Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια τις τελευταιες μερες οτι βιντεακι παω να δω ολο κολλαει.ειτε youtube ειτε σε καποιο σαιτ.ειμαι πειραια.μηπως εχει θεμα ο firefox με καποια ρυθμιση με το flash στην 20 εκδοση του mozilla?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τις τελευταιες μερες οτι βιντεακι παω να δω ολο κολλαει.ειτε youtube ειτε σε καποιο σαιτ.ειμαι πειραια.μηπως εχει θεμα ο firefox με καποια ρυθμιση με το flash στην 20 εκδοση του mozilla?

 

Γιατί δεν λύνεις μόνος σου την απορία σου με μια δοκιμή με τον Internet explorer?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Σημερα συνδέθηκα στο VDSL 50 Mbps της WIND.

Η σύνδεση παιδιά παει σφαίρα...κατεβάζω με 6.121Μb/s

Περιοχή Κομοτηνή 1,4χιλ απο το κέντρο.

Καλά μαντάτα από μη Αθηναϊκό έδαφος που μας δίνει και μια πιο σαφή εικόνα του δικτύου! Καλή αρχή φίλε μου!

 

κατι ασχετο

στο ρημαδοebill πως εκτυπωνουμε την πρωτη σελιδα του λογαριασμου μονο?

Το βλέπεις σε PDF; Αν όχι, σε ποια μορφή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Σημερα συνδέθηκα στο VDSL 50 Mbps της WIND.

Η σύνδεση παιδιά παει σφαίρα...κατεβάζω με 6.121Μb/s

Περιοχή Κομοτηνή 1,4χιλ απο το κέντρο.

 

Εκτός Αθηνών και τέτοιες ταχύτητες ! Βγάζω το καπέλο στην Wind και ετοιμάζω τα χαρτιά για αίτηση VDSL :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να υπενθυμίσω ότι για το VDSL καλό είναι να μην τα μπλέκουμε με τα απλά θέματα του DSL που συζητάμε εδώ.

Ειδικά όταν υπάρχει ήδη ανοιχτό θέμα συζήτησης για το VDSL της WIND.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350289

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να υπενθυμίσω ότι για το VDSL καλό είναι να μην τα μπλέκουμε με τα απλά θέματα του DSL που συζητάμε εδώ.

Ειδικά όταν υπάρχει ήδη ανοιχτό θέμα συζήτησης για το VDSL της WIND.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350289

 

Σωστά τα λες γιατί κι εγώ μπερδεύτηκα προς στιγμήν

Link to comment
Share on other sites

διάβασα σήμερα σε άλλο forum ενα post σχετικά με τις τιμές και συνηδειτοποίησα πόσο λάθος έκρινα τις τιμές των διάφορων εταιριών μέχρι τώρα, παραθέτω το επίμαχο κομμάτι, (ελπίζω να μην φάω μήνυση για πνευματικά δικαιώματα :) )

 

"στα έξοδα υπολόγισα και τις χρεώσεις για τις κλήσεις και δεν υπάρχει κάτι πιο συμφέρον. σας τα γράφω αναλυτικά για να μπορείτε να τα τσεκάρετε κι εσείς και να υπολογίσετε το τελικό κόστος του λογαριασμού που θα πληρώνεται εκτός από το πάγιο. για κινητά η χρέωση της forthnet είναι ίδια με τα σταθερά 0,03/λεπτό, o ote 0,06 wind, hol 0,17. δηλαδή σε σχέση με wind hol κερδίζειq 0,14/λεπτο, που σημαίνει 7*0,14= 0,98, δηλαδή 1 ευρώ κάθε 7 λεπτά που μιλάς σε κινητό. Με συμφέρει να μιλάω σε κινητά απτο σταθερό και να μειώσω το πάγιο του κινητού, εμένα προσωπικά, κάποιοι δεν χρησιμοποιούν το τηλέφωνο ίσως να μην τους κάνει αίσθηση, αλλά το γράφω γιατί έχεις εμφανές κέρδος με μικρή χρήση. 7 λεπτά μπορεί να είναι ένα τηλεφώνημα. Αν χρησιμοποιείς πολύ το τηλ δεν συγκρίνονται οι τιμές. απ' τον οτε είναι μικρότερη η διαφορά, αλλά ο οτε είναι ακριβός εξαρχής, στα πάγια του δηλαδή, οπότε πάλι μείων μου έβγαινε στην σύγκριση"

 

δηλαδή όντως, αυτές οι πράξεις είναι που κάνουν την διαφορά, να 'ναι καλά το παιδί, αν μιλήσω μία ωρίτσα σε κινητό, στον μήνα πάνω έχω γλιτώσει 60Χ0,14=8,4 ευρώ, σημαντικό ποσό, όταν συγκρίνεις τιμές πακέτων για 2 ευρώ διαφορά.

 

5 ευρώ το μισάωρο; ok, thanks το έψαχνα μόνο στις τιμές παγίων θεωρώντας πως όλοι έχουν ίδιες χρεώσεις ή τουλάχιστον παραπλήσιες, σε καμία περίπτωση τέτοια διαφορά. Με σώζεις.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειραια εδω και καμμια δυο εβδομαδες στο 30% των ιστοσελιδων δεν ανοιγουν και πρεπει να πατησω refresh για να ξεκινησουν να φορτωσουν.μπορω να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις του ρουτερ?και με google dns το κανει και με wind dns
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειραια εδω και καμμια δυο εβδομαδες στο 30% των ιστοσελιδων δεν ανοιγουν και πρεπει να πατησω refresh για να ξεκινησουν να φορτωσουν.μπορω να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις του ρουτερ?και με google dns το κανει και με wind dns

 

Λογικά είναι μεμονωμένο το πρόβλημα, ήμουν στο σπίτι ενός φίλου το Σ/Κ στον Πειραιά ο οποίος είχε Wind Adsl και όλα πήγαιναν ρολόι, σελίδες, κατεβάσματα κλπ. Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών(1277) και θα σε βοηθήσουν.

ck
Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ψήνω πολύ για vdsl...ειναι και αρκετα τσαμπε η τιμή του...

 

10 ευρώ επιπλέον του παγίου ADSL. Για αυτές τις ταχύτητες ούτε να το συζητάς. Προχώρα με κλειστά μάτια...

Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ επιπλέον του παγίου ADSL. Για αυτές τις ταχύτητες ούτε να το συζητάς. Προχώρα με κλειστά μάτια...

 

I think i will...Ετσι κι αλλιως έχω γλυτώσει τόσα πολλά γυρνώντας το σε f2g που πλέον με παίρνει ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειραια εδω και καμμια δυο εβδομαδες στο 30% των ιστοσελιδων δεν ανοιγουν και πρεπει να πατησω refresh για να ξεκινησουν να φορτωσουν.μπορω να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις του ρουτερ?και με google dns το κανει και με wind dns

 

Εγώ σε φίλη στο κέντρο του Πειραιά πριν κάνα μήνα παρατήρησα ότι όλα πήγαιναν ρολόι! (κατεβάζαμε ταινίες από utorrent και βλέπαμε video στο youtube ταυτόχρονα και πάρα πολύ άνετα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε φίλη στο κέντρο του Πειραιά πριν κάνα μήνα παρατήρησα ότι όλα πήγαιναν ρολόι! (κατεβάζαμε ταινίες από utorrent και βλέπαμε video στο youtube ταυτόχρονα και πάρα πολύ άνετα)

 

Μάλλον του φίλου θα είναι μεμονωμένο πρόβλημα, από ότι ακούω γενικά η WIND δεν παρουσιάζει ιδιαίτερα προβλήματα, όσους ξέρω είναι απόλυτα ικανοποιημένοι

Link to comment
Share on other sites

προσφορά που δεν ξέρω πόσο καιρό τρέχει στην wind, ανανέωση της adsl για ένα χρόνο ( από πακέτο DP large σε DP Medium ) συνολικό κέρδος 14 ευρώ /μήνα ( από 41,24 στα 34,00 - 20% = 14 € )

Η έκπτωση 20% από ότι κατάλαβα τρέχει για όλους τους παλιούς συνδρομητές που έχουν λήξει τα συμβόλαια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ένας τεχνικός wind 2 τεχνικοί ΟΤΕ δέκα Μέρες και ακόμα δεν μου φτιάξανε το Ίντερνετ ! Ελεος !!!!!!!!και η πλάκα είναι ότι είμαι στη μέση χρονικά της φορητοτητας από wind σε βοντα! Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Στο χωριό έχουμε ΟΤΕ χρόνια τώρα και σκέφτομαι να αλλάξουμε σε Wind M μιας και τρέχει μια προσφορά τώρα.Το θέμα είναι ότι εγω στο κινητό(Xperia Ray) δεν έχω καθόλου σήμα στο F2G.Δεν υπάρχει καν.Αυτό σημαίνει ότι μπορεί και το ίντερνετ να μην πιάνει η δεν τίθεται θέμα σύγκρισης έτσι;;Συγγνώμη αν ρωτάω κάτι γελοίο...!
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.σ ευχαριστώ φίλε.

 

Καλό θα ήταν να πας σε ένα κατάστημα και να ρωτήσεις αν υπάρχει υποστήριξη της Wind στο ADSL στην περιοχή σου, αν ναι είσαι οκ. Δεν σχετίζεται το ADSL με το σήμα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να πας σε ένα κατάστημα και να ρωτήσεις αν υπάρχει υποστήριξη της Wind στο ADSL στην περιοχή σου, αν ναι είσαι οκ. Δεν σχετίζεται το ADSL με το σήμα στο κινητό.

 

Θα παω να ρωτησω να ειμαι ενταξει.Σ ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Ένας τεχνικός wind 2 τεχνικοί ΟΤΕ δέκα Μέρες και ακόμα δεν μου φτιάξανε το Ίντερνετ ! Ελεος !!!!!!!!και η πλάκα είναι ότι είμαι στη μέση χρονικά της φορητοτητας από wind σε βοντα!

 

Μετά από δεκαπέντε μέρες χωρίς ΙΝΤΕΡΝΕΤ ,δύο τεχνικοί ΟΤΕ και δύο wind το πρόβλημα ήταν ότι κάποιο ζώον τεχνικός της wind για κάποιο ακατανόητο λόγο είχε μετατρέψει την γραμμή μου σε vdsl!μόλις έβαλα το vdsl router πάνω είχα μια χαρά ΙΝΤΕΡΝΕΤ!όλες αυτές τις μέρες είχα δηλαδή ΙΝΤΕΡΝΕΤ αλλα που να πάει το μυαλό μου ότι ένας ηλι θιος της wind θα μετέτρεπε τη γραμμή σε vdsl !!!!!

Ότι και να πουμε ειναι λίγο για την τεχνογνωσία της wind τρομάρα σας!

Link to comment
Share on other sites

Ένας τεχνικός wind 2 τεχνικοί ΟΤΕ δέκα Μέρες και ακόμα δεν μου φτιάξανε το Ίντερνετ ! Ελεος !!!!!!!!και η πλάκα είναι ότι είμαι στη μέση χρονικά της φορητοτητας από wind σε βοντα!

Το τμήμα τεχνικής υποστήριξης σε wind και ΟΤΕ θέλει υπομονή :ninja: .....

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον καθε μερα, γυρω στις 4 με 6 το απογευμα κοβεται το ιντερνετ. Μονο με ρεσταρτ του ρουτερ επανερχεται. Τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...