Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην online αίτηση πάντως εαν θες παίρνεις το ρουτερ εαν οχι δεν το παιρνεις! φαουλ να πληρωσεις το ρουτερ και για να θεωρουνται καλες οι τιμες τους πρεπει να κανεις 24 μηνη συνδεση! πανε καλα?? μου θυμιζει τις δήθεν προσφορες που βγαζει η aegean ενα πραγμα! τι να πω!!

η aegean έβγαζε απιστευτές προσφορές που ποτέ δν μπορούσες να της πάρεις :lol: Έτσι είναι και εδώ σου δίνει το τυράκι η wind για τον πρώτο χρόνο και μετά αν συνεχίσεις πιάνεσε στη φάκα και πληρώνεις πιο πολύ και από τον οτε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η wind ειναι η μονη εταιρεια ομως που δινει τοσο καλες προσφορες, εστω και αν σου βγαζει το ζορι, στους παλιους συνδρομητες.

Εχω double play S στο οποιο οι 6 πρωτοι μηνες ηταν στα 12,20 και οι υπολοιποι 6 στα 14,20 συν οτι μετα απο εναμιση χρονο δικαιουσαι να ζητησεις νεο ρουτερ.

Δεν ξερω παντως τι ισχυει για νεα συμβολαια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....να σας ρωτήσω.Ενδιαφερόμαστε να βαλουμε Wind και στο χωριό αλλα έχω καποιες αποριες.Καταρχην έχουμε ΟΤΕ και είναι περίπου 7-8 χιλιόμετρα απο την πολη των Τρικαλων.Πως ξέρω αν θα πιάνει η Wind?Βαζω τον αριθμο τηλεφώνου και λέει πως η περιοχή δεν καλύπτεται απο το δίκτυο της Wind.Δεν μπορώ ομως να το λάβω σοβαρά υπόψη μιας και το ίδιο λέει για την περιοχή που μένω στην πόλη μου ενώ ο γείτονας δίπλα εχει Wind.Στο κατάστημα που ρώτησα δεν ειναι σίγουροι να μου πούνε.Και τέλος αν γινει όλο αυτο,τα 120' μπορώ να τα πάρω εγώ στο F2G η πρέπει να τα πάρει αυτός που κάνει την σύνδεση?Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα τους γράφει οτι πληρώνεις! :O

 

Το ρούτερ είναι προαιρετικό, το αγοράζεις μόνο αν δεν έχεις ήδη κάποιο από τον προηγούμενο πάροχο. Δεν το δίνουν πλέον δωρεάν, μου είπαν από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

'εκλεισα 2 εβδομάδες απο την υπογραφή των συμβολαίων.Ακόμα τίποτα...Πόσο περιμένουμε κατά μέσο όρο;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλό κουράγιο.. Το χειρότερο δεν είναι η αναμονή μέχρι να σε ενεργοποιήσουν, αλλά το ότι μόλις ενεργοποιηθείς και είσαι πάνω στην χαρά ότι επιτέλους τα κατάφεραν, αρχίζουν τα προβλήματα και πας από αναμονή σε αναμονή για να σε φτιάξουν.
Link to comment
Share on other sites

'εκλεισα 2 εβδομάδες απο την υπογραφή των συμβολαίων.Ακόμα τίποτα...Πόσο περιμένουμε κατά μέσο όρο;

 

Δεν πήρες μήνυμα στο κινητό για την ημέρα της ενεργοποίησης;

 

Η Wind σε ενημερώνει για κάθε βήμα της διαδικασίας με SMS... :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

OXI.το μόνο σμς που μου έχουν στειλει ειναι

wind: η αιτηση σας για νεα σύνδεση εχει προωθηθει για υολοποιηση.Σύντομα θα λαβετε ειδοποιηση για την προγραμματισμενη ημερομηνία ενεργοποιησης.

17-10-13

10:43:37

εκτοτε τίποτα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πρόβλημα το σύστημά τους ή να έχει χαθεί η αίτηση.

Είναι προβληματικά τα συστήματα ή τουλάχιστον έτσι λένε για να δικαιολογηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι με κάλεσε ο ΟΤΕ και μου έδινε απεριόριστα σταθερά, 60’ κινητά και απεριόριστο Internet μόνο με 17€/μήνα.

Κρίμα που ανανέωσα στην Wind πριν 3 μήνες με 21€ και 45’ προς κινητά.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πρόβλημα το σύστημά τους ή να έχει χαθεί η αίτηση.

Είναι προβληματικά τα συστήματα ή τουλάχιστον έτσι λένε για να δικαιολογηθούν.

 

διάλογος με άγνωστο σαίνι της γουιντ , στη σελίδα τους στο φεις.

Η συζήτηση ξεκίνησε σήμερα

 

10:13 π.μ.

φρικ

Χαίρετε!

Εχω υπογράψει συμβόλαιο με την wind για double play m εδώ και 16 ημέρες.Την προηγούμενη Πέμπτη ο κούριερ μου έφερε την σιμ κάρτα και του έδωσα φωτοτυπία της ταυτότητας και υπέγραψα τα χαρτιά για να γίνει η ταυτοποίηση.

Μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει καμία απολύτως ενημέρωση για την πορεία της σύνδεσης(πέρα απο ενα σμς στις 17-10 οτι το αίτημα μου έχει....πρωωθηθεί).

Δεν έχει ενεργοποιηθεί ούτε καν η σιμ κάρτα.

Μπορώ να έχω κάποια ενημέρωση σχετικά με το τί συμβαίνει;

WIND

11:16 π.μ.

WIND

φρικ καλημέρα.

Αν θες στείλε μας τα στοιχεία στα οποία έχεις πραγματοποιήσει την αίτηση σύνδεσης.

Να σ' ενημερώσουμε πως για το double play δεν απαιτείται κάποια κάρτα sim. Αν θες ενημέρωσέ μας αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο.

Ευχαριστούμε.

 

11:19 π.μ.

 

όνομα:@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@2

τηλ: 2310@@@@@@@@

Σε αυτα τα στοιχεια εγινε η συνδεση.

Σχετικά με την σιμ καρτα αναφέρομαι στην καρτουλα f2g που μου στείλατε και θα έχει τα 120΄προς όλους.

WIND

1:50 μ.μ.

WIND

φρικ καλησπέρα.

Μπορείς να μας ενημερώσεις σχετικά με ποιο τρόπο (online, κατάστημα, τηλεφωνικά) ολοκλήρωσες την αίτησή σου. Ευχαριστούμε.

 

1:51 μ.μ.

φρικ

Tηλεφωνικά.

Ρώτησα μάλιστα αν θα ισχύσει η τιμή των 19.99 και για τηλεφωνική αίτηση και μου ειπαν πως θα ισχύει.

Εχουν έρθει τα συμβόλαια, τα έχω υπογράψει και εκτοτε δεν ειχα καμία ενημέρωση.

WIND

2:34 μ.μ.

WIND

Φρικ καλησπέρα.

Το κοιτάει το αρμόδιο τμήμα και θα σ' ενημερώσει το συντομότερο δυνατό. Ευχαριστούμε.

WIND

2:44 μ.μ.

WIND

φρικ καλησπέρα.

Σε λίγες μέρες θα γίνει η ενεργοποίηση. Περιμένουμε να επιστραφούν τα χαρτιά σου στην εταιρεία μας ώστε να ολοκληρωθεί. Σε λίγες μέρες θα γίνει.

Αν μπορείς κάνε λίγη υπομονή.

Ευχαριστούμε.

 

4:36 μ.μ.

φρικ

Από την wind με ενημερωσαν τηλεφωνικά πως τα χαρτιά μου έχουν ήδη φτάσει.

Όπως και ΝΑ έχει ενημερωθηκα από συνάδελφο σας.

Τωρα για ποιο λόγο λέτε εσείς πως δεν έχουν επιστραφεί καν τα χαρτιά στην εταιρεία σας, δε το γνωρίζω, προφανώς το είπατε για να δώσετε μια απάντηση .

 

 

Δεν ξέρω αν εγινε συμπτωματικά αλλά το μεσημέρι δεχτηκα κληση απο την γουιντ που με ενημερωνε πως αυριο θα γινει η αλλαγη.ΣΜΣ ΟΧΙ!

Την ρωτησα και για την σιμ καρτα και με πηρε μετα απο μια ωρα να μου δωσει περισσοτερες πληροφοριες.Μου είπε πως τα χαρτιά μου είναι εκει εδω και 2-3 μερες και πως θα διευθυετυθει το θέμα αύριο.

Μετα απο λιγη ωρα τσουπ , εσκασε και ινμποξ απο το σαινι, που έλεγε πως δεν εχουν ακόμα τα χαρτιά μου:wacko:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι με κάλεσε ο ΟΤΕ και μου έδινε απεριόριστα σταθερά, 60’ κινητά και απεριόριστο Internet μόνο με 17€/μήνα.

Κρίμα που ανανέωσα στην Wind πριν 3 μήνες με 21€ και 45’ προς κινητά.

 

μου φαίνεται περίεργο αυτό το πακέτο του ΟΤΕ καθώς και εγώ όταν τα έψαχνα η Wind ήταν και είναι φαντάζομαι μακράν φθηνότερη

Link to comment
Share on other sites

Είδατε τα καινούργια πακέτα της Wind ;

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

Μου φαίνονται πολύ καλύτερα από πριν

Link to comment
Share on other sites

Είδατε τα καινούργια πακέτα της Wind ;

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

Μου φαίνονται πολύ καλύτερα από πριν

 

Πολύ καλύτερα από πριν, πάρα πολύ καλές τιμές !

ck
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερα από πριν, πάρα πολύ καλές τιμές !

αρχικά το πρόγραμμα είναι για 24 μήνες και online . Αν δεν κάνεις αγορά Online βγαίνει 40 ευρώ το μήνα που είναι πανάκριβο . όποιος είναι κορόιδο ας κάνει 24 μήνη δέσμευση να υποφέρει 2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβότερα από τα παλιά είναι τα νέα προγράμματα... Το μόνο θετικό είναι οτι έχουν πλέον πολλά πρόσθετα προγράμματα να βάλεις.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

αρχικά το πρόγραμμα είναι για 24 μήνες και online . Αν δεν κάνεις αγορά Online βγαίνει 40 ευρώ το μήνα που είναι πανάκριβο . όποιος είναι κορόιδο ας κάνει 24 μήνη δέσμευση να υποφέρει 2 χρόνια

Πολύ ακριβότερα από τα παλιά είναι τα νέα προγράμματα... Το μόνο θετικό είναι οτι έχουν πλέον πολλά πρόσθετα προγράμματα να βάλεις.

 

Ήρθε η ώρα να αρχίσουμε να μοιραζόμαστε συνδέσεις. Και να μοιράζουμε τους χρόνους κατεβασματων.

Και με μια φορητοτητα σε voip, λύνουμε το θέμα επικοινωνίας με πολύ λιγότερα χρήματα.

Απλώς μέχρι να το πάρουν χαμπάρι όλοι, θα περάσουν 2-3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιηθηκα σημερα στη wind.καπου στο 8+ είμαι σε ταχύτητα.

Το μονο θέμα είναι πως δεν εχουν ταυτοποιησει ακομα την sim καρτα για τα 120'.

Απο τη περασμεένη εβδομαδα....

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Toύμπα.

Μολ με το πακετο των 19.99 κι εσύ ΄η παλιοτερος?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...