούς πελάτες στις νέες προσφορές;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από ταχύτητες τι λέει η Wind;

Στα 20 ευρώ θα φτάνω τα 10mpbs ή θα σέρνομαι ;;;

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Από ταχύτητες τι λέει η Wind;

Στα 20 ευρώ θα φτάνω τα 10mpbs ή θα σέρνομαι ;;;

 

χωρίς δόση ειρωνείας ....δεν πάει φίλε το mpbs 2 ευρώ το 1 !!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χωρίς δόση ειρωνείας ....δεν πάει φίλε το mpbs 2 ευρώ το 1 !!!!!

 

Έχεις δίκιο, πάει πολύ λιγότερο:

20/24=0,83

αλλά, δεν ρώτησα αυτό. Ρώτησα με τι ταχύτητες τρέχει. Μπορεί κάποιος (άλλος) να βοηθήσει;

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, πάει πολύ λιγότερο:

20/24=0,83

αλλά, δεν ρώτησα αυτό. Ρώτησα με τι ταχύτητες τρέχει. Μπορεί κάποιος (άλλος) να βοηθήσει;

 

Είναι τόσοι πολλοί οι παράγοντες....Περιοχή, καλωδίωση σπιτιού, απόσταση από κουτί ΟΤΕ.κανένας δεν θα σου πει με απόλυτη σιγουριά και χωρίς κανένα στοιχείο από την πλευρά σου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, πάει πολύ λιγότερο:

20/24=0,83

αλλά, δεν ρώτησα αυτό. Ρώτησα με τι ταχύτητες τρέχει. Μπορεί κάποιος (άλλος) να βοηθήσει;

 

Είναι τόσοι πολλοί οι παράγοντες....Περιοχή, καλωδίωση σπιτιού, απόσταση από κουτί ΟΤΕ.κανένας δεν θα σου πει με απόλυτη σιγουριά και χωρίς κανένα στοιχείο από την πλευρά σου

 

@ozon74

ξέρω εγώ φίλε ακριβώς στο σπίτι σου τι ταχύτητες θα έχεις... 13Mbps :D

Link to comment
Share on other sites

@ozon74

ξέρω εγώ φίλε ακριβώς στο σπίτι σου τι ταχύτητες θα έχεις... 13Mbps :D

 

Ευχαριστώ ρε Δημητράκη- μου είχανε πει πως είναι ένας πολύ ειδικός εδώ μέσα, αλλά δεν είχα καταλάβει πως ήσουν εσύ...

 

Τέλος πάντων παλλικάρια, αφού σας είναι τόοοοοσο πολύ δύσκολο να πείτε αν είσαστε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες της Wind μην ασχολείστε. Άλλωστε, γι αυτό είναι το φόρουμ;;; Όχι βέβαια!

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε Δημητράκη- μου είχανε πει πως είναι ένας πολύ ειδικός εδώ μέσα, αλλά δεν είχα καταλάβει πως ήσουν εσύ...

 

Τέλος πάντων παλλικάρια, αφού σας είναι τόοοοοσο πολύ δύσκολο να πείτε αν είσαστε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες της Wind μην ασχολείστε. Άλλωστε, γι αυτό είναι το φόρουμ;;; Όχι βέβαια!

 

Βρε παληκαρακι γιατί τσαντιζεσαι;

Σου απάντησε ο taliban και πολύ σωστά μάλιστα, ότι εξαρτάται από ένα σωρό παράγοντες το τι ταχύτητα θα πιάνεις.

Αν αυτό δεν το καταλαβαίνεις, τι παραπάνω να σου πούμε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βρε παληκαρακι γιατί τσαντιζεσαι;

Σου απάντησε ο taliban και πολύ σωστά μάλιστα, ότι εξαρτάται από ένα σωρό παράγοντες το τι ταχύτητα θα πιάνεις.

Αν αυτό δεν το καταλαβαίνεις, τι παραπάνω να σου πούμε;

 

Κάνετε λάθος φανταστικέ τεχνικέ. Καθόλου δεν "τσαντίστηκα" (τι λέξις...).

Ίσα ίσα μάλιστα που σας ευχαρίστησα κι όλας, προσωπικά, που ασχοληθήκατε με το σπίτι μου (καλοσύνη σας να γνωρίζετε τι γίνετε σπίτι μου- να με συγχωρείτε που δεν σας επέστρεψα το ενδιαφέρον), παρά το βάρος που φέρετε σαν αρχιτεχνικάρες, έταιροι και οι δύο απαντώντες.

 

ΕπειδήΣ όμως ρωτάς, να τι θα απάνταγε κάποιος που έχει "μέτρο" (σου αφιερώνω την υπογραφή μου):

 

"Φιλαράκι εγώ ήμανε στην Χ εταιρεία το 2011 και έτρεχα με 9,2 μέση ταχύτητα. Μετά πήγα στην Ψ εταιρεία το 2012 αλλά έπεσε στα 3,5 και ήρθα στην Α εταιρεία τον Μάρτιο και τρέχω με 7,8- για τα λεφτά της καλά είναι".

 

Αλλά είπαμε, είναι αδιανόητα δύσκολο να γίνει αυτό- εξ' άλλου δεν είναι για κάτι τέτοια το φόρουμ. Μην συνεχίζεις πάντως, αρχιτεχνικάρα μου, απλά ξεφεύγεις από το θέμα, μια και απάντηση για την συγκεκριμένη εταιρεία δεν είδαμε.

Edited by ozon74
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε Δημητράκη- μου είχανε πει πως είναι ένας πολύ ειδικός εδώ μέσα, αλλά δεν είχα καταλάβει πως ήσουν εσύ...

 

Τέλος πάντων παλλικάρια, αφού σας είναι τόοοοοσο πολύ δύσκολο να πείτε αν είσαστε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες της Wind μην ασχολείστε. Άλλωστε, γι αυτό είναι το φόρουμ;;; Όχι βέβαια!

Οι ερώτησή σου μόνο τέτοια απάντηση μπορεί να πάρει, μάθε λοιπόν να κάνεις σωστές ερωτήσεις και είναι σίγουρο ότι θα βρεθεί κάποιος ίσως και πιο έξυπνος από εμένα και θα σου απαντήσει .

Υπομονή λοιπόν έχουμε και αναμένουμε να δούμε αν είσαι μελετηρός :D

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χωρις σωστα στοιχεια μη περιμενεις απαντησεις.τι συνδεση εχεις τωρα?μπορεις να μπεις στο interface του ρουτερ σου και να μας δωσεις καποια στοιχεια? :)
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...