Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας. Μου έχει εμφανιστεί το συγκεκριμένο εικονίδιο και δεν μπορώ να βρω από που προέρχεται. Ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους..Κατοχος και εγω απο χθες.Σε καποια στιγμη ενω το εστηνα αρχισε να αναβοσβηνει γρηγορα η οθονη(σαν τρεμοπαιγμα).Μπορει να μου πει καποιος γιατι μπορει να εγινε αυτο;

 

Έγινε και σ εμένα στο setup μάλλον έχει να κάνει με την αρχική εγκατάσταση . Δεν θα ανησυχούσα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας. Μου έχει εμφανιστεί το συγκεκριμένο εικονίδιο και δεν μπορώ να βρω από που προέρχεται. Ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει?

 

Η απάντηση είναι λίγα μηνύματα πιο πίσω. Εγινε ακριβώς η ίδια ερώτηση.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα με το update Απριλίου έχω να πω τα εξής τις τρεις πρώτες μέρες η μπαταρία του έγινε τραγική με μεγάλη κατανάλωση και σε standby μου βγαζε τρεισήμισι ώρες και όχι την ημέρα ολόκληρη μετά Μετά όμως το τηλέφωνο επανήλθε τους καλούς χρόνους όπου είχα πριν 5,5 ώρες sot ανά δύο μέρες οπότε όλα καλά.

Επίσης Έχω παραλάβει και τη θήκη της Samsung με το πενάκι στο πλάι η οποία ποιοτικά δεν είναι ότι καλύτερο και σίγουρα δεν θα προστατέψει καλά το τηλέφωνό σου σε περίπτωση πτώσης ειδικά στο κάτω μέρος και στο πλάι (στο ύψος που είναι τα κουμπια ) είναι πολύ μαλακό το πλαστικό

Στο χέρι μεγαλώνει λίγο η θηκή το τηλέφωνο αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Όσο για το πενάκι είναι πολύ ωραίο και πραγματικά στη γραφή είναι πολύ άνετο πολύ καλύτερο από το κλασικό που είχαμε στο note.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πενάκι από note 10, πως μπορώ να το φορτίζω?
Φορτίζει μόνο σε note 10 . Αλλα δεν έχει νόημα γιατί δεν υποστηρίζει το s21 το bt του . Μπορείς πάντως να το χρησιμοποιήσεις και έτσι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το 256 σε καλή τιμή στο Amazon.es. Δέκα μέρες που το κοιταζω δεν είδα αλλού τέτοια τιμή. Έχει 1080 +μεταφορικά (10 ευρώ). Δίνει δώρο κουπόνι αξίας 100 ευρώ για αγορές από το Amazon.es.

 

Δεν βλεπω καπου αυτη την τιμη,αρα μαλλον τελειωσε ή αλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει μόνο σε note 10 . Αλλα δεν έχει νόημα γιατί δεν υποστηρίζει το s21 το bt του . Μπορείς πάντως να το χρησιμοποιήσεις και έτσι.

 

Γιατι δεν κάνει του note 10 ?

Εγω το χρησμοποιώ παντως με το πενάκι απο το tab S6 και είναι οκ.. χωρίς φυσικά να ανταποκρίνεται σε bt εντολές. Αλλά παίζει κανονικά σε όλα. Ενοείται η φόρτιση γινεται στο tab.

Αλλά δεν θα έλεγα πως αν δεν το είχα θα μου έλειπε κιόλας..

 

κι εδω max 6,30 ωρες SOT εχω δει (σε μια μέρα) και με μπαταρία στο 7%.

Γενικά καταλήγω το βράδυ κατά τις 00.30 με 5+ ώρες Sot και μπαταρία ανάμεσα σε 12 και 17%. Αρκετά ικανοποιητικό όντως :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν κάνει. Είπα ότι δεν έχει νόημα η φόρτιση του γιατί δεν κανει χρήση το S21 τις bt δυνατότητες. Από όσο θυμάμαι μια φορά που ξέχασα το πενακι εκτός και αποφορτιστηκε μπορούσα να το χρησιμοποιήσω για γραφή στο note 20 . Οποτε η φόρτιση του αφορά μόνο τα gestures . Εκτός αν ήταν στο όριο. Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Ισως βρέθηκε τρόπος να το πάρω το τούμπανο. Θα ξερω αυριο. Μπορω να διαθέσω ποσο για το 128αρι. Αν θέλουμε παραπανω χώρο αποθήκευσης μελλοντικά τι κάνουμε? Παίζει κάποιο cloud?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα με το update Απριλίου έχω να πω τα εξής τις τρεις πρώτες μέρες η μπαταρία του έγινε τραγική με μεγάλη κατανάλωση και σε standby μου βγαζε τρεισήμισι ώρες και όχι την ημέρα ολόκληρη μετά Μετά όμως το τηλέφωνο επανήλθε τους καλούς χρόνους όπου είχα πριν 5,5 ώρες sot ανά δύο μέρες οπότε όλα καλά.

Επίσης Έχω παραλάβει και τη θήκη της Samsung με το πενάκι στο πλάι η οποία ποιοτικά δεν είναι ότι καλύτερο και σίγουρα δεν θα προστατέψει καλά το τηλέφωνό σου σε περίπτωση πτώσης ειδικά στο κάτω μέρος και στο πλάι (στο ύψος που είναι τα κουμπια ) είναι πολύ μαλακό το πλαστικό

Στο χέρι μεγαλώνει λίγο η θηκή το τηλέφωνο αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Όσο για το πενάκι είναι πολύ ωραίο και πραγματικά στη γραφή είναι πολύ άνετο πολύ καλύτερο από το κλασικό που είχαμε στο note.

 

και εγω την βολευτηκα την θηκη πολυ. αυτη χρησιμοποιω τωρα.

αν καποιος χρειαζεται τετοια θηκη επειδη εγινε λαθος και μου ηρθαν 2 εχω μια αχρησιμοποιητη σφραγισμενη για πουλημα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν κάνει. Είπα ότι δεν έχει νόημα η φόρτιση του γιατί δεν κανει χρήση το S21 τις bt δυνατότητες. Από όσο θυμάμαι μια φορά που ξέχασα το πενακι εκτός και αποφορτιστηκε μπορούσα να το χρησιμοποιήσω για γραφή στο note 20 . Οποτε η φόρτιση του αφορά μόνο τα gestures . Εκτός αν ήταν στο όριο.

Α οκ κατάλαβα :rolleyes:

λογικά ναι, εφόσον δεν εκμεταλεύεται τις bt δυνατότητες δεν θα χρειάζεται να είναι φορτισμένο.

 

Θα μπορούσε άραγε όμως να φορτίσει με reverse charging ? τι τεχνολογία να χρησιμοποιεί για φόρτιση ?

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Εχετε παρατηρήσει, μετα την τελευταία ενημέρωση που ήρθε αρχές του μήνα, την συμπεριφορά της μπαταρίας.

Νομίζω οτι έχει γίνει αρκετά καλύτερη, ειδικά όταν βρίσκεται σε κατάσταση stand by.

Είναι η ιδέα μου ή το έχετε παρατηρήσει κι εσείς;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και το ειδα στο πλαίσιο. Απλα ως γνωστόν δεν έχουν σιμ μέσα. Μπηκα στις ρυθμίσεις και δεν είδα αν μπορώ να απενεργοποιώ το 5g. Και να πηγαινει μεχρι 4g. Εσείς που το έχετε γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και το ειδα στο πλαίσιο. Απλα ως γνωστόν δεν έχουν σιμ μέσα. Μπηκα στις ρυθμίσεις και δεν είδα αν μπορώ να απενεργοποιώ το 5g. Και να πηγαινει μεχρι 4g. Εσείς που το έχετε γινεται?

 

Ναι φυσικά γίνεται.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί την εφαρμογή Cube ACR για καταγραφή κλήσεων και να λειτουργεί κανονικά δηλ.να καταγράφει και τον συνομιλητή γιατί σε εμένα τον καταγράφει πάρα πολύ χαμηλά οπότε πρακτικά είναι σαν να μην τον καταγράφει καθόλου. :mobile:
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω καπου αυτη την τιμη,αρα μαλλον τελειωσε ή αλλαξε.

 

Ναι φίλε μου δυστυχώς. Ίσως το κουπόνι 100 ευρώ ισχύει ακόμη. Εγώ ευτυχώς πρόλαβα και έβαλα παραγγελία στην τιμή που είπα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα θήκη της spigen και είναι πραγματικά πολύ καλή. Προστατεύει πολύ το τηλέφωνο και φυσικά έχει και την υποδοχή για το πενάκι. Το υλικό της δε μαζεύει σκόνη και είναι αρκετά πρακτική.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε όλα τα τηλέφωνα spigen έχω πριν το πενάκι του είχα Spigen Rugged Armor*την προτείνω ανεπιφύλακτα .Έδωσα παραγγελία την spigen με το πενάκι και εγώ γιατί με την Samsung δεν προστατεύει την οθόνη ειδικά η δεξιά πλευρά είναι τελείως flat με την οθόνη.

Να τονίσω για ακόμα μια φορά το εξαιρετικό πενάκι και ας μην έχει Bluetooth το τηλέφωνο είναι ολοκληρωμένο πια .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αλλά χωρίς bt ιδιότητες, σίγουρα δεν είναι το ίδιο - να τα λέμε όλα
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Είπε θα βγάλει και με bt αργότερα. Αναρωτιέμαι Εκτός του να βγάζεις φωτογραφία, που το κάνω άνετα με το ρολόι, τι άλλο έχει παραπάνω. Αν δεις βίντεο στο YouTube θα εκπλαγείς. Άσε που γλυτώνεις το τετράγωνο, πλατύ σχήμα του note και φυσικά την μπαταρία του.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, αλλα απο την αλλη αναγκαζεσαι να βαζεις θηκη, που μαζι με τη γραφιδα πανε το τηλεφωνο στα 230+ γραμμαρια, αρκετα μεγαλη διαφορα απο το note 20 ultra... Το μεγαλο μειον του S21 utra ειναι πως ειναι ενα ωραιο τουβλο...

Link to comment
Share on other sites

Είπε θα βγάλει και με bt αργότερα. Αναρωτιέμαι Εκτός του να βγάζεις φωτογραφία, που το κάνω άνετα με το ρολόι, τι άλλο έχει παραπάνω. Αν δεις βίντεο στο YouTube θα εκπλαγείς. Άσε που γλυτώνεις το τετράγωνο, πλατύ σχήμα του note και φυσικά την μπαταρία του.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και με την παλάμη βγάζεις φωτογραφία, τι πάει να πει αυτό? Δεν έχουμε όλοι το ρολόι σου επίσης ;) . Επίσης το bt έχει και άλλες λειτουργίες που είναι χρήσιμες

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί την εφαρμογή Cube ACR για καταγραφή κλήσεων και να λειτουργεί κανονικά δηλ.να καταγράφει και τον συνομιλητή γιατί σε εμένα τον καταγράφει πάρα πολύ χαμηλά οπότε πρακτικά είναι σαν να μην τον καταγράφει καθόλου. :mobile:

 

Κανένας;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε note 10 plus γράφει κανονικά και εμένα και τον συνομιλητή μου.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η συσκευή. Δοκίμασες να παίξεις με τις ρυθμίσεις της εφαρμογής δηλ να ανεβάσεις τις μπάρες ήχου που εχει?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...