Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον thman

 

Η οτενετ. ετσι παραπονιουνται καποιοι

για την τελλας διαβασα οτι επανηλθε

 

 

Η otenet μεχρι τωρα σε μενα πεταει (39-44)...

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήν σκοτίζεστε άδικα...

Οι χωρητικότητες αλλά και οι επιδόσεις κάθε ISP είναι πολύ μα πάρα πολύ φλού. Μπορεί σήμερα η ΟΤΕΝΕΤ να γ@μ@ει και ύστερα απο ένα μήνα αφού έχει πέσει η σχετική "βρώμα" στην πιάτσα ότι η ΟΤΕΝΕΤ πετάει να σέρνετε αφού θα έχουν πέσει όλοι με τα μούτρα να αγοράσουν DSL απο αυτούς. Το ίδιο φυσικά συμβαίνει και με όλες τις άλλες εταιρίες. Γι'αυτό λοιπόν ορμάτε και αγοράστε ότι σας φωτίσει ο Θεός και μήν ρωτάτε πολλά-πολλά. Αυτά που διαβάζετε σήμερα ισχύουν, αύριο μπορεί να μήν ισχύουν...

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για να πώ και αυτό επειδή περιμένω και γώ τους τεχνικούς απο τον ΟΤΕ για να μου φέρουν την DSL και "προβληματίζομαι" για τον ISP. Ακούω και διαβάζω διάφορες γνώμες και προσανατολίζομαι προς Tellas. Ο λόγος; Είπαμε οτι οι επιδόσεις είναι κάπως φλού αλλά παρατήρησα ότι η συμπεριφορά τους είναι άψογη και άκρως επαγγελματική. Εμένα αυτό μου λέει ότι είναι σοβαρή εταιρία και μάλλον σε μακροχρόνια βάση δέν θα με απογοητεύσει. Έχουν και (αντικειμενικά) καλή υποδομή οπότε γιατί να μήν τους προτιμήσω;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον a_aris

 

"προβληματίζομαι" για τον ISP. Ακούω και διαβάζω διάφορες γνώμες και προσανατολίζομαι προς Tellas . Ο λόγος; Είπαμε οτι οι επιδόσεις είναι κάπως φλού αλλά παρατήρησα ότι η συμπεριφορά τους είναι άψογη και άκρως επαγγελματική. Εμένα αυτό μου λέει ότι είναι σοβαρή εταιρία και μάλλον σε μακροχρόνια βάση δέν θα με απογοητεύσει. Έχουν και (αντικειμενικά) καλή υποδομή οπότε γιατί να μήν τους προτιμήσω;

 

Ότι σέρνεται, αυτό είναι αλήθεια.

 

Αλλά θα γράψω, ότι είπα και στο Τεχνικό Τμήμα, όταν μου είπαν "η αναβάθμιση θα κρατήσει ως τα τέλη της εβδομάδος και μετά όλα θα είναι ΟΚ" .

 

Τους απάντησα, "ότι δεν θα σας κρίνω από 5-10 μετρήσεις που θα κάνω, και ούτε σε 1,2,3...10 μέρες. Αλλά μετά από 1 μήνα" .

 

Όσο για το Customer Care... ναι είναι επαγγελματικό.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Το γύρισα στη ΤΕΛΛΑΣ πριν λίγο.

 

320.6 Kbps/sec και κατεβάζει σταθερά με 42-44.

 

Για να δούμε.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DON

 

Συνεχίζει έτσι?

 

Περιοχή?

 

Συνεχίζει τι.......;

 

ΝΙΚΑΙΑ

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DON

 

Εννοούσα, αν οι ταχύτητες είναι σταθερές!

 

Μια ημέρα μετά την προηγούμενη αναφορά μου για τις ταχύτητες της ΤρΕΛΛΑΣ... ναι συνεχίζει να κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα. :)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον maxitis

 

Tora pu ebgale i telepassport akros antagonistikes times 55 euro ana mina sdsl?

kai astiki klisi me 7 drx ana lepto?

Ante na tin balei k kapios na dume.

Pantos an theli kapios na graftei exo gnosto.

 

Τι σχέση έχει αυτό με το "TellasWeb ADSL" ??? :blink:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

ela nte...

Ayto to exo gnosto de to katalaba... Pyramida einai h Telepassport?

 

Telospanton an ebgale ADSL h en logo etairia na kanoyme allo thread...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

ela nte...

Ayto to exo gnosto de to katalaba... Pyramida einai h Telepassport?

 

Oh Yes!!! :D

 

Telospanton an ebgale ADSL h en logo etairia na kanoyme allo thread...

 

Kosta δες αυτό το promotion!!! ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες. Εδώ και 24 ώρες δηλώνω χρήστης υπηρεσίας ADSL (πακέτο 512/128) τόσο στο σπίτι όσο και στο γραφείο. Ως πρώτο provider για δοκιμή επέλεξα την Tellas, γιατί:

 

1) Φαίνεται οτι έχει το μεγαλύτερο bandwidth απ' τους υπόλοιπους

2) Η σύμβαση που υπέγραψε η εταιρία μου είναι αορίστου χρόνου και χωρίς προπληρωμές και χωρίς ελάχιστο συμβόλαιο. Άρα τη δοκιμάζω και αν δω οτι ΔΕΝ με καλύπτει την κόβω

 

 

Η γραμμή αυτή είναι για 1to1 επικοινωνία και δεν έχει συνδεθεί πάνω σε LAN. Οφείλω να ομολογήσω οτι κυριολεκτικά ΠΕΤΑΕΙ*. Επίσης να τονίσω οτι είχα μία εκπληκτικά τέλεια αντιμετόπιση από το CC της Tellas όταν τους πήρα για βοήθεια στο σετάρισμα του router και του account

 

Για 52 ευρώ το μήνα τη συστήνω ΑΝΕΠΥΦΥΛΑΚΤΑ

 

*Εχθές εγκατέστησα μία σειρά από critical updates στο μηχάνημά μου, συνολικού όγκου 42Mb. Mε το ADSL έκανε δραματικά πιο πολύ ώρα η εγκατάσταση παρά το download

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικος miou. Καλωσηρθες στον νεο κοσμο της λεωφορου του Ιντερνετ και του always ON! :-D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Panagioth....πως πάει η Tellas σε σένα? Διορθώθηκε??????? :o
Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μερες που την δοκιμασα ηταν πολυ γρηγορη. Γυρω στα 35kb/sec - καμια σχεση με τις αλλες μερες. Αλλα χρησιμοποιω ακομα οτενετ γιατι την εχω πληρωσει και επειδη εχει λιγακι καλυτερη αποκριση στο http (κοινως πατας url & enter και το site κατεβαινει αμεσως ενω με την τελλας μου κα8υστερει 3δευτ. να αρχιζει να απανταει ο remote server). Οχι τιποτα αλλο αλλα εχω παρει κατι καλα emailακια απο την τελλας και δεν θελω να τα χασω οποτε ελπιζω να φτιαξει ή να μεινει ετσι οπως ειναι (δεν με χαλαει) για να κρατησω τελλας.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Paidia erhete se mia ora o OTE na mu kanei thn allagh ths grammis kai ekana prin 1 ora peripu aithsh gia tellas adsl.Mu eipan oti se 24 ores tha boro na kano log on me to account mu alla pios perimenei mehri tote?!?!?!?Tha to ehun energopiisi lete noritera?
Bleh!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Azgaz

 

Tha to ehun energopiisi lete noritera?

 

 

Χλωμό το κόβω. Μέχρι τότε έχεις 2 λύσεις. Είτε να πάρεις απ' το περίπτερο μία φθηνή netcarta είτε να ζητήσεις απ' τη forthnet ένα demo acocunt (είναι τζάμπα και λήγει σε 2-3 μέρες)

Link to comment
Share on other sites

Paidia pira tin tellas tilefono kai to epexa oti akusa 4 ores ohi 24 ores kai to account mu htan hdh etimo opote to 24h einai apla gia na einai siguroi.Os tora megisto d/l speed pu eho kanei einai 33kb/sec

Mu grafi kato stin sindesi 2.8mbps

Bleh!
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...