Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, θέλω να βάλω το πρόγραμμα της wind double play s, μόλις μετακόμίσα και το σπίτι δεν έχει τηλεφωνική γραμμή...

το πρόβλημα μου είναι πώς μπορώ να δω αν έχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου??

κοίταξα στο site της wind και θέλει να βάλω το σταθερό μου... :wacko:

είμαι στην κυψέλη, στην αθήνα...αν γνωρίζει κανείς, ας μου πει γιατί με "καίει" λίγο το θέμα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θέλω να βάλω το πρόγραμμα της wind double play s, μόλις μετακόμίσα και το σπίτι δεν έχει τηλεφωνική γραμμή...

το πρόβλημα μου είναι πώς μπορώ να δω αν έχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου??

κοίταξα στο site της wind και θέλει να βάλω το σταθερό μου... :wacko:

είμαι στην κυψέλη, στην αθήνα...αν γνωρίζει κανείς, ας μου πει γιατί με "καίει" λίγο το θέμα....

 

έχεις κανονικά !!!

Πας από κατάστημα της περιοχής σου κάνεις την αίτηση, ρωτάς τι γίνεται από ταχύτητες, και χρόνο νέας ενεργοποίησης!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ταχ'υτητατα και σχεδόν καμία αποσύνδεση...Και τρελή οικονομία doubleplay small & 2 ωρες δωρεαν αστικά-υπεραστικά, 17 ευρώ :)

 

Πως πήρες τέτοιο πακέτο? Δεν το βλέπω πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Πως πήρες τέτοιο πακέτο? Δεν το βλέπω πουθενα.

 

Προφανώς αφορά κάποια καλύτερη προσφορά που του έκαναν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αφορά κάποια καλύτερη προσφορά που του έκαναν.

 

Σαν προσφορα για ανανεωση μου εδωσαν το ιδιο στα 14,20 οποτε μηπως το εδινε για καποιο διαστημα σε αυτη την τιμη η wind ή το πηρε επειδη μεταφερθηκε απο αλλο πακετο σε αυτο; Πιο πιθανο μου μοιαζει το τελευταιο

Link to comment
Share on other sites

Πως πήρες τέτοιο πακέτο? Δεν το βλέπω πουθενα.

 

Το πήρα κανονικά από κατάστημα τον περασμένο Δεκέμβριο και ήταν για νεα σύνδεση, αφού μετακόμισα...Τώρα πάντως στο site εχει το double play small με 15 Ε/μήνα online προσφορά...Φαντάζομαι πως αν θέλεις να μιλάς και λίγο θα μπορείς ακόμα να προσθέσεις το πακέτο δωραν 120 λεπτών αστικών υπεραστικών με 2 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κανονικά από κατάστημα τον περασμένο Δεκέμβριο και ήταν για νεα σύνδεση, αφού μετακόμισα...Τώρα πάντως στο site εχει το double play small με 15 Ε/μήνα online προσφορά...Φαντάζομαι πως αν θέλεις να μιλάς και λίγο θα μπορείς ακόμα να προσθέσεις το πακέτο δωραν 120 λεπτών αστικών υπεραστικών με 2 ευρώ...

 

Οι τιμές απλά δεν υπάρχουν... Για κάποιον που θέλει νέα σύνδεση νομίζω ότι αποτελεί μονόδρομο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Παιδια θεέλω να πάω στο wind doubleplay s επειδη μου φαίνεται αρκετα δελεαστικο. Έχω forthent double play 24mbps. Πιάνω γύρω στα 10. Τι ταχύτητες έχει wind? Να κάνω συμβόλαιο για ένα χρόνο η να κοιτάξω αλλου? Θέλω τουλαχτιστον να έχω ίδια ταχύτητα αν όχι καλυτερη. Κάνει διακοπες - πέφτει το δίκτυο. Περιμένω με ανυπομονησια τα φώτα σας :D

 

δεμ έχω μετρήσει την ταχύτητα, πάντως μου φαινεται πολύ γρήγορη-καλύτερη από on σιγουρα (έκλεβα από το γείτονα :O και γι αυτό το συγκρίνω) και από αποσυνδέσεις σχεδόν μηδενικές...βαλτο συμφέρει πολύ ;)

Link to comment
Share on other sites

δεμ έχω μετρήσει την ταχύτητα, πάντως μου φαινεται πολύ γρήγορη-καλύτερη από on σιγουρα (έκλεβα από το γείτονα :O και γι αυτό το συγκρίνω) και από αποσυνδέσεις σχεδόν μηδενικές...βαλτο συμφέρει πολύ ;)

 

Δεν αποκλείεται να έχεις δίκιο για την ταχύτητα της On, όμως όταν "κλέβεις" από γείτονα υπάρχει πιθανότητα να έχεις χαμηλότερη ταχύτητα είτε λόγω ρυθμίσεων (bandwith) είτε λόγω απόστασης από το router είτε επειδή μπορεί να έχει προτεραιότητα ο γείτονας (π.χ. λόγω σύνδεσης με καλώδιο) οπότε η δική σου ταχύτητα εξαρτάται από την δική του χρήση...;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από μια μικρή έρευνα που έκανα πρόσφατα η Wind έχει τις καλύτερες τιμές αλλά και υπηρεσίες. Από τότε που το έχω βάλει δουλεύουν όλα ρολόι και όποτε χρειάστηκα την εξυπηρέτηση, παρόλα όσα ακούγονται γενικώς, ήταν καθώς πρέπει και συνεργάσιμοι
Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά σχετικά με την ταχύτητα,αν και δεν έχω αρκετή εμπειρία με μετρήσεις κλπ,τα κολλήματα που είχα στην Forthnet δεν υπάρχουν... :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται να έχεις δίκιο για την ταχύτητα της On, όμως όταν "κλέβεις" από γείτονα υπάρχει πιθανότητα να έχεις χαμηλότερη ταχύτητα είτε λόγω ρυθμίσεων (bandwith) είτε λόγω απόστασης από το router είτε επειδή μπορεί να έχει προτεραιότητα ο γείτονας (π.χ. λόγω σύνδεσης με καλώδιο) οπότε η δική σου ταχύτητα εξαρτάται από την δική του χρήση...;)

 

είμαστε σε διπλανά διαμερίσματα (με τοίχο τσιγαρόχαρτο) και ξέρω ότι έχει to rooter στο σαλονι του που είναι κολλητα με το δικό μου με wifi.Οπότε λογικά η ταχύτητα θα ήταν η max που θα μπορούσα να πιάσω...Ε από τοτε που έβαλα τη δική μου σύνδεση, καμμία σχέση στο πόσο πιο γρήγορα κατεβάζω ;):D

Link to comment
Share on other sites

είμαστε σε διπλανά διαμερίσματα (με τοίχο τσιγαρόχαρτο) και ξέρω ότι έχει to rooter στο σαλονι του που είναι κολλητα με το δικό μου με wifi.Οπότε λογικά η ταχύτητα θα ήταν η max που θα μπορούσα να πιάσω...Ε από τοτε που έβαλα τη δική μου σύνδεση, καμμία σχέση στο πόσο πιο γρήγορα κατεβάζω ;):D

 

Χμμμ, μήπως παίζει κάποιο θέμα με την ποιότητα της καλωδίωσης των 2 διαμερισμάτων???:blink:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, μήπως παίζει κάποιο θέμα με την ποιότητα της καλωδίωσης των 2 διαμερισμάτων???:blink:

 

αυτό ειλικρινα δεν το γνωρίζω :confused:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις και το κινητό στην wind δεν είναι και τόσο συμφέρουσα όμως

Αν όμως το έχεις gete φίλε μου, συμφέρει με τα μπούνια.

Εμένα τρέχει γρήγορα το Wind-ιντερντετ αλλά κι εγώ δεν έχω μετρήσει ταχύτητα (αλήθεια, πώς γίνεται αυτό παρεμπιπτόντως; ).

Link to comment
Share on other sites

αν υπηρχε μια περιπτωση να δεχτω την οποια αντιπροσφορα της wind για να μεινω στην ιδια εταιρεια τωρα δεν υπαρχει περιπτωση!με πηραν απο τη vodafone οτι η wind απερριψε το αιτημα φορητοτητας λογω λαθος στοιχειων και η κοπελα της βοντα μου ειπε οτι αν ηταν ταυτοτητα η αφμ η οτιδηποτε οντως λαθος θα το εγραφε η wind τωρα ομως το απερριψαν καθαρα για καθυστερηση και για κανενα πραγματικο λογο!ξεφτιλες ρε εντελως.
Link to comment
Share on other sites

αν υπηρχε μια περιπτωση να δεχτω την οποια αντιπροσφορα της wind για να μεινω στην ιδια εταιρεια τωρα δεν υπαρχει περιπτωση!με πηραν απο τη vodafone οτι η wind απερριψε το αιτημα φορητοτητας λογω λαθος στοιχειων και η κοπελα της βοντα μου ειπε οτι αν ηταν ταυτοτητα η αφμ η οτιδηποτε οντως λαθος θα το εγραφε η wind τωρα ομως το απερριψαν καθαρα για καθυστερηση και για κανενα πραγματικο λογο!ξεφτιλες ρε εντελως.

 

Τα ίδια κάνουν όλες οι εταιρείες.

Αν το θεωρείς αυτό ξεφτίλα, δεν σε βλέπω να πηγαίνεις σε κάποια εταιρεία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με VDSL εδώ και μήνες και όλα ρολόι, α, επίσης γλίτωσα τα 150 άρια του ΟΤΕ :)

 

περιοχη με VDSL ??? ταχυτητες ???

Link to comment
Share on other sites

Νέα σμύρνη, κοντά στα 35 με 40 Mbs όλα ρολόι μέχρι στιγμής !

 

Κ@λε εγώ πήγα vdsl έπιανα χειρότερα κι από adsl και γύρισα πίσω :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αλλαγή απο ebill σε myWind δεν βρίσκω τους λογαριασμούς μου σε pdf όπως πριν... συμβαίνει και σε άλλους αυτό?
Link to comment
Share on other sites

διάβασα σήμερα σε άλλο forum ενα post σχετικά με τις τιμές και συνηδειτοποίησα πόσο λάθος έκρινα τις τιμές των διάφορων εταιριών μέχρι τώρα, παραθέτω το επίμαχο κομμάτι, (ελπίζω να μην φάω μήνυση για πνευματικά δικαιώματα :) )

 

"στα έξοδα υπολόγισα και τις χρεώσεις για τις κλήσεις και δεν υπάρχει κάτι πιο συμφέρον. σας τα γράφω αναλυτικά για να μπορείτε να τα τσεκάρετε κι εσείς και να υπολογίσετε το τελικό κόστος του λογαριασμού που θα πληρώνεται εκτός από το πάγιο. για κινητά η χρέωση της forthnet είναι ίδια με τα σταθερά 0,03/λεπτό, o ote 0,06 wind, hol 0,17. δηλαδή σε σχέση με wind hol κερδίζειq 0,14/λεπτο, που σημαίνει 7*0,14= 0,98, δηλαδή 1 ευρώ κάθε 7 λεπτά που μιλάς σε κινητό. Με συμφέρει να μιλάω σε κινητά απτο σταθερό και να μειώσω το πάγιο του κινητού, εμένα προσωπικά, κάποιοι δεν χρησιμοποιούν το τηλέφωνο ίσως να μην τους κάνει αίσθηση, αλλά το γράφω γιατί έχεις εμφανές κέρδος με μικρή χρήση. 7 λεπτά μπορεί να είναι ένα τηλεφώνημα. Αν χρησιμοποιείς πολύ το τηλ δεν συγκρίνονται οι τιμές. απ' τον οτε είναι μικρότερη η διαφορά, αλλά ο οτε είναι ακριβός εξαρχής, στα πάγια του δηλαδή, οπότε πάλι μείων μου έβγαινε στην σύγκριση"

 

δηλαδή όντως, αυτές οι πράξεις είναι που κάνουν την διαφορά, να 'ναι καλά το παιδί, αν μιλήσω μία ωρίτσα σε κινητό, στον μήνα πάνω έχω γλιτώσει 60Χ0,14=8,4 ευρώ, σημαντικό ποσό, όταν συγκρίνεις τιμές πακέτων για 2 ευρώ διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Σημερα συνδέθηκα στο VDSL 50 Mbps της WIND.

Η σύνδεση παιδιά παει σφαίρα...κατεβάζω με 6.121Μb/s

Περιοχή Κομοτηνή 1,4χιλ απο το κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...