Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πριν 1 χρονο σχεδόν έκανα συμβόλαιο σταθερής με τη wind. είχε προσφορά το 2play με 34 ευρω/μηνα. η τιμή ισχύει για 1 χρόνο, οπότε από μήνα σε μήνα θα ανέβει η τιμή στα 42 ευρω/μήνα

 

μπορ'ω να κάνω κατι να μέινει χαμηλά η τιμή;

δε θελω να αρχίσω φορητότητες, κλπ

 

Αυτό που σου λέει ο manthes και ο chrismasgr ισχύει!

 

Οι τύποι δεν παίζονται. Είναι η μοναδική εταιρεία που ο μόνος τρόπος να σε μεταφέρει σε πακέτο για καινούριους είναι να ΔΟΥΝ την αίτηση φορητότητας! Σε όσες άλλες εταιρείες έχω μιλήσει ή έχω διαβάσει και από εμπειρίες άλλων πελατών, εύκολα ή δύσκολα "σου κάνουν την χάρη"!Αν περιμένουν έτσι να ανέβουν σε πελάτες.....είναι γελασμένοι!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

γενικά και σε μενα η συνεργασία μου με τη wind για αυτά τα θέματα δεν ήταν και πολύ καλή.

δεν λέω ντε και καλά να με βάλουν σε καλύτερο πακέτο αλλά μου φουσκώνανε και το λογαριασμό από το πουθενά

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι στο WIND Double Play M και τουσ ειπα να με πανε στο s αν γινεται με 15,17 που εχουν μου λενε οχι μπορει να με παει στο s με 19 περιπου λεω ενταξει και μετα μου λεει θα πληρωσω και 10 ευρω γιατι παω σε πιο χαμηλο παγιο και οταν ρωταω γιατι αφου δεν θα κανεται τιποτα μου λεει πωσ ετσι ειναι .τοτε και εγω λεω ευχαριστω αλλα δεν θα παρω και εκανα αιτηση στην hol με 16 ευρω
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι στο WIND Double Play M και τουσ ειπα να με πανε στο s αν γινεται με 15,17 που εχουν μου λενε οχι μπορει να με παει στο s με 19 περιπου λεω ενταξει και μετα μου λεει θα πληρωσω και 10 ευρω γιατι παω σε πιο χαμηλο παγιο και οταν ρωταω γιατι αφου δεν θα κανεται τιποτα μου λεει πωσ ετσι ειναι .τοτε και εγω λεω ευχαριστω αλλα δεν θα παρω και εκανα αιτηση στην hol με 16 ευρω

 

Όντως και εμένα στο DP Small, όσο και αν τους έχω πρήξει, κάτω από 19€ δεν με ρίχνουν.

Αλλά επειδή έχω και κινητό σε αυτούς, δεν με συμφέρει η αλλαγή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα που εληξε σημερα τους πηρα τηλεφωνο και μου προσφεραν ακριβοτερο συμβολαιο απο αυτο που εχω ενω ειναι γνωστο οτι δινουν -40%. Δυστυχως πρεπει να κανεις αιτηση σε αλλη εταιρια για να παρουν μπρος και μετα να την ακυρωσεις

 

Γιατί δεν κάνεις online αίτηση; Έτσι έκανα και εγώ και η προσφορά ήταν πολύ πιο συμφέρουσα από εκείνη που είχα προηγουμένως.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις online αίτηση; Έτσι έκανα και εγώ και η προσφορά ήταν πολύ πιο συμφέρουσα από εκείνη που είχα προηγουμένως.

Γιατι αν κανεις αιτηση αλλου σου προτεινουν χαμηλοτερη τιμη μολις δουν το αιτημα φορητοτητας

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησεις να κάνω θα ήθελα παιδιά.

 

1) Η τηλεφωνία της wind είναι voip ή όχι?

 

2) Υπάρχει κανείς κάτοχος στην περιοχή της Ελευσίνας να μου πεί εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησεις να κάνω θα ήθελα παιδιά.

 

1) Η τηλεφωνία της wind είναι voip ή όχι?

 

2) Υπάρχει κανείς κάτοχος στην περιοχή της Ελευσίνας να μου πεί εντυπώσεις?

 

1) Δεν είναι VoIP

2) Ένας φίλος που μένει εκεί δεν έχει κανένα πρόβλημα, αλλά αυτό εξαρτάται και από την ακριβή περιοχή.

 

Όπως και να έχει οι τιμές που δίνει η εταιρία δεν παίζονται, ειδικά αν ψωνίσεις πακέτο online ;)

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο royter μεχρι τα 35-40 ευρω για να αντικαταστησω το σαπιο ΖΤΕ της wind ?

Φιλε μου το Thomson SpeedTouch TG585v8 ειναι πολυ αξιοπιστο κ κοντα στην τιμη που ζητησες(εχει 45 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

 

Όπως και να έχει οι τιμές που δίνει η εταιρία δεν παίζονται, ειδικά αν ψωνίσεις πακέτο online ;)

 

Ω ναι! Είδα πως τώρα έβγαλε online προσφορα το double play medium, με απεριόριστα αστικα-υπεραστικά & 24αρι ιντερνετ με 20!! ευρώ! :)

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι ειναι της πλακας και το wifi του για τα πανηγυρια

 

μου ρθε σημερα το zte zxhn h108l και μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος καθως απ ταχυτητα συγχρονισμου 7400 που χα με το us robotics πηγα στα 7800 και επεσε και το attenuation κατα 5db!απο ενταση ασυρματου βλεπω να υστερει καθως δε πιανει τερμα (στο ιδιο pc) κι ας ειναι στο ιδιο δωματιο (εχω καπως μουφα καρτα δικτυου παρ ολα αυτα)

 

edit: στο World of tanks (online action game) laggαρει απιστευτα....αχρηστο.και η υψηλοτερη ταχυτητα συγχρονισμου μαλλον ηταν συμπτωση γιατι ξαφνικα ανεβηκα και με τα δυο ρουτερς στα 8200....κριμα γυρισα στο παλιο πιστο 10 χρονων us robotics

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι! Είδα πως τώρα έβγαλε online προσφορα το double play medium, με απεριόριστα αστικα-υπεραστικά & 24αρι ιντερνετ με 20!! ευρώ! :)

 

Ακριβώς, η προσφορά είναι Super μόλις έκανα αίτηση και εγώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Παιδια θεέλω να πάω στο wind doubleplay s επειδη μου φαίνεται αρκετα δελεαστικο. Έχω forthent double play 24mbps. Πιάνω γύρω στα 10. Τι ταχύτητες έχει wind? Να κάνω συμβόλαιο για ένα χρόνο η να κοιτάξω αλλου? Θέλω τουλαχτιστον να έχω ίδια ταχύτητα αν όχι καλυτερη. Κάνει διακοπες - πέφτει το δίκτυο. Περιμένω με ανυπομονησια τα φώτα σας :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Παιδια θεέλω να πάω στο wind doubleplay s επειδη μου φαίνεται αρκετα δελεαστικο. Έχω forthent double play 24mbps. Πιάνω γύρω στα 10. Τι ταχύτητες έχει wind? Να κάνω συμβόλαιο για ένα χρόνο η να κοιτάξω αλλου? Θέλω τουλαχτιστον να έχω ίδια ταχύτητα αν όχι καλυτερη. Κάνει διακοπες - πέφτει το δίκτυο. Περιμένω με ανυπομονησια τα φώτα σας :D

 

Απόλυτα ικανοποιημένος, τόσο από ταχύτητες (η γραμμή μου "κλειδώνει" στα 12Mbps), όσο και από σταθερότητα. Σε ποια περιοχή μένεις;

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 5 μηνες περιπου wind και εχω ηρεμησει απο αποψη ταχυτητων γιατι πριν με τον οτε μην το σχολιασω καλυτερα και απο τιμη φυσικα συμφερει παρα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!Κάπου διάβασα οτι η έκπτωση αν είσαι συνδρομητής στη Wind,ισχύει και για καρτοκινητο!Ισχύει κατι τέτοιο;;Εγω για παράδειγμα έχω F2G.Μπορώ αν βάλω το Wind M με 20€ το μήνα,να έχω κάποια έκπτωση(πχ κάρτα ανανέωσης);ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!Κάπου διάβασα οτι η έκπτωση αν είσαι συνδρομητής στη Wind,ισχύει και για καρτοκινητο!Ισχύει κατι τέτοιο;;Εγω για παράδειγμα έχω F2G.Μπορώ αν βάλω το Wind M με 20€ το μήνα,να έχω κάποια έκπτωση(πχ κάρτα ανανέωσης);ευχαριστώ

 

Ισχύει μόνο για συμβόλαιο από όσο ξέρω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει μόνο για συμβόλαιο από όσο ξέρω.

Μάλιστα και γω αυτό βρίσω λογικό απλα κάπου το είχα διαβάσει..ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω WIND,δεν με ενδιαφερουν καθολου οι κλησεις,μονο το internet!

Αλλα εχω μια ερωτηση,τωρα ειμαι στον ΟΤΕ,και ειχα ανανεωσει τη συμβαση μεχρι Μαρτη 2013.Τωρα για να φυγω θα πληρωσω καποιο προστιμο?Λετε να μου την ανανεωσαν απο μονοι τους για τον επομενο χρονο???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...