Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ταχύτητα πρόσβασης (download/upload)

Μηνιαία συνδρομή

 

384Kbps/128Kbps

34,00 €

 

512Kbps/128Kbps

52,00 €

 

1024Kbps/256Kbps

99,00 €

 

Ετσι να πεφτουν οι τιμες για το καλο μας!!!!!!!Καπου 25-30% πιο φτηνος ISP για ADSL.... Και πανελληνια καλυψη και 1 ωρα δωρεαν υπεραστικα το διμηνο.

 

http://www.tellas.gr

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η βλακεία όμως είναι ότι και η tellas είναι μέσω του ΟΤΕ , οπότε το χαράτσι των 27,5 σήμερα και 55 (αν τελικά ισχύσει) τον άλλο μήνα Ευρώ ισχύει...

 

Πίστευα ότι η ΔΕΗ θα χρησιμοποιούσε το δικό της δικτυο αλλά προς το παρόν δε γίνεται κάτι τέτοιο..

Σε ερώτηση μου μου απάντησαν ότι κάτι τέτοιο είναι στα σχέδια για το προσεχές μέλλον...

 

Ας ελπίσουμε

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση μου μου απάντησαν ότι κάτι τέτοιο είναι στα σχέδια για το προσεχές μέλλον...

 

Ας ελπίσουμε

 

 

 

Οχι στο προσεχες αλαλ στο απωτερο μελλον...Δουλευω στη ΔΕΗ και κατι τετοιο ξερω...Γυρω στο 2007 θα εχει 100% δικο της δικτυο...Προσφατως δηλαδη!!!!! :( :( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kplr

 

Μόνο στην Αθήνα για πότε υπολογίζεται;

 

 

Προφανως νωριτερα αλλα δεν ξερω ποσο φιλε μου. Και μιλαμε μαλλον για την περιφημη σταθερη ασυρματη τηλεφωνια.... :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (nokia3510i: Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Krima pou prepei na plhrwneis k to pagio tou ote giati xwris auto einai polu kalh prosfora k xarhka molis to diavasa... Btw, plhrofories ek twn esw tou ote lene oti to pagio 8a parameinei sta 20 tosa β¬...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο να ρωτησω αν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το dsl modem που εχουμε ή αν πρεπει να παρουμε αλλλο του καλου Κυριου Σωκρατη...Περιμενω τηλεφωνο να μου πουνε αλλα το κουφο ειναι αλλου: Με ρωτησε η κοπελλα αν εχω απλη ή ISDN γραμμη . Ειπα ISDN και μου ειπε οτι το κοστος δεν ειναι 34 αλλα 52 ευρω για τη γραμμη μου...Ακουσον!!!!Ακουσον...Μπερδεψε την 384 με την 512 !!!!

Καταλαβα οτι εχει λαθος πληροφοριση και αφου επεμενα 2-3 φορες με εβαλε στην αναμονη..Σε λιγο μου ζητησε συγνωμη και ευχαριστησε για την επιμονη μου για να μην λεει ...μαλακιες και σε αλλους (δεν το ειπε ακριβως ετσι...) :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

Wirelessly posted (nokia3510i: Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Krima pou prepei na plhrwneis k to pagio tou ote giati xwris auto einai polu kalh prosfora k xarhka molis to diavasa... Btw, plhrofories ek twn esw tou ote lene oti to pagio 8a parameinei sta 20 tosa β?¬...

 

 

O OTE εχει κάνει καμμία ανακοίνωση;

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον astrolabos

 

O OTE εχει κάνει καμμία ανακοίνωση;

 

όχι ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

όχι ακόμα...

 

 

Έτσι και κάνει καμιά εξυπνάδα ο ΟΤΕ αναμένεται νέος γύρος κραξίματος... ;) :confused:

 

Και τώρα τα πινακάκια που έφτιαξα με τις τιμές ADSL της Tellas:

 

TellasWeb ADSL χωρίς χρονοχρέωση

http://briefcase.pathfinder.gr/download/nickg2/9027/156044/0/tellas-adsl-1.gif

 

Tellas WebADSL με χρονοχρέωση

(παρέχονται 20 ώρες χρήσης το μήνα δωρεάν)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/nickg2/9027/156045/0/tellas-adsl-2.gif

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Έτσι και κάνει καμιά εξυπνάδα ο ΟΤΕ αναμένεται νέος γύρος κραξίματος... ;) :confused:

 

Και τώρα τα πινακάκια που έφτιαξα με τις τιμές ADSL της Tellas:

 

TellasWeb ADSL χωρίς χρονοχρέωση

http://briefcase.pathfinder.gr/download/nickg2/9027/156044/0/tellas-adsl-1.gif

 

Tellas WebADSL με χρονοχρέωση

(παρέχονται 20 ώρες χρήσης το μήνα δωρεάν)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/nickg2/9027/156045/0/tellas-adsl-2.gif

 

 

φιλε ng78, η χρονοχρέωση αυτή συμαίνει ότι το πολύ θα πληρώνω 70 ευρώ το μήνα (στα 384) ακόμα και αν είμαι μέσα όλη την ώρα????? :rolleyes:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

[φιλε ng78, η χρονοχρέωση αυτή συμαίνει ότι το πολύ θα πληρώνω 70 ευρώ το μήνα (στα 384) ακόμα και αν είμαι μέσα όλη την ώρα????? :rolleyes:

 

 

Απλα μολις συμπληρωσεις χρονο προσβασης αξιας 70 ευρω σου κοβει τη συνδεση μεχρι τον επομενο μηνα.... :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Απλα μολις συμπληρωσεις χρονο προσβασης αξιας 70 ευρω σου κοβει τη συνδεση μεχρι τον επομενο μηνα.... :alien: :alien: :alien:

 

 

μ*μ*κια... τότε :confused:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Απλα μολις συμπληρωσεις χρονο προσβασης αξιας 70 ευρω σου κοβει τη συνδεση μεχρι τον επομενο μηνα.... :alien: :alien: :alien:

 

 

To site της Tellas λέει οσον αφορά το πακέτο ADSL με χρονοχρέωση:

 

Αν προτιμάτε να πληρώνετε την ελάχιστη δυνατή συνδρομή, επιλέξτε την χρονοχρέωση που σας επιτρέπει τη χρήση της υπηρεσίας για 20 ώρες το μήνα, έναντι ελάχιστου αντιτίμου. Αν υπερβείτε τις 20 ώρες, χρεώνεστε για καθε επιπλέον λεπτό χρήσης. Ωστόσο ο λογαριασμός σας δεν αυξάνεται απεριόριστα αλλά έχει άνω όριο! Μόλις καλύψετε το όριο αυτό η χρήση της υπηρεσίας παύει να χρεώνεται! Ετσι έχετε μια δικλείδα ασφαλείας που σας προστατεύει από υπέρμετρη χρήση.

 

Όπως το κατάλαβα πρέπει να εννοεί ότι συνεχίζει να λειτουργεί η υπηρεσία απλά δεν χρεώνεσαι άλλο (λογικό κιόλας, αφού θα έχουν βγάλει και με το παραπάνω όσα θα κέρδιζαν με το αντίστοιχο πακέτο χωρίς χρονοχρέωση, οπότε δεν υπάρχει λόγος να σου κόψουν την πρόσβαση)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

μ*μ*κια... τότε :confused:

 

 

Τουλαχιστον βαζει καποιο οριο να σε "προστατευει..." :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν προκειται να σε κοψει. Απλως ειναι σαν διχτυ προστασιας. Επιβεβαιωμενο απο ατομο της Τελλας χτες στο περιπτερο της στην ΔΕΘ
http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον thman

 

Ναι δεν προκειται να σε κοψει. Απλως ειναι σαν διχτυ προστασιας. Επιβεβαιωμενο απο ατομο της Τελλας χτες στο περιπτερο της στην ΔΕΘ

 

 

Εχεις δικιο ...Δικο μου λαθος!!!!

Copy απο το site της Tellas : :p :p :p

 

 

Αν προτιμάτε να πληρώνετε την ελάχιστη δυνατή συνδρομή, επιλέξτε την χρονοχρέωση που σας επιτρέπει τη χρήση της υπηρεσίας για 20 ώρες το μήνα, έναντι ελάχιστου αντιτίμου. Αν υπερβείτε τις 20 ώρες, χρεώνεστε για καθε επιπλέον λεπτό χρήσης. Ωστόσο ο λογαριασμός σας δεν αυξάνεται απεριόριστα αλλά έχει άνω όριο! Μόλις καλύψετε το όριο αυτό η χρήση της υπηρεσίας παύει να χρεώνεται! Ετσι έχετε μια δικλείδα ασφαλείας που σας προστατεύει από υπέρμετρη χρήση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το σχεσινο email με πηραν τωρα τηλεφωνο απο την tellas...Μπορουμε να χρησιμοποιησουμε τα modem που εχουμε αφου δουλευουν κανονικα....Επιτελους!!!!!

Και ο Σεπτεμβριος Δωρεαν απο μερια Tellas !!!!! :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Ταχύτητα πρόσβασης (download/upload)

Μηνιαία συνδρομή

 

384Kbps/128Kbps

34,00 €

 

Είναι πιο φθινή από ISDN 128 Tellas ή ιδέα μου; Με ποια λογική;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ipparxos

 

Είναι πιο φθινή από ISDN 128 Tellas ή ιδέα μου; Με ποια λογική;

 

 

με τη λογική ότι στην dsl θα πρέπει να προσθέσεις και 27.5 ευρά του ΟΤΕ :o

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

με τη λογική ότι στην dsl θα πρέπει να προσθέσεις και 27.5 ευρά του ΟΤΕ :o

 

 

Αυτό αυξάνει μεν το κόστος το δικό μου, όχι όμως και τα κέρδη της Tellas. Οπότε επιμένω: Γιατί δίνει πιο ακριβά την ISDN 128 τη στιγμή που της απασχολεί λιγότερο bandwith?

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αυξάνει μεν το κόστος το δικό μου, όχι όμως και τα κέρδη της Tellas. Οπότε επιμένω: Γιατί δίνει πιο ακριβά την ISDN 128 τη στιγμή που της απασχολεί λιγότερο bandwith?

 

 

Λογικοτατη παρατηριση...Αληθεια γιατι???? :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ipparxos

 

Αυτό αυξάνει μεν το κόστος το δικό μου, όχι όμως και τα κέρδη της Tellas. Οπότε επιμένω: Γιατί δίνει πιο ακριβά την ISDN 128 τη στιγμή που της απασχολεί λιγότερο bandwith?

 

 

Ειναι καθαρά θέμα προώθησης και marketing. Είναι γενικά παραδεκτό ότι το μέλλον όσο αφορά το internet είναι το broadband (ADSL, optical fibres κτλ) και όχι το dial-up (ISDN και πόσο μάλλον PSTN). Μέχρι τώρα το σοβαρότερο "κώλυμα" όσο αφορά το broadband internet ήταν ο ΟΤΕ και η πολιτική του αφού όπως αποδυκνείεται θεωρούσε σημαντικότερο να μας ξεζουμίζει μέσω ΕΠΑΚ. Αλλά και μετά την εμπορική εισαγωγή της τεχνολογίας τα τιμολόγια ήταν απαγορευτικά αφού τα "σαϊνια" εκεί μέσα μάλλον θέλησαν να εκμεταλλευτούν τους πρώτους και να βγάλουν λίγα σπασμένα.

 

Απο την άλλη, όπως φαίνεται, η TELLAS είναι η μόνη εταιρία που θα μπορέσει να συναγωνιστεί στα ίσια τον ΟΤΕ όσο αφορά την παροχή γραμμών σε λίγους μήνες γιατί είναι σε θέση να εκμεταλλευτεί το δίκτυο οπτικών ινών της ΔΕΗ που είναι ήδη εγκατεστημένο σε μεγάλο βαθμό. Επίσης σε λίγο καιρό θα έρθει και η πολυαναμενόμενη ελευθεροποίηση του τοπικόυ βρόχου (LLU) που θα αλλάξει σε πολύ μεγάλο βαθμό τα πράγματα...

 

Λαμβάνοντας όλα αυτά υπόψην είναι πολύ λογικό να σκεφτεί κάποιος ότι με αυτη την τιμολογιακή πολιτική η TELLAS θέλει να δημιουργήσει, προς το παρόν χρησιμοποιόντας τις γραμμές του ΟΤΕ, μια ισχυρή πελατειακή βάση όσο αφορά το broadband την οποία και θα θελήσει να αξιοποίησει αργότερα όταν θα έχει στην διάθεση της και δικές της γραμμές και θα παίζει εξ ολοκλήρου στο δικό της γήπεδο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει και μια αλλη εξηγηση. οπως παντα υπαρχει μια καθυστερηση στην επαναπροσαρμογη τιμων (την οποια θα υποστουν οι τιμες isdn)
http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η δυναμη της ΔΕΗ προσφερει τις καλυτερες τιμες αυτη τη στιγμη!

 

Τι λετε ορμαμε??? :p

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...